Renk
Beden
Ürün Detayı
Koleksiyon
Fiyata göre filtrele

Koşu Ayakkabısı ve Erkek Koşu Ayakkabısı

(28 Ürün)
Filtreler

Mevsim, koşul, zemin demeden koşmak isteyenlerden misin? O halde amatör ruhunu şevklendirecek koşu ayakkabıları ile tanışmalısın. Performans artıran, konfor ve estetik sunan birbirinden şık koşu ayakkabıları ile her adımda daha hızlı, özgür ve rahat olabilirsin. Koşu ile forma girebilir, sağlıklı yaşamın kapısını aralayabilir, sporun keyfini sürebilirsin. Yaşama biraz hareket katmak için antrenmanlarda doğru yardımcılara sahip olman çok önemli. O yardımcıların başında da ayakkabılar geliyor. Ayakkabıların dış yüzeylerinden iç tabanına dek, her parçasında koşuyu desteklemesi önem arz ediyor. Taban özelliklerini dikkatle inceleyerek, sana yol haritası sunan önerilerimizi dikkate alarak sen de en iyi koşu ayakkabısını bulabilirsin.

Koşu yaparken ayağın desteklenmesini, sıkmadan sarılmasını sağlayan, hafif, esnek ve rahat koşu ayakkabıları, hızına hız katıyor. Günlük koşu antrenmanlarında her adımı güvenle atmak için tercih edebileceğin Skechers modelleri ile seni bekliyor. Nefes alabilen özel saya tasarımları, farklı iç taban yastıklamaları, orta taban desteği ve enerji geri dönüşümü vadeden teknolojisi ile Skechers rahat ayakkabı modelleri, koşu ayakkabısından tüm beklentini karşılıyor. Topuklar için sağladığı özel destek ile her adım maksimum konfor ve güvenlikle destekleniyor.

Erkek Koşu Ayakkabı Modelleri

Erkek koşu ayakkabıları arasında tek renk olanları, kontrast ile uyum yakalayan modelleri, yüksek tabanları ve farklı materyalleri buluşturan tasarımları bir arada görebilirsin. Şıklıktan ödün vermeden performansı desteklemek için tasarlanan erkek koşu ayakkabılarında kaliteli materyal ve özenli işçilik seçim kıstaslarının başında geliyor. Skechers, farklı taban, saya özelliklerine sahip birçok çeşit sunarken her birinin kalite açısından birinci sınıf olduğu konusunda kullanıcılarında şüphe bırakmıyor. Kullanıcılar, kişisel deneyimleriyle ayakkabıların kalitesini ve rahatlığını bizzat tecrübe ediyor. 

Skechers Rahat Erkek Koşu Ayakkabıları

 • Skechers erkek koşu ayakkabılarının bazıları neredeyse dikişsiz tasarlanıyor, tek parça saya kullanıyor. Bazı modellerde ise katmanlı tasarım dikkat çekiyor.
 • Ayakkabıların birçok modeli makinede yıkanabilir özellik sunuyor. Yıkanamayanlar ise silinerek temizlenebiliyor.
 • Örgü kumaş, file, süet gibi materyaller sayayı şekillendirmek için tercih ediliyor.
 • Erkek Koşu ayakkabılarında bağcıklara işlemeli delikler eşlik ediyor ve tabanlarda yer alan farklı şekillerdeki kanallar, oymalar hem performans için destek verirken hem de şıklık vadediyor.
 • Kolay giyim için üstte veya topuk kısmında çekme halkası bulunuyor.
 • Dayanıklılık için, modellerin yanlarında ve topuğunda sentetik katmanlar yer alıyor. 
 • Hafif erkek koşu ayakkabıları, nefes alan özellikleri ile seni, Skechers farkını denemeye davet ediyor.

