Sırt Çantası

(8 Ürün)
Filtreler
Filtreleri Kapat
Filtreleri Düzenle
Renk
Özel Günler
Fiyata Göre
Renk
(2)
(1)
(5)
Özel Günler
(7)
(8)
(8)
Fiyata Göre
Daha Fazla Göster

Çanta ve spor çanta denilince ilk akla gelen, rahat çantaları ile göze çarpan Skechers oluyor!

Ağır yükleri bile kolaylıkla taşımaya yardımcı olan çanta modelleri, kullanışlı tasarım detayları, şık görünümleri ile günlük stile eşlik ediyor. Skechers tarafından tasarlanan ergonomik çantalar, her sezonun koleksiyonunda yer alıyor. Hem kişisel eşyaların, telefon, cüzdan gibi araçların, hem kitap defter gibi gereçlerin hem de spor kıyafetleri gibi ağır yüklerin taşınmasına yardım eden spor çantalar, askı bulunduruyor. Askılar üzerinde yer alan süngerli tutamaçlar sayesinde yükler rahatlıkla taşınıyor. Sırt çantaları, yükün iki omuza eşit dağılmasını sağlayarak ağırlığın eklemleri zorlamasını engelliyor. Böylece çantalar daha rahat taşınıyor ve sportif giyimde şıklıktan ödün verilmiyor.

Spor Çanta Modelleri

Çanta modelleri, kullanım alanlarına göre farklı özellikler sunuyor. İşte, yolculukta, sporda, okulda ve günlük hayatta kullanılan çantalar, yetişkinler için daha sade tasarımlar vadederken çocuk sırt çantası modellerinde renkler ve desenler ilgi odağı oluyor. Desenlerde animasyonlar, çizimler, sevimli kahramanlar, spor takımlarının amblemleri ve geometrik şekiller kullanılabiliyor. Spor giyim kombinlerinin ayrılmaz bir parçası olan sportif çantalar, kıyafetler ile uyumlu seçildiğinde sportif şıklığı tamamlıyor. Farklı ihtiyaç ve beklentilere yanıt veren modern sırt çantalarının farklı renklerini ve modellerini Skechers koleksiyonlarında bulabilirsin.

Spor Çanta Fiyatları

Kadın veya erkek için çanta arıyorsan özelliklerini, dizaynını, kalitesini incelemeli ve ardından fiyat kıyası ile son karar vermelisin. Çanta seçiminde ihtiyaçlara göre incelemeni yönlendirmeli ve tüm detayları göz önüne alarak süreci tamamlamalısın. Çanta fiyatları ürünlerin kumaşından dolgusuna, tasarımından, büyüklüğüne kadar birçok sebebe bağlı görünüyor. İçinde kanserojen madde bulunmadığından emin olduğun, kaliteli materyallerden imal edildiğini bildiğin, tanınmış markaların çantalarından seçerek sen de güvenle çantanı kullanabilirsin. Skechers hem avantajlı fiyatları hem de bol seçeneği ile kullanıcıların ilk tercihi oluyor. Çantada fiyat kalite dengesi arayanlar Skechers koleksiyonlarında aradığı ürünleri buluyor.

Spor Sırt Çantaları

Spor sırt çantaları diğer spor çantalarından sırtta taşınabilmesi ile farklılaşıyor. Çantalar, sporda da rahatlıkla kullanılabilmesi için geniş iç hacimlere sahip oluyor. Fermuarlı tasarımlar; kullanışlılık sağlarken, sırtta taşınmaları, ellerin serbest kalmasına imkan tanıyor. Böylece elde diğer yüklerini taşıyabilir veya çanta sırtındayken kolaylıkla diğer işlerini halledebilirsin. Sırt çantaları, ağırlığı iki omza yayan özel süngerli askılarla tamamlanıyor. Çantaların sırt kısmında, süngerden imal edilen ortopedik destekler bulunuyor ve tüm ağırlıklar bu sayede konforla taşınıyor. Çanta içinde spor kadın giyim ve spor erkek giyim ürünleri, aksesuarlar, kişisel eşyalar yer alabiliyor. Üstelik, sırt çantası kullanıcıları çantaları yalnız sporda değil, okulda, işte, yolculuklarda, diledikleri her yerde rahatlıkla kullanabiliyor. Geniş hacimli çantalar, dayanıklı kumaşları ile uzun süre kullanıcılarına hem günlük hayatta hem de sportif etkinliklerde eşlik ediyor.

