CİNSİYET
ALT KATEGORİLER

Erkek Yürüyüş Ayakkabısı

(28 Ürün)
Filtreler
Filtreleri Kapat
Filtreleri Düzenle
Beden
Renk
Ürün Teknolojisi
Ürün Detayı
Koleksiyon
Fiyata Göre
Beden
(1)
(1)
(2)
(9)
(22)
(6)
(18)
(23)
(24)
(24)
(10)
(11)
Renk
(2)
(7)
(1)
(1)
(5)
(12)
Ürün Teknolojisi
(6)
(15)
(1)
Ürün Detayı
(2)
(9)
(1)
(6)
Koleksiyon
(24)
(4)
Fiyata Göre
Beden Seçiniz
UYGULA
Tüm Filtreleri Göster
Daha Fazla Göster

Sağlıklı yaşam, sosyal hayat, ulaşım ve hareket ihtiyacı için gerçekleştirilen yürüyüş, doğru araçlarla desteklendiğinde yorucu bir eylem değil, keyifli bir etkinlik oluyor. Her yaştan erkek, doğru erkek yürüyüş ayakkabısı giydiğinde uzun yürüyüşlerde bile rahatlığı deneyimliyor. Yürüyüş ayakkabıları, ayağa verdiği destek, hafiflik, hareket esnekliği ve rahatlık ile beklentileri karşılıyor. Sen de doğru ayakkabıyı seçerek performansını artırabilir, konfora ulaşabilir ve sakatlık riskini en aza indirebilirsin. Üstelik, erkek yürüyüş ayakkabılarını günlük hayatta da giyebilmen için fonksiyonel modeller Skechers’ta seninle.

Erkek Yürüyüş Ayakkabı Modelleri

Erkek yürüyüş ayakkabıları hem teknolojilerine hem de tasarım özelliklerine göre çeşitlere ayrılıyor. Ayakkabıların iç yastıklamaları, saya materyalleri, renkleri, bağcıklı veya bağcıksız olması, taban yükseklikleri, teknolojileri kullanıcılar için alternatif sunuyor. Yürüme esnasında en rahat hissetmenizi sağlamak için tasarlanan Skechers'in koleksiyonundaki rahat ayakkabı modelleri, farklı spor giyim zevklerine, alışkanlıklara ve ihtiyaçlara sahip kullanıcıları memnun etmek için tasarlanıyor.

Bağcıksız Erkek Yürüyüş Ayakkabıları: Skechers koleksiyonunda yer alan bağcıksız erkek yürüyüş ayakkabıları, bağcıklı modellerden teknik anlamda geri kalmıyor. Taban, iç taban destekleri Skechers kalitesini vurguluyor. Ayakkabılar, kolay giyip çıkarılabilir olması ile bağcık zahmetine girmek istemeyenlerin seçimi haline geliyor. Üst sayanın yaka kısmında yer alan destekler, lastikler ayakkabının ayağa tam oturmasını sağlarken, ayaktan çıkmasını engelliyor. Yumuşak iç astar, ayağın yürüme esnasında tahriş olmasına mani oluyor.

Bağcıklı Erkek Yürüyüş Ayakkabı Modelleri: Bağcıklı erkek yürüyüş ayakkabıları, yaka kısmındaki desteği dille tamamlıyor. Bağcıkların altında yer alan destekli dil, ayağın rahat hissetmesini sağlıyor. Kaplamalı bağcıklar uzun ömür vadederken, sıkılıp açılarak ayağa göre ayarlanabiliyor. Bazı modellerde, dil veya topuk kısmında çekme halkaları bulunuyor. Halkalar sayesinde ayakkabıları giyip çıkarmak daha zahmetsiz hale geliyor.

Erkek Yürüyüş Ayakkabı Fiyatları

Erkek yürüyüş ayakkabısı fiyatları ayakkabıların tasarımında kullanılan materyallerden teknolojilere kadar birçok değişken tarafından belirleniyor. Skechers’ın tüm modelleri, kullanıcılarının uzun süre yanında olmak için tasarlanıyor. Estetik ve rahatlık kadar dayanıklılık ve kalite de Skechers tarafından önemseniyor. Bu nedenle markanın her ürününde kalite ve fiyat dengesi karşılanıyor.

