Koşu Ayakkabısı ve Erkek Koşu Ayakkabısı

(55 Ürün)
Filtreler
Filtreleri Kapat
Filtreleri Düzenle
Beden
Renk
Ürün Detayı
Özel Günler
Ürün Teknolojisi
Koleksiyon
Fiyata Göre
Beden
(8)
(31)
(23)
(36)
(44)
(46)
(55)
(28)
(4)
(36)
(2)
(4)
(3)
Renk
(1)
(6)
(12)
(1)
(7)
(3)
(3)
(22)
Ürün Detayı
(31)
(2)
(2)
(24)
(3)
(14)
(5)
(2)
Özel Günler
(15)
(26)
(2)
(18)
Ürün Teknolojisi
(14)
(3)
(16)
(3)
(15)
Koleksiyon
(19)
(4)
(9)
(5)
(18)
Fiyata Göre
Beden Seçiniz
UYGULA
Tüm Filtreleri Göster
Daha Fazla Göster

Doğru koşu ayakkabısı seçimi sporda performansı, rahatlığı ve şıklığı garanti altına alıyor. Amatörlerin bile profesyonel yardımcısı olan modeller, sayadan tabana kadar koşma hareketine özel tasarlanıyor. Ayrıca, her adımda ayaklarının yere sağlam basmasını, koşarken kendi rekorunu egale etmeyi istiyorsan önerilerimize bakmalısın. Sen de enerji verimliliği sağlayan, şok etkisini emen, estetik ve teknolojik Skechers tasarımlarıyla tanışmalısın. Klasiklere ve en popüler yeni ürünlere ev sahipliği yapan Skechers koleksiyonu, koşma motivasyonunu pekiştirmek için seni bekliyor. Peki sen, koşmaya hazır mısın? 

Hatta, mevsim, şart, zemin demeden koşmak isteyenlerden misin? O halde amatör ruhunu şevklendirecek modeller ile tanışmalısın. Performans artıran, konfor ve estetik sunan birbirinden şık erkek koşu ayakkabıları ile her adımda daha hızlı, özgür ve rahat olabilirsin. Hemen koşu ile forma girebilir, sağlıklı yaşamın kapısını aralayabilirsin. Sen de sporun keyfini sürebilirsin. Ancak yaşama hareket katmak için antrenmanlarda doğru yardımcılara sahip olman çok önemli. Taban özelliklerini dikkatle inceleyerek, sana yol haritası sunan önerilerimizi dikkate alarak sen de en iyi tasarımları bulabilirsin.

Ek olarak, koşarken ayağın desteklenmesini, sıkmadan sarılmasını sağlayan, hafif, esnek ve rahat ayakkabılar, hızına hız katıyor. Günlük koşu antrenmanlarında her adımı güvenle atmak için tercih edebileceğin Skechers modelleri ile seni bekliyor. Nefes alabilen özel saya tasarımları, farklı iç taban yastıklamaları, orta taban desteği ve enerji geri dönüşümü vadeden teknolojisi ile Skechers rahat ayakkabı modelleri, koşuda tüm beklentini karşılıyor. Örneğin, topuklar için sağladığı özel destek ile her adım maksimum konfor ve güvenlikle destekleniyor.

Erkek Koşu Ayakkabı Modelleri 

Koleksiyonda, tek renk olan, kontrast ile uyum yakalayan modelleri, yüksek tabanları ve farklı materyalleri buluşturan tasarımları bir arada görebilirsin. Şıklıktan ödün vermeden performansı desteklemek için tasarlanan modellerde kaliteli materyal ve özenli işçilik seçim kıstaslarının başında geliyor. Skechers, farklı taban, saya özelliklerine sahip birçok çeşit sunarken her birinin kalite açısından birinci sınıf olduğu konusunda kullanıcılarında şüphe bırakmıyor. Kullanıcılar, kişisel deneyimleriyle modellerin kalitesini ve rahatlığını bizzat tecrübe ediyor. 

