CİNSİYET
ALT KATEGORİLER

Kadın Spor Tayt

(1 Ürün)
Filtreler
Filtreleri Kapat
Filtreleri Düzenle
Beden
Fiyata Göre
Beden
(1)
(1)
(1)
(1)
Fiyata Göre
Beden Seçiniz
UYGULA
Tüm Filtreleri Göster
Daha Fazla Göster

Kadın spor giyim modellerinin en rahat parçalarından olan ve dört mevsim giyilebilmesi ile her kadının dolabında birkaç çeşidi ile kendine yer bulan kadın spor taytlar, renk renk, desen desen alternatifleriyle Skechers’ta seni bekliyor. Seçim yapmanı kolaylaştıracak öneriler de seninle. Spor ürünlerini yakından tanımak, kullanım alanları, seçim kriterleri hakkında bilgi edinmek ister misin?

Spor Kadın Tayt Çeşitleri

Kadın spor taytları, kumaşlarına, boylarına, kullanım alanlarına göre çeşitleniyor. Kısa, bilek boyunda ve uzun modeller kullanıcılara sunuluyor. Kimi tasarımlar kışın kullanım için ısıtıcı iç katman bulundururken mevsimlik modellerde, hava transferi sağlayan kumaşlar kullanılıyor. Esnek kumaşları ile konfor sağlayan ve şıklıkları ile öne çıkan ürünler, her geçen sezon modadaki yerini sağlamlaştırıyor. Çeşitler arasında desenli ve düz renkli modeller bulunurken, pamuklu, polyester, spandex (likralı) pek çok farklı kumaştan hazırlanan seçenekler de kullanıcılara sunuluyor.

Kadın Spor Tayt Fiyatları

Kadın spor tayt fiyatları, ürünlerin tarzına, boyuna, teknik özelliklerine göre değişiyor. Kumaşın teknolojik özellikleri, hafifliği, sıradan günlük modellerden farkını belirliyor. Bu nedenle kadın spor taytlar, günlük ürünlerden daha yüksek fiyatlarla alıcı buluyor. Skechers kadın spor taytlar, dayanıklı tasarımları, nefes alan özellikleri, şık görünümleri ile sıradan ürünlerden ayrılıyor. Skechers kadın taytları tercih edenler, egzersiz sırasında ve günlük yaşamda farkı deneyimliyor. Skechers, her modelinde fiyat kalite dengesini karşılıyor.

Kadın Spor Tayt Modelleri

Hem günlük hayatta hem de egzersiz esnasında rahatlık sağlayan kadın spor taytlar, dilenen her yerde giyilebiliyor. Hem indoor aktivitelerde hem de outdoor alanlarda giyebilirsin. Spor salonunda, alışverişlerde, evde, koşu yaparken, yürüyüş esnasında, okulda veya işte dar kesimli esnek ürünler ile hareketlerini özgürleştirebilirsin.

Kadın Spor Tayt ile Günlük Taytların Farkları

 •         Günlük modeller genellikle pamuklu ve penye kumaşlardan tasarlanıyor. Kadın spor tayt ise daha çok sentetik veya spandex (likra) kumaşlardan üretiliyor.
 •         Günlük ürünler, zamanla eklem yerlerinde bollaşma yaratırken, kumaş teknolojisi sayesinde kadın spor taytlar vücutta fit duruşunu koruyor.
 •         Kadın spor taytlarının iç göstermez özellikte olması gerekiyor.
 •         Spor için özel tasarlanan modeller, nemin dışarı atılmasını sağlıyor. Günlük ürünler ise terleme ile vücuda yapışabiliyor.
 •         Kadın spor taytlar, günlük yaşamda da kullanılabiliyor. Günlük tasarımların sporda kullanılması terleme durumunda kullanıcıları zorlayabiliyor.
 •         Farklı egzersizler için farklı modeller bulunuyor, böylece kullanıcıların en yüksek konforu hissetmesi mümkün oluyor.
 •         Kışlık opsiyonların koşu esnasında rüzgarı kesmesi gerekiyor, bazı modellerde zorlu şartlar için su geçirmez teknolojiler de kullanılabiliyor.