Spor Çanta Çeşitleri

Spor çantalar fonksiyonel özellikleri ile her yetişkinin dolabında yer almayı hak ediyor. Çantalarda su yerleştirilecek file gözlere, hava alan kirli çamaşır bölümlerine, hem üstten hem de alttan açılabilen işlevsel kısımlara rastlanıyor. Su geçirmez kumaşlardan yapılan spor çantalar da Skechers kullanıcılarını yüzünü güldürüyor. Birbirinden şık Skechers yetişkin spor çantalar uniseks özellik gösteriyor. Hem kadın hem de erkekler tarafından tercih edilebiliyor. Kollarda ve sırtta yer alan destekler, ağırlıkları taşırken zorlanmamanın sırrı oluyor. Fermuarlı gözler, eşyaların dökülmemesi, güvenle taşınması için gençlere ve yetişkinlere yardım ediyor. Çok sayıda göz bulunması, eşyaların daha kolay organize edilmesine imkan tanıyor. Çantalar, sade tasarımlarını sportif Skechers logosu ile tamamlıyor. Farklı renk ve model seçenekleri sunan Skechers yetişkin çantaları, minimalist tasarımlarıyla çocuk çantaları modellerinden ayrılıyor. Dayanıklılık ve kalite noktasında buluşan tüm modeller, ayarlanabilir kol askıları sayesinde kişiselleştirilebiliyor. Askıları bedenine göre, dilediğin düzeyde ayarlayarak en rahat kullanıma erişebilirsin. Rahat spor çanta modelleri arasında, katlanabilir portatif çantalar da göze çarpıyor. Katlandığında az yer kaplayan, ince kumaştan yapılan ürünler, alışverişlerde veya kirli taşımada kullanılabiliyor. Ürünler, özellikle ağırlık altında kalıbının bozulmaması, özenle muhafaza edilmesi gereken ortopedik ayakkabı ürünlerini taşımak için tercih edilebiliyor. Ek bir çantaya ihtiyaç duyulan her an kurtarıcı olarak kullanılıyor. Birçok yetişkinin el çantasında, arabasında ve ofisine bulundurduğu, kullanışlı, katlanabilir yetişkin erkek sırt çantası modelleri Skechers kullanıcılarının da seçimi oluyor.

Spor Çanta Alırken Nelere Dikkat Edilmelidir?

Günlük kullanım için çanta seçmek istiyorsan, dikkat etmen gereken bazı noktalar var. İşte sana seçimde yol gösterecek kriterler:

 •     Çantayı günlük kullanım için alıyorsan, çok büyük veya çok küçük olmamasına özen göstermelisin.
 •     Kirlileri ve ayakkabıları koymak için sırt çantasının içine, ek olarak katlanabilir sırt çantaları yerleştirileibiliyor. Spor sonrası kirli kıyafetleri ve ayakkabıları yerleştirmek için portatif çantalar alınabiliyor.
 •     Spor eşyalarının konulduğu çantaların hava deliklerinin olması, kirlilerin ayrılabileceği geniş gözler bulunması önemli görülüyor.
 •     Çanta içinde laptop taşımayı arzu ediyorsan, sünger koruyucu iç dolgular olmasına dikkat etmelisin. Ayrıca çantanın genişliğinin de laptopun ekran boyutuna uygun olması gerekiyor.
 •     Çanta ne kadar çok bölme taşıyorsa, içindeki eşyaları düzenlemek de o kadar kolay oluyor. Bölme sayısına, gözlerin büyüklüğüne bakarak seçim yapabilirsin.
 •     Genel kullanımda güvenlik de önem taşıyor, çantaların kapalı fermuar sistemine sahip olup olmadığına göre seçimine yön verebilirsin.