Skechers Erkek Koşu Ayakkabısı Özellikleri

 • Air Cooled Goga Mat koşu iç tabanı ile serinleten konfor sağlanıyor. Hem ayaklar destekleniyor hem de ayakkabının nefes alması sağlanıyor.
 • Modellerde Ultra Go çift yoğunluklu platform kullanılabiliyor. Ekstra duyarlı platform, koşu rahatlığını üst düzeye çıkarıyor.
 • Orta ayak destek bölgesi her adımda verimlilik sağlıyor. Parametrik orta taban, destek ve dengede uzman görülüyor.
 • Flex kanallar esnekliğe yardımcı olurken yumuşak geçişi destekliyor.
 • Yüksek yoğunluklu egzersiz için tasarlanan modellerde ekstra destekli paneller kullanılabiliyor.

Erkek Koşu Ayakkabı Seçimi Hakkında Şaşırtıcı Bilgiler

 • Spor ayakkabıları yapıldıkları amaç için kullanmalısın. Yürüyüş ayakkabısı ile koşmamalı veya tenis ayakkabılarını, casual ayakkabı modellerini, koşu için kullanmamalısın. Yanlış taban ve ayakkabı seçimi, egzersiz esnasında sakatlanmalara yol açabiliyor. Her spor ayakkabı bir olmuyor.
 • Ayak tipine göre seçim yapmalısın. Düz taban, normal veya düşük tabanlı olabilirsin. Eğer tabanda basışla ilgili bir sorunun varsa Skechers’ın ortopedik modellerine göz gezdirebilirsin.
 • Ayak numarası yaşla beraber yıllar içinde değişebiliyor. Yetişkin bile olsan ara ara ayak numaranı kontrol etmeli ve ayakkabı seçimini güncel numarana göre yapmalısın.
 • Koşu gibi yoğun egzersizlerden önce ısınma, sonrasında soğuma hareketleri yapmayı unutmamalısın. Hatta ayakkabıyı giymeden önce esneme hareketleri yapmak, egzersizin çok daha rahat geçmesine yardımcı olabiliyor.

Erkek Koşu Ayakkabısı Seçim Rehberi

Koşu ayakkabıları seçerken, koşulacak zeminin özellikleri, koşucunun düzeyi, haftada kaç gün ve kaç dakika süresince koştuğu temel belirleyiciler olarak görülüyor. Koşu için ayakkabı seçerken ayakkabıya dair dikkat etmen gereken noktalara değinmeden önce, koşunun ihtiyaçlarını belirlemelisin. Bu ihtiyaçları karşılayan modellere yönelerek onlarca ayakkabı arasında sana maksimum konfor sağlayacak seçeneği kolaylıkla bulabilirsin. Koşarken daha çok enerji verim, hız ve etki istiyorsan bu etkenleri dikkate almalı ve ayakkabını doğru seçtiğinden emin olmalısın. Koşuyu daha keyifli hale getirecek ve sana hareket etmeyi sevdirecek rahat ayakkabı modellerini, bu yönergelerle hemen bulabilirsin. 

Zemine Göre Erkek Koşu Ayakkabısı Seçimi

 • Ayakkabı seçerken, koşu yapılacak zemini dikkate almalısın. Eğer çimde koşacaksan dişli tabana sahip olan ayakkabıları alabilirsin. Kayıp düşmemek, kolay denge sağlamak için çim zeminde dişli ayakkabı kullanmak şart görülüyor.
 • Spor ayakkabı ile toprak zeminde koşacaksan, zemin sertliğine göre yol tutuşu yüksek modelleri tercih edebilirsin. Eğer çok zemin sertse, ayak bileğini koruyan, destekleyen koşu ayakkabılarından almalısın.
 • Karlı zeminlerde koşmak bazılarının hobisi olabiliyor. Karda koşmak istiyorsan suya dayanıklı, bileği koruyan, zemin tutuşu yüksek alternatifler senin için tasarlanıyor.
 • Kumda koşmak, daha çok güç sarf ettirdiği için vücut çalışanların seçimi oluyor. Kumda koşmak için kalın ve daha ağır tabanlı alternatiflerden almalısın. Ayağına kum girmemesi adına geniş dili olan, bilek kısmından dokuma parça bulunduran koşu ayakkabıları ideal görülüyor.
 • Asfaltta koşmak şehir insanları için mecburiyet olabiliyor. Koşu için en iyi zemin olmasa da, eğer asfaltta koşacaksan darbelere dayanıklı, şok etkisini maksimum düzeyde azaltan, kalın topuklu modellere bakabilirsin. Beton zeminlerde koşarken de aynı özelliklere sahip bir ayakkabı giymelisin. 