Eşofman altı gibi birçok tasarım, hareket sırasında, özellikle yerde yapılan egzersizlerde kıvrılarak, yukarı doğru sıvanarak kullanıcıların rahatsız olmasına neden oluyor. Kadın spor taytlar özel kumaşları ile vücudu nazikçe sararak hareketlere uyum gösteriyor. Hafif kumaşlardan tasarlandığı için ağırlık yapmıyor. Esnek kumaşlar, her ekleme uyum göstererek bollaşmadan formunu koruyor. Vücudu saran dokuması ile fit görünmeye yardımcı oluyor. Adeta ikinci bir ten gibi bacakları sararak yüksek genişleme kapasitesi ile egzersizleri değişmez destekçisi oluyor. Yüksek belli tasarlanan kadın altı, hareketler esnasında bele tutunuyor ve kaymadan kullanıcılara eşlik ediyor. Sert veya cildi sıkan lastikler modellerde yer almıyor. Bu sayede, bilek ve bel kısımlarında rahatsız edici izler de oluşmuyor. Birçok günlük kadın spor eşofman altı nem transferi özelliği olmadığı için, egzersiz esnasında nemi içeride tutuyor, bu da bir süre sonra eşofman altında rahatsız edici yapışkan his ve koku olmasına neden olabiliyor. Oysa spor için uygun olan eşofman modelleri ve kadın spor taytlar nemi dışarı atarak ferah hissin korunmasına yardım ediyor.

En İyi Kadın Spor Tayt 

En iyi kadın spor tayt kişilerin ihtiyaçlarını en iyi karşılayan seçenek oluyor. Kişilerin ihtiyaçları birbirinden farklı olduğu için tek bir modele en iyi demek de doğru bulunmuyor. Örneğin, yoga için kadın spor tayt arayan kişilerin hafif sıkılığa ihtiyacı varken, koşu yapanların yoğun egzersiz, sert hareket için kasları sıkıştıran daha sık dokumalı bir modele gereği ortaya çıkıyor. İki kişinin de alması gereken ve kendileri için “en iyi” seçenek olan ürünler değişiyor.

Kadın Spor Tayt Bedeni 

Kadın spor taytlar, genellikle small, medium, large gibi bedenlerle sunuluyor. Günlük hayatta kullandığın kıyafetlerin bedenlerine göre spor bedenini tahmin edebilirsin. Performans söz konusu olduğunda, yanlış bedende giysi seçmek ciddi sorunlar oluşturabiliyor. Eğer bedeninden emin değilsen Skechers beden ve numara çizelgelerinden destek alabilirsin. Ürünleri Skechers mağazalarında deneyerek de alışveriş yapabilir, üzerinde nasıl durduğunu görebilirsin.

Kadın Spor Tayt Kombin Önerileri

Kadın spor taytlar, özellikle aynı veya uyumlu kumaşlardan hazırlanan sporcu sütyenleri ile kombinleniyor. Özellikle spor salonu kombinlerinde bu ikili sıklıkla görülüyor. Outdoor egzersizlerinde ise üzerine bir sportif tişört veya sweatshirt giyebilirsin. Eğer tasarım yüksek belli ise, cut out adıyla anılan kısa sweatshirt ve tişörtleri tercih edebilirsin. Altında, egzersiz sırasında muhakkak spor ayakkabı olmalı. Eğer günlük hayatta kadın spor taytlarını tercih ediyorsan, günlük ayakkabı ve sneaker da giyebilirsin. Sportif stilini tamamlamak için bir sırt çantasından yardım alabilirsin. 90’lı yıllarda bolca görülen kısa modeller, son yıllarda hızlı bir etki ile geri dönüyor. Kısa kadın spor tayt üzerine oversize bir tişört giyerek modaya ayak uydurabilirsin. Eğer günlük stilinde bu kombini tercih ediyorsan, boyfriend tarzı bol ve düşük omuzlu bir denim ceket tercih edebilir ve tarzını bomber ceket ile kusursuz hale getirebilirsin. Eğer basenlerde fazla kilon varsa, beline fermuarlı bir sweatshirt bağlayabilir veya uzun tişört elbise giyerek fazlalıkları kamufle edebilirsin. Dört mevsim giyilen sportif modellerle şişme montları da kullanabilirsin. Dünya yıldızlarının da stillerinde bolca yer verdiği kadın spor taytları, kombinlenirken zaman zaman uzay çağını anımsatan metalik tonlar ve neon renkler de dikkat çekiyor. Kombinde bu tip iddialı dokunuşlara yer vererek, sportif tarzını farklılaştırabilirsin.

