Sporcu Sütyeni

(6 Ürün)
Filtreler
Filtreleri Kapat
Filtreleri Düzenle
Beden
Renk
Ürün Detayı
Özel Günler
Fiyata Göre
Beden
(5)
(4)
(3)
(4)
(1)
Renk
(1)
(1)
(4)
Ürün Detayı
(2)
(1)
(5)
(2)
(2)
(2)
(6)
Özel Günler
(2)
(2)
(2)
(2)
(1)
(1)
Fiyata Göre
Beden Seçiniz
UYGULA
Tüm Filtreleri Göster
Daha Fazla Göster

Sporcu sütyeni modelleri, sağladıkları konforla kadınların hem egzersiz sırasında hem  de günlük yaşamda tercihi oluyor. Esnek kumaşlardan yapılan, rahatsız edici eklentiler bulundurmayan, özel dikişlerle göğüslerin desteklenmesini sağlayan kadın sporcu sütyenleri, tek başına hem iç çamaşırı hem de giyim ürünü olarak kullanılabiliyor. Birçok sporsever, kadın spor tayt üzerine sadece sporcu sütyeni giyerek egzersiz yapabiliyor. Serin havalarda bir spor tişört veya kadın kapüşonlu sweatshirt modelleri spora eşlik edebiliyor. Sportif büstiyerler olarak tanınan sütyenlerin kullanımının spor sağlığı için de oldukça önemli olduğu uzmanlarca belirtiliyor. 

Sporcu Sütyeni Çeşitleri 

Sporcu sütyenlerinin farklı amaçlarla tasarlanan farklı birçok modeli bulunuyor, ihtiyaçlarına, zevkine ve bedenine en uygun modeli seçenekler içinde bulabilirsin: 

  • Sıkılaştırma etkili, yarım atleti anımsatan, kalın askılı sporcu sütyenleri, esnek kumaşlardan imal ediliyor. Özellikle küçük göğüslü kadınların yardımcısı olan modeller, kopça veya herhangi bir rahatsız edici eklenti bulundurmuyor. 
  • Toparlayıcı sporcu sütyenleri, özel dikişleri ve balenli alternatifleri ile diğerlerinden ayrılıyor. Özellikle büyük kup ölçüsüne sahip olan kadınların spor sırasında rahat etmesini sağlayan çeşitler, toparlayıcılık sunarak göğüslerin daha küçük görünmesine yardımcı oluyor. 
  • Pedli sporcu sütyenleri, göğüslerini daha büyük göstermek isteyen spor severlerin tercihi oluyor. Küçük göğüslü kadınların beğenisini toplayan tasarımlar, sabit veya çıkarıp takılabilir pedler bulunduruyor. Kimi sütyenlerin iç kısmında cepler yer alıyor, bu ceplere destekler konularak göğüslerin daha dolgun görünmesi sağlanıyor. 
  • Pilates veya yoga yapanların egzersiz sırasında daha rahat hareket etmelerin için çapraz askılı seçenekler öneriliyor. Hem göğüslerin yarattığı baskıyı dağıtan hem de hareketler için özgürlük sağlayan çapraz askılı kadın sporcu sütyenlerinin yanında T askılı modeller de bulunuyor. 

Destekli Spor Sütyeni

Sporcu sütyenleri artık yalnızca egzersiz sırasında giyilen birer aksesuar olmaktan çıkarak kadınlara günlük yaşamda konfor sunan birer giysi haline geliyor. Desli spor sütyenleri de hem spor sırasında hem de günlük yaşamda tercih edilen modellerin başında geliyor. Özel tasarımları sayesinde göğülerin daha şekilli, dolgun ve dik durmasını sağlayan destekli modeller, spor sırasındaki ani hareketlere karşı göğüslerin sabit kalmasına da yardımcı oluyor. Her yaştan ve bedenden kadının kullanabileceği destekli spor sütyenleri sayesinde, konforlu hissetmek lüks olmaktan çıkıyor. 