 • Bazıları neredeyse dikişsiz tasarlanıyor, tek parça saya kullanıyor. Bazı modellerde ise katmanlı tasarım dikkat çekiyor.
 • Skechers'ın birçok modeli makinede yıkanabilir özellik sunuyor. Yıkanamayanlar ise silinerek temizlenebiliyor.
 • Örgü kumaş, file, süet gibi materyaller sayayı şekillendirmek için tercih ediliyor.
 • Bağcıklara işlemeli delikler eşlik ediyor ve tabanlarda yer alan farklı şekillerdeki kanallar, oymalar hem performans için destek verirken hem de şıklık vadediyor.
 • Kolay giyim için üstte veya topuk kısmında çekme halkası bulunuyor.
 • Dayanıklılık için, modellerin yanlarında ve topuğunda sentetik katmanlar yer alıyor. 
 • Tasarımlar, hafif, nefes alan özellikleri ile seni Skechers farkını denemeye davet ediyor.
 • Air Cooled Goga Mat koşu iç tabanı ile serinleten konfor sağlanıyor. Hem ayaklar destekleniyor hem de nefes alması sağlanıyor. Air Cooled teknolojisi sayesinde her adımda ayaklar tabandan da hava alıyor. 
 • Modellerde Ultra Go çift yoğunluklu platform kullanılabiliyor. Ekstra duyarlı platform, koşu rahatlığını üst düzeye çıkarıyor.
 • Orta ayak destek bölgesi her adımda verimlilik sağlıyor. Parametrik orta taban, destek ve dengede uzman görülüyor.
 • Flex kanallar esnekliğe yardımcı olurken adımlar arasında yumuşak geçişi destekliyor.
 • Yüksek yoğunluklu egzersiz için tasarlanan modellerde ekstra destekli paneller kullanılabiliyor.

Erkek Koşu Ayakkabısı Fiyatları

Fiyatları modele, tasarıma ve teknik özelliklere göre değişiklik gösteriyor.  “Her model aynıdır” ön yargısı gerçeği yansıtmıyor ve maalesef yanlış seçimler, kazalara neden olabiliyor. Nasıl casual ayakkabı seçerken her gün ayağında olacağını düşünüyor ve daha özenli davranıyorsan koşu için ayakkabı alırken de titiz ve dikkatli davranmalısın. Tabanın yer tutuşuna, tasarımına güvendikten, estetik beklentine uygun bir model bulduktan sonra, dilersen fiyat kıyası yapabilirsin. Fiyat üzerinden, yalnızca bu kriterle yapılan seçimler, çoğu zaman doğru bir sonuç vermiyor. 

Erkek Koşu Ayakkabısı Nasıl Olmalı? 

 • Spor ayakkabıları yapıldıkları amaç için kullanmalısın. Yürüyüş ayakkabısı modellerini, koşu için kullanmamalısın. Yanlış taban ve model seçimi, egzersiz esnasında sakatlanmalara yol açabiliyor. Her egzersizde ayağın pozisyonu, hareketin  ritmi ve ardışıklığı farklı olduğu için egzersizin biyomekaniğine tam uygun ayakkabıların tercihi, kullanıcıların güvenli spor yapmasına imkan veriyor. Hatta, kullanıcılar sık sık günlük hayatta koşu tasarımları giyilir mi gibi sorular soruyor. Uzmanlar, günlük yaşamda performans ayakkabılarının kullanımını önermiyor. Günlük yaşamda, sert hareketler çok nadir yer alıyor. Yürüme gibi günlük eylemlerde ise ayak tarak kemiği açıldığı için performans ayakkabıları rahatsız hissettirebiliyor. Koşu modellerinin gündelik kullanılmamasının bir nedeni ise hijyen oluyor. Koşu gibi yoğun egzersizlerden sonra ayakkabıların havalandırılması, bir gün kullanımın ardından bir gün dinlendirmesi öneriliyor. Sürekli kullanım hijyen sorunlarına yol açabileceği için önerilmiyor. 
 • Ayak tipine göre seçim yapmalısın. Düz taban, normal veya düşük tabanlı olabilirsin. Eğer tabanda basışla ilgili bir sorunun varsa Skechers’ın ortopedik modellerine göz gezdirebilirsin.
 • Ayak numarası yaşla beraber yıllar içinde değişebiliyor. Öyle ki, yetişkin bile olsan ara ara ayak numaranı kontrol etmeli ve ayakkabı seçimini güncel numarana göre yapmalısın.
 • Yoğun egzersizlerden önce ısınma, sonrasında soğuma hareketleri yapmayı unutmamalısın. Hatta giymeden önce esneme hareketleri yapmak, egzersizin çok daha rahat geçmesine yardımcı olabiliyor

