Yoga Kıyafetleri

(20 Ürün)
Filtreler
Filtreleri Kapat
Filtreleri Düzenle
Beden
Renk
Ürün Çeşidi
Ürün Detayı
Özel Günler
Koleksiyon
Fiyata Göre
Beden
(17)
(14)
(14)
(14)
(1)
Renk
(1)
(3)
(2)
(2)
(12)
Ürün Çeşidi
(1)
(7)
(10)
(2)
Ürün Detayı
(2)
(8)
(10)
(1)
(1)
(6)
(2)
(2)
(3)
(3)
(7)
(2)
(7)
(2)
(1)
(18)
(2)
Özel Günler
(7)
(1)
(9)
(2)
(1)
Koleksiyon
(2)
(1)
(17)
Fiyata Göre
Beden Seçiniz
UYGULA
Tüm Filtreleri Göster
Daha Fazla Göster

Hem bedensel  zindeliği hem de psikolojik iyi olma halini destekleyen, çok yönlü etkinliklerin başında yoga geliyor. Günümüzde yetişkinlerin ve çocukların severek katıldığı yoga etkinlikleri yediden yetmişe herkesin merakını cezbediyor. Elbette diğer sporlarda olduğu gibi yogadan da en yüksek verimi alabilmenin yolu, doğru ekipman ve yoga kıyafetleri tercihinden geçiyor. 

Yoga yaparken giyilebilecek kıyafetler arasında kadın spor tayt modelleri ilk sırada yer alıyor. Elbette taytların bu egzersiz için en iyi tercih olmasının bazı nedenleri var. Kıyafetlerin, yoga sırasında yapılan esneme hareketlerine tam uyum sağlaması önem taşıyor. Kumaşların çok kalın olmaması, esneyebilmesi, hareket özgürlüğü vadetmesi, nefes alması mühim. Tüm bu sebeplerden dolayı, spor kumaşlarından tasarlanan tayt modelleri, yoga severlerin dolabında muhakkak yer alıyor. Yoga için sıfırdan bir dolap hazırlamaya niyetliysen, dolaba çok sayıda tişört eklemeyi de unutmamalısın. Ayrıca meditasyon sırasında kullanılacak şalları ve denge sağlamanı kolaylaştıracak çorapları da sepetine eklemelisin. 

Yoga kombinleri için en önemli parçalardan biri de çoraplar. Yogada kullanılan çorapların alt kısmında silikon eklentiler yer alıyor ve yoga matı üzerinde dengede durmana destek veriyor. Pozlar arasında geçiş yaparken, tek ayak üzerinde hareketi gerçekleştirirken arzu ettiğin stabilite özel yoga çorapları ile sağlanıyor. Her ayrıntının önem kazandığı yoga kıyafetlerinde tercihini, mümkün olduğunca bedenini saran giysilerden yana kullanmalısın. Bol kıyafetler, doğası gereği denge gerektiren hareketler esnasında kullanıcıları zorluyor.  

Yoga Kıyafeti Nasıl Olmalıdır?

Yoga yaparken giyeceğin kıyafetlerin belli beklentilere cevap vermesi gerekiyor. Ancak bu kriterleri karşılayan ürünleri tercih edersen yogadan aldığın verimi artırabilir, konsantrasyon ve denge gibi desteklerle pozları kolaylaştırabilirsin. İşte yoga kıyafetlerinde olması gereken özellikler: 

