Cinsiyet
Renk
Beden
Ürün Detayı
Ürün Teknolojisi
Koleksiyon
Fiyata göre filtrele

Erkek Çocuk Spor Ayakkabı (74 Ürün)

Filtreler

Erkek çocuk spor ayakkabı modelleri hem çocukların gün boyu rahat hissetmesini sağlıyor hem de ayak gelişimi destekleniyor. Spor ayakkabı rahatlığı ve şıklığı ile birçok ayakkabı modelinden daha çok tercih ediliyor. Günümüzde yetişkinler için tasarlanan farklı birçok model olduğu gibi çocuk spor ayakkabı çeşitleri için de yüzlerce seçenek bulunuyor. Çocukların zevkine, ihtiyacına uygun modeller, Skechers kalitesi ile sunuluyor. Doğru ayakkabılar seçildiğinde, çocukların keyifli anları konforla taçlanıyor. Çocukların enerjilerine, hareketlerine, oyunlarına en uygun spor ayakkabılar, en eğlenceli anları aynı zamanda en rahat anlar olarak işaretliyor. Böylece her adımda sıkan, acıtan ayakkabılar yerine çocukluk anıları, rahat ve estetik ayakkabılarla süsleniyor.

Skechers Erkek Çocuk Spor Ayakkabı Modelleri

Kemik gelişiminin henüz sürdüğü çocukluk dönemlerinde çocuklar için doğru ayakkabı seçimi büyük önem arz ediyor. Çocukların ayaklarına tam oturan, onları sıkmayan, çok bol olmayan spor ayakkabılar giymesi öneriliyor. Skechers, çocukların ayaklarına gerekli desteği veren çeşit çeşit ayakkabı modeli ile eni karşılıyor. İşte Skechers’ın ayakkabı modellerindeki temel kategoriler:

 •         Bağcıklı: Skechers bağcıklı çocuk spor ayakkabılar, kolaylıkla giydiriliyor. Bağcıklar sıkılıp gevleştilerek çocuğun ayağına en uygun şekle getiriliyor. Yetişkin ayakkabılarını andıran bağcıklı ayakkabılar, giyip çıkarırken rahat etmek için topukta çekme halkası bulundurabiliyor.
 •         Bağcıksız: Cırt cırt bantlarla tamamlanan veya espadril tasarımı ile ayağa kolaylıkla geçirilen ayakkabılar, bu sayede ebeveynleri ayakkabı bağlama zahmetinden kurtarıyor. Özellikle anaokulu çağındaki çocuklar için tercih edilen ayakkabıların büyük erkek çocuklar için de alternatifleri Skechers koleksiyonunu süslüyor.
 •         Işıklı: Erkek çocuk ışıklı ayakkabı modelleri, çocukların sevgilisi olmayı sürdürüyor. Şık tasarımları, eğlenceli ışıkları, renkleri ile çocuklara daha çok heyecan vadeden ayakkabılar, sezonun en havalı tercihi oluyor.
 •         Streç Bağcıklı: Skechers streç bağcıklı ayakkabılar, erkek çocuk spor ayakkabı ürünleri arasındaki en kalabalık kategoriyi oluşturuyor. Skechers, çocuk ayakkabılarının birçoğuna streç bağcık ve cırt cırt bant koyarak ailelere kolay giyip çıkarma garantisi veriyor.

Erkek Çocuk Spor Ayakkabı Tasarımları

Spor ayakkabı modellerinde sportif örgü kumaş saya bolca kullanılıyor. Kimi modellerde kullanışlılık sağlayan Skech-Tex su itici kaplama dikkat çekiyor. Dikiş ve katman vurguları ile benzersiz görünüm kazanan ayakkabıların yan yüzü Skechers’ın ikonik logosu ile tamamlanıyor. Sentetik burun ve topuk katmanları ayakkabıları şık kılarken bir yandan da dayanıklılığı artırıyor. Kolay giyim sağlayan dil ve topuk çekme halkaları dikkat çekiyor. Oymalı tabanlar kimi zaman ışıklarla, kimi zaman desenlerle veya görünür hava yastığı ile estetik vadediyor.