Erkek Koşu Ayakkabısı Nasıl Seçilir? 

Model seçerken, zeminin özellikleri, sporcunun düzeyi, haftada kaç gün ve kaç dakika süresince koştuğu temel belirleyiciler olarak görülüyor. Öncelikle koşunun ihtiyaçlarını belirlemelisin. Bu ihtiyaçları karşılayan modellere yönelerek onlarca alternatif arasında sana maksimum konfor sağlayacak seçeneği kolaylıkla bulabilirsin. Koşarken daha çok enerji verim, hız ve etki istiyorsan bu etkenleri dikkate almalı ve doğru seçimi yaptığından emin olmalısın. Egzersizi daha keyifli hale getirecek ve sana hareket etmeyi sevdirecek rahat modelleri, bu yönergelerle hemen bulabilirsin. 

Model seçerken, zemini dikkate almalısın. Mesela, eğer çimde koşacaksan dişli tabana sahip olan tasarımları alabilirsin. 
Veya toprak zeminde kullanacaksan, zemin sertliğine göre yol tutuşu yüksek modelleri tercih edebilirsin. Eğer çok zemin sertse, ayak bileğini koruyan, destekleyen alternatifleri almalısın.
Ayrıca karlı zeminlerde koşmak bazılarının hobisi olabiliyor. Karda koşmak istiyorsan suya dayanıklı, bileği koruyan, zemin tutuşu yüksek alternatifler senin için tasarlanıyor.
Kumda koşmak, daha çok güç sarf ettirdiği için vücut çalışanların seçimi oluyor. Kumda koşmak için kalın ve daha ağır tabanlı alternatiflerden almalısın. Ayağına kum girmemesi adına geniş dili olan, bilek kısmından dokuma parça bulunduran seçenekler ideal görülüyor.
Asfaltta koşmak şehir insanları için mecburiyet olabiliyor. Bu nedenle, tavsiye edilen en iyi zemin olmasa da, eğer asfaltta koşacaksan darbelere dayanıklı, şok etkisini maksimum düzeyde azaltan, kalın topuklu modellere bakabilirsin. Beton zeminlerde koşarken de aynı özelliklere sahip bir model giymelisin. 

Erkek günlük ayakkabı ile koşabilir miyim sorusunu sık sık duyabilirsin. Ancak günlük modeller, sert egzersizlerin getirdiği darbelere uyumlu olmadığı için, ayaklarda sakatlanma riski de artıyor. Kas ve eklemlerin  koşma esnasında sıkıştığı için doğru taban kullanılmadığında yalnız burkulma değil, ayak kırığı riski de artış gösteriyor. Sağlıklı ve rahat bir koşu için özel ayakkabılar kullanmalısın.

