Bebek Ayakkabı

(61 Ürün)
Filtreler
Filtreleri Kapat
Filtreleri Düzenle
Beden
Cinsiyet
Renk
Ürün Çeşidi
Ürün Detayı
Özel Günler
Ürün Teknolojisi
Koleksiyon
Fiyata Göre
Beden
(59)
(57)
(52)
(37)
(33)
Cinsiyet
(32)
(29)
Renk
(1)
(3)
(3)
(6)
(5)
(2)
(1)
(9)
(2)
(8)
(21)
Ürün Çeşidi
(38)
(23)
Ürün Detayı
(59)
(5)
(21)
(1)
(2)
(61)
(41)
Özel Günler
(24)
(18)
(5)
(14)
(2)
Ürün Teknolojisi
(6)
(2)
Koleksiyon
(1)
(1)
(3)
(2)
(1)
(1)
(2)
(1)
(3)
(1)
(1)
(1)
(1)
(3)
(1)
(2)
(1)
(1)
(1)
(2)
(4)
(2)
(1)
(2)
(1)
(3)
(3)
(2)
(3)
(2)
(2)
(2)
(1)
(2)
(1)
Fiyata Göre
Beden Seçiniz
Cinsiyet Seçiniz
UYGULA
Tüm Filtreleri Göster
Daha Fazla Göster

Bebeklerin özgürce dünyayı keşfetmek için attıkları adımlarının, anne babaları tarafından desteklenmesi gerekiyor. Bu desteğin en önemli parçasını ise doğru seçilen bebek ayakkabıları oluşturuyor. Mevsime uygun olan, güvenilir, bebek sağlığına uygun malzemelerden yapılan, kaliteli, dayanıklı ve konforlu bebek ayakkabıları, en doğru seçimin karşılığı oluyor. Bebeklerin hayata doğru attıkları ilk adımlarda, onlara ihtiyaç duydukları konforu, sağlıklı adımları ve dengeyi sağlayacak ayakkabılar Skechers koleksiyonunda yer alıyor. Çeşit çeşit onlarca bebek ayakkabısı arasından senin için en doğru olarak seçimi yaparak bebeğine ihtiyaç duyduğu desteği verebilirsin.

Bebeğinin yürüme sırasında kendini rahat hissedebilmesi için ayakkabıların beklentilerini tam olarak karşılaması gerekiyor. Bunun için öncelikle bebek ayakkabısı seçerken dikkat etmen gerekenleri bilmelisin. Bebek ayakkabısı alışverişin sırasında şu noktalara bakabilirsin: 

 • Bebekler için ayakkabı seçerken hafif olmalarına özen göstermelisin. Ağır ayakkabılar, hem çocukların denge sağlamasını zorlaştırıyor hem de daha çabuk yorulmalarına neden oluyor. 
 • Ayakkabıların bebekler için zararlı herhangi bir kimyasal madde içermediğinden emin olmalısın. Boyadan yapıştırıcıya, kullanılan hammaddeye kadar ayakkabının tüm içeriğinin çocuk sağlığına uyumlu olması gerekiyor. 
 • Bebek ayakkabısının, bağcık bulundurmaması önem taşıyor. Fark etmeden açılan bağcıklar kazalara neden olabildiğinden bebek ayakkabılarında kemerler veya cırt cırt bantlar kullanılması tavsiye ediliyor. 
 • Ebeveynlerin ayakkabıları sık sık çıkarıp giydirmesi gerekebiliyor. Bu nedenle bebek ayakkabı ürünlerinin ayağa kolaylıkla giydirilip çıkarıldığından emin olmalısın.
 • Bebeklerin ayaklarının hava almasına, ideal serinlikte kalmasına yardımcı olacak ürünler seçmelisin. 
 • Bebek ayak ölçüsüne tam uygun numarada ayakkabı giydirmelisin. Büyük veya küçük ayakkabılar ayak sağlığı için sorun oluşturuyor. 

Elbette bebek ayakkabısı almadan önce bilmen gerekenler de var. Örneğin uzmanlar, bebekliğini ilk aylarında ayakkabı kullanımını doğru bulmuyor. İlerleyen dönemlerde, emekleme sonrasında, sıralama ve yürüme safhalarda ayakkabı giydirmelisin. Bunun yanında, söz konusu ayakkabılar olduğunda, kız ve erkek çocuk ayakkabıları kullanıcılara kategoriler sunuyor. Oysa bu sınıflandırmalar, ebeveynlerin genel tercihlerine ve çocukların çoğunlukla tercih ettiği renk ve desenlere göre, seçimi kolaylaştırmak adına şekilleniyor. Yani numaralar dışında aslında erkek ve kız çocuk ayakkabıları arasında teknik anlamda bir fark bulunmuyor. Skechers’ın tüm bebek ayakkabıları aynı kalite standartlarında, özenle tasarlanıyor. Ayrıca kız ve erkek çocuk ışıklı ayakkabı modelleri de bebeklere uygun alternatiflerle sunuluyor. 