Erkek Yürüyüş Ayakkabı Çeşitleri

 • Skechers erkek spor ayakkabı modellerinde; deri, kumaş, ağ dokuma sıklıkla kullanılıyor. Kimi modellerde, süet katmanlara da yer verilebiliyor.
 • Yumuşak katmandan iç astar, yaka ve dil destekleri, ayakkabıların sunduğu rahatlığı artırıyor.
 • Daha geniş hissetmek ve rahat hareket etmek için ayakkabılarda Relaxed Fit tasarıma yer verilebiliyor.
 • Hafiflik tasarım özelliklerinin başında geliyor.
 • Yalnız sayada değil, bazı modellerde tabanda da desenlere rastlanıyor.
 • Serin tutan örgü yan paneller, erkek yürüyüş ayakkabılarında sıklıkla kullanılıyor.
 • Bazı modellerde reflektör detayı yer alıyor.
 • Skechers’ın imzası olan S logosu, tüm ayakkabılarda bulunuyor.

Skechers Erkek Yürüyüş Ayakkabısı

Skechers erkek yürüyüş ayakkabıları, şehir içinde, toprak pistte, doğa yürüyüşlerinde, ıslak zeminlerde, zorlu koşullarda giyilebilecek farklı erkek yürüyüş ayakkabıları sunuyor. Doğadaki her koşula uygun erkek yürüyüş ayakkabısı tasarlayan marka, modellerini günlük yaşamda kullanılabilme özellikleriyle donatıyor. Skechers'ın erkek casual ayakkabı ürününü, alışverişte, gezilerde, çalışırken veya okulda rahatlıkla tercih edebilirsin. Yürüme esnasında rahatlık sunan modeller, aynı zamanda lifestyle ayakkabı özelliklerini de karşılıyor. Gün boyu ayağında kalmaya uygun olan ayakkabıları, dilediğin her an giyebilir, kombininde her gün erkek yürüyüş ayakkabılarına yer verebilirsin.

 • Air Cooled Memory Foam iç taban, ayakların hem nefes almasına hem de tamamen tüm kavisleriyle desteklenmesine imkan veriyor. Bazı modellerde Memory Foam hafızalı iç taban desteğini de görebilirsin.
 • Podiatristler tarafından tasarlanan ortopedik Arch Fit ayakkabılar da seri içinde göze çarpıyor. Ortopedik destek arayan kullanıcılara beklenen profesyonel yardım ulaşıyor. Arch Fit iç taban desteği, hareket esnasında oluşan baskıyı taban kemeri geneline dağıtarak istikrar, denge ve destek sağlıyor.
 • Sağlam yer tutuş ve farklı zeminlere uyum için özel kauçuk taban tercih ediliyor. Doğa yürüyüşleri için tasarlanan modellerde girintili taban dokusu öne çıkıyor.
 • Burst Compound teknolojisi, maksimum esneklik için kimi modellerde kullanıcıları karşılıyor.
 • Doğa yürüyüşü için tasarlanan erkek ayakkabı modellerinde su itici özellik bulunuyor. Bu sayede yağmurlu havalarda bile rahat erkek yürüyüş ayakkabıları giyilebiliyor.
 • Ekstra yumuşak Skech-Foam veya Skech-Air darbe etkisini azaltan hafif orta taban ayakkabılarda kullanılıyor.

Erkek Yürüyüş Ayakkabısı Farkları

Yürüme ve koşma temelde anatomik olarak farklı hareketler gerektiren eylemler olarak karşımıza çıkıyor. Koşma esnasında ayaklar art arda şiddetli darbelere maruz kalırken kaslar ve eklemler sıkışıyor. Ayakların orta ve ön bölümleri yere önce temas ederek daha çok destek gerektiriyor. Arka alanlarda ise gerilim bulunuyor. Yürüme ise ritmik ve daha sakin hareketler içeriyor. Ağırlık merkezi topuklardan parmak uçlarına geçerken ayaklar daha rahat hareketleri karşılıyor. Ön ayak esniyor, tarak kemiği açılıyor ve doğrusal hareketlerle adımlar atılıyor. Ayakkabılar da bu hareket farklılıklarına özel tasarlanıyor.

