CİNSİYET
ALT KATEGORİLER

Vegan Ayakkabı

(67 Ürün)
Filtreler
Filtreleri Kapat
Filtreleri Düzenle
Beden
Cinsiyet
Renk
Ürün Çeşidi
Ürün Detayı
Ürün Teknolojisi
Koleksiyon
Fiyata Göre
Beden
(7)
(2)
(50)
(38)
(41)
(29)
(30)
(15)
(29)
(45)
(11)
(1)
(3)
(3)
(3)
(2)
(2)
(2)
Cinsiyet
(5)
(62)
Renk
(7)
(9)
(1)
(3)
(6)
(4)
(2)
(2)
(7)
(26)
Ürün Çeşidi
(2)
(2)
(3)
(5)
(18)
(1)
(3)
(7)
(10)
(2)
(14)
Ürün Detayı
(10)
(14)
(4)
(7)
(2)
(37)
(67)
Ürün Teknolojisi
(11)
(23)
(3)
(2)
(14)
(2)
Koleksiyon
(3)
(2)
(2)
(3)
(2)
(3)
(3)
(8)
(14)
(1)
(10)
(6)
(2)
(2)
(6)
Fiyata Göre
Beden Seçiniz
Cinsiyet Seçiniz
UYGULA
Tüm Filtreleri Göster
Daha Fazla Göster

Sürdürülebilir tüketim akımının her geçen gün daha çok hayatımızda yer almasıyla beraber, beslenmeden giyime kadar farklı birçok alanda vegan seçenekler karşımıza çıkıyor. Veganlığın yaygınlaşması ve hayvansal maddelerin kullanımına dair farkındalığın gelişmesi ile beraber, ürünlerdeki içerik hassasiyeti de artıyor. 

Vegan ayakkabılardan bahsetmeden önce veganlığın net tanımını yapmak gerekiyor. Yalnızca bir tüketim alışkanlığı değil, bir yaşam tarzı olan veganlık, hayvanların ve çevrenin korunmasını esas alıyor. Hem felsefi altyapısı hem de pratikte kolaylıkla uygulanabilir etik standartlarıyla vegan olmak, bir alışkanlıktan öte bakış açısını ifade ediyor. Bu bağlamda, veganlıkta hayvansal kaynaklı hiçbir ürün kullanılmıyor. Hayvansal kaynaklı ürün denildiği zaman herkes deri, et veya süt gibi maddeleri düşünse de hayvanların boynuzları kullanılarak yapılan jöleler, yapıştırıcılar veya hayvanlar üzerinde testleri yapılan boyalar da bu kapsama giriyor. Kısaca, bir ürünün vegan olabilmesi için ana maddesinin hayvansal kökenli olmaması yetmiyor, içinde hiçbir şekilde hayvansal katkı bulunmaması, hayvan deneyleri yapılmış içerikler yer almaması önem arz ediyor. 

Veganlık genellikle yalnızca mutfak tüketimi ile ilişkilendirilen bir kavram olsa da artık tüm tüketim ürünlerinde vegan alternatiflerin olması gerektiği konusunda farkındalık bütün sektörlere yayılıyor. Giyim, kozmetik, temizlik, spor ayakkabı gibi birçok alanda vegan ürünler, tüketicilerin seçeneklerini genişletiyor. 

Vegan Spor Ayakkabı Fiyatları

Vegan spor ayakkabı fiyatları, tasarımların özelliklerine göre değişiyor. Ayakkabının fiyatında tek belirleyici materyal olmadığı için vegan ürünlerin fiyat skalası genişliyor. Aynı diğer ayakkabılarda olduğu gibi vegan ayakkabı modellerinde de farklı fiyat etiketleri görülebiliyor. Tasarımların taban özellikleri, işçilik detayları, sezon trendleri fiyatlarda etki gösteriyor. Bazı modellerde vegan deri de kullanılabiliyor. Hayvansal derinin maliyet açısından fiyatı yükselttiği düşünülse de vegan verinin de imalatının oldukça maliyetli olduğunun hesaba katılması gerekiyor. Gerçekçi bir gözle bakıldığında, kaliteli ve dayanıklı vegan ayakkabıların, diğer ayakkabılardan büyük oranda bir fiyat farklı olduğundan söz edilemiyor. 

