Su Geçirmez Ayakkabı

(62 Ürün)
Filtreler
Filtreleri Kapat
Filtreleri Düzenle
Beden
Cinsiyet
Renk
Ürün Çeşidi
Ürün Detayı
Özel Günler
Ürün Teknolojisi
Koleksiyon
Ağırlık
Fiyata Göre
Beden
(1)
(1)
(1)
(2)
(2)
(2)
(2)
(3)
(6)
(7)
(6)
(6)
(1)
(1)
(2)
(2)
(7)
(3)
(26)
(18)
(11)
(20)
(24)
(16)
(4)
(24)
(8)
(1)
(6)
Cinsiyet
(5)
(2)
(38)
(16)
(1)
Renk
(4)
(1)
(13)
(3)
(7)
(6)
(27)
(1)
Ürün Çeşidi
(12)
(3)
(2)
(11)
(18)
(16)
Ürün Detayı
(9)
(5)
(49)
(4)
(4)
(61)
(3)
(17)
(1)
(37)
Özel Günler
(4)
(9)
(36)
(5)
(1)
(5)
(3)
(2)
(49)
(2)
(11)
(3)
(3)
Ürün Teknolojisi
(8)
(40)
(1)
(6)
Koleksiyon
(2)
(1)
(1)
(5)
(3)
(2)
(2)
(2)
(1)
(4)
(2)
(2)
(2)
(3)
(4)
(4)
(1)
(2)
(1)
(3)
(1)
(2)
(3)
(2)
(2)
(1)
(2)
(2)
Ağırlık
(1)
(2)
(2)
(1)
(1)
(1)
(1)
(1)
(1)
(2)
(1)
Fiyata Göre
Beden Seçiniz
Cinsiyet Seçiniz
UYGULA
Tüm Filtreleri Göster
Daha Fazla Göster

Skechers su geçirmez ayakkabı modelleriyle kullanıcıların farklı hava koşullarında bile güne sorunsuz devam etmesine yardımcı oluyor. Birbirinden şık spor ayakkabı modelini buluşturan su geçirmez seçenekler, tüm zamanların en iyi nem korumasını sunuyor. Dışarıda uzun süre vakit geçirenlerin, sahada çalışanların, zorlu koşullarda egzersize devam etmek isteyenlerin tercihi olan su geçirmez ayakkabılar, konfordan ve trend görünümden ödün vermeden güven sağlıyor. 

Su Geçirmez Spor Ayakkabı Fiyatları

Su geçirmez spor ayakkabı fiyatları, tasarımların materyallerine, teknolojilerine, tasarım özelliklerine göre değişiyor. Su geçirmez ayakkabıların fiyatlarında, su geçirmezlik düzeyleri de belirleyici oluyor. Kullanıcıların ayakkabıları seçerken, istedikleri dayanıklılığa, ayakkabının tasarım detaylarına, estetik özelliklerine göre eleme yapmaları öneriliyor. İhtiyaçlarını karşılayan modelleri bulan kullanıcıların, fiyatlar üzerinden son bir değerlendirme yaparak alışverişlerini tamamlamaları tavsiye ediliyor. 

Erkek Su Geçirmez Ayakkabı

Skechers erkek su geçirmez ayakkabı modelleri içinde sade ve sportif tasarımlar önemli yer tutuyor. Yüksek tabanlı, yüksek yakalı ayakkabıların geniş yer kapladığı koleksiyonda, siyah, yeşil, gri ve lacivert renkler, sıklıkla göze çarpıyor. Kullanışlılık vadeden alternatifler, kolay kombinlenebilir özellikleri sayesinde her yaştan erkeğin dolabında yer almayı hak ediyor. 

Kadın Su Geçirmez Ayakkabı

Skechers kadın su geçirmez ayakkabı modelleri, şıklıklarını sade tasarımlarından ve estetik hatlarından alıyor. Su geçirmez ayakkabı modelleri içinde kadın outdoor ayakkabı seçenekleri çoğunlukta bulunuyor. Skechers’ın ikonik S logosu ile tamamlanan modeller, her koşulda rahatlıktan ödün vermek istemeyen kadınların seçimi haline geliyor. Kadınlar, su geçirmez Skechers ayakkabılarını, şişme mont ve şişme yelek ile tamamlayarak günlük giyimde uyumu yakalayabiliyor. 

Su Geçirmez Ayakkabı Nasıl Seçilir? 

 • Su geçirmez ayakkabıyı seçerken ayağında outdoor etkinliklerde giydiğin kalınlıkta bir çorap olması öneriliyor.
 • Giydiğinde ayakkabının sıkmamasına veya bol gelmemesine özen göstermelisin. 
 • Su geçirmez ayakkabı seçerken muhakkak denemeli ve ayağında rahat hissettirdiğinden emin olmalısın. 
 • Ayakkabıyı denediğinde ayak parmaklarının sayanın ön kısmına değmemesi gerekiyor. 
 • Su geçirmez ayakkabıyı alırken tüm özelliklerine ve bakım talimatlarına dikkat etmelisin. Özelliklerin beklentilerinle uygun olup olmadığına bakarak seçimini yapabilirsin. 

