Kışlık Bot ve Kışlık Bot Modelleri

(103 Ürün)
Filtreler
Filtreleri Kapat
Filtreleri Düzenle
Beden
Cinsiyet
Renk
Ürün Çeşidi
Ürün Detayı
Özel Günler
Ürün Teknolojisi
Koleksiyon
Ağırlık
Fiyata Göre
Beden
(13)
(13)
(8)
(3)
(1)
(2)
(5)
(5)
(3)
(5)
(8)
(12)
(3)
(15)
(14)
(14)
(5)
(4)
(6)
(9)
(17)
(37)
(16)
(17)
(24)
(34)
(18)
(2)
(33)
(15)
(1)
(1)
Cinsiyet
(7)
(9)
(37)
(36)
(6)
(8)
Renk
(8)
(4)
(1)
(3)
(19)
(4)
(12)
(1)
(4)
(3)
(3)
(2)
(38)
(1)
Ürün Çeşidi
(40)
(22)
(2)
(2)
(4)
(2)
(29)
(2)
Ürün Detayı
(24)
(5)
(3)
(69)
(4)
(8)
(33)
(2)
(33)
(8)
(53)
(12)
(17)
Özel Günler
(5)
(2)
(31)
(19)
(6)
(9)
(2)
(2)
(67)
(8)
(8)
(2)
(2)
(6)
(2)
(2)
Ürün Teknolojisi
(9)
(2)
(40)
(1)
(2)
(11)
Koleksiyon
(2)
(1)
(1)
(2)
(1)
(1)
(1)
(2)
(2)
(1)
(4)
(3)
(2)
(2)
(1)
(2)
(3)
(1)
(2)
(2)
(1)
(4)
(3)
(4)
(2)
(1)
(1)
(2)
(2)
(3)
(2)
(1)
(2)
(2)
(2)
(2)
(2)
(1)
(2)
(2)
(2)
(1)
(2)
(2)
(1)
(3)
(4)
(1)
(1)
(1)
(1)
(2)
(2)
(1)
(2)
Ağırlık
(1)
(1)
(1)
(2)
(1)
(1)
(1)
(1)
(2)
(1)
(2)
(1)
(1)
(2)
(1)
(1)
(1)
(2)
(1)
(1)
(2)
(1)
(2)
(1)
Fiyata Göre
Beden Seçiniz
Cinsiyet Seçiniz
UYGULA
Tüm Filtreleri Göster
Daha Fazla Göster

Botlar ayakları sıcak tutmaya yararken zorlu hava şartlarından zarar görmesini engelleyen, çoğunlukla serin havalarda tercih edilen özel ayakkabılardır. Botlar, çoğunlukla uzun bilek boyları ile sıradan rahat ayakkabı modellerinden ayrılıyor. Hatta birçok kişi, botun önceliğinin rahatlık olmadığını düşünerek konfordan ödün veriyor. Oysa sıcaklık ve korumanın yanında rahat botlar da tasarlanıyor. Skechers, konforlu bot modelleri ile şık ve kullanışlı botlar için ön yargıları yıkmaya hazır... Sen de bir bottan sıcak tutmasından daha fazlasını, rahatlığı, şıklığı istiyorsan Skechers bot koleksiyonu ile tanışmalısın. Memnun olacağına eminiz.

Kışlık Bot Modelleri

Hem doğa şartlarına hem de şehir koşullarına uyumlu olabilecek farklı bot tasarımlarını Skechers botlarda görebilirsin. Tüm günlük bot modellerinin yanında çocuklar için tasarlanan botlar da bulunur. Bot modellerinde onlarca alternatifi inceleyerek, kalitesini spor ayakkabı modelleri ile ispat eden Skechers’ın konforunu botta da yaşayabilirsin. Ağır, rahatsız edici, sıradan, ayağı sıkan, tam desteklemeyen klasik botları sana unutturacak yeni nesil botlar Skechers’ta seni bekliyor. Skechers botları almak için herhangi bir spor ile ilgilenmen gerekmiyor, yürüyüş yaparken yürüyüş ayakkabısı giyebilir ancak Skechers botları şehir yaşamında da rahatlıkla kullanabilirsin. 

Bot Alırken Nelere Dikkat Edilmeli?

Bot seçerken dikkat etmen gereken bazı noktalar var. Öncelikle ayakkabının parçalarını bilmeli ve parçaların işlevlerini öğrenerek ürün seçimine yön vermelisin. Botlar, iç taban, orta taban, dış taban, saya, astar bölümlerinden oluşuyor. Her bölüm konforu destekleyecek bir işlev sunmakla yükümlü oluyor.