Erkek Koşu Ayakkabısı Özellikleri 

Alternatiflerin öncelikle, ayakların denge, stabilite, yer tutuş, hız gibi beklentilerini karşılaması gerekiyor. Bu ihtiyaçlar sağlandığında güvenli koşu deneyimi elde edilebiliyor. Ancak bu kadar değil, tasarımlar, sundukları ek özelliklerle kullanıcılara ek faydalar da getiriyor:

 • Gece spor yapacaksan, güvenlik için reflektör bulunduran sayaları almalısın. 
 • Sık sık temizlemeli ve havalandırmalısın. Bu şekilde kötü koku ve hızlı yıpranmanın önüne geçebilirsin. Hijyenik kullanım, koşu konforunda önemli rol oynuyor. 
 • Bağcıkları çok sıkmamalı veya ayağının içinde kayacağı kadar bol bırakmamalısın. Ayakların sarılmasına ancak rahatsız hissetmemesine özen göstermelisin. 
 • Eğer yoğun kilo fazlalığın varsa ayak konforunun maksimum düzeyde olduğundan emin olmalısın. Özellikle fazla kilolu kişilerin, ürün seçerken denge ve kontrol konusunda tam destek veren alternatiflere yönelmesi gerekiyor.

Model seçerken, ürün özelliklerinde farklı parçaların adını görebilirsin. Bu parçaların ne olduğunu ve ne işe yaradığını bilerek daha bilinçli seçimler yapabilirsin. Dış taban, modellerin altını işaret ediyor. Sağlam yer tutuş için Skechers kauçuk dış tabanlar kullanıyor. Orta taban, şok emme özelliği bulunduran yumuşak malzemeyi gösteriyor. Ayakkabıdaki en önemli parça olan orta taban, hareket kontrolünü ve dengeyi garanti altına alıyor. Saya, tasarımların yüzü, yani üst kısmı oluyor. Yumuşak malzemelerden yapılan bölgenin dayanıklılığı materyale göre değişiyor. Yapılan ek kaplamalarla, kullanılan malzemeler çok daha dayanıklı hale gelebiliyor.

Erkek Koşu Ayakkabısı Tavsiye

Ürünlerin her kullanıcıların farklı ihtiyaçlarına yanıt vermesi gerektiği çoğu zaman unutuluyor. Her kullanıcı ayakkabıları farklı zeminlerde kullanacağı, ayak taban özellikleri, basış şekilleri farklı olduğu için tavsiyelerden çok ürün özelliklerinin dikkate alınması gerekiyor. Herhangi bir kullanıcının çok memnun kaldığı bir tasarım, bir diğerinin beklentisini karşılamayabiliyor. Biri betonda diğer çimde koşan iki kullanıcının ihtiyacı aynı olmadığı için, biri düz taban diğeri normal tabanlı iki koşucunun da alması gereken ayakkabılar bir olmuyor. Kendi ritmine, kondisyon düzeyine, kullanacağın zemin özelliklerine, hatta kilona dikkat ederek profesyonel erkek ayakkabı önerileri almalısın. Skechers farklı ihtiyaçlara özel hazırladığı ürünleri ile sana, egzersiz rutinine ve ihtiyaçlarına uygun mutlaka birkaç çeşit bulunduruyor.

Koşu Ayakkabısı Modelleri

Modeller, kendi rekorunu kırmak isteyenleri bitiş çizgisine daha hızlı ulaştırmak için destekliyor. Performans odaklı ayakkabılar, her adımda seni daha ileri götürmek için özel donanımla hazırlanıyor. Yumuşak iç yüzey, ayaklarının kontrollü adım atmasını sağlarken, nefes alan katmanlar ve yan paneller sıcak yaz günlerinde bile daha ferah hissetmeyi vadediyor. Ayrıca, tasarımlarda farklı iç tabanlar kullanılabiliyor. Saya materyalleri, sayaların dikişleri, taban yükseklikleri modellere göre farklılaşıyor. Skechers’ın ultra konforlu tasarımları, her adımda omurgaya ve eklemlere binen yükün, hareket ile oluşan baskının hafifletilmesine yardımcı oluyor.