Koşu Ayakkabıları ve Koşu Düzeyleri

Eğer koşuya yeni başlayanlardansan veya kısa süreli koşuları tercih ediyorsan, nefes alan, darbe emici herhangi bir koşu ayakkabısı ayağına aradığın desteği veriyor. Daha hafif ayakkabıları tercih edebilir, esnek modelleri ısınma ve soğumada da kullanabilirsin.

Eğer sık sık giyeceğin ve uzun koşular (45 dakika ve daha fazlası) yapacağın bir eşlikçi arıyorsan ayakkabının dayanıklılığına özellikle dikkat etmelisin. Darbe emiciliği daha yüksek olan, ayağı şoklardan koruyan modellerden edinmelisin. Bunun için taban desteklerini incelemen gerekiyor. Ayrıca ayağında uzun süre kalacak modellerin ayak ısısını da ideal düzeyde tutması ve hava alan paneller bulundurması önem arz ediyor. 

Eğer ileri düzey antrenman yapıyorsan, haftada 3-4 gün, günde 1 saat kadar koşuyorsan topuk desteği maksimum olan ayakkabılardan tercih etmelisin. Ayakkabıların denge sağlaması için ağırlıklarının biraz daha fazla olmasını göze almalısın. Çok daha sık kullanacağın ayakkabıların dayanıklılığının da artırılmış olması uzun süreli kullanım için gerekli görülüyor.

Erkek günlük ayakkabı ile koşulabilir mi sorusu sık sık geliyor. Ancak günlük veya herhangi bir erkek spor ayakkabı, sert egzersizlere, koşunun gerektirdiği darbelere uyumlu olmadığı için, ayaklarda sakatlanma riski de artıyor. Kas ve eklemlerin koşu esnasında sıkıştığı koşuda, doğru ayakkabı kullanılmadığında yalnız burkulma değil, ayak kırığı riski de artış gösteriyor. Koşu sırasında sağlıklı ve rahat bir koşu için erkek günlük ayakkabı yerine koşu ayakkabısı kullanmak zorunlu görülüyor. Koşu ayakkabıları ile günlük işleri yapmak daha olası, ancak sıradan bir ayakkabıyla koşmayı denememelisin.

Erkek Koşu Ayakkabısı Modelleri Nasıl Kullanılır?

 • Gece koşu yapacaksan, güvenlik için reflektör bulunduran koşu ayakkabılarından almalısın.
 • Koşu ayakkabılarını sık sık temizlemeli ve havalandırmalısın. Bu şekilde kötü koku ve hızlı yıpranmanın önüne geçebilirsin.
 • Koşu ayakkabılarını kullanırken bağcıkları çok sıkmamalı veya ayağının içinde kayacağı kadar bol bırakmamalısın.
 • Eğer yoğun kilo fazlalığın varsa ayakkabıların konforunun maksimum düzeyde olduğundan emin olmalısın. Özellikle fazla kilolu kişilerin, koşu ayakkabısı seçerken denge ve kontrol konusunda tam destek veren alternatiflere yönelmesi gerekiyor.

Erkek Koşu Ayakkabılarının Parçalarını Tanıyın

Erkek koşu ayakkabısı seçerken, ürün özelliklerinde farklı parçaların adını görebilirsin. Bu parçaların ne olduğunu ve ne işe yaradığını bilerek daha bilinçli seçimler yapabilirsin. Dış taban, ayakkabının altını işaret ediyor. Sağlam yer tutuş için Skechers kauçuk dış tabanlar kullanıyor. Orta taban, şok emme özelliği bulunduran yumuşak malzemeyi gösteriyor. Koşu ayakkabılarındaki en önemli parça olan orta taban, hareket kontrolünü ve dengeyi garanti altına alıyor. Saya, ayakkabının yüzü, yani üst kısmı oluyor. Yumuşak malzemelerden yapılan bölgenin dayanıklılığı materyale göre değişiyor. Yapılan ek kaplamalarla, kullanılan malzemeler çok daha dayanıklı hale gelebiliyor.