 • İç taban ayağın ayakkabıya değdiği iç kısma deniyor ve yastıklama ile desteklenmesi rahatlık için şart koşuluyor. İç taban teknolojileri aynı zamanda tamponlama etkisini pekiştiriyor.
 • Orta taban, ayağı tabandan gelen şoklara, darbe etkilerine karşı korumakla yükümlü oluyor.
 • Dış taban, ayakkabının en alt katmanını işaret ediyor ve dış tabanın kaymaz olması kış ayakkabılarında hayati önem taşıyor.
 • Saya ayakkabının üst kısmı oluyor. Sayada su geçirmezlik gibi ek özellikler bulunabiliyor.
 • İç astar, ayakkabının içini kaplayan yumuşak dokuya deniyor. Sıcak tutma etkisi genellikle iç astar ise sağlanıyor.

Bot Seçerken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Günlük bot seçerken, ayakkabının uzun süre bot içinde kalacağını düşünerek sıcak tutma etkisini, nefes alan yüzeyleri dikkate almalısın. Günlük botların çok ağır olmaması ve ayakları tam desteklemesi gerekiyor.

Erkek outdoor ayakkabı modellerinin kaymaması, pürüzlü yüzeylerde de tam tutuş sağlaması önem arz ediyor. Outdoor modellerin şehirde de giyinebilmesi avantaj sağlıyor. Outdoor ayakkabı seçerken su geçirmezlik, ayak burkulmasına karşı bilek desteği özelliklerine bakmalısın.

Kar botlarının kar ve buz gibi kaygan yüzeylerde denge sağlamayı vadetmesi gerekli görülüyor. Ayakkabının kaymaması, yüksek yer tutuşu sağlaması kar botu seçiminin ilk kriterlerinden biri oluyor. Ayakkabının içinin ekstra sıcak tutan katmanlar bulundurması önemli sayılıyor.

Çocuklar için tasarlanan ışıklı ayakkabıların büyük numaraları kadınlar tarafından da giyilebiliyor. Seçim esnasında ışık fonksiyonlarına, renk seçeneklerine, kontrol düğmesi olup olmadığına bakabilirsin.

Skechers Bot Özellikleri:

 • Skechers botlar, Air Cooled Memory Foam, Goga Mat, Goga Max ve Memory Foam yastıklamalar ile tamamlanıyor.
 • Ayakkabı yüzeylerinde deri, süet, kumaş ve mikrofiber doku kullanılıyor.
 • Yumuşak ve sıcak tutan iç astar ayakkabıların ayakları sıcak hissettirmesine yardımcı oluyor.
 • Esnek kauçuk taban, yüksek yer tutuşu ile kaymayı önlüyor.
 • Su geçirmezlik sağlayan 3M Scotchguard kaplama botların zorlu koşullarda kullanımına imkan tanıyor.
 • Daha geniş iç alan Relaxed Fit tasarım ile sağlanıyor.
 • Ultra GO ve 5GEN orta taban, ayakkabıları destekleyerek güven veriyor.
 • Çamurluk trimi ayakkabıları tamamlıyor.
 • Arkadan veya üstten çekme halkalı topuk katmanı paneli giyimi kolaylaştırıyor.
 • Suni kürk ve yünden yaka trimi ayakkabıların sıcaklık etkisini artırıyor.
 • Yüksek bilekler, burkulmaya karşı ayakları koruyor.

Kışlık Bot Teknolojileri

Skechers spor bot modelleri, farklı iç taban teknolojileri ile çeşitleniyor. Her biri rahat ayakkabı alışkanlığı olanları memnun edecek yastıklama sağlarken, ek özellikler onları birbirinden ayırıyor. Kadın bot ve tüm diğer bot modelleri için kullanılan iç tabanlar şöyle sıralanıyor:

