Renk
Beden
Ürün Detayı
Koleksiyon
Fiyata göre filtrele

Erkek Koşu Ayakkabısı (28 Ürün)

Filtreler

Mevsim, koşul, zemin demeden koşmak isteyenlerden misin? O halde amatör ruhunu şevklendirecek koşu ayakkabıları ile tanışmalısın. Performans artıran, konfor ve estetik sunan birbirinden şık koşu ayakkabıları ile her adımda daha hızlı, özgür ve rahat olabilirsin. Koşu ile forma girebilir, sağlıklı yaşamın kapısını aralayabilir, sporun keyfini sürebilirsin. Yaşama biraz hareket katmak için antrenmanlarda doğru yardımcılara sahip olman çok önemli. O yardımcıların başında da ayakkabılar geliyor. Ayakkabıların dış yüzeylerinden iç tabanına dek, her parçasında koşuyu desteklemesi önem arz ediyor. Taban özelliklerini dikkatle inceleyerek, sana yol haritası sunan önerilerimizi dikkate alarak sen de en iyi koşu ayakkabısını bulabilirsin.

Erkek Koşu Ayakkabı Modelleri

Erkek koşu ayakkabıları arasında tek renk olanları, kontrast ile uyum yakalayan modelleri, yüksek tabanları ve farklı materyalleri buluşturan tasarımları bir arada görebilirsin. Şıklıktan ödün vermeden performansı desteklemek için tasarlanan erkek koşu ayakkabılarında kaliteli materyal ve özenli işçilik seçim kıstaslarının başında geliyor. Skechers, farklı taban, saya özelliklerine sahip birçok çeşit sunarken her birinin kalite açısından birinci sınıf olduğu konusunda kullanıcılarında şüphe bırakmıyor. Kullanıcılar, kişisel deneyimleriyle ayakkabıların kalitesini ve rahatlığını bizzat tecrübe ediyor. 

Skechers Rahat Erkek Koşu Ayakkabıları

 • Skechers erkek koşu ayakkabılarının bazıları neredeyse dikişsiz tasarlanıyor, tek parça saya kullanıyor. Bazı modellerde ise katmanlı tasarım dikkat çekiyor.
 • Ayakkabıların birçok modeli makinede yıkanabilir özellik sunuyor. Yıkanamayanlar ise silinerek temizlenebiliyor.
 • Örgü kumaş, file, süet gibi materyaller sayayı şekillendirmek için tercih ediliyor.
 • Erkek Koşu ayakkabılarında bağcıklara işlemeli delikler eşlik ediyor ve tabanlarda yer alan farklı şekillerdeki kanallar, oymalar hem performans için destek verirken hem de şıklık vadediyor.
 • Kolay giyim için üstte veya topuk kısmında çekme halkası bulunuyor.
 • Dayanıklılık için, modellerin yanlarında ve topuğunda sentetik katmanlar yer alıyor. 
 • Hafif erkek koşu ayakkabıları, nefes alan özellikleri ile seni, Skechers farkını denemeye davet ediyor.

Skechers Erkek Koşu Ayakkabısı Çeşitleri Özellikleri

 • Air Cooled Goga Mat koşu iç tabanı ile serinleten konfor sağlanıyor. Hem ayaklar destekleniyor hem de ayakkabının nefes alması sağlanıyor.
 • Modellerde Ultra Go çift yoğunluklu platform kullanılabiliyor. Ekstra duyarlı platform, koşu rahatlığını üst düzeye çıkarıyor.
 • Orta ayak destek bölgesi her adımda verimlilik sağlıyor. Parametrik orta taban, destek ve dengede uzman görülüyor.
 • Flex kanallar esnekliğe yardımcı olurken yumuşak geçişi destekliyor.
 • Yüksek yoğunluklu egzersiz için tasarlanan modellerde ekstra destekli paneller kullanılabiliyor.

Erkek Koşu Ayakkabı Seçimi Hakkında Şaşırtıcı Bilgiler

 • Spor ayakkabıları yapıldıkları amaç için kullanmalısın. Yürüyüş ayakkabısı ile koşmamalı veya tenis ayakkabılarını, casual ayakkabı modellerini, koşu için kullanmamalısın. Yanlış taban ve ayakkabı seçimi, egzersiz esnasında sakatlanmalara yol açabiliyor. Her spor ayakkabı bir olmuyor.
 • Ayak tipine göre seçim yapmalısın. Düz taban, normal veya düşük tabanlı olabilirsin. Eğer tabanda basışla ilgili bir sorunun varsa Skechers’ın ortopedik modellerine göz gezdirebilirsin.
 • Ayak numarası yaşla beraber yıllar içinde değişebiliyor. Yetişkin bile olsan ara ara ayak numaranı kontrol etmeli ve ayakkabı seçimini güncel numarana göre yapmalısın.
 • Koşu gibi yoğun egzersizlerden önce ısınma, sonrasında soğuma hareketleri yapmayı unutmamalısın. Hatta ayakkabıyı giymeden önce esneme hareketleri yapmak, egzersizin çok daha rahat geçmesine yardımcı olabiliyor.