2023 Koşu Ayakkabısı Fiyatları

Sportif modellerde olduğu gibi, koşu için hazırlanan çeşitlerde de fiyatlar oldukça fazla alternatif bulunduruyor. Teknik ve tasarım özelliklerindeki değişiklikler nedeniyle, farklı fiyatlarla sunulan seçenekler görülebiliyor. Skechers, kaliteli materyalleri, özel teknolojik etkileri ve konfor vadeden detayları nedeniyle fiyatlarının sıradan opsiyonlardan farklılaştığı dikkat çekiyor. Skechers, fiyat ve kalite arasındaki dengeyi yakalıyor. Kullanıcıların alışverişten önce tüm özelliklerini incelemeleri ve detaylı kıyaslamanın ardından fiyatları karşılaştırması tavsiye ediliyor. Skechers benzersiz rahatlığı ve teknolojisi ile dünyada binlerce kullanıcının tercihi...

En İyi Koşu Ayakkabısı 

Skechers ürünlerinde; Air Cooled Goga Mat, Goga Max, Goga1, Air Cooled Memory Foam veya Goga Run iç taban kullanılabiliyor. İç tabanlarda farklı düzeylerde enerji dönüşümü sağlanıyor. Her iç taban konfor sağlamada bir uzman olsa da hareketin temposu, darbenin sertliği iç taban özelliklerini değiştiriyor. Örneğin Goga Max amatör ve orta seviyedeki koşu sporcuları için tavsiye ediliyor. Goga Max’te yer alan antibakteriyel bambu katman, ayaklardaki kötü koku sorununa çare oluyor. Diğer teknoloji Air Cooled Memory Foam jel destekli hafızalı köpüğü, altında yer alan deliklerle mükemmelleştiriyor.

Özellikle, hareket esnasında orta taban ile iç taban arasında açıklık oluşturan ve ayağın alttan da hava almasını sağlayan iç taban, hafif darbe emiciliği vadediyor ve enerji dönüşümüne destek veriyor. Goga Run darbe azaltıcı özelliği ve çift katmanlı olması sayesinde ayağın hava almasına yardım ediyor. Buna ek olarak, Goga1 taban da ayağa gelebilecek şok etkisini azaltıyor. Goga Mat iç taban ise Goga Max’in ilk versiyonu olarak karşımıza çıkıyor. Goga Mat tabanın hava desteği ile tamamlanan hali olan Air Cooled Goga Mat, egzersiz esnasında ayağın daha serin kalmasına yardım ediyor.

Hem bayan koşu ayakkabısı modellerinde hem de erkek çeşitlerinde dikişsiz, tek parça, file saya sıklıkla kullanılıyor. Skechers’ın özel olarak geliştirdiği 5GEN ve Ultra Go gibi teknolojiler kullanılıyor. Ayaklara tamponlama, esneklik desteği veren hafif orta taban teknolojileri, hareket  dinamiğine göre tam destek sağlıyor. Çift yoğunluklu Ultra Go platform da ekstra duyarlı özelliği ile spora konfor katıyor. Hatta, tabanda yastıklama sağlayan orta taban bölümü, sert hareketlerin bile yumuşatılarak ayağa ulaşmasına imkan veriyor. 

Erkek Koşu Ayakkabısı Nasıl Olmalı? 

Onlar, şehirde, asfalt veya beton zeminde koşarken, toprak parkurları aşarken rahatlıkla kullanılabiliyor. Bunun yanında spor salonlarında yapılan çeşitli egzersizler için de tercih edilebiliyor. Bant üzerinde ayaklar, aynı dış alanlarda koşar gibi sert darbelere maruz kalıyor. Üstelik hareketli zemin nedeniyle sürtünme etkisi de artıyor. Ayrıca koşu bandı üzerinde koşarken, koşuya özel tasarlanan modelleri giymek gerekiyor.

