Renk
Beden
Ürün Çeşidi
Ürün Teknolojisi
Ürün Detayı
Koleksiyon
Fiyata göre filtrele

Erkek Outdoor Ayakkabı (46 Ürün)

Filtreler

Doğadaki her koşula uyum sağlamak üzerine geliştirilen, tasarım detayları ve teknik özellikleri ile zorlu koşullarda kullanıcılarına yardımcı olan en iyi outdoor ayakkabı modelleri Skechers’ta bulunuyor. Alan ve hava şartları ne olursa olsun aktivitelerinden vazgeçmek istemeyenlerdensen, sen de ayakkabıların arasına bir outdoor modeli eklemelisin. İhtiyaçlarına ve çevresel koşullara uygun ayakkabıyı seçerek gün boyu rahat edebilir, hayatın getirdiği zorluklara meydan okuyabilirsin.

Erkek Outdoor Ayakkabı Nedir?

Outdoor ayakkabılar, dış alan sporlarında ve açık hava etkinliklerinde giyilmek üzere tasarlanıyor. Outdoor sporlara, özellikle son yıllarda artan ilgi, ayakkabı alternatiflerinin de artması ile sonuçlanıyor. Outdoor ayakkabılar, uzun süre ayakta durma, yürüme ve hareket gerektiren mesleklerin profesyonelleri tarafından da tercih ediliyor ve günlük ayakkabı yerine giyiliyor.

Erkek Outdoor Ayakkabı Modelleri

Outdoor ayakkabılar, erkek spor ayakkabı modellerinden farklı… Her spor ayakkabı outdoor ayakkabı anlamına gelmiyor. Outdoor ayakkabılar genellikle iki ana gruba ayrılıyor. Doğa yürüyüşü ayakkabıları ve bot ürünlerine çeşitler arasında rastlayabilirsin. Botlar adı üzerinde bilekli tasarlanırken, doğa yürüyüş ayakkabılarında bilek yer almıyor veya yarım bilek kullanılıyor. Uzun süre ayakta kalmaya karşı özel dizayn edilen doğa yürüyüşü ayakkabıları, sağlam yer tutuşu sağlıyor. Hafif tasarlanarak ayakta ağırlık oluşturmuyor. Doğa yürüyüşü botları ise bilekli modelleri ile ayak burkulması risklerine karşı kısmen koruma vadediyor. Esnekliği yüksek olan botlar, yüksek ve zorlu arazilerde, ağır yüklerle ilerlemek için özel tasarlanıyor.

Erkek Outdoor Ayakkabılarda En İyisi: Skechers

Skechers, outdoor ayakkabılarında, Ultra Go yastıklama ile ultra hafiflik ve duyarlılık vadediyor. Dayanıklı dış tabanlar ayakkabının arazi kullanımını garantiliyor. Nefes alabilen Skechers Air Cooled Goga Mat iç taban, yüksek sıçrama desteği sağlıyor. Soğutma etkili balistik örgü ile ayaklara konfor gelirken, su geçirmez ayakkabı zorlu hava şartlarına karşı kuruluğa teminat getiriyor. Çok yönlü yer tutuş için halkalı taban tasarımları kullanılıyor. Hiking botlarda ise Air Cooled Memory Foam iç tabana rastlanıyor. Hafif nefes alan yapı, botlarda da korunuyor. Su geçirmez kaplamalı saya, dengeli hareket özgürlüğü için alçak bilek boy, Relaxed fit konforlu kalıp, darbe etkisini azaltan orta taban, botları outdoor etkinliklerde vazgeçilmez haline getiriyor. Üstün yer tutuşu için esnek kauçuk dişli taban da modellerde sıklıkla kullanılıyor.

Erkek Outdoor Ayakkabı Alırken Nelere Dikkat Edilmelidir?

  • Erkek Outdoor ayakkabı alırken kullanacağın zemine dikkat etmelisin. Arazi engebeli mi, düz mü, kum mu yoksa kaya mı bakarak ayakkabının taban özelliklerinin nasıl olması gerektiğine karar verebilirsin. Esnek tabanlı botlar düz zeminler için ideal görülürken, tırmanış için dağcılık botları seçiliyor.
  • Kullanacağın mevsimleri ve bölge özelliklerini dikkate almalısın. Erkek outdoor ayakkabılar her ihtimale karşı su geçirmez ve ıslak zeminde kaymaya karşı korumalı olmalı.
  • Kalın tabanlar darbe emiciliği sağlarken dayanıklılık da vadediyor ancak yumuşak ve esnek outdoor ayakkabılar daha çok hareket özgürlüğü sağlıyor. Önceliklerine karar vererek seçimini yönlendirmelisin.
  • Ayakkabıların yapıştırma mı yoksa dikişli mi olduğuna dikkat etmelisin. Teknik detaylar dayanıklılığın göstergesi oluyor.
  • İç taban ve astar yapısı rahatlığın ilk kıstası... Ayağı tamamen saran, uzay teknolojisi ürünü Memory Foam, yürüyüşler için en iyi seçim oluyor.

Erkek Outdoor Ayakkabı Bakımı Nasıl Olmalı?

Outdoor ayakkabıları Skechers’ın yüzey koruyucu ürününü kullanarak suya dayanıklı hale getirebilirsin. Temiz yüzeye püskürterek kullanacağın sprey sayesinde outdoor etkinliklerde suya dayanıklılığı garanti altına alabilir, ayakkabıya bakım yapabilirsin. Ayakkabı kirlendiğinde Skechers temizlik spreyi ve temiz bir bez kullanarak saniyeler içinde ayakkabını kirden ve tozdan arındırabilirsin. Eğer erkek spor ayakkabı içinde oluşan kötü kokudan şikayetçiysen Skechers koku giderici sprey sayesinde kamp gibi zorlu outdoor süreçlerinde bile ayakkabı kokusundan kolaylıkla kurtulman mümkün.

Erkek Outdoor Ayakkabı Fiyatları

Erkek ayakkabı ve outdoor ürün fiyatları, ayakkabının teknik ve tasarım özelliklerine göre değişiklik gösteriyor. Skechers outdoor modelleri, fiyat kalite dengesine uygun görülüyor.  Kaliteli ve üst düzey teknoloji ürünü tasarımlar, dünyanın dört bir yanındaki kullanıcılarca uzun yıllar severek kullanılıyor.

Sen de Skechers kullanıcıları arasına katılmak için hemen bir outdoor ürünü sipariş verebilir veya Skechers mağazalarından alabilirsin.

back to top
Filtreler