Erkek Koşu Ayakkabısı Seçim Rehberi

Koşu ayakkabıları seçerken, koşulacak zeminin özellikleri, koşucunun düzeyi, haftada kaç gün ve kaç dakika süresince koştuğu temel belirleyiciler olarak görülüyor. Koşu için ayakkabı seçerken ayakkabıya dair dikkat etmen gereken noktalara değinmeden önce, koşunun ihtiyaçlarını belirlemelisin. Bu ihtiyaçları karşılayan modellere yönelerek onlarca ayakkabı arasında sana maksimum konfor sağlayacak seçeneği kolaylıkla bulabilirsin. Koşarken daha çok enerji verim, hız ve etki istiyorsan bu etkenleri dikkate almalı ve ayakkabını doğru seçtiğinden emin olmalısın. Koşuyu daha keyifli hale getirecek ve sana hareket etmeyi sevdirecek rahat ayakkabı modellerini, bu yönergelerle hemen bulabilirsin. 

Zemine Göre Erkek Koşu Ayakkabısı Seçimi

 • Ayakkabı seçerken, koşu yapılacak zemini dikkate almalısın. Eğer çimde koşacaksan dişli tabana sahip olan ayakkabıları alabilirsin. Kayıp düşmemek, kolay denge sağlamak için çim zeminde dişli ayakkabı kullanmak şart görülüyor.
 • Spor ayakkabı ile toprak zeminde koşacaksan, zemin sertliğine göre yol tutuşu yüksek modelleri tercih edebilirsin. Eğer çok zemin sertse, ayak bileğini koruyan, destekleyen koşu ayakkabılarından almalısın.
 • Karlı zeminlerde koşmak bazılarının hobisi olabiliyor. Karda koşmak istiyorsan suya dayanıklı, bileği koruyan, zemin tutuşu yüksek alternatifler senin için tasarlanıyor.
 • Kumda koşmak, daha çok güç sarf ettirdiği için vücut çalışanların seçimi oluyor. Kumda koşmak için kalın ve daha ağır tabanlı alternatiflerden almalısın. Ayağına kum girmemesi adına geniş dili olan, bilek kısmından dokuma parça bulunduran koşu ayakkabıları ideal görülüyor.
 • Asfaltta koşmak şehir insanları için mecburiyet olabiliyor. Koşu için en iyi zemin olmasa da, eğer asfaltta koşacaksan darbelere dayanıklı, şok etkisini maksimum düzeyde azaltan, kalın topuklu modellere bakabilirsin. Beton zeminlerde koşarken de aynı özelliklere sahip bir ayakkabı giymelisin. 

Başlangıç Düzeyi ve Profesyoneller için Erkek Koşu Ayakkabıları

Eğer koşuya yeni başlayanlardansan veya kısa süreli koşuları tercih ediyorsan, nefes alan, darbe emici herhangi bir koşu ayakkabısı ayağına aradığın desteği veriyor. Daha hafif ayakkabıları tercih edebilir, esnek modelleri ısınma ve soğumada da kullanabilirsin.

Eğer sık sık giyeceğin ve uzun koşular (45 dakika ve daha fazlası) yapacağın bir eşlikçi arıyorsan ayakkabının dayanıklılığına özellikle dikkat etmelisin. Darbe emiciliği daha yüksek olan, ayağı şoklardan koruyan modellerden edinmelisin. Bunun için taban desteklerini incelemen gerekiyor. Ayrıca ayağında uzun süre kalacak modellerin ayak ısısını da ideal düzeyde tutması ve hava alan paneller bulundurması önem arz ediyor. 

Eğer ileri düzey antrenman yapıyorsan, haftada 3-4 gün, günde 1 saat kadar koşuyorsan topuk desteği maksimum olan ayakkabılardan tercih etmelisin. Ayakkabıların denge sağlaması için ağırlıklarının biraz daha fazla olmasını göze almalısın. Çok daha sık kullanacağın ayakkabıların dayanıklılığının da artırılmış olması uzun süreli kullanım için gerekli görülüyor.

Erkek günlük ayakkabı ile koşulabilir mi sorusu sık sık geliyor. Ancak günlük veya herhangi bir erkek spor ayakkabı, sert egzersizlere, koşunun gerektirdiği darbelere uyumlu olmadığı için, ayaklarda sakatlanma riski de artıyor. Kas ve eklemlerin koşu esnasında sıkıştığı koşuda, doğru ayakkabı kullanılmadığında yalnız burkulma değil, ayak kırığı riski de artış gösteriyor. Koşu sırasında sağlıklı ve rahat bir koşu için erkek günlük ayakkabı yerine koşu ayakkabısı kullanmak zorunlu görülüyor. Koşu ayakkabıları ile günlük işleri yapmak daha olası, ancak sıradan bir ayakkabıyla koşmayı denememelisin.

Erkek Koşu Ayakkabısı Modelleri Nasıl Kullanılır?