Erkek Çocuk Spor Ayakkabı Teknolojileri:

 • Destekli yaka ve dil alanı ayakkabılarda yer alıyor.
 • Tabandan gelen şok etkisini azaltan katmanlı ve atletik orta taban ayakkabıların yoğun hareket gerektiren etkinlikler sırasında bile giyilebilmesini sağlıyor.
 • Yer tutuşunu artıran esnek kauçuk dış tabanlar ayakların yere güvenle basmasına imkan veriyor.
 • Yumuşak kumaştan iç astar ayakkabıların içini kaplıyor.
 • Enerji geri kazanımı sağlayan Elite Flex orta taban ayakkabılarda bulunabiliyor.

Skechers Çocuk Ayakkabı İç Taban Teknolojileri

Skechers’ın farklı ayakkabı modellerinde farklı iç tabanlar kullanılabiliyor. Kullanıcıların kullanım alanlarına, ayakkabıdan beklentilerine göre tasarlanan iç tabanlar, orta tabana gereken desteği vererek darbe azaltmaya yardım ediyor. Bunun yanında ayaklara mükemmel yastıklama etkisi sunarak gün boyu konforlu hissetmeyi garanti ediyor. Skechers’ı bilinen diğer markalardan ayıran en önemli konfor kaynaklarından olan iç tabanların çocuk ayakkabılarında kullanılan modellerini yakından tanımak ister misin?

 •         Memory Foam: Uzay teknolojileri araştırmaları sırasında keşfedilen ve uzun yıllardır yastıklarda, yataklarda kullanılan hafızalı köpükler, Skechers’ın yarattığı özel Memory Foam sistemiyle ayakkabılara geliyor. Ayakların tam şeklini alan, ayakkabı çıkarıldığında eski haline dönen ve her giyişte yeniden ayağa en uygun forma giren köpükler, Memory Foam adıyla anılıyor. Skechers Memory Foam iç tabanlı ayakkabılar, saatler boyu hacmini koruyor ve ayakların konforlu hissetmesinin güvencesi oluyor.
 •         Air Cooled Memory Foam: Memory Foam’un geliştirilmiş hali olan Air Cooled Memory Foam iç tabanlar, jel enjeksiyon desteği ile sert hareketlere karşı ayaklara daha fazla dayanıklılık sağlıyor. Ayrıca taban altında yer alan küçük noktacıklar, adım sırasında hava boşluğu oluşmasını sağlayarak ayakların alttan da havalanmasına yardımcı oluyor. Air Cooled Memory Foam iç tabanlı modellerin, özellikle sıcak havalarda daha fresh etki vadettiğini fark edebilirsin.
 •         Goga Mat: Skechers’ın performans desteği veren ilk iç tabanı olan Goga Mat, özel dolgusu ile enerji dönüşümüne katkı sağlıyor.

Kaç Yaşa Kadar Erkek Çocuk Ayakkabı Bulunabiliyor?

Skechers modelleri yaşa göre değil, ayak numarasına göre sınıflandırılıyor. Çocuğun ayak numarasına bakarak ona en uygun ayakkabıyı kolaylıkla seçebilirsin. Ayakkabıyı daha kolay bulabilmek için Skechers, ayakkabıları iki grup halinde sunuyor. Ayakkabı modellerinin altında büyük veya küçük erkek çocuk ayakkabısı ibaresini görebilirsin. İşte o ifadelerin anlamları:

 • Küçük Erkek Çocuk Ayakkabısı: Küçük erkek çocuk ayakkabısı olarak anılan modeller, okul öncesi dönemde giyilebilecek numaraları içeriyor. 21.5’tan 26.5 numaraya kadar olan Skechers spor ayakkabılar bu ürünler arasında bulunabiliyor.
 • Büyük Erkek Çocuk Ayakkabısı: Büyük erkek çocuk ayakkabıları arasında 27 ile 36 numara arasındaki seçenekleri bulabilirsin. Okul çağındaki çocuklar için uygun olan ayakkabılar, büyük erkek çocuk spor ayakkabısı adıyla Skechers kategorilerinde bulunabiliyor. 

Erkek Çocuk Ayakkabı Nasıl Seçilmelidir?