Su Geçirmez Ayakkabı Alırken Dikkat Edilmesi Gerekenler Nelerdir?

 • Su geçirmez ayakkabı modelinin su geçirmezlik derecesine, teknolojisine bakmalısın. 
 • Ayakkabının konfordan ödün vermeyecek kadar hafif olmasına dikkat etmelisin.
 • İç taban, daya, dış taban gibi farklı parçaların aynı düzeyde koruna sunduğundan emin olmalısın. 
 • Ayakkabıyı kullanacağın zemin nasıl biliyorsan, ayakkabının zemin tutuşunu gözden geçirmelisin. 
 • Yağmurun yanı sıra kar gibi dış etkenler de outdoor etkinliklerde kullanıcıların karşısına çıkıyor. Eğer kış için bir aktivite planlıyorsan, ayakkabının sıcak tutma özelliğine, yazın giyeceksen serinletme etkisine dikkat etmelisin. 

Kışlık Su Geçirmez Ayakkabı Modelleri 

Skechers su geçirmez modellerini tasarlarken yeni teknolojiler geliştiriyor. Dayanıklılık ve nefes alabilirlik standartlarını yüksek tutan tasarımlar, bir yandan şıklığı da ihmal etmiyor. İnce tasarım estetiğini nemden koruyucu özelliklerle bir araya getiren ayakkabılar, beklenmedik yağışlarda en iyi performansı göstermek üzere tasarlanıyor. Kışlık ayakkabılarda daha çok spor bot tasarımları dikkat çekiyor. Kışlık alternatiflerde, sıcak tutma etkisi gözetiliyor. 

Temelde üç yapı, Skechers’ın su geçirmez ayakkabı modellerinin parçalarını oluşturuyor. Üst düzey hava geçirgenliği sunan parçalar, tabandan iç tabana, sayadan astara kadar neme karşı özel geliştirilmiş teknolojilerle donatılıyor. Özellikle bot modellerinde, doğal olarak su geçirmez özellik taşıyan kauçuk ve EVA materyaller kullanılarak hafif malzeme ile üst düzey koruma elde ediliyor. 

Su Geçirmez Kaymaz Ayakkabı

Su geçirmez kaymaz ayakkabı modelleri, su geçirmelikle sağladığı güveni kaymayan dış tabanla pekiştiriyor. Kullanıcılar en zorlu zeminlerde bile sağlam adım atmanın öz güveniyle yollarına devam edebiliyor. Zorlu hava şartlarında, outdoor sporlarda, engebeli arazilerde kullanılabilen kaymaz tabanlı su geçirmez ayakkabılarla yoluna çıkan hiçbir engele yenilmeden ilerleyebilirsin. Adımlarını güvenle atarak ayakkabına güvenebilirsin. Model seçerken dış taban malzemesine, tasarımına, özelliklerine, esnekliğe ve zemin tutuşuna dikkat ederek kendin için en uygun su geçirmez kaymaz ayakkabı modelini bulabilirsin. 

Skechers Su Geçirmez Ayakkabı Teknolojileri 

Skechers su geçirmez ayakkabılar PU (Poliüretan) ve PTFE (Politetrafloroetilen) malzemelerle tasarlanıyor. Su geçirmez ayakkabı endüstrisinin birincil malzemeler, olan materyaller, birbirinden ayrışan özellikleriyle fark yaratıyor. PU modeller, fiyat konusunda PTFE modellere üstünlük gösterirken teknik alanda PTFE materyalin dikkat çekici yetkinlikleri bulunuyor. 

 • PTFE (Politetrafloroetilen) ayakkabılar, mikro gözenekler bulunduruyor ve bu sayede terin dışarı atılmasına yardımcı oluyor. Poliüretandan daha hafif olan politetrafloroetilen malzeme, daha ince ve dayanıklı özellik gösteriyor. Kolaylıkla esniyor, tüm hava sıcaklıklarında giyilebiliyor ve kuru hissettiren mikro iklimlendirme teknolojisi ile konfor sağlıyor. 
 • PU (Poliüretan), ter buharının dışarı atılması için kanallar bulunduruyor. Soğuk koşullarda rahatlıkla kullanılabilen malzeme, sıcak havalar için elverişli görülmüyor. Uygun fiyatlı ve fonksiyonel alternatifler oluşturuyor. 

Sıcak veya soğuk havalarda giyilebilen su geçirmez ayakkabılar, birçok testten geçerek üç kategoride sınıflandırılıyor. Waterproof, water repellent ve water resistant kümelerinde incelenen su geçirmez ayakkabıları daha yakından tanımadan önce belirleyici özellikler hakkında bilgi alabilirsin. 

