Deri Ayakkabı

(47 Ürün)
Filtreler
Filtreleri Kapat
Filtreleri Düzenle
Beden
Renk
Ürün Çeşidi
Ürün Detayı
Ürün Teknolojisi
Özel Günler
Koleksiyon
Ağırlık
Fiyata Göre
Beden
(3)
(6)
(31)
(18)
(24)
(25)
(38)
(27)
(2)
(42)
(31)
(1)
(2)
(2)
(6)
Renk
(2)
(6)
(6)
(2)
(6)
(2)
(3)
(20)
Ürün Çeşidi
(3)
(6)
(2)
(10)
(9)
(14)
(3)
Ürün Detayı
(8)
(2)
(42)
(2)
(8)
(5)
(15)
(4)
(4)
(22)
(11)
Ürün Teknolojisi
(2)
(36)
(3)
(5)
(2)
Özel Günler
(14)
(19)
(8)
(32)
(9)
(14)
(1)
Koleksiyon
(3)
(1)
(2)
(7)
(3)
(2)
(2)
(2)
(7)
(1)
(1)
(2)
(14)
Ağırlık
(2)
(2)
(2)
(1)
Fiyata Göre
Beden Seçiniz
UYGULA
Tüm Filtreleri Göster
Daha Fazla Göster

Erkeklerin şıklığını tamamlayan erkek deri ayakkabı modelleri, hem klasik hem de sportif çeşitleriyle her yaştan erkeğin beğenisini kazanıyor. Hem hayvanların derilerinden hem de sentetik materyallerden üretilebilen deri ayakkabılar, şık görünümleri, yumuşak dokuları ve konforlu hisleriyle her erkeğin dolabında yer almayı hak ediyor. 

Erkek deri ayakkabı üretiminde genellikle aynı organik deri türleri kullanılıyor. Hakiki deri ayakkabının hangi deriden yapıldığını bilgilerimiz ışığında tespit edebilirsin: 

 • Vidala adı verilen deri, yumuşaklığı ile tanınıyor. Farklı renklerde sunulabilen vidala deriler, özellikle kışlık ayakkabılarda kullanılıyor. Askeri postallarda, terliklerde vidala adı verilen yumuşak tutumlu deriyi görebilirsin. 
 • Yağlı deri denilen mat ve kalın deri, vidalaya göre daha az su geçirgenliği ile tanınıyor. Kışlık ayakkabı ve botlarda kullanılan yağlı deri, klasik modellerde daha çok karşımıza çıkıyor. 
 • Glase deriler, yumuşak formu nedeniyle dikkatli kullanım gerektiriyor. Farklı renklerde boyanabilen glase deriler, çizme ve terlik sayalarında sıklıkla karşımıza çıkıyor. 
 • Rugan en bilinen deri türleri arasında yer alıyor. Yağlı ve sentetik laklarla işlenen deriye rugan deniyor ve rugan parlak görünümüyle tanınıyor. İnce ve hassas yüzeyli olan rugan deriler hem çanta hem de ayakkabıda kullanılabiliyor. 
 • Süet denilen kadife tutumlu deri, botlarda ve kışlık ayakkabılarda kullanılıyor. Fırçalanarak temizlenen ve özel bakım gerektiren süet deri ayakkabılar, sıvı temasına uygun görülmüyor. 
 • Nubuk deriler, zımparalanmış deri olarak tarif ediliyor. Süetten daha kısa tüylü ve tok olan nubuk da kafie hissi uyandırıyor. 
 • Nappa deri tokluğu ile tanınıyor. Gözenekleri glase kadar belirgin olmayan nappa, ayakkabıcılıkta hemen hemen her modelde kullanılıyor. 
 • Zik deriler, ince ve esnek olmasıyla biliniyor ve genellikle giysilerde karşımıza çıkıyor. 

Sentetik deriler söz konusu olduğunda ise hammaddeler arasında bitkisel kaynaklar ve kimyasal bileşenler sıralanabiliyor. Deri görünümlü ayakkabılarda vegan alternatifler de günümüzde kolaylıkla bulunuyor. 

