Loafer Ayakkabı

(6 Ürün)
Filtreler
Filtreleri Kapat
Filtreleri Düzenle
Beden
Renk
Özel Günler
Ürün Teknolojisi
Koleksiyon
Fiyata Göre
Beden
(2)
(6)
(6)
(4)
(3)
Renk
(2)
(1)
(1)
(2)
Özel Günler
(6)
(5)
(5)
Ürün Teknolojisi
(2)
(2)
(2)
Koleksiyon
(2)
(2)
(2)
Fiyata Göre
Beden Seçiniz
UYGULA
Tüm Filtreleri Göster
Daha Fazla Göster

Günlük yaşamda en rahat edilen ayakkabılar arasında sayılan kadın loafer ayakkabı modelleri, dilimizde makosen olarak da anılıyor. Özellikle bahar ve yaz aylarında giyilen, hem kadın hem de erkekler için tasarlanan modelleri bulunan loafer ayakkabıların geçmişine bakıldığında, ayakkabılar hakkında bilgiler Avustralya yerlilerine dek uzanıyor. Tek parça yapılan eski ayakkabılardan ilhamla günümüzde hayat bulan kadın loafer modelleri, 19. yüzyıldan bu yana modern yaşamın ayrılmaz bir parçasını oluşturuyor. 

Loaferların moda olmasında, önemli görülen bir eşikten bahsediliyor. Avrupa’da ve dünyada moda olan ayakkabı modellerinin yükselen trendi 1800’lü yıllara dayanıyor. İngiliz Kraliyet ailesi için 19. yüzyıl başlarında erkek ve kadın ev ayakkabısı olarak üretilen loaferlar, kısa sürede halkın da seçkin aileler kadar beğeniyle kullandığı bir ürün halini aldı. Günlük giyimde sıklıkla kullanılan tasarımlar, 80’li yıllardan bu yana iş hayatında ve şık giyimde de kendine yer buluyor. Dünyanın dört bir yanında hala severek kullanılan modeller, bazı ülkelerde okul üniformalarının bir parçasını oluşturuyor. 

Loafer ayakkabıların sağladıkları avantajların başında şüphesiz esneklik geliyor. Hareketlere uyum sağlayan  esnek materyaller loafer ayakkabıların olmazsa olmazlarını oluşturuyor. Bağcıksız olarak, kadın babet formunda üretilen modeller ayaklara kolaylıkla giyilebiliyor. Pratiklik vadeden ve zahmetsizce giyip çıkarılabilen tasarımlar, sağladığı avantajla her yaştan kullanıcının tercihi oluyor. Yaş gereği ayakkabı giyip çıkarmakta zorlanan kişiler dahi, loafer modelleri kullanabiliyor. Loafer ayakkabıların bir avantajı da taban yapısından doğuyor. Düz tabanlı olan modeller, topuksuz ayakkabılar giymek isteyen, konforla beraber şıklık da arzulayan kimseleri memnun ediyor. Düz olması sebebiyle gün boyu ayakta kalsa dahi kullanıcıları yormayan kadın loafer ayakkabılar, havalı görünümleriyle klasik kombinlere dahi eşlik edebiliyor. Loafer ayakkabılar, hafiflikleri sayesinde öne çıkıyor. Kullanıcılar, giydiğinde ayakta varlığını unutacak kadar hafif hissediyor. 

Loafer Ayakkabı

Hafif, yalın tasarımlı, rahat düz tabana sahip ve bağcıksız loafer ayakkabılar, evde, işte, gezide, dilenen her yerde kadınlara eşlik ediyor. Klasik tasarımlarda metal tokalar, püsküller yer alırken sportif modeller, modern görünümleriyle kadın günlük ayakkabı modelleri içinde şıklık yarışını önde tamamlıyor. Günden geceye devam eden aktif günlerin kurtarıcısı olan, işte klasik bir kombinle, iş sonrası eğlenceli bir kıyafetle beraber kullanıcıların tercihi olan kadın loafer ayakkabılar, ergonomik olmalarıyla tanınıyor. 