Sporcu Sütyeni Fiyatları 

Sporcu sütyeni fiyatları, ürün özelliklerine göre değişiyor. Kumaş materyali, dikiş teknolojisi, sütyenin boyu, tasarım detayları ve markası fiyat üzerinde belirleyici oluyor. Konforu, estetiği ve kaliteyi gözeterek tasarımlarına yön veren markaların fiyatları, diğer markalardan daha yüksek olabiliyor. Skechers, uluslararası kalite standartlarını karşılayan her modelinin uzun ömürlü olduğunu ve en kaliteli materyallerden imal edildiğini taahhüt ediyor. Kaliteli sporcu sütyenlerini uygun fiyatlarla kullanıcılarla buluşturan Skechers, hem günlük yaşamda hem de egzersiz sırasında konforu deneyimlemeyi mümkün kılıyor. 

Koşu Sütyeni

Koşu, yüksek yoğunluklu sportif aktiviteler arasında sınıflandırılıyor. Sert ve ardışık hareketler içeren koşunun göğüslere uyguladığı baskı diğer egzersizlerden çok daha fazla oluyor. Göğüsler de çok daha fazla desteğe ihtiyaç duyuyor. Koşu sütyenlerinin vücudu güvenle sarması, yüksek destek sağlaması, tam oturan kesimlere sahip olması, güvende hissetmeye katkı sunuyor. Göğüs altında lastik bulunması kaymayı önlerken, askıların rahatlığı koşuya konfor katıyor, göğüslerin sıkıca sabitlenmesi ile hareket esnasında bedende sızı oluşmuyor. Sporcu sütyeni modellerinin en donanımlı olanları koşu sütyeni olarak kategorize ediliyor. Farklı HITT antrenmanları ve ip atlama gibi egzersizler yapanlar, koşu sütyenlerini dolaplarına ekleyerek antrenmanlarda rahat hissediyor. Koşu yaparken muhakkak koşu ayakkabısı giymek öneriliyor. 

Sporcu Sütyeni Kombinleri 

Kadınlar sporcu sütyeni ile beraber, uyumlu renklerdeki spor taytları rahatlıkla giyiyor. Birçok kadın uyumlu ve tarz sahibi bir görünüm sergilemek için aksesuar seçimine özen gösteriyor. Spora giderken veya günlük yaşamda giyilen sporcu sütyeni kombinlerinde, kadın sırt çantası, spor bileklikleri, kulaklıklar ve şapkalar tamamlayıcı oluyor. Kapüşonlu sweathirtler bele bağlanarak kombine hava katarken, şişme yelek modelleri sportif tarzı tamamlıyor, ayaklarda da şık spor ayakkabılar dikkat çekiyor. Sportif ayakkabıların yapılacak egzersize uygun olması konfor sırrı olarak karşımıza çıkıyor. Basış sorunu yaşayanlar, ayakkabı aradıkları konforu bulmakta zorlananlar ise ortopedik ayakkabı modellerini kombinlerde kullanarak konfordan ödün vermeden şık görünebiliyor. 

Sen de en şık ve konforlu sporcu sütyeni modellerini Skechers’ta bulabilirsin. Birbirinden kullanışlı sporcu sütyenlerini Skechers giyim ürünleri, kadın outdoor ayakkabı ve vegan ayakabı modelleriyle tamamlayarak spor kombinine imza atabilirsin. 

Sporcu Sütyeni Faydaları Nelerdir?

Spor sırasında doğru kıyafet seçimi, maksimum verimin elde edilmesine yardımcı oluyor. Sporcu sütyenleri, kadınların konfor beklentilerini karşılarken sağlık için de öneriliyor. Kadınların göğüsleri, aktiviteler esnasında üç boyutlu harekete maruz kalıyor. Yukarı, aşağı, yana doğru hareketle beraber basınca maruz kalan göğüsler, egzersiz yoğunluğu yükseldikçe zarar görebiliyor. Kadınlar, koşu gibi sert hareketler yaparken göğüslerinin hareketleriyle spora odaklanmakta zorlanabiliyor, egzersiz sırasında ve sonrasında sızı ve acı hissedilebiliyor. Özellikle büyük göğüslere sahip olanlar, egzersiz sonrasında sırt ve omuz ağrılarıyla baş etmeye çalışıyor. Kullanıcıların, spor sırasında egzersiz için özel tasarlanan destekleyici sütyenler giymeleri, hareketin neden olduğu baskıya, gerilime ve sürtünmeye karşı göğüsleri koruyor. 