 • Sert egzersizler esnasında ayaktaki ısı yükseldiği ve terleme olduğu için ayaklarda bakteri üremesine zemin hazırlanıyor. Bu nedenle ayakkabılarını kimseyle paylaşmamalı, kişisel kullanıma özel almalısın.
 • Tasarımların kaliteli malzemeden yapılması, alınan performansın da artması anlamına geliyor. Kullanırken modeller ayağa uyum sağlamalı, seni sıkmamalı veya ayağa çok bol gelmemeli.
 • Eğer kilo fazlalığın varsa, iç tabanının ayağa yeterli desteği verdiğinden emin olmalısın. Yeterince destekleyici bir iç taban, özellikle kilolu kişilerin konforunda ciddi fark yaratıyor.

Sen de koşuya yeni başlayacak veya uzun süredir deneyimli ancak doğru ekipmanı arıyor olabilirsin. Aradığın modelleri Skechers koleksiyonunda bulabilirsin. Spor konforu için özel tasarlanan taban teknolojilerinden emin olabilirsin. Özellikle, estetik görünümleri ile koşu stilinin en şık parçası olacak spor ayakkabı modellerini, dolabına ekleyebilirsin. Her antrenmanda rüzgarla yarışmayı isteyenlerdensen sen de Skechers konforu ile tanışmalısın. 

Rahat Koşu Ayakkabısı Nasıl Olmalı?

 • Rahat ayakkabı hafif olmalı.
 • Dış taban sağlam yer tutuşu vadetmeli.
 • Orta taban darbeleri emmeli, şok etkisini hafifletmeli.
 • Ayakkabının sayası nefes almalı, mümkünse iç taban da nefes alır özellikli olmalı
 • Ayakkabı yan panellerle ısıyı idealize etmeli.
 • İç tabanda yer alan antibakteriyel özellik kokuyu engellemeli
 • Ayakkabı kolay giyilip çıkarılabilmeli
 • Farklı zeminlerde giyilebilmeli
 • Dayanıklı olmalı, uzun süre kullanılmalı. 

Erkek Koşu Ayakkabısı Alırken Nelere Dikkat Edilmeli?

 • Erkek Koşu ayakkabısı alırken ayakkabının tam ayağına göre olduğundan emin olmalısın. Taban ayağını tam olarak desteklemeli, saya ayağa baskı yapmamalı, parmaklar ön kısma değmemeli.
 • Nerede, hangi tür zeminde koşacağına göre ayakkabının dayanıklılığına bakmalısın. Ayakkabının yer tutuşunun da sana uygun olduğundan emin olmalısın.
 • Esnek ve rahat ayakkabı modelleri bulmalı, hareketlerini kısıtlamadığından emin olmalısın.
 • Denge sağlamaya ve kontrole yardım eden ayakkabıları tercih etmelisin. Ayakkabıların taban özelliklerine bakarak denge etkisini test edebilirsin.
 • Eğer gece koşu yapmayı düşünüyorsan, karanlık alanlarda bile ışığı yansıtarak görünür olmanı sağlayacak reflektörlü ayakkabı ve giysileri tercih edebilirsin. Küçük yansıtıcı parçaları, Skechers ayakkabı modellerinde sıklıkla görebilirsin.

Erkek Koşu Ayakkabıları Kimler için Uygun?

Skechers koşu ayakkabılarını, başlangıç ve orta düzey koşucular için hazırlıyor. Sıradan bir koşu meraklısının aradığı desteği rahatlıkla bulabileceği modeller, amatörlere profesyonel destek sağlıyor. Uzun ya da kısa mesafe koşucular, seçtikleri modellerde konforlu egzersiz deneyimine ulaşıyor. Skechers koşu ayakkabıları, enerji verimi, şıklık, rahatlık, hafiflik açısından rakiplerinden çok daha önde görülüyor.

back to top
Filtreler