Bebek Spor Ayakkabı

Bebekler için tasarlanan ayakkabılar arasında bebek sandalet modelleri ve bebek spor ayakkabılar göze çarpıyor. Ebeveynler, sandaletleri çoğunlukla sıcak yaz günlerinde giydirmeyi tercih ederken spor ayakkabıları bahar ve kış aylarında çocukları için seçiyor. Skechers nefes alan ve gün boyu giyilse dahi ayakları serin tutmaya yardımcı olan bebek spor ayakkabılarıyla dört mevsim bebekler için spor ayakkabı tercih edilmesine zemin hazırlıyor.

Skechers bebek ayakkabıları, onların denge sağlamasını kolaylaştıracak özel taban teknolojileriyle tasarlanıyor. Yer tutuşu sağlam olan tasarımların orta tabanlarında yer alan destekler, yerden yansıyan şok etkilerinin ayağa ulaşmasına engel oluyor. Yumuşacık iç astarla tamamlanan ve ayağın şeklini alan iç tabanlar, bebeklerin konforlu hissinin sırrı oluyor. Ayrıca sayada cırt cırt bantları, kolay giyim sağlayan çekme halkalarını görebilirsin. Skechers’ın hiçbir tasarımda bebek ve çocuk sağlığına uygun olmayan herhangi bir madde bulunmadığını not düşmeliyiz. Skechers her zaman en kaliteli hammaddeleri ve çocuk sağlığı için uygun maddeleri kullanarak tasarımlarını oluşturuyor. 

Bazı aileler, bebekler için spor ayakkabı kullanımının gerekli olup olmadığı konusunda endişe duyuyor. Spor ayakkabıların yalnızca egzersizde giyildiği yanılgısı bu kaygıya sebep oluyor. Oysa, günümüzde yetişkinler için hazırlanan modeller de aynı bebek ve çocuklar için tasarlanan spor ayakkabılarda olduğu gibi günlük kullanım için projelendiriliyor. Günlük yaşamın gereksinimlerine uygun özelliklerle donatılan bebek spor ayakkabılar, bebeklerin ayakların gün boyu konforlu hissetmesine yardımcı oluyor. Nefes alan saya sayesinde, ayakların fazla sıcaklaması önleniyor. Ayrıca sportif modellerde bulunan yastıklama, ayak tabanının nazikçe desteklenmesini sağlıyor. Bebek spor ayakkabılar, bebeklerin, küçük çocukların egzersiz yapması için değil, her hareketinin desteklenmesi ve gün boyu rahat hissetmesi için tasarlanıyor. Sen de çocukların için bebek ayakkabısı alarak onların hayatı keşfetme yolculuklarında adımlarını daha konforlu atmasını sağlayabilirsin. 

Bebek Ayakkabı Numaraları

Bebek ayakkabılarında çok sayıda farklı modelin yer alması zaman zaman aileler için kafa karıştırıcı olabiliyor. Bebek ayakkabısı alacak ebeveynlerin öncelikle bebeklerinin konforunu sağlayacak teknik özellikleri kontrol etmeleri, ardından estetik detayları göz önüne almaları öneriliyor. Hem kız hem de erkek çocuk ayakkabı modellerini seçerken ayakkabı numaralarını referans alarak seçimi yönlendirebilirsin. Bebek ayakkabı numaraları 21 ile 26 arasında değişiyor. Bebeğin için uygun olan numarayı biliyorsan, kolaylıkla alışverişi tamamlaman mümkün. Eğer bilmiyorsan, ayaklarını ölçerek numara bilgisine ulaşabilirsin. 

Bebek ayakkabı numarasını belirlemek için düz beyaz bir kağıda ihtiyacın var. Bebeğin çıplak ayağını kağıt üzerine basmalı ve en uzun parmağı ile topuk hizalarına iki işaret koymalısın. Ardından bir cetvel yardımıyla iki işaret arasında kalan bölümü ölçtüğünüzde, cm cinsinden ayak uzunluğuna ulaşabilirsin. Sonra, Skechers’ın beden tablosunu kullanarak ilgili ölçünün hangi ayakkabı numarasına denk geldiğine bakabilirsin. 