Skechers, loafer ayakkabıların bilinen kullanışlı özelliklerine bir de trend tasarım niteliği ekliyor. Yılın trend renklerini, desenlerini, doku ve dikişleri üzerinde bulunduran Skechers loafer modelleri, sayada, yaka kısmının iki yanında yer alan küçük lastiklerle ayak hareketlerine mükemmel uyum sağlıyor. Loafer ayakkabıların ikonik eklentisi olan hasır dikişleri modern tabanlarla birleştiren, sezonun rengarenk desen trendini loafer ayakkabılara yansıtan Skechers, günlük yaşamda hem şık hem de konforlu hissetmek isteyenlerin tercihi oluyor. 

Loafer Ayakkabı Nedir?

Ökçe kısmı kısa, düz tabanlı, bağcıksız ve genellikle tek parça sayadan oluşan ayakkabı çeşidi, loafer olarak tanımlanıyor. Deri ve püsküllü modeller makosen olarak adlandırılırken kumaş seçenekler ise daha çok espadril ismiyle anılıyor. İkonik loafer ayakkabıların yaka bölümü bilek kıvrımına dek uzanıyor. Babetlerin yakası, parmak ayrımının hemen üzerinde biterken, loaferler daha kapalı yakalarla kullanıcıları karşılıyor.

Tasarıma göre maskülen veya feminen kombinlerde kullanılabilen loafer ayakkabılar, gündüz ve gece, erkek ve kadınlar tarafından kullanılabilmeleriyle fark yaratıyor. Genellikle tek renk olarak tasarlanan ayakkabılarda deri, süet, kumaş gibi farklı materyaller yer alıyor. Sadece marka logosuyla zenginleştirilen yalın modeller oldukça sık karşımıza çıkarken desenli kumaşlar veya rengarenk alternatifler de loafer modelleri arasında bulunabiliyor. 

Kadın Loafer Ayakkabı Nasıl Seçilir?

  • Slip-ons ayakkabıları alırken yaka bölümü yumuşak olan seçeneklere yönelmelisin. Özellikle kalitesiz alternatiflerin çok sert olduğunu ve yürüdükçe sürtünme dolayısıyla ayağını acıttığını fark edebilirsin. 
  • Loafer ayakkabıları giydiğinde ayak parmaklarının sayanın ön kısmına değmemesi gerekiyor. Tasarım ayağına tam olmalı, büyük veya küçük gelmemeli. 
  • Loafer ayakkabıların zemin tutuşunun kuvvetli olduğundan emin olmalısın. Böylelikle farklı zeminlerde güvenle adım atabilirsin. 
  • Modellerin taban özelliklerine farklı etkinliklere uygun nitelikler eklenebiliyor. Örneğin Skechers kadın loafer ayakkabıların bazılarının kadın yürüyüş ayakkabısı özelliği taşıdığını görebilirsin. Ayakkabıların gerçekleştireceğin aktivitelere uygun olmasına özen göstermelisin. 
  • Modellerin dayanıklılığına dikkat etmeli, uzun ömürlü bir seçenek arıyorsan kaliteden ödün vermeyen Skechers’a yönelmelisin. 
  • Ayakkabı seçerken modelin tam ayak numarana uygun olduğundan emin olmalısın. Yanlış numara ayakkabı aldığında ayaklarının desteklenmediğini hissedebilir, konfor sorunları yaşayabilirsin. 
  • Kadın loafer seçerken ayakkabı giyerken kullanacağın çorapların ayağında olmasına dikkat etmelisin. Ayakkabıyla beraber kullanacağın çoraptan daha kalın veya ince aksesuarlar üzerindeyken seçim yapman yanıltıcı olabiliyor. 
  • Ayakkabıların taban teknolojilerini dikkatle incelemelisin. Sert hareketlerde tabandan yansıyan şok etkisini hafifletebilen orta taban desteklerini, yastıklama etkisi sunan iç tabanları özenle inceleyerek seçim yapabilirsin. 
  • Loafer ayakkabılar yalın tasarımlar gibi görünse de her model küçük farklarla bir diğerinden ayrılıyor. Loafer ayakkabı almadan önce yılın trend renklerini, desenlerini, materyallerini inceleyebilirsin. Skechers, her sezon ayakkabı koleksiyonunu yılın trendlerini taşıyan modellerden oluşturuyor. Dilersen, senin yerine yılın trendlerini bir araya getiren Skechers tasarımlarını alabilirsin. 

