Cinsiyet
Renk
Beden
Ürün Detayı
Fiyata göre filtrele

Erkek Çocuk Sandalet (16 Ürün)

Filtreler

Çocuğunun enerjisini onun stiline yansıtmak isteyen ebeveynler, hem şık hem de rahat ayakkabı seçimlerinden yana oluyor. Çocuk sandaletler, hafiflikleri, şıklıkları ve rahatlıkları ile sıradan ayakkabıları geride bırakıyor. Yaz aylarının vazgeçilmezi olan sandalet ayakkabılar, çocukların ayaklarını rüzgarla buluşturuyor. Hava alan ayaklar özgürleşirken, kolay giyilen modeller de ebeveynlere günlük yaşamda kolaylık sağlıyor. Plajda, piknikte, okulda, oyunda, evde, her yerde sandaletlerle çocuklar hareket özgürlüğünü keşfediyor.

Erkek Çocuk Sandalet Modelleri

Skechers erkek çocuk sandalet modelleri, çocukların ayağından hareket esnasında çıkmamak için bedene cırt cırt bantlarla tutunuyor. Çocukların nazik tenlerine zarar vermeyen, rahatsız hissettirmeyen bantlar, ayak üstünde konumlanıyor. Ayakkabı giydirilirken bantlar nazikçe açılıp kolaylıkla kapanıyor. Sandalet modellerinin çoğunda ayakkabının ön kısmı açık bulunuyor, bazı modellerde ise ön kısmın kapandığını, yanda pencereler ve topuk bölümünde açıklık yer aldığını görebilirsin. Siyah, yeşil, kırmızı, mavi gibi renkler, çocukların renkli dünyalarını sandaletlere yansıtıyor. Sandaletler plajda da kullanılabilen terlik benzeri tasarımlar bulunduruyor. Renkli batik desenlerle renklenen sandaletler, delikli üst yüzeyleri ile ayakların terlemesini önlüyor. Skechers, sandaletlerin her bir modelinde kaliteyi gün yüzüne çıkarıyor. Ayakkabılarda yastıklı ve dokulu tabanlar kullanılıyor. Darbe etkisini azaltan orta taban ayakları şok efektinden koruyor. Esnek yer tutuşu sağlayan dış taban, çocukların güvenle adım atmasına yardımcı oluyor. 

Erkek Çocuk Sandalet Seçimi Neden Önemli?

Sandaletler, çocukların ayak gelişiminin hızla sürdüğü yaşlar için tasarlanıyor. Bu nedenle yanlış seçimler çocukların ayak sağlığı için zarar gösterebiliyor. Bunun yanında, çocuk yaşlarda cilt yapısının hassaslığı da yetişkinlere göre çok daha yüksek görülüyor. Sıcak havada çocukların ayağının hava alması, nem transferinin sağlanması, sürtünmenin yarattığı tahrişin önüne geçilmesi için önem arz ediyor. Yanlış sandalet seçtiğinde, yürüme esnasında çocuğun ayağında rahatsız edici nem oluştuğunu ve sürtünme yaratarak cildi tahriş ettiğini görebilirsin. Bu nedenle sandalet seçimi, özellikle çocuk yaşlarda büyük önem kazanıyor. Rahat ayakkabı seçerek onun sadece şıklığını değil, konforunu ve güvenli adımlarını da garanti altına alabilirsin.

Erkek Çocuk Sandalet Seçerken Dikkat Edilmesi Gerekenler

  • Sandalet seçerken, ayakkabının çocuğun ayağına tam olmasına özen göstermelisin. Hızla büyüyen ayaklarına ayakkabı küçük gelmeye başladığında ise hemen daha büyük bir numara almalı, çocuklara ayağı için çok büyük veya küçük ayakkabılar giydirmemelisin. Yanlış kalıplar ve numaralar giydirmek çocuğun ayaklarının desteklenmemesi anlamına geliyor ve rahatsızlık oluşturuyor.
  • Sandaletin materyallerinde, boyasında çocuk sağlığı için zararlı bir madde olmadığından emin olmalısın.
  • Sandaletin kullanılan ortama uygun olmasına özen göstermelisin. Sert veya yumuşak zeminler için özel tabanlar önerilebiliyor.
  • Ayakkabı giydirilirken bantlar çok fazla sıkılmamalı, ayarlanabilir bantları olan ayakkabılar seçilerek ayak konforu gözetilmeli. 
  • Ayakkabıların kolay giyilmesine dikkat etmelisin.
  • Sandaletler hafif ve esnek olmalı.
  • Sandaleti çocuğun giyeceğini düşünerek renk ve desen seçiminde onun da fikrini almalı hatta son kararı onun vermesini sağlamalısın.

Çocuklar için Sandalette Topuk Seçimi Nasıl Olmalı?

Sandalet alırken özellikle topuklara dikkat etmelisin. Çok yüksek topuklar çocukların denge sağlamasını zorlaştırıyor. Topuk dokusunun çok yumuşak veya aşırı sert olmaması gerekiyor. Yumuşak tabanlar, gelişimi olumsuz etkilerken aşırı sert tabanlar ise ayak tabanının zedelenmesine neden olabiliyor. Çok sert ve ince tabanlar seçtiğinde ayak tabanlarında nasırlaşma görebilirsin. Basış bozuklukları, farklı taban yapıları olan çocuklar için ise özel gereksinimleri karşılayan ortopedik modellere yönelmelisin. 

Erkek Çocuk Sandalet Fiyatları

Sandalet fiyatları ürünlerin materyallerine, tasarım özelliklerine, taban teknolojilerine göre belirleniyor. Fiyat kıyası yaparken kalite dengesini gözetebilirsin. Skechers kaliteli ürünleri ile fiyat dengesini karşılıyor.

Sen de çocukların için aradığın rahat ayakkabı seçeneğini Skechers’ta bulabilirsin. Dilediğin ayakkabıyı detaylarıyla inceleyerek seçebilir, kolaylıkla alışveriş yapabilir ve siparişini tamamlayabilirsin. 

back to top
Filtreler