CİNSİYET
ALT KATEGORİLER

Yürüyüş Ayakkabısı

(73 Ürün)
Filtreler
Filtreleri Kapat
Filtreleri Düzenle
Beden
Cinsiyet
Renk
Ürün Teknolojisi
Ürün Detayı
Koleksiyon
Fiyata Göre
Beden
(3)
(7)
(41)
(41)
(1)
(1)
(2)
(39)
(40)
(24)
(17)
(25)
(9)
(46)
(12)
(18)
(23)
(24)
(24)
(10)
(11)
Cinsiyet
(28)
(45)
Renk
(4)
(4)
(1)
(15)
(1)
(1)
(9)
(1)
(3)
(34)
Ürün Teknolojisi
(10)
(33)
(1)
Ürün Detayı
(6)
(26)
(3)
(28)
(14)
Koleksiyon
(67)
(6)
Fiyata Göre
Beden Seçiniz
Cinsiyet Seçiniz
UYGULA
Tüm Filtreleri Göster
Daha Fazla Göster

Yürüyüşün günlük bir aktivite değil bir spor olduğunu bilen ve yürüyüş için profesyonel ekipman ihtiyacı duyan herkes için tasarlanan Skechers yürüyüş ayakkabısı modelleri, şık tasarımları ve teknolojileri ile öne çıkıyor. Yürüyüşe özel, yürüyüşün dinamiklerine göre dizayn edilen Skechers ayakkabılar, bugün dünyada yürüyüş ayakkabıları pazarının lideri olmayı sürdürüyor. En üst düzey konfor sağlayan yürüyüş ayakkabıları, Skechers markası ile sunuluyor. Yürüyüşün de teknik bir spor gibi özen gerektirdiği, özel ekipmana ihtiyaç duyduğu bilinciyle hazırlanan tasarımlar, öyle konforlu ki günlük ayakkabı olarak da kullanılabiliyor.

Yürüyüş Ayakkabısı Modelleri

Skechers’tan önce günlük yürüyüşler için ayakkabı arayan kadın veya erkek kullanıcılar, sadece koşu ayakkabısı veya antrenman ayakkabısı bulabiliyordu. Bu alanda en ciddi atılımı ve arge çalışmalarını gerçekleştiren marka olan Skechers, yürüyümeyi sevenlere bu etkinliği daha da sevdirecek modeller sunmaktan gurur duyuyor. Açık havada, koşu bandında, spor salonunda, evde, sahilde veya ormanda… Nerede yürüyüş yaparsan yap, en iyi deneyim için iyi bir yürüyüş ayakkabısına ihtiyaç doğuyor. Skechers, farklı alanlarda, zeminlerde yapılan yürüyüşler için farklı serilerde yürüyüş ayakkabıları sunarak tüm ihtiyaçlara yanıt veriyor.

Skechers’ın kadın yürüyüş ayakkabıları bağcıklı, bağcıksız birçok tasarımlar karşımıza çıkıyor. Ağ kumaş, deri, süet gibi malzemeler yürüyüş ayakkabı alternatifleri içinde kullanılıyor. Skechers, her biri kalite paydasında buluşan kadın yürüyüş ayakkabısı tasarımlarında, hem koyu renklere hem de canlı tonlara yer veriyor. 90’lı yılların çizgilerini taşıyan katmanlı ayakkabılar da, tek parça sayalar da kadın çeşitleri içinde göze çarpıyor. Topuk teknolojileri, hava panelleri, özel iç tabanları ve estetik detayları ile kadınların beğenisini kazanan ayakkabı modelleri, renk renk çeşitleri ile yürüyüş sevenlerin gözdesi oluyor. Skechers’ın kadın yürüyüş ayakkabısı koleksiyonunda en popüler modeller, bağcıksız olanlar olarak gösteriliyor. Dışarıdan sıradan bir lifestyle ayakkabı gibi görünse de yürüyüş konforunu sağlayan farklı detayları içeren ayakkabılar, özellikle iş hayatında sıklıkla tercih ediliyor.

Erkek yürüyüş ayakkabısı modelleri arasında, sade tasarımlar ön plana çıkıyor. Koyu renklerin yanı sıra beyaz gibi dikkat çekici alternatiflerin de bulunduğu koleksiyon, konfor kadar şıklığı da önemseyen markanın imzasını taşıyor. Skechers tasarımı ayakkabılarda farklı teknik özellikler kullanılsa da yan yüzlerde yer alan S logosu her ürünün aynı kalitede olduğunu ispatlıyor. Şık yürüyüş ayakkabıları, erkeklere yürüyüşte ve günlük hayatta eşlik etmek için tasarlanıyor. Hem sportif hem de smart casual giyimde erkeklerin stilini tamamlamak üzere detaylanıyor.