Erkek Koşu Ayakkabısı için Tavsiyeler

Erkekler günlük ayakkabı seçerken yaptıkları gibi koşu ayakkabısı modellerinde de tavsiye veriyor ve başkalarının tavsiyelerini dikkate alıyor. Ancak ayakkabıların her kullanıcıların farklı ihtiyaçlarına yanıt vermesi gerektiği çoğu zaman unutuluyor. Her kullanıcı ayakkabıları farklı zeminlerde kullanacağı, ayak taban özellikleri, basış şekilleri farklı olduğu için tavsiyelerden çok ürün özelliklerinin dikkate alınması gerekiyor. Herhangi bir kullanıcının çok memnun kaldığı bir koşu ayakkabısı bir diğerinin beklentisini karşılamayabiliyor. Biri betonda diğer çimde koşan iki kullanıcının ihtiyacı aynı olmadığı için, biri düz taban diğeri normal tabanlı iki koşucunun da alması gereken ayakkabılar bir olmuyor. Rahat ayakkabı ve en iyi erkek koşu ayakkabısı hangisi soruları bu nedenle kesin bir yanıt bulundurmuyor. Kullanıcıların kendi koşu ritimleri, düzeyleri, kullanılacak zemin özellikleri, hatta kilosu dikkate alınarak profesyonel erkek ayakkabı önerileri yapılmalı. Skechers farklı ihtiyaçlara özel hazırladığı farklı koşu ayakkabıları ile sana, egzersiz rutinine ve ihtiyaçlarına uygun mutlaka birkaç çeşit bulunduruyor.

Erkek Koşu Ayakkabısı Fiyatları

Nasıl erkek koşu ayakkabısı fiyatları modele, tasarıma ve teknik özelliklere göre değişiklik gösteriyorsa, koşu ayakkabılarında da fiyatlar modellere göre farklılaşıyor. “Her koşu ayakkabısı aynıdır” ön yargısı gerçeği yansıtmıyor ve maalesef yanlış ayakkabı seçimleri kazalara neden olabiliyor. Nasıl casual ayakkabı seçerken her gün ayağında olacağını düşünüyor ve daha özenli davranıyorsan koşu ayakkabısı alırken de titiz ve dikkatli davranmalısın. Ayakkabının yer tutuşuna, tasarımına güvendikten, estetik beklentine uygun bir model bulduktan sonra, dilersen fiyat kıyası yapabilirsin. Fiyat üzerinden, yalnızca bu kriterle yapılan seçimler, çoğu zaman doğru bir sonuç vermiyor. Skechers, geniş koleksiyonunda farklı seçeneklerle her ihtiyaca ve bütçeye uygun erkek rahat ayakkabı alternatifleri sunuyor.

Sen de koşu sırasında konforunu ve şıklığını düşünen erkeklerdensen, hemen bir Skechers mağazasına gidebilir veya Skechers.com.tr üzerinden beğendiğin ürünü kolaylıkla sipariş verebilirsin. Özel yastıklamaları, şık görünümleri, koşuya keyif katan eklentileri ve modern çizgileri ile Skechers ayakkabı çeşitlerinden istediğini kolaylıkla, dakikalar içinde sipariş verebilirsin. 

Koşu Ayakkabısı Modelleri

Koşu ayakkabısı modelleri, kendi rekorunu kırmak isteyenleri bitiş çizgisine daha hızlı ulaştırmak için destekliyor. Performans odaklı ayakkabılar, her adımda seni daha ileri götürmek için özel donanımla hazırlanıyor. Yumuşak iç yüzey, ayaklarının kontrollü adım atmasını sağlarken, nefes alan katmanlar ve yan paneller sıcak yaz günlerinde bile daha ferah hissetmeyi vadediyor. Koşu ayakkabılarında farklı iç tabanlar kullanılabiliyor. Ayakkabıların saya materyalleri, sayaların dikişleri, taban yükseklikleri modellere göre farklılaşıyor. Skechers’ın ultra konforlu ayakkabıları, her adımda omurgaya ve eklemlere binen yükün, hareket ile oluşan baskının hafifletilmesine yardımcı oluyor.