 • Memory Foam: Skechers rahat ayakkabı modelleri denince akla  ilk gelen teknoloji olan Memory Foam özel hafızalı köpük olarak tanıtılıyor. NASA tarafından uzay çalışmaları sırasında keşfedilen köpük, birçok farklı alanda kullanıldığı gibi, Skechers tarafından da ayakkabıya getiriliyor. Ayağın baskı ile beraber tam şeklini alan köpük formunu saatlerde koruyor. Bu sayede, gün boyu ayaklar mükemmel yastıklamanın keyfini sürebiliyor.
 • Warm Tech Memory Foam: Memory Foam teknolojisinin en sıcak halini ifade eden Warm Tech Memory Foam, ayakların sıcacık hissetmesini sağlıyor. Özel sıcaklık sağlayan katmanlar, bottan istenen konforu en soğuk havalarda bile doyasıya yaşatıyor. Yalnız soğuğu içeri almamakla kalmayan, ısıyı da koruyan botlar özel yalıtımları ile kışın favorileri olarak gösteriliyor.
 • Aircooled Memory Foam: Memory Foam köpüğün jel ile desteklenen hali olan iç taban, daha fazla tamponlama sağlıyor. Özellikle gün içinde çok hareketli olan kişilerin tercih edebileceği botlar, ayağı etkileyebilecek şokların hafifletilmesini sağlıyor. Ayakkabıların iç tabanında yer alan küçük delikler sayesinde ise, ayakkabı her adımda hava boşlukları oluşturarak tabana nefes aldırıyor.
 • Goga Mat: Performans desteği sağlayan tabanlar olan Goga Mat iç tabanlar, Goga Max’in bir önceki versiyonunu oluşturuyor. Enerji verimi sağlayan, bu sayede daha iyi performans göstermeye yardımcı olan ayakkabılar özellikle outdoor botlarda kullanılıyor.
 • Goga Max: Goga Mat’ın geliştirilmiş olan Goga Max botlar, enerji verimini bir üst düzeye çıkarıyor. Onlarla zorlu parkurlar bile kolaylaşıyor. Ayrıca Goga Max’ta yer alan özel bambu kaplama, ayakkabı içinde bakteri üremesine engel oluyor, antibakteriyel etki oluşturuyor.

Rahat Kışlık Bot Kombinleri?

Rahat botların kombinlerinde kıyafetin de bu konfora eşlik etmesi bekleniyor. Sportif bir hoodie, eşofman ve şişme mont ile yapılan spor bot kombinleri kışın en rahat halini betimliyor.  Kıyafetlerin de vücudun sıcak kalmasına destek vermesi ve sportif stilin gereği olan hareket özgürlüğünü sağlaması bekleniyor. Sportif bot kombinlerini spor taytlar, tişörtler de tamamlayabiliyor. Özellikle bahar aylarında giyilen botlar, daha ince giyim ürünleri ile bir arada kullanılabiliyor. Giyim kombinlerinde renklere dikkat edilmesi tavsiye ediliyor. Örneğin, beyaz bot giydiğinde, üzerine simsiyah kıyafetler giymemelisin. Siyah beyaz, siyah kırmızı gibi keskin renkler bir arada giyildiğinde kombine çok dikkat edilmesi gerekiyor. Muhakkak arada yumuşatıcı ara renkler kullanılması gerekiyor. Beyaz bot, gri bir eşofman ve siyah-gri bir üst ile tamamlandığında üstüne siyah bir mont da giyilebiliyor. Kadın ve erkek bot ürünleri, bilek uzunlukları ve geniş dilleri ile diğer ayakkabılara göre daha “büyük” göründüğü için kombinde de oldukça fazla dikkat çekiyor. Botları kontrast renkler içeren kombinlerde kullanırken biraz daha temkinli olabilirsin.

Bot Fiyatları

Bot fiyatları ürünlerin teknolojilerine göre değişiyor. Bot seçerken tüm teknolojileri detaylarıyla incelemeli ve fiyat kıyasını özellikleri göz önüne alarak yapmalısın.

Skechers’ın birbirinden rahat ayakkabı ve bot seçenekleri arasından kolaylıkla seçim yapabilir, ihtiyacına ve giyim tarzına uygun botu geniş koleksiyon içinde rahatlıkla bulabilirsin.

Kışlık Bot

Kışlık bot, sonbahar ve kış aylarının vazgeçilmez aksesuarlarıdır. Birbirinden farklı renk seçenekleri ile rahat kışlık botlar arasından dilediğini seçebilirsin! Doğanın özgürlüğünü rahat kışlık botlar ile yaşayın! Bir çok zeminde kullanılan Skechers botlar, köy, doğa, şehir yaşantısı her yerde farklı modelleri ile sana hitap edebilir. En uygun kışlık bot fiyatları için Yılbaşı indirimleri köşesini inceleyebilirsin.

Kışlık Bot Alırken Nelere Dikkat Edilmelidir?

Kışlık bot, her şeyden önce sıcak tutma özelliğine sahip olmalıdır. Tabanının çok kaymamasına özen gösterilmelidir.

Kışlık bot giyildiği zaman ayakların nefes alması ve botun hafif olması önemlidir. Bu yüzden rahat bot seçimine önem verilmesi gerekiyor. Çok fazla özelliği olan botunuzun ağır olmaması bot seçerken en önemli kural olmalıdır.

Ayağınızın tabanının yumuşak olmasına dikkat edilmesini öneriyoruz. Sen de tarzını Skechers'ın botları ile tamamla! Dilersen ailen için de erkek çocuk ayakkabı ve kışlık botları alarak aile boyu rahatlığı sağla!

back to top
Filtreler