Kadın Spor Tayt Kombinleri

 •        Ürünlerin boyunun bilek hizasında bitmesi ve paça kısmının tamamen bileğe oturması gerekiyor. Eğer tasarım daha uzun ve bolsa, sana büyük olduğunu anlayabilirsin.
 •         Tasarımın hareket ile belden düşmemesi ve bedene nazikçe tutunması şart koşuluyor. Eğer belinden sık sık düşüyor ve çekme ihtiyacı duyuyorsan daha küçük bir beden almalısın.
 •         Altına giydiğin ayakkabıdan çorap görünmemeli. Uzun çorap giymek yerine bilekte biten modellere yönelebilirsin.
 •         Model, bedenin için dar olduğunda, dizlerinde, belinde ve bileklerinde kızarma ve çizgi izleri oluşabiliyor. Dar bir ürün giymek hareketleri kısıtlıyor ve rahat hissetmeye mani oluyor. Onlarla egzersiz yapmamalısın.
 •         Eğer daha fit görünüm arzuluyorsan, toparlayıcı etkili spor kadın taytlarını tercih etmeye özen gösterebilirsin. 
 • Bacak boyun kısaysa diz kapağının hemen altında biten modelleri tercih etmemelisin, onlar bacak boyunu keserek daha kısa gösteriyor. Bileğe kadar uzanan alternatifler ise daha uzun bacaklı görünmeyi sağlıyor. Uzun bacaklıysan diz altı, midi boylar tam sana göre. 

Sen de modeller arasından dilediğini seçerek hemen sipariş verebilir, dolabında konforun eş anlamlısı olan tasarımlara yer açabilirsin. Şıklığı kadar konforuyla da alkış alan kadın spor taytlar sayesinde hareket özgürlüğünü kazanabilirsin.

Kadın Spor Tayt Nasıl Olmalı?

10 farklı spor için araman gereken özellikleri senin için listeledik. İşte seçim esnasında kriterlerini oluşturması gerekenler:

 • Pilates kumaşının kaymaz, orta sıkıştırma özelliğinde olması gerekiyor. Üzerinde eklentiler, metal parçalar olmamasına özen göstermelisin. Pilates bol bol eğime, uzanma hareketleri içerdiği için yükse belli modelleri tercih ederek daha rahat hissedebilirsin. Bel kısmının düz olmasına, düzgülü olmamasına özen gösterebilirsin.
 • Hafif sıkıştırma etkisi sunan, geniş bel bandına sahip modeller yoga için ideal görülüyor. Esnek tasarımlar giymeli, teri dışarı atan, dikişsiz veya düz dikişli alternatiflere bakmalısın. Hareketler sırasında dikişler de canını acıtabileceği için ince dikişli ürünleri seçebilirsin.
 • Koşu esnasında yoğun hareket olduğundan koşu ürünlerinin muhakkak çok esnek olması gerekiyor. Fitil panelleri bulunan alternatifler koşu için öneriliyor. Koşu esnasında bacakların biraz sıkı olması, biraz sıkı saran ürünler giymek tavsiye ediliyor. Kumaşlarının sentetik ya da spandex olması belirtiliyor. Nefes alan kumaşlar, yoğun harekette bile vücut ısısının sabit kalması için destek sağlıyor. Soğuk havalar için ise rüzgarı ve su tutmayı engelleyen alternatifler dikkat çekiyor. Koşu sırasında muhakkak koşu ayakkabısı giymek gerekiyor. 
 • Fitness çalışacaksan, yüksek performans gerektiren sporlara uygun dayanıklı alternatiflere yönelmelisin. Tül veya file gibi hassas parçaları olan tasarımlardan uzak durmalısın. Daha çok ter atacağın için nem transferini seçim esnasında ön planda tutmalısın.
 • Bisiklet sürerken çanta taşıyamayacağın için güvenli cebi olan tasarımlara yönelebilirsin. Bisiklet meraklıları genellikle ağ kısmı destekli, kışı şortlarla daha rahat ediyor. Özel örme ve dolgularla güçlendirilen bisiklet şortlarına bakabilirsin.
 • Eğer streching yapacaksan, kumaşın da bedenin kadar esnek olması gerekiyor. Ürünün belinin yüksek, kaymayan kumaştan olması da konforu garanti ediyor.
 • Yürüyüş ritmi ne olursa olsun, yürüyüş esnasında dizlerin ve bacakların rahat etmesi gerekiyor. Eklemlerde biriken bol kadın spor taytlar asla tavsiye edilmiyor. Yürüyüş ürünlerinin ince kumaştan ve bedeni tam olarak saran alternatiflerden seçilmesi konfor için önem arz ediyor. Yürüyüş için uzun seçeneklerin yanı sıra hemen diz altında biten opsiyonlar da dikkate alınabiliyor.