 • Erkek yürüyüş ayakkabılarının ön alanı daha geniş oluyor.
 • Erkek yürüyüş ayakkabılarında daha fazla yastıklama kullanılıyor.
 • Koşma için ayakkabıların tabanlarında darbe emicilik oranı çok daha fazla oluyor.
 • Erkek yürüyüş ayakkabılarının topuğunda daha az destekleme bulunuyor. Koşarken ise tam tersi destek topukta artıyor.
 • Erkek yürüyüş ayakkabıları daha esnek ve bükülebilir şekilde tasarlanıyor. Erkek koşu ayakkabısı modellerinde daha sert tasarımlara rastlanıyor.

Yanlış erkek yürüyüş ayakkabısı kullanmak ise uzun vadede sakatlıklara, rahatsızlıklara davetiye çıkarıyor. Stres kırıkları, ayak çatlakları, burkulmalar ayaklarda görülebiliyor. Bu nedenle yürüme için ayrı, koşma için ayrı ayakkabı kullanılması şart görülüyor.

Son yıllarda oldukça popüler olan ev yürüyüşleri birçok kişi tarafından ayakkabısız yapılıyor. Art arda senkronik hareketler içeren yürüyüşler, dar alanda uzun yürüyüşlerin verdiği etkiyi evlere getirmeyi hedefliyor. Kısa sürede ardışık hareketler içeren egzersizler yaparken ayağında uygun bir erkek yürüyüş ayakkabısı olması tavsiye ediliyor. Böylece, denge ve hareket esnekliği konusunda ayakkabı kullanıcılara gereken desteği verebiliyor. Özellikle zıplama gibi küçük hareketler, ayakkabısız yapıldığında ciddi sakatlanmalar oluşturabiliyor.

Uzmanlar, hangi etkinlik yapılırsa yapılsın bant üstünde muhakkak ayakkabı giyilmesini öneriyor. Erkek sneakers, bant üzerinde denge sağlamaya yardım ederken bir yandan da yüzeyde oluşan sürtünme etkisinden ayağın zarar görmemesini sağlıyor. Etkinlik esnasında ayakkabının içine çorap giymeyi de unutmamalısın.

Erkek Yürüyüş Ayakkabısı Nasıl Seçilir?

Doğru erkek yürüyüş ayakkabısını seçmek için bazı ipuçlarını takip etmek gerekiyor. Yürüyüş ayakkabısı seçme rehberi ile mükemmel ayakkabıyı bulabilirsin:

 • Erkek yürüyüş ayakkabısı seçerken ayakkabının ayağına büyük veya küçük gelmemesine dikkat etmelisin.
 • Aradığın özelliklerin ayakkabıda olup olmadığına tek tek bakarak ürünleri incelemeli ve seçenekleri elemelisin. En son, seçimin karar aşamasında son kararı fiyat üzerinden vermeyi tercih edebilirsin.
 • Erkek yürüyüş ayakkabısı seçimi yapılırken, kaliteli materyaller kullanıldığından emin olmalısın. Güvenilir, kullanıcı deneyimi ile kendini ispat etmiş markalara yönelebilirsin. Skechers, dünyanın dört bir yanındaki binlerce kullanıcısı tarafından beğeniyle tercih edilirken, tüm testlerden de başarıyla geçerek kalitesini tasdikliyor.
 • Erkek yürüyüş ayakkabı modellerini seçerken, yılın trendlerine, ayakkabının kombinlerine uyup uymamasına ve tarzını yansıtmasına dikkat etmelisin. Bunun yerine, yılın trendlerini senin yerine takip ederek senin için modeller sunan, farklı tarzlarda seçenekler sağlayan, her modeli trend belirleyen Skechers gibi dünyaca ünlü markalara da yönelebilirsin.

Erkek Yürüyüş Ayakkabısı Kombinleri 

Kombin yaparken rahatlığı ön planda tutmalısın. Özellikle tempolu yürüyüşlerde ter dökeceğin için üzerindeki kıyafetin ter emiciliğinden emin olmalısın. Spor için özel tasarlanan bir tişört, eğer hava serinse üzerine bir sweatshirt veya şişme yelek giyebilirsin. Kışın çok soğuklarda hareket özgürlüğünü kısıtlamayacak Skechers şişme montları dış giyim için tercih edebilirsin. Alt parça için eşofman veya şort modelleri, hava koşullarına göre seçilebiliyor. Kombin yaparken renk uyumuna dikkat edilmesi önem arz ediyor. Erkek yürüyüş ayakkabıları modern görünümleri ile spor kombinlerinin yanında farklı tarzlardaki günlük giyim kombinlerine de rahatlıkla uyum gösteriyor.