Sırt Çantası Modelleri

Sırt çantası modelleri arasında okul için kullanılabilenler, günlük kullanıma uygun olanlar, spor için seçilen tasarımlar, çocuklara, gençlere ve yetişkinlere uygun alternatifler yer alıyor. Ayrıca kamp çantaları da geniş ürün yelpazesinin içinde dikkat çekiyor. Sırt çantaları, direkt vücuda temas edeceği için ergonomik özelliklerinin olması konfor sağlaması için şart görülüyor. Örneğin sırt yüzeyinde file kumaş kullanılması, ürünün hava transferi yapmasını ve sırtı terletmemesini sağlıyor. Sünger destekleri ile sırtta taşınan çantalar; sırta, bele ve kollara fazla ağırlık vermiyor, basınç tüm yüzeye yayıldığı için avantaj sunuyor. Sırt çantalarının içinde bilgisayar taşınan çeşitleri, süngerli iç bölmeler bulundurarak kullanıcıların cihazlarının zarar görmesini engelliyor. Sporcuların rahat etmesi için spor ürünü bölmeleri, kirli file gözler ve su koyulacak kısımlar çantaların kullanışlılığını artırıyor.

Sırt Çantası Nasıl Seçilmeli?

Sırt çantası seçerken bakman gerekenler şöyle sıralanıyor.

 • Sırt çantalarının sırt, bel ve kol bölgelerinde destek ve dolgu olması gerekiyor.
 • Çantalarda kulaklık çıkışı sağlayan delikler olup olmadığına bakabilirsin.
 • Sırt çantası seçerken askıların ayarlanabilir özellikte olmasına dikkat etmelisin.
 • Çantanın havluları, kıyafetleri ve ayakkabıları taşıyabilecek kadar geniş olması tavsiye ediliyor.
 • İçinde gizli gözlerin yer alması kalabalık soyunma odalarında güvenlik için gerekli görülüyor.
 • Spor çantalarında zaman zaman küçük dambıllar, el yayları taşınabiliyor. Küçük aksesuarları taşıyabilecek kadar dayanıklı ve geniş hacimli çantalar, spor için seçilebiliyor.
 • Kamp için seçilen çantaların, kamp süresince tüm ihtiyaçları karşılaması, taşıması gerekiyor. Bu nedenle dev boy sırt çantaları kampta yardımcı oluyor.
 • Eğer günübirlik kamp tipi etkinlikler, doğa yürüyüşleri yapılıyorsa, çantanın orta boylarda olması da yeterli görülüyor.
 • Doğa alanlarında zorlu hava şartları ile karşılaşabileceği için su geçirmez kumaşlar kullanılması önem arz ediyor.
 • Çantada gece görüş sağlayacak reflektör parçalar yer alması gerekiyor. 

Spor Çanta Nasıl Temizlenir?

Çantaların temizlenmesi oldukça zor ve zahmetli görünüyor, oysa düzenli bakım ile çantalar kolaylıkla temiz kalabiliyor. Sık sık çamaşır makinesinde yıkamak çantalara zarar verebileceğinden sık sık silerek çok fazla kirlenmemeleri sağlanabiliyor. Eğer çantanın kirleri silme ile çıkmadıysa, ağartıcı olmayan bir leke çıkarıcıyı su ile karıştırarak macun kıvamına getirebilir ve lekeli kısımlara sürerek bekletebilirsin. Sonrasında çantayı çamaşır makinesinde, rengine uygun bir deterjan yardımıyla, düşük devirde ve hassas programda yıkayarak temizleyebilirsin. Sırt çantasını kurutma makinesine atmamalı, asarak kurutmalısın. Eğer çantanın etiketinde çamaşır makinesinde yıkama önerilmiyorsa, ürün talimatlarını dikkate almalı ve elde yıkamalı veya silerek temizlemelisin. Çantayı iyice havalandırarak kullanıma hazır hale getirebilirsin. Eğer su geçirmez kumaşlı bir çantadan söz ediliyorsa yıkama esnasında yumuşatıcı kullanmamalısın. Yumuşatıcı, su geçirmez kumaşlara tutunacağından ve düşük devirde durulanamayacağından dokularda kalabiliyor.