Deri Ayakkabı

En çok tercih edilen ayakkabı çeşitleri arasında sayılan deri modeller, yetişkin, kız ve erkek çocuk ayakkabı alternatifleri sunuyor. Ancak deri çoğunlukla yetişkinler tarafından giyiliyor. Konfor sunması, dayanıklı olması ve uzun ömür vadetmesiyle dikkat çeken deri ayakkabılar, hem klasik hem de sportif alternatifler bulunduruyor. Her ne kadar deri denince akla ilk olarak klasik çizgideki çeşitler gelse de bugün birçok spor ayakkabı sayasında deriye rastlanıyor. 

Deriden imal edilen ayakkabılar, bugün dört mevsim giyiliyor. Yazlık deri terliklerden kışlık deri botlara kadar birçok farklı ayakkabı tasarımını Skechers koleksiyonunda görebilirsin. En kaliteli derinin özenli işçilikle buluşarak oluşturduğu ayakkabılar, Skechers ayrıcalıklarıyla koleksiyonda seni bekliyor.

Bakımı emek isteyen deri ayakkabıların temizliği için deriye özel ürünler kullanılıyor. Sık sık kremlenerek bakımı yapılması gereken hakiki deri ayakkabılar için boyalar, bakım ürünleri, özel süngerler, parlatıcı cilalar bulunuyor. Seçilen derinin çeşidine, rengine özel olarak bakım önerileri de sunulabiliyor. Kaliteli olduğu kadar özen gerektiren özelliği de bulunan deri ayakkabılar için sportif markalar genellikle kendi bakım serilerini sunuyor. Skechers, spor ayakkabılar için hazırladığı temizlik kitleriyle deri ayakkabı bakımı konusunda endişe duyan kullanıcılara kolaylık sağlıyor. Çamaşır makinesinde yıkanamayan, aşındırıcı herhangi bir deterjanla temizlenemeyen deri ayakkabıların temizliği için özel ürünlerin kullanılması gerektiğinin altı önemle çiziliyor. Özenli kullanım ve doğru bakımla, deri ayakkabıdan alınan verim artıyor ve deri ayakkabıların ömrü uzun oluyor. 

Deri Spor Ayakkabı

Günümüzde deri materyal, tek başına kullanılabildiği gibi diğer dokularla bir arada şıklık sergileyebiliyor. Derinin farklı formlarının bir arada kullanıldığı veya kumaş gibi değişik materyallerle birlikte yer aldığı sayalar, yılın trendlerini sergiliyor. Mesh ile ruganın, süet ile glasenin veya nubuğun birlikte şıklık sunduğu ayakkabılar, özellikle katmanlı sayaya sahip spor ayakkabılarda kullanılıyor. 

Deri spor ayakkabılar sportif ve smart casual stillerin eşlikçisi oluyor. Özellikle lifestyle modellerde sıklıkla kullanılan deri spor ayakkabı koleksiyonunda farklı teknik özelliklerle eşleştiriliyor. Yürüyüş sevenler için çeşit çeşit yürüyüş modelleri bulunurken, koşu yaparken kullanmak için deri ayakkabı isteyenler ise erkek koşu ayakkabısı koleksiyonunda deri alternatifler bulabiliyor. 

Deri spor ayakkabı kombinlerinde hem eşofmanlar hem de klasik kıyafetler rahatlıkla kullanılabiliyor. Derinin sunduğu şıklığı snobe eden sportif ayakkabılar, günün her anında giyilebiliyor. Çalışırken, gezerken, eğlenirken veya şık bir davette boy gösterirken ayağında deri spor ayakkabılara yer verebilirsin. Üstelik klasik ayakkabılar genellikle siyah ve kahverengi renklerde çeşitlenirken deri spor ayakkabılarda onlarca renk seçeneği olduğunu görebilirsin. Deri ayakkabıların en konforlu halini sunan deri spor ayakkabılar, Skechers’ın ikonik tüm serilerinde yer alıyor. Skechers teknolojilerini derinin havalı ve elegan görünümü ile tamamlamak isteyenler, yüzlerce deri spor ayakkabı arasından dilediklerini kolaylıkla seçiyor. 