Su geçirmez ayakkabılar için yapılan testler: 

 • Ayakkabıların üstüne 250 ml su dökülüyor. Islanma miktarına ve su tutuşuna göre sınıflandırma yapılıyor. 
 • Ayakkabıların üstüne 15 cm mesafeden 250 ml su spreyleniyor, ayakkabının ıslanma ve su tutma kapasiteleri, tasarımları kategoride etmeye yardımcı oluyor. (3M)
 • Ayakkabıların üstüne su damlacıkları bırakılıyor, emicilik ve su iticilik kapasiteleri belirleyici görülüyor. 
 • Su geçirmez ayakkabı modelleri, yürüme simülatöründe 35 derecelik açıyla test ediliyor. Havuz içinde dakikada 30 döngü ile yapılan deneme sonucu su geçirmezlik notu veriliyor. (Santra TM77)
 • Su geçirmez materyaller, hava dolu  alt bölme ile, su dolu üst kısım arasında sıkıştırılıyor ve sızdırmazlık testinden geçiyor. 

Skechers su geçirmez ayakkabı modelleri şıklıkları ve kullanışlı detayları ile seni hava koşullarına meydan okumaya davet ediyor. Sen de dolabında şık bir su geçirmez model bulundurarak her şarta hazır olabilirsin. Kolay kombinlenen şık tasarımları Skechers spor giyim alternatifleri ile bir arada giyerek imajını Skechers imzasıyla tamamlaman mümkün. Sen de Skechers’ın kaliteli ve estetik su geçirmez ayakkabılarıyla hemen tanışmak için sezon koleksiyonunu inceleyebilirsin.  

Su Geçirmez Ayakkabı Ne Demek? 

Skechers ayakkabılarda su geçirmezlik genel bir sınıflandırma olsa da, modeller üç farklı su geçirmezlik onayıyla kullanıcılara sunuluyor. Bazı modellerde waterproof ibaresi yer alırken kimilerinde water resistant kimilerinde ise water repellent ifadesi dikkat çekiyor. Su geçirmezlik ne demek, hangi ibare hangi testlerin sonucunu işaret ediyor öğrenebilirsin: 

 • Waterproof: Uzun süreli temasta bile su girişini başarıyla engelliyor. Su geçirmez materyal koruma sağlıyor. Saya ile taban birleşim yerinin, 10 mm üstüne kadar uzanan suda, 15.000 döngüde test ediliyor ve santra TM77 testini geçiyor.
 • Water resistant: İşlevsel olarak su geçirmez olarak sınıflandırılabiliyor ancak yüksek esneme testine tabi tutulmuyor. Islaklık, sıvı teması ve rutubet gibi durumlarda çoğunlukla koruma sağlıyor. Saya ile taban birleşim yerinin, 5 mm üstüne kadar uzanan suda, 10.000 döngüde test ediliyor ve santra TM77 testini geçiyor.
 • Water repellent: Hafif yağmurdan veya sıçrayan sudan koruma sağlayan su itici yüzey ifade ediliyor. Modeller, 3M damlacık, 250 ml su püskürtme ve 250 ml su dökme testinden başarıyla geçiyor. 

Hangi Su Geçirmez Ayakkabıyı Seçmelisin? 

Skechers su geçirmez ayakkabı seçerken modellerin sunduğu farklı avantajların altı çiziliyor. 

 • Poliüretan materyalli tasarımlar, fiyat konusunda daha ekonomik seçenekler oluşturuyor. 
 • Hafiflik, yüksek hava geçirgenliği ve dört mevsim kullanım söz konusu olduğunda politetrafloroetilen ile tasarlanan alternatifler öne çıkıyor. Öyle ki bu malzemenin dünya çapında askeri ayakkabı üretiminde kullanıldığı biliniyor. 
 • Skechers’ın tüm modellerinde yüksek yer tutuşu vadediliyor. Skechers su geçirmez ayakkabılar söz konusu olduğunda konfor ve yer tutuş özellikleri bir seçim kriteri olmaktan çıkıyor. Skechers tüm modellerinde aynı kalite standartlarını koruyor. 
 • Tasarımların bazılarında kolay giyme sağlayan quick fit özelliği, bazılarında çekme halkası yer alıyor. Kullanıcıların ayakkabıları seçerken giyimi kolaylaştıran detayları göz önünde bulundurmaları tavsiye ediliyor. 
 • Su geçirmez ayakkabılar seçilirken, nerede kullanılacakları en önemli seçim kriteri oluyor. Bazı modeller günlük kullanımda daha yüksek avantaj sunarken, bazıları egzersizler sırasında daha rahat hissettirmeyi vadediyor. 

Su Geçirmez Ayakkabı Temizliği Nasıl Olmalı?

Skechers su geçirmez ayakkabı modelleri, Skechers ayakkabı bakım ürünleri kullanılarak temizlenebiliyor. Su geçirmez ayakkabıların çamaşır makinesinde yıkanmaması, deterjan ile  yıkanarak temizlenmemesi önem arz ediyor. Onları nazikçe Skechers ayakkabı temizleyici jel kullanarak silebilir, ardından bakımı Skechers yüzey koruyucu sprey ile tamamlayabilirsin. Neme, lekelere karşı 24 saate kadar koruma sağlayan sprey ile su geçirmez ayakkabıların su iticiliğini pekiştirmen ve leke oluşmasını engelleyerek bakımlı görünmelerini sağlaman mümkün. Eğer ayakkabılarda havalandırmama nedeniyle oluşan bir koku fark edersen Skechers koku giderici sprey kullanabilirsin. 

back to top
Filtreler