Loafer Ayakkabı Nasıl Kombinlenir?

Loafer ayakkabılarla akılda kalıcı kombinler yapmak istiyorsan dikkat edeceğin küçük noktalar var. Loafer kadın ayakkabılar en çok dar veya boru paça pantolonlarla yakışıyor. Hem kumaş pantolonlara hem de jeanlere mükemmel uyum gösteren loafer ayakkabılar, bilekler açıkta kalacak şekilde, paçalar kıvrılarak giyilen pantolonlarla kusursuz görünüm sergiliyor. 

Eğer etek ve elbiselerle loafer ayakkabı kombini yapmak istiyorsan, yalnız değilsin. Mini ve midi boy eteklerle rahatlıkla kadın loafer ayakkabı kombinleyebilirsin. Burada dikkat etmen gereken tek bir nokta var, eğer boyunun uzun görünmesini istiyorsan mini etek ve loafer kullanımına ağırlık vermelisin. Midi ve maksi boylarla boyunun daha kısa görünmesine neden olabilirsin. 

Kadın loafer ayakkabı ile salopet kombinleri alkış topluyor. Hem salaş hem de dikkat çekici bir görünüm vadeden salopetli loafer kombinleri, genç ve dinamik bir imaj sunuyor. Jean salopetlerin çocuksu görünümünü tamamlayan tek renk loaferlar, her yaştan kadının içindeki çocuksu yanı uyandırıyor ve onlara sevimli bir stil armağan ediyor. 

Loafer kombinlerinde en sık rastlanan parçalar arasında paltolar, ve sweatshirtler olduğunu söylememiz gerek. Jean veya pantolon üzerine giyilen sportif sweatshirtler, salaş gömlekler kombini çabasız şıklık trendine uyduruyor. Bileklerin açıkta kaldığı kombinler, imaja fon oluşturacak uzun paltolarla tamamlanarak kusursuz görünüm elde ediyor. 

Loafer ayakkabı ile kombin yapmak isteyenlerin en sık sorduğu soruların başında loafer çorapla giyilir mi geliyor. Yanıtımız, evet, loafer ayakkabıların uzun ömürlü olması için çorapla giyilmesi gerekiyor. Ancak bir şartla… Loafer içine dışarıdan görünmeyecek babet çorapları giymelisin. Eğer çoraplarının görünmesini ve tarzının çorapla tamamlanmasını arzu ediyorsan, kumaş pantolon içine kalın file çoraplardan giyebilir ve ayakkabının içinden file görünümüyle dikkat çekici bir tarz sergileyebilirsin. 

Skechers, kadın loafer ayakkabı tasarımlarıyla seninle. Konforun havalı görünüme kavuştuğu Skechers koleksiyonunu hemen inceleyebilir, sezon trendi ayakkabılardan dilediğini hemen seçebilirsin. Sportif ve klasik kombinlerindde rahatlıkla kullanabileceğin loafer ayakkabılarla sokak stilini vurgulayabilirsin. Şimdi sipariş ver, sen de dolabının eksik parçasını, zaman kaybetmeden Skechers’la tamamla! 

back to top
Filtreler