Hakiki Deri Ayakkabı

Hayvan derilerinin çeşitli işlemlerden geçirilmesiyle elde edilen hakiki deri ayakkabıların işlem aşamaları genellikle iki adımdan oluşuyor. Öncelikle tabaklama veya sepileme denilen yöntemle derilerin olumsuz özellikleri ortadan kaldırılıyor. Bitkisel ve madensel sepileme yöntemleri kullanılarak işlenen derinin düzenlenmesinde bitkilerden elde edilen taneler veya krom bileşikleri kullanılıyor. Tabaklama sonrasında finisaj adı verilen aşamaya geçiliyor. Ham derinin endüstriyel görünüme kavuşmasını sağlayan adımda, renk, yüzey ve doku için istenen form elde edilebiliyor. 

Hakiki deri farklı özelliklerinden dolayı ayakkabı endüstrisinde sıklıkla kullanılıyor. Derinin sağladığı avantajlar şöyle sıralanıyor: 

 • Hakiki deri ayakkabılar yumuşak oluyor. 
 • Deri dayanıklılık sunuyor ve uzun ömür vadediyor. 
 • Deride yer alan organik delikler, hava ve nem transferine imkan tanıyor. Ayakların ideal ısıda ve konforlu hissetmesi sağlanıyor. 
 • Esneme özelliği sayesinde ayakkabılar ayağa uyum sağlıyor. Hakiki deri, ayaklara hareket özgürlüğü veriyor. 

Orijinal deri ayakkabı giymenin faydaları: 

 • Hakiki deri ayakkabılar nefes alabildiği için ayaklar gün boyu serin hissediyor. Uzun saatler ayakta kalınan günlerde bile derinin nefes alan özelliği sayesinde kendini rahat hissedebilirsin. 
 • Deri ayakkabılar sağlam olduğu için kolay yırtılma gibi sorunlar oluşturmuyor. Ancak ayakkabı ne kadar dayanıklı olursa olsun özenli kullanımı hak ediyor.  
 • Nem transferi sağlayan yapı sayesinde ayakta kötü koku oluşumunun önüne daha kolay geçilebiliyor. Elbette hakiki deri ayakkabıların da havalandırmaya ihtiyacı bulunuyor. Ayakkabılarını bir gün giydikten sonra bir gün boyunca havalandırarak kullanmalısın. Böylece çok daha uzun süre ilk günkü formlarını koruduklarına şahit olabilirsin. 
 • Hafif bir esneme özelliği bulunan hakiki deri ayakkabılar, bu sayede ayak hareketlerine uyum sağlayabiliyor. Kullanıcılar günlük hareketler sırasında konforlu hissediyor.
 • Deri, doğası gereği ortalama hafiflikte bir malzeme olduğu için ayakkabılara ek ağırlık oluşturmuyor. Ancak ayakkabıların ağırlıklarının sayanın yanı sıra tabana da bağlı olduğunu unutmamalı her deri ayakkabının hafif olmadığını aklında tutmalısın. 
 • Hakiki deri, kaliteli ve şık görünümüyle çaba gerektirmeden seçkin bir imaj vadediyor. 

Erkek Deri Ayakkabı Alırken Nelere Dikkat Edilmelidir?

Klasik veya erkek spor ayakkabılar seçilirken, özellikle deri ayakkabı modelleri için dikkat edilmesi gereken seçim kriterleri bulunuyor. 