USA EUROPE UK CM YAŞ

5 21 4.5 11 9 Aylık

6 22 5 12 9-12 Aylık

7 23 6 13 12-18 Aylık

8 24 7 14 18-24 Aylık

9 25 8 15 2-2.5 Yaş

10 26 9 16 2.5-3 Yaş

Amerika Birleşik Devletleri, Avrupa ve Birleşik Krallık ülkelerinde farklı ayakkabı ölçü birimleri kullanılıyor. Skechers ayakkabıları seçerken, Avrupa numaraları üzerinden ayakkabıyı sepete atabilirsin. Cm değerini tablodan karşılaştırarak Avrupa karşılığına erişmen mümkün. Eğer bebeğin ayağını ölçme şansın yoksa, örneğin hediye alıyorsan, bebeklerin kaç aylık olduğuna göre seçime yön verebilirsin. Ayakkabı numaralarına denk gelen ortalama ay ve yaş değerleri beden tablosunda yer alıyor. Eğer armağan alacağın bebeğin kaç aylık olduğundan da emin değilsen, ilerleyen aylarda giyebileceği büyük bir seçenek alarak, hediyenin çocuğa olmama riskini ortadan kaldırabilirsin. Hızlı büyüyen çocuklar için bugün büyük olan ayakkabılar, birkaç ay sonra tam olabiliyor. 

Bu bilgiler ışığında en de bebeğin için en uygun ayakkabı numarasını bulabilirsin. Eğer ayakkabıları deneyerek alıyorsan, uygun numarayı bebeğe giydirerek elinle ayakkabının büyük veya küçük olup olmadığını kontrol edebilirsin. Çocuklar için kesinlikle dar ayakkabılar almamalı, küçülen ayakkabıları giydirmeye devam etmemelisin. Küçük olan ayakkabılar, ayakları sıkarak dolaşın konusunda sorunlara yol açabiliyor. Ayrıca ilerleyen yaşlarda görülen basış sorunlarının, ayaktaki nasır problemlerinin, anatomik şekil sorunlarının bir kısmının dar ayakkabılar nedeniyle olduğu tahmin ediliyor. Bu nedenle dar gelen ayakkabıları değiştirmeli veya dar olacağından şüphelendiğinde bir büyük numaraya yönelmelisin. Buna ek olarak, bebek ve çocuklara büyük ayakkabı giydirmenin de sağlığa zararları bulunuyor. Her ne kadar aileler “seneye de giyer” gibi önermelerle çocuklar için büyük ayakkabılar alsa da, büyük kalıplar, çocukların ayaklarını destekten yoksun bırakıyor. Böylelikle arzulanan teknik destekler, yastıklama ve koruma etkisi sağlanamıyor. Ayrıca büyük ayakkabılarla denge sağlamakta zorlanan çocuklar, küçük kazalar yaşayabiliyor. Tüm bu sebeplerden dolayı, çocuklar için büyük veya küçük olan ayakkabıları değil, tam ayak numarasındaki ürünleri giydirmelisin. 

Bebek Ayakkabı Modelleri

Bebeklerin, küçük çocukların hayatı keşfettiği çağlarda ayaklarında görebileceğiniz Skechers modelleri birkaç kategoride çeşitleniyor. 

 • Cırt cırtlı tasarımlar: Çocuklara kolaylıkla giydirilip çıkarılabilen cırt cırt bantlı tasarımlar, ayağa sıkıca tutunuyor ve kolaylıkla ayarlanabiliyor. Sandaletlerde ve spor ayakkabılarda görebileceğiniz cırt bantlar, bağcık yerine daha güvenli bir seçenek oluşturuyor. Bazı ayakkabılar sadece cırt bant ile kapanıyor. Bazılarında ise streç bağcıklar, cırt bantla tamamlanıyor. 
 • Kışlık modeller: Skechers teknolojilerini kışlık bebek ayakkabılarına taşıyan tasarımlar ayakların sıcacık olmasına yardımcı oluyor. Bebek botları, özellikle yeni yürümeye başlayan çocukların kış aylarında adımlarını güvenle atmasına yardımcı oluyor. 
 • Yazlık alternatifler: Sandalet şeklinde tasarlanan bebek ayakkabıları, yazın en sıcak günlerinde rahat hissettiriyor. Kimi tasarımlar burun bölümünde yer alan eklentiyle parmakları koruyor, kimi ise arkada yer alan bantla dilenen zaman terliğe dönüşebiliyor. 
 • Bebek spor ayakkabıları: Hem kız hem de erkek çocukların gözdesi olan spor ayakkabılar, sportif modellerin sunduğu teknolojileri çocuk tasarımlarına taşıyor. Taban ve saya özellikleri, çocukların çok daha huzurlu bir gün geçirmesine destek veriyor. 
 • Işıklı çeşitler: Çocuklar için tasarlanan eğlenceli tasarımlar arasında ışıklı alternatifler de var. Tabana yerleştirilen rengarenk ışıklarla bebek ayakkabıları çok daha sevimli bir hal alıyor. 