Sırt Çantası Nasıl Kullanılır?

Spor sırt çantalarını kullanırken askıları sürekli bir omuzda taşımak sağlık açısından tavsiye edilmiyor. Çantayı iki kola birden takmalı veya çanta taşınan omuzu ara ara değiştirmelisin. Çanta düzeni, kullanım konusunda parantez açılması gereken konulardan biri oluyor. Çantayı ara ara temizlemeli, düzenlemelisin. Çantanın içinde yiyecek, kırıntı kalmamasına dikkat etmelisin. Her çantanın belli bir hacmi ve taşıma kapasitesi bulunuyor. Çantaları çok fazla doldurarak fermuarları zorlamamalısın. Fazla yük taşımak hem çantanın erken yıpranmasına hem de kullanıcıların zarar görmesine neden olabiliyor. Çantalarda kirli eşya bırakmamalı ve ara ara sırt çantalarını havalandırmalısın.

Spor için Sırt Çantaları

Spora gidenlere klasik spor çantalarının yanı sıra sırt çantaları da eşlik edebiliyor. Spor için tasarlanan çantaların içerisinde genellikle birden çok bölme bulunuyor ve kullanıcılara eşyalarını düzenle taşıma fırsatı veriliyor. Temiz ve kirli kıyafetlerin, aksesuarların ve kişisel eşyaların özenle yerleştirilebileceği çoklu bölmeler ile kullanıcılar spor öncesinde ve sonrasında kıyafetlerini, ayakkabı ve aksesuarlarını kolaylıkla çantada depoluyor. Çanta içinde spor bileklikleri, ağırlıklar, eldivenler de taşınabildiği için küçük gözlerin varlığı büyük kolaylık sağlıyor. Kullanıcılar spor için sırt çantası seçerken, gizli gözlerin bulunmasına da önem veriyor. Böylelikle spor salonu gibi kalabalık alanlarda depolanan eşyalar arasında, değerli parçalar gizli gözlere saklanıyor ve olası güvenlik sorunlarına karşı risk en aza indiriliyor. Günlük kullanılan çantalarda deri parçalar veya daha klasik tasarımlar görülebilse de sporda kullanılacak alternatiflerde daha sade ve sportif desenler, kumaşlar tercih ediliyor.

Sırt Çantası Fiyatları

Sırt çantası fiyatları, çantaların ortopedik desteklerinin olup olmamasına, çantanın su geçirmezlik özelliklerine, tasarım detaylarına, dönemsel kampanyalara göre farklılaşıyor. Kamp çantası gibi spesifik özellik bulunduran çantaların fiyatları diğer modellerden daha yüksek olabiliyor. Dönemsel kampanyalar da ürün fiyatlarını değiştiriyor. Örneğin okula dönüş dönemlerinde okul çantalarında ekstra indirimler yapılabiliyor. Bu tip dönemsel indirimleri takip edebilir, bu sayede çok daha uygun fiyatlarla ihtiyaçlarını karşılayabilirsin. Ürünleri seçerken fiyatından önce, ihtiyacını karşılayıp karşılamadığına özen göstermelisin. Modellere ekstra dayanıklılık sağlayan özel su geçirmez kaplamalar, ürün ömrünün da daha uzun olmasını sağlıyor. Fiyatları dikkate alarak seçim yaparken fiyat performans dengesini gözetmelisin. Bu sayede senin için ideal ürünü daha kolay bulabilir, fiyat açısından avantaj sağlayan en iyi ürünü seçebilirsin.

Skechers hem çocuk çanta hem de yetişkin tasarımlarıyla koleksiyonunda çeşit çeşit çanta bulunduruyor. Çanta seçimini, birbirinden şık ve kullanışlı ürünler arasından yapabilir sen de uzun süre kullanacağın kaliteli bir modele zaman kaybetmeden sahip olabilirsin. Hemen sipariş ver!


back to top
Filtreler