 • Deri ayakkabıların esneme payı oldukça az oluyor bu nedenle tam ayağına uyan modelleri seçmeli, “nasılsa açılır” diyerek sana küçük olan ayakkabıları almamalısın. Tam ayak numarana uygun olan alternatifleri alman gerekiyor. Küçük veya büyük deri ayakkabı kullanımı, ayakkabının ayağı vurması ve erken deformasyonu ile sonuçlanabiliyor. 
 • Ayakkabının mümkün olduğunca yumuşak deriden yapıldığından emin olmalısın. Kaliteli deriden yapılan ve özenli işçilik ürünü olan seçenekleri tercih etmelisin. Klasik veya spor ayakkabı alırken güvendiğin, dünyaca ünlü bir marka olan Skechers’ı güvenle tercih edebilirsin.
 • Eski tip deri ayakkabıların genellikle tabanın ince ve güncel teknolojilerden uzak olduğunu fark edebilirsin. Oysa Skechers, klasik modellerde de yenilikçi bakışını ve dünyaca ünlü ikonik teknolojilerini tasarıma dahil ediyor. 
 • Ayakkabının sentetik veya organik deriden yapılması bazı kişiler için seçim kriteri olsa da gerçekten kaliteli sentetik deriden yapılan alternatifleri de aynı özellikleri taşıyabiliyor. Modellerin hakiki veya sentetik deriden yapıldığına bakabilirsin. Seçim sırasında ürün kalitesinden emin olmayı ihmal etmemelisin.
 • Ayakkabıların hava ve nem transferi yapabilmesini önemsemelisin. Özellikle gün boyu ayakta kalan, uzun süre ayakkabıyla vakit geçiren biriysen nefes alan modelleri tercih etmen gerekiyor.  

Deri Ayakkabı Gerçek mi Nasıl Anlarım?

Hakiki deri ile sentetik derinin ayrılması zaman zaman çok kolay ancak kimi zaman ise çok zor oluyor Özellikle kaliteli sentetik derilerin neredeyse hakiki deriden, görünümde hiçbir farkı bulunmuyor. Gerçek deri ile sentetik deriyi ayırt etmek için şu yöntemlere başvurabilirsin: 

 • Gerçek derinin fiyatı sentetik deriye göre genellikle daha yüksek oluyor. Erkek deri ayakkabı hakiki mi sentetik deriden mi incelerken fiyat üzerinden ilk fikri edinebilirsin. Ancak burada fiyat üzerinde tek belirleyicinin materyal olmadığını hatırlamalısın. Ayakkabının üstün teknolojiler sunması da fiyatını yükseltebiliyor. Sentetik deriden imal edilen ancak hakiki deri modellerden daha pahalı tasarımların da olabileceğini aklında tutmalısın. 
 • Hakiki deri ayakkabıyı ayırt etmek için kullanılan en temel yöntem koku oluyor. Ayakkabıları kokladığında hakiki deri modellerde deriye has bir koku alman gerekiyor. Sentetik derilerden genellikle böyle belirgin bir koku bulunmuyor. 
 • Sentetik deri ile hakiki deriyi yan yana koyduğunda sentetik derinin gözeneklerinin daha düzenli, sıralı olduğunu görebilirsin. Organik olanda gözenekler daha dağınık oluyor. Eğer kıyaslama imkanın varsa gözenek düzenine bakarak fikir sahibi olabilirsin. 
 • Suni deriler genellikle gerçek deriden daha ince ve sert oluyor. Kaliteli suni derilerde kalınlık ve yumuşaklık gerçek deriyi anımsatsa da ayırt edici olarak bu özelliği belirtebiliriz.`

Skechers, deri ayakkabı ararken kaliteden emin olmak isteyen, tasarımların trend sunmasını arzu eden ve konfordan ödün vermeyenlerin seçimi oluyor. Hem kadın hem de erkek deri ayakkabı modellerine koleksiyonunda yer veren Skechers, derinin en havalı halini en kullanışlı modellerle bir araya getiriyor. Skechers’ın uzay teknolojilerinden ilhamla tasarladığı son model ayakkabıları, derinin klasik çizgisiyle yeni bir tarz vadediyor. Sen de deri ayakkabı modelleri için Skechers’ı tercih edebilir, derinin seçkin imajıyla kombinlerini zenginleştirirken Skechcers’ın rahatlığıyla tarzını tamamlayabilirsin. 

back to top
Filtreler