  • Kumaşların hava ve nem transferi sağlaması gerekiyor. Yavaş hareketlerden oluşsa da ardışık pozlar nedeniyle terlemeye yol açan egzersiz sırasında, nefes alan kumaşlar kullanırsan rahat hissedebilirsin. 
  • Yoga bedenin esnemesini sağlarken kumaşların da kullanıcılara desteği oldukça önemli. Yoga kıyafetlerinin esnek ve hareket özgürlüğü sağlayacak kumaşlardan yapılması şart. 
  • Yoga kıyafetlerinin doğru bedende seçilmesi gerekiyor. Fazla dar veya bol kıyafetlerle hareketler esnasında sorun yaşayabilirsin. Hem güvenlik hem de konsantrasyon için iç giyimden üst parçalara kadar kombininde yer alan tüm giysilerin yogaya uygun olduğuna dikkat etmelisin.
  • Yoga kıyafetlerinde eklenti bulunmamalı. Fermuarlı, boncuklu, zımbalı kıyafetlerden yoga sırasında uzak durmalısın. Çünkü yogada ayakta hareketler kadar yer pozları da yer alıyor. Ayrıca foam roller gibi kimi aksesuarlar da zaman zaman hareketlere eşlik ediyor. Eklentilerin hareketler sırasında canını yakmasını veya aksesuarlara takılarak pozu bozmasını istemiyorsan yalın parçalara yönelmelisin. 
  • Yoga sadece bir egzersiz değil, aynı zamanda felsefi bir altyapısı bulunan bir çalışma. Bu bağlamda sadelik yoganın temel prensipleri arasında yer alıyor. Yalın tarzdaki modelleri tercih etmelisin. 
  • Yoga kıyafetlerinde fonksiyonelliğe dikkat etmelisin. Ürünlerin kaymamasına özen göstermelisin. 
  • Dikişlerin sağlamlığına ve can yakmamasına bakmalısın. Sert kumaşlardan ve dikişlerden uzak durman önem taşıyor. 

Yoga Kıyafeti Seçerken Nelere Dikkat Edilmelidir?

Eğer daha önce yoga için bir tecrüben yoksa, yoga kıyafeti seçmek senin için oldukça zorlu bir serüven olabilir. İlk olarak yoganın hangi türünü yapacağına karar vermelisin. Kimi yoga türlerinde yer çekimine meydan okuduğun, ters durduğun hareketler çok daha fazla bulunuyor. Bu tip etkinlikler için kıyafet alırken, giysilerin kol manşetlerinde ve paçalarında lastik örgü bulunmasına dikkat etmelisin. Aksi takdirde, sıvanan yoga kıyafetleri nedeniyle konsantre olmakta zorlanabilirsin. 

Hangi yoga türünü seçersen seç, dolabında muhakkak yogaya uygun esnek bir tayt bulundurmalısın. Ancak koşarken veya atlama ipi ile atlarken giyilen sıkı taytları tercih etmemelisin. Bu tip sert hareketler içeren sporlarda, etkinliğin doğası gereği kaslara basınç uygulayan ve destek oluşturan çok daha sıkı taytlar giyiliyor. Oysa yogada bu denli sert hareketler yer almıyor, aksine yogada esnemek esas alınıyor. Spor taytlarının daha az yoğunluklu ve yumuşak alternatiflerini değerlendirebilirsin. 

Yoga kıyafeti seçerken dolabında yogada kullanabileceğin kıyafetler varsa, seçim sırasında onları da düşünmelisin. Örneğin, dolabında yer alan bir spor tişörtü yoga yaparken giymeyi planlıyorsan, tayt veya eşofman alırken onunla uyumlu renkleri, desenleri düşünebilirsin. Uyumlu ürünler seçerek kombin yapmayı kolaylaştırman mümkün. 

Yoga kıyafetlerinin her giyim sonrasında temizlenmesi, bakımının yapılması gerekiyor. Bu nedenle, kolay temizlenebilen ürünlerin seçilmesi avantaj doğuruyor. Çamaşır makinesinde yıkanabilen ürünleri tercih etmelisin. Ayrıca, spora uygun kumaşlardan hazırlanan ve ütü gerektirmeyen yoga kıyafetleriyle sen de hayatını kolaylaştırabilirsin. 