Neden Yürüyüş Ayakkabısına İhtiyaç var?

Yürüyüş yaparken sıradan bir  ayakkabı kullanmak sakatlanma ihtimalini artıyor. Koşuda yere vuran enerji miktarı çok daha fazla ve ayak şekli daha sıkışıkken, yürüyüşte ayaklar daha açık ve daha az enerji görülüyor. Koşma için tasarlanan ayakkabılar darbe emicilik, şok azaltma gibi ek fonksiyonlar gerektirirken bu ihtiyaçlar yürüyüş ayakkabılarda geniş ön alanla karşılık buluyor. İki eylemde ayakların baskı alanı, ağırlık merkezi bile değişiyor. Bu nedenle yürüyüş esnasında yürüyüş ayakkabısı kullanmalısın.

Yürüyüş ayakkabılarına günlük yaşamda da ihtiyaç duyabilirsin. Eğer gün içinde çokça yürüyen, uzun saatleri ayakta geçiren, işe gidip gelirken bir hayli yolu yürüyerek geçen kişilerden biriysen senin de yürüyüş ayakkabısına ihtiyacın var. İster hobi ister gereksinim için yürüyüş yapanlardan biriysen sen de dolabına mutlaka bir yürüyüş ayakkabısı eklemelisin. Spor dolapların adeta jokeri olan tasarımlarla konforlu adımların keyfini sürebilirsin. 

Yürüyüş Ayakkabıları Teknolojileri

Skechers arge ekibinin aralıksız çalışmaları sonucunda yürüyüş ayakkabıları her sezon daha iyi teknolojiler ve geliştirmelerle kullanıcıların karşısına çıkıyor. Formu, materyali ve kimyasal dolguları değişen ayakkabılar, en üst teknolojiyi sunmak için birbiriyle yarışıyor. Yürüyüş ayakkabılarında kullanılan teknolojiler şöyle sıralanabiliyor.

 • Relaxed Fit tasarım ayakkabılarda bulunabiliyor. Böylece yürüyüş esnasında açılan tarak kemiği ve parmak alanı, geniş ön kesim sayesinde uzun yürüyüşlerde bile rahat ediyor.
 • Memory Foam, Air Cooled Memory Foam ve Goga Max gibi iç taban teknolojileri ayakkabıların tamponlama, yastıklama ihtiyaçlarına yanıt veriyor.
 • Kimi modellerde su geçirmezlik dikkat çekiyor.
 • Ortopedik ayakkabı isteyenler Arch Fit modellere başvurabiliyor.
 • Yürüyüş ayakkabılarında bulunan 5Gen taban teknolojisi, yürüyüşün daha doğru, güvenli ve konforlu olmasına yardımcı oluyor.
 • Bazı yürüyüş ayakkabılarında Quick Fit bölme bulunuyor. Ayakkabının arka kısmındaki delik olarak anlatılabilecek kısım, ayakkabının kolayca giyilip çıkarılmasını sağlıyor.
 • Dikişsiz sayalar, bir çorap gibi ayağı kaplayarak yürüyüş esnasında rahatsızlık vermeden adımlara eşlik ediyor.

Skechers yürüyüş ayakkabılarının ilk versiyonlarında sıradan spor ayakkabılardan çok daha fazla hafiflik, tamponlama, esneklik ve konfor sağlayan resied taban kullanılıyordu. 5Gen ise ilk modellerin geliştirilmiş halini isimlendiriyor. Sıradan bir taban olmayan 5Gen, hafifliği ile fark yaratıyor. Yürüyüş dinamiğine göre tam destek sağlayan yeni teknoloji taban, gücünü içindeki özel teknolojik yapıdan alıyor.

Ortopedik Yürüyüş Ayakkabıları

Arch Fit ayakkabıları ayak hastalıkları uzmanları (Podiatristler) rahatından tasarlanıyor. Podiatri sertifikalı ayak kemeri desteği, ortopedik yürüyüş ayakkabısı arayanlara alternatif oluşturuyor. Dışarıdan bakıldığında herhangi bir spor ayakkabı modelinden farkı olmayan ayakkabılar, iç teknolojide sunduğu ekstra konfor ve taban desteği ile fark yaratıyor. 120.000’in üzerinde ayak şekli taranarak hazırlanan ayakkabılar, çamaşır makinesinde yıkanabilmesiyle de fark yaratıyor.