Bebek ayakkabısı çeşitleri, yetişkin modellerinde olduğu gibi her sezon yeni modellerle güncelleniyor. Skechers, yılın trendlerini taşıyan, birbirinden şık ve teknolojik bebek ayakkabılarıyla ailelerin tercihi oluyor. Kullanışlı ve sevimli olan bebek tasarımlarının bazıları yetişkin ayakkabılarını andıran görünümleriyle çocuklara büyümüş de küçülmüş havası veriyor. Kimileri ise çok daha eğlenceli dizaynlarıyla çocuk ruhunun dinamizmini tasarımına yansıtıyor. 

Modeller arasında siyah, beyaz gibi temel renklerin yanı sıra çocukların severek giyeceği mavi, pembe, turuncu, yeşil gibi canlı tonları da bulabilirsin. Ayrıca, bot renklerinde bir klasik olan kahverengi, çocuk tasarımlarında da kullanılıyor. Eğlenceli taban oymaları, saya desenleri, renkli trimler, rengarenk cırt cırt bantlar, Skechers’ın ikonik logosuyla bir arada şıklık sergiliyor. 

Bebek ayakkabılarının nerede kullanılabileceği de ebeveynler arasında soru işaretlerinin kaynağı olabiliyor. Yazlık modelleri, gezilerde, balkonda, bahçede, oyunda giydirebilirsin. Özellikle suyla temasa uygun olan, EVA’dan imal edilen tasarımları gönül rahatlığıyla plajda, kumsalda kullanabilirsin. Spor ayakkabılar ise günlük kullanıma uygun tasarlanıyor. Hem iç hem de kış mekanlarda kullanımı mümkün oluyor. Dilersen ev gezmelerinde, dışarıda oyun oynarken, alışveriş yaparken veya bahçede koşuştururken çocuğuna Skechers bebek spor ayakkabılarını giydirmeyi tercih edebilirsin. 

Bebek Ayakkabı Fiyatları 

Bebek ayakkabılarının üretildiği hammaddeler, tasarım detayları, taban teknolojileri modelden modele değişiyor. Fiyat, tüm bu değişkenlere bağlı olduğu için bebek ayakkabı fiyatları arasında da farklılıklara rastlanıyor. Her tasarımda kaliteden ödün vermeyen Skechers, farklı beklentilere, kullanım alanlarına, mevsimlere ve zevklere uygun olarak tasarlanan bebek ayakkabılarında kalite ve fiyat dengesini koruyarak kullanıcıları karşılıyor. Sen de alışveriş yaparken bebek ayakkabı özelliklerini incelemeli ve seçimini ürün özellikleri üzerinden yapmalısın. Dilersen, son kararı fiyat karşılaştırması sonucu verebilirsin. Böylelikle, hem üründen beklentilerine ve ihtiyacına hem de bütçene uygun bebek ayakkabısını bulabilirsin. 

Skechers bebek ayakkabı modelleri, her zevke ve ihtiyaca uygun alternatifleri ailelerin beğenisine sunuyor. Birbirinden sevimli tasarımlar, kaliteli işçilik ve üstün teknik detaylarla ailelerce beğeni topluyor. Çocukların da keyifle giydiği bebek ayakkabılar, 9 aydan 3 yaşa kadar uygun opsiyonları kullanıcılarla buluşturuyor. Sen de Skechers’ın her sezon yenilenen erkek ve kız çocuk spor ayakkabı ürünlerini inceleyebilir, bebeğinin ayakkabı koleksiyonuna güvenle Skechers tasarımlarını ekleyebilirsin. Henüz küçüklükten çocuğunu konforla tanıştırmak için hemen sipariş verebilir, bugünden ona güvenli adımları armağan edebilirsin. 

back to top
Filtreler