Kadın Spor Tayt Seçerken Nelere Dikkat Edilmeli?

 •         Ürün seçerken yapacağın egzersize göre modelleri elemelisin.
 •         Ürün bedenine göre olmalı, standar beden numaranı referans alabilirsin.
 •         Spor ayakkabı, tişört, sporcu sütyeni ve sweatshirt gibi kombinleneceği parçalara uyumlu renk ve desenlerde olmasını tercih edebilirsin.
 •         Eşya taşıyacaksan cebi olan modelleri seçmelisin.
 •         Kumaşın kullanım alanına ve mevsime uygun transfer desteklerini vermesine dikkat etmelisin.
 •         Kumaş esnekliğine bakmalısın. Kumaş içeriğinden esnekliği anlayabilirsin.

Kadın spor tayt da aynı sporcu sütyenleri gibi spandex, likralı kumaşlardan tasarlanıyor. Kumaşının nem ve hava transferi yapması gerekiyor. Üzerinde zımba, fermuar gibi eklentiler bulunmamalı. Bu eklentiler, yatılarak yapılan egzersizlerde, hareket esnasında oluşan baskı nedeniyle  canın yanmasına neden olabiliyor. Kumaşların esnek, dayanıklı olması da gerekenler arasında not düşülüyor.

Kadın Spor Taytı Nasıl Yıkanır?

Eğer kıyafetlerin su geçirmezlik özelliği yoksa, tersini çevirerek soğuk suda, hassas programda yıkayabilirsin. Kumaşların rengine, desenine uygun çamaşır deterjanını seçebilirsin. Su geçirmez ürünleri yıkarken kesinlikle yumuşatıcı kullanmamalısın. Çamaşırlar, yıkamanın son devrinde yumuşatıcı ile buluştuğu için su geçirmez kumaşların durulanması yeterli gelmiyor ve yumuşatıcı dokularda kalabiliyor. Bu nedenle su itici kumaşları yumuşatıcı olmadan temizlemeye özen göstermelisin. Eğer ürünün etiketinde başka bir yönerge yer alıyorsa, ürüne özel hazırlanan önerileri dikkate almalısın. Dilersen kadın spor taytlarını elde de yıkayarak temizleyebilirsin. Özel spor kumaşları, leke tutma açısından kullanıcılara kolaylık sağlıyor. Birçok kumaşın üzerinden günlük lekeler kolaylıkla, yoğun çabalara gerek kalmadan arındırılıyor. Fitness ve egzersiz ürünleri yıkamanın ardından ütü gerektirmiyor, kırışmayan kumaşların kurutma makinesine atılması da önerilmiyor. Ürünleri asarak kurutmalı ve ütülemeden kullanmalısınız.

back to top
Filtreler