 • Gece koşu yapacaksan, güvenlik için reflektör bulunduran koşu ayakkabılarından almalısın.
 • Koşu ayakkabılarını sık sık temizlemeli ve havalandırmalısın. Bu şekilde kötü koku ve hızlı yıpranmanın önüne geçebilirsin.
 • Koşu ayakkabılarını kullanırken bağcıkları çok sıkmamalı veya ayağının içinde kayacağı kadar bol bırakmamalısın.
 • Eğer yoğun kilo fazlalığın varsa ayakkabıların konforunun maksimum düzeyde olduğundan emin olmalısın. Özellikle fazla kilolu kişilerin, koşu ayakkabısı seçerken denge ve kontrol konusunda tam destek veren alternatiflere yönelmesi gerekiyor.

Erkek Koşu Ayakkabılarının Parçalarını Tanıyın

Erkek koşu ayakkabısı seçerken, ürün özelliklerinde farklı parçaların adını görebilirsin. Bu parçaların ne olduğunu ve ne işe yaradığını bilerek daha bilinçli seçimler yapabilirsin. Dış taban, ayakkabının altını işaret ediyor. Sağlam yer tutuş için Skechers kauçuk dış tabanlar kullanıyor. Orta taban, şok emme özelliği bulunduran yumuşak malzemeyi gösteriyor. Koşu ayakkabılarındaki en önemli parça olan orta taban, hareket kontrolünü ve dengeyi garanti altına alıyor. Saya, ayakkabının yüzü, yani üst kısmı oluyor. Yumuşak malzemelerden yapılan bölgenin dayanıklılığı materyale göre değişiyor. Yapılan ek kaplamalarla, kullanılan malzemeler çok daha dayanıklı hale gelebiliyor.

Erkek Koşu Ayakkabısı için Tavsiyeler

Erkekler günlük ayakkabı seçerken yaptıkları gibi koşu ayakkabısı modellerinde de tavsiye veriyor ve başkalarının tavsiyelerini dikkate alıyor. Ancak ayakkabıların her kullanıcıların farklı ihtiyaçlarına yanıt vermesi gerektiği çoğu zaman unutuluyor. Her kullanıcı ayakkabıları farklı zeminlerde kullanacağı, ayak taban özellikleri, basış şekilleri farklı olduğu için tavsiyelerden çok ürün özelliklerinin dikkate alınması gerekiyor. Herhangi bir kullanıcının çok memnun kaldığı bir koşu ayakkabısı bir diğerinin beklentisini karşılamayabiliyor. Biri betonda diğer çimde koşan iki kullanıcının ihtiyacı aynı olmadığı için, biri düz taban diğeri normal tabanlı iki koşucunun da alması gereken ayakkabılar bir olmuyor. Rahat ayakkabı ve en iyi erkek koşu ayakkabısı hangisi soruları bu nedenle kesin bir yanıt bulundurmuyor. Kullanıcıların kendi koşu ritimleri, düzeyleri, kullanılacak zemin özellikleri, hatta kilosu dikkate alınarak profesyonel erkek ayakkabı önerileri yapılmalı. Skechers farklı ihtiyaçlara özel hazırladığı farklı koşu ayakkabıları ile sana, egzersiz rutinine ve ihtiyaçlarına uygun mutlaka birkaç çeşit bulunduruyor.

Erkek Koşu Ayakkabısı Fiyatları

Nasıl erkek koşu ayakkabısı fiyatları modele, tasarıma ve teknik özelliklere göre değişiklik gösteriyorsa, koşu ayakkabılarında da fiyatlar modellere göre farklılaşıyor. “Her koşu ayakkabısı aynıdır” ön yargısı gerçeği yansıtmıyor ve maalesef yanlış ayakkabı seçimleri kazalara neden olabiliyor. Nasıl casual ayakkabı seçerken her gün ayağında olacağını düşünüyor ve daha özenli davranıyorsan koşu ayakkabısı alırken de titiz ve dikkatli davranmalısın. Ayakkabının yer tutuşuna, tasarımına güvendikten, estetik beklentine uygun bir model bulduktan sonra, dilersen fiyat kıyası yapabilirsin. Fiyat üzerinden, yalnızca bu kriterle yapılan seçimler, çoğu zaman doğru bir sonuç vermiyor. Skechers, geniş koleksiyonunda farklı seçeneklerle her ihtiyaca ve bütçeye uygun erkek rahat ayakkabı alternatifleri sunuyor.

Sen de koşu sırasında konforunu ve şıklığını düşünen erkeklerdensen, hemen bir Skechers mağazasına gidebilir veya Skechers.com.tr üzerinden beğendiğin ürünü kolaylıkla sipariş verebilirsin. Özel yastıklamaları, şık görünümleri, koşuya keyif katan eklentileri ve modern çizgileri ile Skechers ayakkabı çeşitlerinden istediğini kolaylıkla, dakikalar içinde sipariş verebilirsin. 

back to top
Filtreler