Cinsiyet
Renk
Beden
Koleksiyon
Fiyata göre filtrele

Kız Çocuk Bot (9 Ürün)

Filtreler

Kız çocuklar için tasarlanan birbirinden sevimli ve konforlu botlar, Skechers’ta seni bekliyor. Skechers kalitesini her detayında vurgulayan modeller, zorlu hava koşullarına karşı dayanıklılık sunan özellikleri ile öne çıkıyor. Çocuklara okula giderken, oyun oynarken, gezerken eşlik edebilecek eğlenceli tasarımlar, üzerindeki dikişler ve renklerle eğlence vadediyor. Hatta  tasarımlar arasında ışıklı bot seçenekleri de kendine yer buluyor.

Kız Çocuk Bot Modelleri

Kız çocuk botları arasında spor ayakkabıya benzer görünümdeki modellere ve uzun bilekli tasarımlara rastlayabilirsin. Her biri çocukların rahatı düşünülerek tasarlanan ayakkabılar, çocukların serin ve soğuk havalarda ayaklarını sıcacık tutmak için hazırlanıyor. Bağcıklı, fermuarlı veya direkt ayağa geçirilebilen bot modelleri, küçük yaşlardan itibaren stil sahibi olan çocukların beğenisini kazanırken ebeveynlerin de takdirini topluyor.

Skechers Kız Çocuk İçin Bot Modelleri

Skechers kız çocuk botları, parlak metalik kaplamalar, sentetik ve suni deri sayalar ile tamamlanıyor. Ayakkabılarda yer alan yaka ve dil destekleri, konforu pekiştiriyor. Skechers modelleri arasında yalnız okul çağı çocukları için değil, yürüme çağı ve okul öncesi yaşlardaki çocuklar için de numaralar bulunuyor. Günlük kullanıma uygun olan botlarda şıklık; dikiş vurguları, estetik Skechers logosu, kaliteli kaplamalar ve özenli işçilik ile sağlanıyor. Bazı modellerde yakada renkli dokumalar bulunabiliyor. Bağcıklı görülen bazı modellerin ise kolay giyilebilmesi için yan tarafında fermuar yer alıyor. Bazı botlarda tamamen görsel estetik sağlamak amacıyla kurdele ve fiyonklara da yer verilebiliyor. Skechers, kız çocuklar için bot modellerinde onların çok sevdiği renkleri kullanıyor. Kız çocuklarının beğendiği pembe, gri, mavi gibi renkler ayakkabılarda bulunuyor. Parlak detaylar ışığın yansımasını sağlayarak görsel estetiğe katkı sunuyor. 

Işıklı Kız Çocuk Botları

Oymalı tabanlar ve içinden sızan led ışıklar çocuklara eğlence vadediyor. Pilli modeller yanıp sönen ışıklarla özellikle gece saatlerinde ilgi uyandırıyor. Günün her anında giyilen botların ışıkları açılıp dilendiği zaman kapatılabiliyor. Okulda, oyunda, gezilerde giyilebilen botlar, günlük kullanıma uygun görülüyor. Stillerine ışıltılar eklemek isteyen çocuklar, sevimli tarzlarını ışıklı botlarla süslüyor. 

Soğuk Hava için Kız Botları

Soğuk hava botları, çocukların en soğuk derecelerde bile ayaklarının üşümemesi için tasarlanıyor. Özel dil tasarımı sayesinde soğuk ayakkabıdan içeri sızmıyor. Ayakkabının yakasında yer alan dokuma, dolgu ve sentetik katmanlar, bileklerden içeri soğuk girmemesi için çocuklara yardımcı oluyor. Birçok modelde yer alan sıcak tutan yumuşak iç astar, ayakların sıcacık olmasını sağlıyor. Bazı modellerde suni kürk ve peluş kumaş da ayakkabı ve botların yakalarında yer alıyor. Boğazlı ayakkabılar, daha iyi koruma için donatılıyor. Etek, elbise ve pantolonlarla giyilerek çocukların günlük şıklığını sıcaklığın konforuyla tamamlıyor. 

Kız Çocuk Kar Botu

Karlı havalarda daha sağlam adımlar atmaya yardım eden kar botları, çocukları en zorlu şartlarda destekliyor. Kar botlarının özel tabanları, yer tutuşu sağlamak için son derece esnek tasarlanıyor. Su geçirmez özellikli kız çocuk ayakkabıları, en soğuk günlerde bile çocukların ayaklarının sıcak kalmasını, ayaklarının yere sağlam basmasını sağlıyor.

Kız Çocuk Botları Nasıl Olmalı?

 • Çocuk botlar hafif olmalı.
 • Çocukların uzun süre ayağında kalabileceği düşünülerek, ayaktaki ısıyı ideal düzeyde tutan katmanlar bulundurmalı.
 • Kız çocuk ayakkabıları ve botları dayanıklılık sunmalı, uzun süre kullanılabilmeli.
 • İç taban ayak kavislerini tam olarak desteklemeli. Ayakkabılar tam ayak numarasında olmalı. 
 • Çocukların yürüyüş esnasındaki hareketlerine uyum göstermeli.
 • Çocuğun ayağını sıkmamalı veya çok bol gelmemeli.
 • Ayaklar, ayakkabının içinde rahat olmalı, ayakkabılar sıkmamalı veya çok bol gelmemeli. 
 • Botlar soğuk almamalı, iç astar ayağı nazikçe sararken sıcaklık etkisi de sunmalı.
 • Taban tutuşu yeterince güçlü olmalı, ıslak zeminlerde, karda kaymamalı.
 • Tabanlar çocukların denge sağlamasına yardım etmeli.
 • Su geçirmezlik gibi ek faydalar sağlamalı. Özellikle kış aylarındaki giyilecek bot modellerinde su geçirmezlik önemli bir kıstas halini alıyor. 
 • Ayakkabılar stil vadetmeli. Farklı renk ve desenler kombinlere renk katmalı. 
 • Kolay kombinlenebilir renk ve desenlerde olmalı, çocukların dış giyimine uyum sağlamalı.