Çocuklar için ayakkabı seçerken, ayağına tam olmasına özen göstermelisin. Taban desteklerinin çocuğun yaşam tarzına uygun desteği verdiğinden emin olmalısın. Örneğin, çok hareketli çok koşan bir çocuk için tamponlama etkisi daha yüksek tabanları seçmelisin. Rahat ayakkabı kullanılacağı alana uygun renk ve desenlerde olmalı. Kullanılacağı mevsimin gereklerini karşılamalı, örneğin kışlık kullanım için ayakkabı alıyorsan çocuğun ayaklarının yağmurda ıslanmaması için su itici özellikli kaplama taşıyan ayakkabı modellerine bakmalısın. Ayakların ayakkabı içinde hava aldığından ve rahat ettiğinden şüphe duymamalı, bu teknolojilerin olmasına özen göstermelisin.

Kışlık Spor Ayakkabı Nasıl Olmalı?

Kış mevsimi için erkek çocuk spor ayakkabı modelleri su geçirmez olmalı, güçlü yer tutuşu sağlamalı, zeminlerde kaymamalı. Kışın ayakların sıcak olması gerektiği için dil genişliğinin de fazla olması avantaj sağlıyor. Su geçirmezlik için Skech-Tex kaplama özelliği arayabilirsin, tabanda ise kauçuk dış taban özelliği beklentini karşılamaya yetiyor.

Yazlık Spor Ayakkabı Nasıl Olmalı?

Yazlık ayakkabıların hava alması ve ayak için ideal ısıyı koruması gerekiyor. Hareketle beraber ayakların terlememesi için sıcaklık dengesi büyük önem taşıyor. Air Cooled Memory Foam iç taban, hava panelleri bulunduran ayakkabılar yaz için çocuklara konfor sağlıyor.

Çocuk İçin Spor Ayakkabı Alırken Yapılan 3 Yanlış

Çocuklar için ayakkabı seçen ebeveynler genellikle üç yanlışa düşüyor. Ayak sağlığını tehdit edecek bu üç hatayı sen sen ol, yapma:

 •         Sadece moda olduğu için ayakkabı almak: Ayakkabının estetik özellikleri elbette mühim ancak sadece moda olduğu için bir ayakkabı alınmamalı. Dış görünüşünden daha önemli olan ayakkabının iç tabanı ve kalıp özellikleri oluyor. Ayak destekleniyor mu, şok koruması var mı, çocuk ayakkabı ile rahat mı gibi sorulara öncelikli olarak cevap aramak gerekiyor.
 •         Büyüyünce de giyer diye büyük, giyince açılır diyerek küçük ayakkabı almak: Büyük ayakkabı giydiğinde çocukların ayakları destekten mahrum kalıyor. Küçük ayakkabı giymek ise ayaklarda yaralara varan tahrişlere neden olabiliyor. Ayakkabının giydikçe açılacağına dair söylem gerçeği yansıtmıyor. Ayakkabıları çocuğun tam ayağına göre almalı ve küçüldüğünü hissettiğinde zaman kaybetmeden değiştirmelisin.
 •         Özellikleri incelemeden fiyata göre seçim yapmak: Fiyat elbette önem arz ediyor ancak yalnızca fiyata bakarak seçim yapılmamalı. Ayakkabılar kıyaslanırken öncelik ayakkabının tasarım ve teknik özelliklerine verilmeli.

Spor Ayakkabı Nerede Giyilir?

Spor ayakkabı beden eğitimi derslerinde, antrenmanlarda, alışverişte, koşuda, yürüyüşte, oyunda, okulda, alışverişte, yolculukta, kısaca dilenen her yerde giyilebiliyor. Elbette ayakkabı seçimi esnasında giyileceği yere göre farklı özellikler aranabiliyor.