Kadın sporcu sütyenlerinin faydaları şöyle sıralanıyor: 

  • Zamanla oluşabilecek sarkmalara karşı da önerilen sporcu sütyenleri, göğüs bağlarının uzamasına mani oluyor. 
  • Göğüslerin hareketini kısıtlayan, sabitleyen, egzersiz sırasında baskıya karşı göğüslere destek veren sütyenler, kalın askılarıyla göğüslerin oluşturduğu baskıyı geniş alana yayıyor. Böylece omuzlara fazla yük binmiyor. 
  • Tüm kadın spor giyim ürünlerinde olduğu gibi sporcu sütyenlerinde de kumaşın özellikleri egzersiz gereklerini karşılayacak şekilde tasarlanıyor. Göğüs çevresinde oluşacak terin dışarı atılması sağlanarak cildin tahriş olmasının önüne geçiliyor. 
  • Hareketi kısıtlanan göğüsler, egzersiz sırasında kadınların daha konforlu hissetmesini sağlıyor. Odaklanma kolaylaşıyor. 

Sporcu Sütyeni Seçerken Nelere Dikkat Edilmelidir?

Sporcu sütyeni seçerken beden ölçüsünün dikkate alınması en önemli faktör oluyor. Kadınların hem göğüs altından ölçülen sırt ölçüsünün hem de göğüs büyüklüğüne göre belirlenen kup bedeninin bilinmesi seçime yön veriyor. Göğüslerin büyüklüğüne göre ihtiyaçlar değişiklik gösteriyor. Büyük göğüslü kadınlar toparlayıcı modellerle daha rahat ederken küçük göğüslü kadınlar sıkılaştırıcı sporcu sütyenleriyle konfora ulaşabiliyor. Askı formları, sporcu sütyeninin yaka açıklığı, dikiş teknolojisi, destekleri ve balen bulundurup bulunmaması bedene göre satın alma eğilimini değiştiriyor. 

Kullanıcıların sportif sütyenlerden beklentileri seçim sırasında önem arz ediyor. Göğüslerinin daha dik görünmesini isteyenler, balenli alternatiflere yöneliyor. Daha şekilli göğüsler arzu edenler destekli, süngerli modelleri değerlendirebiliyor. 

Omuz ve kol egzersizleri yapacak kişiler, racerback şeklinde tasarlanan, çapraz bantlı modelleri tercih ediyor. Özellikle karın bölgesinde fazlalıkları bulunan kadınlar, boyu daha uzun, adeta bir atlet gibi bedeni saran modellere ilgi gösteriyor. Sütyenin kaymasından endişe edenler alt kısmında konforlu elastik bant bulunup bulunmadığını kontrol ediyor. 

Kumaşların nem ve hava transferi yapabilmesi için file dokuların bulunması, kumaş materyali büyük önem taşıyor. Özellikle yoğun ter atılacak egzersizler için kıyafet seçilirken kumaş bilgilerine dikkat edilmesi gerekiyor. 

Sporcu Sütyeni Nasıl Temizlenmelidir?

Sporcu sütyenlerinin temizlik süreci sütyenin özelliklerine göre değişiyor. Eğer çıkarılabilir süngerli modellerden söz ediliyorsa, yıkamadan önce süngerler çıkarılarak elde temizleniyor. Ilık suda, deterjanla yıkanarak ardından kurutuluyor. Mümkünse sütyenlerin de elde yıkanması tavsiye ediliyor ancak düşük devirde, ılık suda makinede yıkama da yapılabiliyor. Sporcu sütyenlerinin yıkanması için deterjan seçilirken ürünün kumaşı ve rengi dikkate alınıyor. Çoğunlukla koyu renklerde olan sütyenler, renkliler için özel hazırlanan deterjanlarla yıkanarak temizleniyor. Dokuların kolay durulanabilmesi için yıkama sırasında sıvı deterjanların kullanımı öneriliyor. Genellikle spandeks kumaştan yapılan ürünlerin temizliği sırasında yumuşatıcı kullanılmaması gerektiği özellikle belirtiliyor. Ilık suda 30 veya 40 derecede yıkanan ürünler, asılarak kurutuluyor. Genel temizlik önerilerinin yanı sıra, eğer alınan sporcu sütyeninin farklı bir bakım ve yıkama talimatı bulunuyorsa, bakım etiketindeki yönergenin takibi tavsiye ediliyor. 

back to top
Filtreler