Skechers Kız Çocuk Botların Teknik Özellikleri

 • Üçgen dil alanı soğuğun dışarıda kalmasına yardım ediyor. Geniş dil, içerideki ısının korunmasına da destek veriyor. 
 • Yastıklama ve destek için Goga Max iç taban bulunabiliyor.
 • Yer tutuşu sağlayan esnek dış taban her zeminde kullanılabiliyor. Ayakların kaymasını önleyerek denge sağlanması için destek sunuyor.
 • Kız çocuk için bot çeşitlerinin büyük numaraları kadınlar tarafından da giyilebiliyor. Kadınlar tarafından da giyilebilen ayakkabılar, ürün özelliklerinde belirtiliyor. 37 numara çocuk ayakkabısı 37 numara kadın ayakkabısına denk geliyor.
 • Işıklı ayakkabıların kontrol tuşları dillerinde yer alıyor.
 • Daha fazla konfor için delik vurguları ayakkabıları süslüyor.
 • Ayakkabıların kolay giyilebilmesi için topuk kısmında çekme halkası görebilirsin.
 • Sentetik çamurluk katmanları ayakkabıları koruyor.
 • Daha dengeli ve destekli bir yürüyüş için tabanlar özel geliştiriliyor. Çocuklar günlük botları ile rahatlıkla oyun oynuyor, hareketleri kısıtlanmıyor.

Kız Çocuk Bot Alırken Dikkat Etmen Gerekenler

Çocukların ayakları hızlı büyüdüğü için birçok kişi uzun süre giymesi adına daha büyük numaralarda ayakkabılar seçmek istiyor ancak büyük ayakkabılar çocukların ayaklarını desteklemediği için rahatsızlık verebiliyor. Çocuklar için ayakkabı seçerken tam numarasındaki modelleri almalı ve küçüldüğünde yenisi ile değiştirmelisin. Ayakkabıların giydikçe açılacağı da bir diğer yanılgıyı işaret ediyor. Çocuklara dar gelen ayakkabılar ayak gelişimini olumsuz etkileyebiliyor. Ayakkabıları alırken çocuğun onları çorap ile giyeceğini düşünerek seçim yapmalısın. Ağır ayakkabılar daha çabuk yorulmasına ve denge kaybına yol açacağından ayakkabıların hafif olmasına özen göstermelisin. Üst saya baskı yapmayacak yumuşak malzemelerden yapılmalı. Ayakkabının dikişlerinin sağlam, dokusunun da dış etkenlere karşı dayanıklı olduğundan emin olmalısın. Çocuklar yürüyüş esnasında denge sağlamakta zorluk çekebileceği için topuklu modellerden uzak durmalısın.

Kız Çocuklar için Bot Kombinleri

Kız çocuklar bot ile beraber; etek, pantolon, tayt ve elbise giyebiliyor. Birbirinden eğlenceli ayakkabıların üzerine uyumlu renklerde kıyafetler tercih edebilirsin. Botlar kombinlenirken dış giyim ürünlerine özellikle önem veriliyor. Kışın dışarıda çocukların üzerinden çıkarmadığı montların botlarla uyum içinde görünmesi kombinin altın kuralını oluşturuyor. Renk ve tarz uyumlarına dikkat edebilir, botta bulunan desenleri atkı ve bere gibi aksesuarlarda da kullanarak stili pekiştirebilirsin. Örneğin  eğer botlarda gökkuşağı renkleri bulunuyorsa, tek renk bir mont üzerine gökkuşağı renklerinde bir atkı kullanabilir ve ayakkabıları kombinin yıldızı haline getirebilirsin.

Kız Çocuk Bot Fiyatları

Ayakkabı fiyatları, modellerin materyallerinden topuk teknolojilerine, iç tabanından sayasına kadar birçok özelliğine göre değişiklik gösteriyor. Kız çocuklar için bot seçerken tüm özellikleri değerlendirmeli ve alternatifleri elemelisin. Elbette son seçimi çocuğun yapması tavsiye ediliyor. Her gün o botları giyerek kullanacak olan çocukların, sevdikleri ayakkabıları alması onları çok daha fazla mutlu ediyor. Ebeveynler teknik gereksinimleri sağlayan, bütçelerine uygun modelleri seçtikten sonra son kararı çocuklara bırakabiliyor.

Sen de kız çocuklarının mutlulukla giyeceği ayakkabıları Skechers koleksiyonundan seçebilir, hemen sipariş verebilirsin. Birbirinden eğlenceli modeller arasından seçimini yaparak, eğlenceli ayakkabıların kısa sürede kapını çalmasını bekleyebilirsin.

back to top
Filtreler