Yoga yaparken giyilen giysiler, özellikle yer hareketleri nedeniyle çok kez sürtünmeye maruz kalıyor. Bu nedenle aşınma ve yıpranma kolaylaşıyor. Eğer sen de uzun süre ilk günkü görünümü ile koruyabileceğin ürünler almak istiyorsan, kaliteli ve dayanıklı alternatifleri tercih etmelisin. 

Skechers yoga kıyafetleri ile en iyi seçenekleri koleksiyonunda buluşturuyor. Hem şık hem de kullanışlı kıyafetlerin tümü, birinci kalite malzemelerden, özenli işçilik ile tasarlanıyor. Spor için özel üretilen, sentetik karışımlı kumaşlar nem ve hava transferi sağlıyor. Ayrıca hafiflik sunan kumaşlar sayesinde her hareket çok daha kolay ve konforlu bir şekilde gerçekleştiriliyor. Skechers yoga kıyafetleri arasında sütyenden tayta, çoraptan tişörte kadar çeşit çeşit ürünü bir arada bulabilir, eksiksiz kombinler hazırlayabilirsin. 

Yoga Kıyafeti Fiyatları Nelerdir?

Yoga kıyafetlerinde onlarca farklı ürün çeşidini görebilirsin, elbette yoga kıyafeti fiyatları da bir o kadar çeşitli. Zira, ürünlerin kumaşları, kumaş teknolojileri, estetik detayları birbirinden tamamen farklı. Ürünün kullanılabileceği mevsime, sezon trendlerine uygunluğa, kıyafetin sunduğu özelliklere göre fiyatlar farklılaşıyor. Örneğin, çift taraflı giyilebilme gibi ek özellikler fiyatların artmasına sebep olabiliyor veya kışın giymek üzere tasarlanan termal etkili modeller, yazlık alternatiflerden daha yüksek fiyatlarla karşımıza çıkabiliyor. Yoga kıyafetleri arasından seçim yaparken, üründen beklentilerini göz önünde bulundurmalı ve seçimini buna göre gerçekleştirmelisin. Beklentilerin doğrultusunda, ürün özelliklerine göre seçenekleri elemeli ve son olarak fiyat karşılaştırması ile en iyi yoga kıyafetini seçmelisin. Skechers, koleksiyonunda her mevsime, beklentiye, zevke ve bütçeye uygun yoga kıyafetlerine yer veriyor.

Ayrıca, dönemsel kampanyalar, ürünlerin stok durumu, sezon trendleri gibi değişkenler de fiyatlar üzerinde rol oynuyor. Skechers’ın özel kampanyalarını kaçırmamak, anında haberdar olmak için Skechers Türkiye’yi sosyal medyada takip edebilir, mail bültenlerine abone olabilirsin. Sık sık Skechers Türkiye’yi ziyaret edebilir ve beğendiğin ürünleri kalp işareti ile mimleyerek kendi alışveriş listeni oluşturabilirsin. Böylelikle herhangi bir indirim anında kolaylıkla sepetini hazırlayarak sipariş vermen mümkün. 

Sen de en iyi yoga kıyafetleri için dünyanın en sevilen sportif giyim markaları arasında yer alan Skechers’ı tercih edebilirsin. Rahatlığın eş anlamlısı olan Skechers, yoga sırasında huzurlu hissetmen için sana aradığın desteği sağlıyor. Üstelik, yalnız kıyafetlerle değil, aksesuarlarla da senin yanında. Skechers markalı yoga ürünleri arasında matlardan direnç bandı ürünlerine, giysilerden ekipmanlara kadar birçok farklı tasarımı görebilirsin. Uzun ömürlü, kaliteli ve kullanışlı yoga ürünleri için sen de Skechers’ı tercih edebilirsin. Hemen sipariş vermek için her sezon yenilenen koleksiyonu şimdi incele, zaman kaybetmeden spor dolabını benzersiz kıl! Şimdi alışverişe başla!

back to top
Filtreler