Su Geçirmez Yürüyüş Ayakkabıları 

Su geçirmez ayakkabı teknolojisi olarak anılan su iticilik, bazı Skechers modellerinde yer alıyor. Trail ruhunun yansıması olan su itici özellikli ayakkabılar, her koşulda yürüyüş yapmak isteyenlerin seçimi oluyor. Onlarla yağmurlu havada bile yürüyüş yapmak kolaylaşıyor. Sayadaki Water Repellent özelliği, üst yüzey kaplama ile kazanılıyor.

Yürüyüş Ayakkabılarında Sık Sık Kullanılan Relaxed Fit Tasarım Nedir?

Skechers yürüyüş ayakkabısı ve spor ayakkabı modellerinde yer alan Relaxed Fit tasarım, daha geniş kalıp anlamına geliyor. Özellikle yürüyüş ayakkabılarında kullanılan kesim sayesinde ayakkabıların ön bölümü parmakların daha rahat edeceği genişlikte hazırlanıyor. Herhangi bir numara farklı oluşturmayan genişlik, ayakların rahat hareketi için içeride yapılan bir değişikliği ifade ediyor.

Goga Pillar Teknolojisi Ne İşe Yarıyor?

Skechers’ın birçok yürüyüş ayakkabısında bulunan Goga Pillar, ayakkabının alt tabanından orta tabanına kadar uzanan bir yastıklama sistemine karşılık geliyor. Bu katman, adım atarken, ayakkabının yaptığı bükülmeye göre destek vererek yürüyüşe katkı sağlıyor.

Yürüyüş Ayakkabılarında İç Tabanlar

Ayakkabıların orta tabanı ile ayak arasında yer alan ve ayakların ayakkabı ile temas ettiği alt alanı adlandıran iç taban, Skechers’ı diğer markalardan ayıran teknolojinin merkezini oluşturuyor. Çoğu zaman ihmal edilen iç taban bölümü, Skechers ayakkabılarında özel desteklerle tamamlanıyor. Böylece orta ve dış tabanın yarattığı rahatlık bir adım daha öteye taşınıyor. Yürüyüş ayakkabılarında kullanılan bazı iç tabanlar ise şunlar:

Goga Max: Performans ayakkabılarında görülen Goga Max iç taban, egzersize özel taban teknolojisi olarak tanınıyor. Konfor sağlarken, her adımda enerji verimi vadeden Goga Max, seni adımların esnasında ileri ve yukarı iterek daha az enerji ile daha çok yol kat etmene yardımcı oluyor. Goga Max’in içindeki özel bambu layer kaplama, ayakkabılarda bakteri üremesini ve kötü koku oluşumunu da önlüyor.

Memory Foam: Memory Foam konfor amaçlı ayakkabılarda kullanılan ve günlük ayakkabı modellerinde rahatlıkla tercih edilebilen bir iç tabanlık olarak kategorize ediliyor. Ayağın şeklini alan hafızalı taban, tüm kavislere gereken desteği, uzun süre ile vererek ayakkabı teknolojilerinde devrim yaratıyor.

Air Cooled Memory Foam: Memory Foam’un özel yastıklama sistemini taşıyan, buna ek olarak altındaki noktacıklar sayesinde hem nefes alan hem de jel içeriği ile enerji dönüşümü vadeden modeli Air Cooled Memory Foam adıyla anılıyor.

Yürüyüş Ayakkabıları Nasıl Olmalı?

 • Yürüyüş ayakkabıları hafif olmalı.
 • Saya ayağa baskı yapmamalı.
 • Ön kısmı yeterince geniş olmalı.
 • Ayakları olası hafif darbelere karşı korumalı, şokları emmeli.
 • İç yastıklama ayak tabanına destek vermeli.
 • Ayakkabılar hava almalı.
 • Tempolu yürüyüşlerde enerji dönüşümü sağlamalı.
 • Şık görünmeli, kolay kombinlenebilmeli.
 • Dayanıklı ve uzun ömürlü olmalı.
 • Zorlu hava şartlarına uygun modeller su geçirmemeli.
 • Ayakkabılar kolay giyilip çıkarılmalı.
 • Ayakkabıların yer tutuşu sağlam olmalı, farklı yüzeylerde kullanıcıların adımlarına yere tutunarak destek vermeli.

Yürüyüş Ayakkabısı Modelleri Kimler İçin Uygun?