Tüketicilerin vegan ayakkabı seçerken kullanım özelliklerine, tasarım detaylarına, işçilik ve kalite ayrıntılarına önem vermesi tavsiye ediliyor. Vegan hassasiyetlerle üretilen modeller arasından tüketici ihtiyaçlarına en uygun olan alternatif seçilirken önce modelin incelenmesi ardından fiyat üzerinden son kararın verilmesi öneriliyor. Skechers etiketli tüm vegan ayakkabılar, fiyat kalite dengesini karşılıyor. 

Vegan Ayakkabı Nasıldır?

Skechers vegan ayakkabılar, uzun ömürlü, şık, dayanıklı ve konforlu olarak nitelendiriliyor. Tüm Skechers modellerinde olduğu gibi vegan seçeneklerde de kalite standartları korunuyor. Skechers’ın hayvansal olmayan materyallerde sunduğu özen, detaylı işçilik, kalite ve dayanıklılık, vegan ayakkabıda akla ilk gelen marka olmasından anlaşılıyor. Vegan tüketicilerin beğeniyle yıllardır tercih ettiği Skechers, her koleksiyonda yer alan vegan seçeneklerle rahat ayakkabı arayanların seçimi oluyor.  

Vegan Spor Ayakkabı Modelleri

Vegan spor ayakkabı modelleri, Skechers’ın sadelikle süslenen estetik anlayışının ürünü oluyor. Skechers markalı tüm vegan ayakkabılarda, markanın ikonik S logosu yer alıyor. Desenlerin, farklı materyallerin bir arada kullanıldığı tasarımların, renkli alternatiflerin boy gösterdiği vegan koleksiyonda, farklı sportif etkinliklere uygun performans ayakkabıları da lifestyle seçenekler de kendine yer buluyor. 

Skechers vegan ayakkabılar, etik gereksinimleri karşılayan hassasiyetle üretiliyor. Dünyanın dört bir yanında tüketicilerin güvenle kullandığı vegan modeller, Skechers konforundan taviz vermiyor. Sürdürülebilir moda akımının bir parçası olan vegan ayakkabıları sen de hemen inceleyebilir, sipariş vererek dolabına ekleyebilirsin. Üstelik vegan ayakkabı kullanmak için sadece vegan olman gerekmiyor, vegan modelleri beğenen herhangi bir kullanıcı da tasarımları koleksiyonuna ekleyebiliyor. Aile boyu Skechers konforunu deneyimlemek istiyorsan, çocukların için ise Skechers kız çocuk ayakkabı ve erkek çocuk ayakkabı alternatiflerini inceleyebilirsin. 

Vegan Ayakkabı Nedir?

Vegan ayakkabı denince akla önce ayakkabının sayasında kullanılan materyal geliyor. Vegan ayakkabıların elbette sayasında hayvansal materyaller kullanılmıyor ancak sayanın yapıştırılması için kullanılan yapıştırıcı maddede de hayvansal katkının yer almaması gerekiyor. Sentetik veya organik maddelerden, bitkisel veya kimyasal içeriklerden hazırlanan yeni nesil vegan ayakkabı modelleri, boyasından yapıştırıcısına kadar hiçbir içeriğinde hayvansal katkı bulundurmuyor. Skechers kadın ve erkek spor ayakkabı modellerinin tüm parçaları, hayvansal malzeme kullanılmaması için gözden geçiriliyor. 

Neden vegan ayakkabı tercih ediliyor? 

 • Hayvansal ürünler, canlıların yaşam haklarıyla ilgili hassasiyet uyandırıyor. 
 • Hayvansal ürün üretiminde daha çok atık ortaya çıkıyor ve daha az geri dönüşüm imkanından bahsediliyor. 
 • Hayvansal içerikler daha yüksek karbon ayak izi oluşturuyor. 
 • Hayvanlar üzerinde yapılan testler, onlara zarar verebiliyor. 
 • Vegan ve vegan olmayan ayakkabılar arasında; konfor, tasarım ve dayanıklılık açısından önemli bir fark bulunmuyor. 