Erkek Yürüyüş Ayakkabısı Tavsiyesi

Erkek yürüyüş ayakkabı seçenekleri o kadar fazla ki, kullanıcılar genellikler birbirlerine tavsiye verme ve diğerlerinden öneriler alma gereği duyuyor. Oysa herkesin alışkanlıkları, tarzı ve konfor anlayışı farklı olduğu için tavsiyelerin birebir uygulanmaması önem taşıyor. Tavsiye edilen modelin özelliklerini tek tek incelemeli ve sana uygun olup olmadığına bakarak seçim yapmalısın. Herkes aynı ayakkabıyı kullanabilse ve tek bir ayakkabı tüm ihtiyaçlara cevap verse, tarzlar farklılaşmasa bu kadar çok model de olmazdı değil mi? Seçim yaparken marka uzmanlarının tavsiyelerini, ihtiyaçlarına göre verdikleri kişisel önerileri dikkate alabilirsin. Örneğin Skechers mağazalarında danışmanlara danışarak seçimini yönlendirebilirsin.

Sen de rahat ayakkabı ve ortopedik ayakkabı almak için Skechers’ı tercih edebilir, onlarca erkek yürüyüş ayakkabısı arasından dilediğin modeli inceleyerek sipariş verebilirsin. Üstelik Skechers'ta vegan ayakkabı modelleri de bulunuyor. 

Erkek Yürüyüş Ayakkabısı Nasıl Olmalı?

 • Erkek yürüyüş ayakkabıları hafif olmalı, yürüme sırasında ayaklara ekstra yük bindirerek kullanıcıları yormamalı.
 • Tabanlar ayak hareketlerine uygun olarak esnemeli.
 • Yürüme esnasında tarak kemiği açılarak yürüyüşte dengenin sağlanmasına yardımcı oluyor. Genişleyen tarak kemiğine uygun olarak ayakkabıların ön bölümünün geniş olması önem taşıyor.
 • Ayakkabılar estetik olmalı, kıyafetlerine ve stiline uyum sağlamalı.
 • İç taban desteği ayağa tam oturmalı ve yürüme sırasında rahatlığı pekiştirmeli.
 • Orta taban şok etkilerine karşı ayağı korumalı.
 • Topuk kısmında, sert hareketlere karşı darbe dağıtıcı etki aranmalı.
 • Özellikle uzun yürüyüşler için tercih edilen ayakkabı nefes almalı.
 • Erkek yürüyüş ayakkabısı, hareket halindeyken aşırı ısınma ve terlemeye karşı nem transferi vadetmeli.

Erkek Yürüyüş Ayakkabısı Nasıl Kullanılır?

 • Erkek ayakkabı kullanılırken, ayakkabının kişiye özel kullanım için tercih edilmesi önem arz ediyor. Ayakkabını kimseyle paylaşmamalı, başkalarına ödünç vermemelisin.
 • Her gün art arda giymemeli, ayakkabıyı ara ara havalandırmayı ihmal etmemelisin.
 • Ayakkabının aralıklarla temizlenmesi önem arz ediyor. Uzun süre temizlememek yerine, ara ara küçük temizlik ve bakımlar yapmak, ayakkabının daha temiz kullanılmasına yardımcı oluyor.
 • Erkek yürüyüş ayakkabılarını giyerken çorap kullanmalısın. Mümkünse spor için tasarlanan, pamuklu kumaşlardan üretilen çorapları tercih etmelisin.
 • Ayakkabı uzun süreli kullanımda yeterli bakım yapıldığında kötü koku oluşturmuyor. Ancak koku problemi yaşıyorsan, Skechers kötü koku karşıtı bakım spreyini tercih edebilirsin.

Erkek Yürüyüş Ayakkabılarının Bakımı Nasıl Yapılır?

Erkek yürüyüş ayakkabısı bakımı konusunda ayakkabı üreticisinin önerilerini dikkate almalısın. Skechers’ın bazı modelleri çamaşır makinesinde, hassas programda yıkanarak temizlenebiliyor. Makinede yıkanamayan ayakkabıları ise Skechers ayakkabı temizleme spreyini kullanarak rahatlıkla temizleyebilirsin.

back to top
Filtreler