Skechers yürüyüş ayakkabılarını, sıradan kullanıcılar için hazırlıyor. Tabanlar, tasarımlar, hepsi amatör yürüyüşçülere gerekli profesyonel desteği vermek için oluşturuluyor. Maraton yürüyüşçülüğü düzeyinde bir profesyonellik söz konusu olduğunda farklı teknolojiler gerekebiliyor ancak onun dışındaki herkes, günlük yürüyüşlerinde, uzun veya kısa mesafelerde, günlük yaşamlarında, uzun süre ayakta kaldıklarında rahatlıkla yürüyüş ayakkabılarından destek alabiliyor. Yürüyüş ayakkabıları hem kadın hem de erkekleri harekete teşvik eden rahatlıkları ile egzersiz yapmayı sevdirmeyi vadediyor.

Yürüyüş Ayakkabıları Kullanılırken Nelere Dikkat Edilmeli?

 • Yürüyüş ayakkabılarını kullanırken, belirtilen egzersizin dışına çıkmadığından emin olmalısın. Yürüyüş ayakkabısı ile koşmamalı, fitness yapmamalı, zorlu ve sert darbe etkisi oluşturan hareketlerden uzak durmalısın.
 • Yürüyüş ayakkabısının rutin bakımı gerçekleştirmeli, ara ara temizlemeli ve havalandırmalısın.
 • Hijyen açısından, yürüyüş ayakkabıları başkaları ile paylaşmamalı, yalnız sen giymelisin.
 • Makinede yıkamaya uygun olmayan yürüyüş ayakkabıları asla makineye atmamalısın. Çamaşır makinesinde yıkanabilen ayakkabıları ise yalnızca düşük devirde, hassas programda ve soğuk suda temizlemelisin.
 • Ayakkabıları tam ayağına göre seçmelisin. Büyük veya küçük gelen ayakkabıları kullanmamalısın.

Yürüyüş Ayakkabısı Tavsiyeleri

Yürüyüş ayakkabısı alırken birçok kişi tavsiyeler üzerinden seçimini yapıyor. Oysa ayakkabılar, kişilerin özel ihtiyaçlarına cevap verme gereğinden ötürü, farklı çeşitlerle raflarda yer alıyor. Bir kişinin rahatlıkla kullandığı yürüyüş ayakkabısı, bir diğer kullanıcının gereklerine karşılık veremeyebiliyor. Örneğin normal tabanlı bir kullanıcı herhangi bir spor ayakkabıdan memnuniyet duyarken taban veya basış problemi olan kişiler için ortopedik tabanlar öneriliyor. Bu nedenle ayakkabı seçimi yaparken kişilerin modelleri incelemeleri ve seçimlerini tavsiyelerin yanı sıra ihtiyaçları üzerinden yapmaları öneriliyor. En iyi yürüyüş ayakkabısı hangisi sorusu tam da bu nedenle cevapsız kalıyor. Kullanıcılardan biri için en iyi alternatif Skechers GO Walk 5 olurken, bir diğerinin ihtiyaçlarını karşılamak için Arch Fit serisine yönelmek gerekebiliyor.

Yürüyüş Ayakkabı Fiyatları

Ayakkabı fiyatları, yürüyüş ayakkabısı modelinin sayasından tabanına kadar, sahip olduğu farklı teknolojiler üzerinden belirleniyor. Dış taban tasarımı, orta taban teknolojisi, iç taban formu, estetik özelliği, su geçirmezliği ürünün fiyatlarını belirleyen etkenler oluyor. Ayakkabı seçen kullanıcıların fiyatları kıyaslarken, tüm özellikleri, estetik ve teknik tüm bilgileri dikkatle incelemeleri öneriliyor. Fiyatlar karşılaştırılırken kalite dengesinin aranması önem arz ediyor. Skechers, her modelinde fiyat kalite dengesini sağlayarak rakiplerinden bir adım öne geçiyor. Ayakkabıların teknolojilerini inceleyen, rahatlığını deneyimleyen kullanıcılar Skechers’ın her modelinin fiyatının denge sağladığından emin oluyor.

Skechers yürüyüş ayakkabısı çeşitleri ile hem erkek hem de kadın yürüyüş ayakkabısı arayan kullanıcılara cezbedici modeller sunuyor. Teknik ve estetik donanımı ile beğeni kazanan, marka imajı ile güven sağlayan Skechers ayakkabılar, sportif giyimde ve ayakkabıda trend belirleyen tasarımları ile stilin yıldızı oluyor. Sen de Skechers yürüyüş ayakkabılarını inceleyerek ihtiyaçlarına uygun olan modeli seçebilir, Skechers.com.tr’den hemen sipariş verebilirsin. Ayakkabıları peşin fiyatına 2, vade farkı dahil 9 taksit ile alabilir, konforlu ayakkabı deneyimini günlük hayatına taşıyabilirsin. 

back to top
Filtreler