 •         Okul için En İyi Spor Ayakkabı: Okullarda çok renkli ve desenli modellerdense daha sade ve şık ayakkabılar tercih ediliyor. Okul saatleri bir hayli uzun olduğu için uzun süre ayakta kalan ayakkabıların rahatlıkları ekstra önem arz ediyor. Air Cooled Memory Foam iç tabanlı ayakkabılar hem hava alan özellikleri hem de ayağın şeklini alan foam teknolojisi ile okul için tercih ediliyor.
 •         Koşu için En İyi Spor Ayakkabı: Koşu performans desteği ve tamponlama etkisi gerektiriyor. Goga Mat iç tabanlı ve orta tabanda tamponlama desteği bulunan ayakkabılara yönelebilirsin.
 •         Oyun için En İyi Spor Ayakkabı: Oyunda eğer çok sert hareketler yapılmıyorsa (zıplama gibi) tüm ayakkabılar oyunda giyilebiliyor. Sert hareketler bulunduran oyunlar için Air Cooled Memory Foam ve Goga Mat iç tabanlı spor ayakkabı modellerine bakabilirsin.
 •         Günlük En İyi Spor Ayakkabı: Günlük ayakkabıda en doğru seçim Memory Foam iç taban oluyor. Eğer çok sıcak yaz günlerinde giyilecekse Air Cooled Memory Foam modellerine de bakabilirsin.

Çocuklara Özel Hediyeler

Spor ayakkabı, çocuklara alınabilecek en güzel hediyeler arasında yer alıyor. Eğer erkek çocuklar için hediye bakıyorsan, onlara Skechers spor ayakkabı alabilirsin. Ancak seçim öncesinde çocuğun ayakkabı numarasını bilmen gerekiyor. Eğer biliyorsan, riske girmeden, çocukların sevmeme ihtimali olmayan , erkek çocuk ışıklı ayakkabı modellerinden birini seçebilirsin. Eğer numarayı bilmiyorsan, ayakkabı yerine, çocuğun kendi seçimini yapabilmesi için Skechers hediye kartı alabilirsin. Siparişini verdikten sonra, Skechers müşteri hizmetlerini araman ve hediye paketi yapılmasını rica etmen yeterli oluyor.

Orijinal Skechers Ayakkabı Nasıl Anlaşılır?

Skechers.com.tr ve Skechers mağazalarında sunulan tüm ayakkabılar orijinallik garantisi ile bizlere ulaşıyor. Skechers ayakkabıların benzersiz iç tabanlarına bakarak orijinalliği anlayabilirsin. Memory Foam yumuşaklığı, hafızalı iç taban özelliği ile orijinal Skechers ayakkabının keyfini sürebilirsin. Orijinal olmayan ayakkabılarda dikiş hataları, baskı kusurları, soluk renkler, sıradan iç taban ve kalitesiz taban materyalleri görebilirsin. Skechers konfor etkisini kaliteli materyallerinden alıyor. Bu nedenle orijinal olmayan herhangi bir Skechers ayakkabıyı almamalı, kullanmamalısın.

Erkek Çocuk Beyaz Spor Ayakkabı Nasıl Temizlenir?

Spor ayakkabı temizliği oldukça zahmetli görülüyor, oysa Skechers spor ayakkabı çeşitleri Skechers ayakkabı temizleme spreyi ile kolaylıkla temizleniyor. Ayrıca bazı modellerin çamaşır makinesinde yıkanarak temizlenebildiği biliniyor. Ayakkabııyı seçerken temizlik özelliklerine de bakabilirsin.

Erkek Çocuk Spor Ayakkabı Fiyatları

Erkek çocuk spor ayakkabı fiyatları, ayakkabıların modellerine, tasarım ve teknik özelliklerine göre farklılaşıyor. Modeller arasında da fiyat farkları olduğuna şahit olabilirsin. Sipariş verirken ayakkabı özelliklerini incelemeli ve siparişini oluşturmalısın. Benzer özelliklere sahip ayakkabılar arasında fiyat karşılaştırması yapabilir ve kararını verebilirsin.

Skechers’ın çocuk ve erkek ayakkabı için büyük konfor vadeden modellerini, onlarca çeşit ile bulabilir ve kolaylıkla sipariş verebilirsin. Çocuklarına ve sevdiklerine Skechers erkek çocuk ayakkabıları alarak onları mutlu edebilirsin. Hemen sipariş ver, onlara mutluluk armağan et!back to top
Filtreler