Vegan Ayakkabının Diğer Ayakkabılardan Farkı Nedir?

Bir ayakkabının vegan olup olmadığı dışarıdan bakılarak hemen anlaşılmıyor. Profesyonel gözler bakarak, dokunarak ayakkabılar arasındaki farkı değerlendiriyor. Diğer ayakkabılardan farklı görünmeyen vegan modeller, materyalleriyle ayrışıyor. Tasarımın vegan olduğunun anlaşılması için markanın “vegan” beyanı ve tescili gerekiyor. Skechers vegan ayakkabı konusunda dünyanın lider spor markası olarak tüketicilerin gözündeki  yerini koruyor. Çeşit çeşit vegan ayakkabı ile çocuk, erkek ve kadın spor ayakkabı ihtiyaçlarına yanıt veren Skechers, kullanıcılarının hassasiyetlerine saygı duyarak “vegan” tescilini tüketicilere armağan ediyor. Tüm dünyada olduğu gibi Türkiye’de de vegan ayakkabı denince akla Skechers geliyor. 

Vegan ayakkabıların diğer ayakkabılardan farkları şöyle sıralanıyor: 

 • Vegan ayakkabıların saya, iç taban, orta taban, dış taban, bağcık gibi tüm parçalarının hayvansal materyaller kullanılmadan hazırlanması gerekiyor. Diğer ayakkabılarda kullanılan deri gibi hayvansal kaynaklı maddeler, vegan ayakkabı tasarımlarında yer almıyor. 
 • Suni deri veya kumaş olan her ayakkabının vegan olduğu zannedilebiliyor, oysa suni derinin içinde de zaman zaman hayvansal içerik bulunabiliyor veya sayanın yapıştırılmasında hayvansal katkı içeren yapıştırıcılar tercih ediliyor. Vegan ürünlerin içinde en ufak bir hayvansal içerik bulunmaması gerektiği için deri olmayan her ayakkabı vegan anlamına gelmiyor. 
 • Vegan ayakkabıların birçoğu geri dönüşüm desteği de bulunduruyor. Geri dönüştürülebilir malzemeler, çevreyi koruma bilincinin yaygınlaştırılmasına katkı sağlıyor. 
 • Vegan ayakkabıların dokumalarında pamuk, bambu gibi bitkisel kaynaklı malzemeler veya sentetik kumaşlar kullanılabiliyor. Tabanda köpük veya kauçuk materyaller tercih ediliyor. 
 • Ayakkabıların dayanıklılık, konfor ve estetik özellikleri vegan olup olmamasına göre değişmiyor. Skechers’ın vegan tüm ayakkabıları, diğer ayakkabılarla aynı kalite standartları ve estetik beklentiler gözetilerek tasarlanıyor. Vegan tescilli modeller, Skechers güvencesiyle kullanıcılardan tam puan alıyor. 
 • Vegan ayakkabıların üretiminde kullanılan hiçbir kimyasal ürünün, hayvanlar üzerinde test edilmemesi gerekiyor. Vegan ayakkabıların bakımı için özel, vegan öneriler sunulabiliyor. 

Vegan Spor Ayakkabı Rahat mıdır?

Vegan spor ayakkabıların her markada rahat olduğunu iddia etmek doğru görünmüyor. Ancak söz konusu Skechers olduğunda, konfor standartları, tasarımın vegan olup olmamasına göre değişmiyor. Skechers’ın vegan spor ayakkabıları, diğer modellerle aynı taban teknolojilerini taşıyor. Her adımda ayağın şeklini alan hafızalı iç tabanlar, sert hareketlerde ayakların şok etkisinden korunmasını sağlayan orta taban destekleri, şık görünümlü dış tabanlar, vegan modellerde de yerini koruyor. Vegan ayakkabılar üretilirken alışılan Skechers konforundan ödün verilmiyor. Skechers’ın birçok serisinin, modelinin vegan versiyonları da kullanıcılarla buluşuyor. Vegan ve vegan olmayan modeller arasında konfor hissini değiştirecek herhangi bir fark bulunmuyor. Örneğni bir erkek casual ayakkabı veya erkek sneakers modelinin hem vegan olan hem de olmayan seçeneklerini seri içinde görebilirsin.