Skechers Koşu Ayakkabılarında Kullanılan İç Tabanlar

Skechers koşu ayakkabılarında Air Cooled Goga Mat, Goga Max, Goga1, Air Cooled Memory Foam veya Goga Run iç taban kullanılabiliyor. İç tabanlarda farklı düzeylerde enerji dönüşümü sağlanıyor. Her iç taban konfor sağlamada bir uzman olsa da koşunun temposu, darbenin sertliği iç taban özelliklerini değiştiriyor. Örneğin Goga Max amatör ve orta seviyedeki yürüyüş ve koşu sporcuları için tavsiye ediliyor. Goga Max’te yer alan antibakteriyel bambu katman, ayaklardaki kötü koku sorununa çare oluyor. Air Cooled Memory Foam ise, jel destekli hafızalı köpüğü, altında yer alan deliklerle mükemmelleştiriyor. Hareket esnasında orta taban ile iç taban arasında açıklık oluşturan ve ayağın alttan da hava almasını sağlayan iç taban, hafif darbe

emiciliği vadediyor ve enerji dönüşümüne destek veriyor. Goga Run darbe azaltıcı özelliği ile koşu ayakkabılarında kullanılırken, çift katmanlı olması sayesinde ayağın hava almasına yardım ediyor. Goga1 taban da ayağa gelebilecek şok etkisini azaltmakta yetkin görünüyor. Goga Mat iç taban ise Goga Max’in ilk versiyonu olarak karşımıza çıkıyor. Goga Mat tabanın hava desteği ile tamamlanan hali olan Air Cooled Goga Mat, koşu esnasında ayağın daha serin kalmasına yardım ediyor.

Skechers Koşu Ayakkabılarındaki Saya Özellikleri

Hem bayan koşu ayakkabısı modellerinde hem de erkek koşu ayakkabısı çeşitlerinde dikişsiz, tek parça, file saya sıklıkla kullanılıyor. Dikişsiz saya, ayağı bir çorap gibi sarması ile diğer modellerden farklılaşıyor. Böylece hareket esnasında oluşabilecek kıvrımlar ayağı rahatsız etmiyor, ayakkabı esneyerek hareketlere uyum gösteriyor. Çok katmanlı modeller ise soğutma etkisi için örgü parçalarla tamamlanıyor. Hava alan yan paneller, ayakların hareketi sırasında ısıyı dengeliyor. Kolay giyilip çıkarılması için ayakkabıların arka kısmında quick fit adı verilen bir delik bulunabiliyor. Parmaklardan destek alınarak bu özellik yardımıyla ayakkabıları giyip çıkarmak oldukça rahat hale geliyor. Koşu ayakkabılarında ayrıca temizliği ve kullanımı kolaylaştıran çamurluk katmanlar da bulunabiliyor.

Skechers Koşu Ayakkabısı Orta Taban Teknolojileri

Erkek koşu ayakkabılarında Skechers’ın özel olarak geliştirdiği 5GEN ve Ultra Go gibi teknolojiler kullanılıyor. Ayaklara koşu ve yürüyüş esnasında tamponlama, esneklik desteği veren hafif orta taban teknolojileri, koşu dinamiğine göre tam destek sağlıyor. Çift yoğunluklu Ultra Go platform da ekstra duyarlı özelliği ile koşuya konfor katıyor. Tabanda yastıklama sağlayan orta taban bölümü, sert hareketlerin bile yumuşatılarak ayağa ulaşmasına imkan veriyor. 

Koşu esnasında ayaklar, hızlı ve sert hareketlerle yere değiyor. Bu sırada eklemler ve kaslar sıkışarak darbelere karşı korunaklı hale geliyor. Ancak, çıplak ayak koşmak ayağı darbelere açık hale getiriyor. Sıradan bir spor ayakkabı ile koşmanın da çıplak ayak koşmaktan pek farkı olmuyor. Koşu sırasında muhakkak özel taban destekleri bulunduran koşu ayakkabısı giymek tavsiye ediliyor. Her spor ayakkabı koşu için uygun görünmüyor. Yastıklama, tamponlama, topuk desteği, koşu ayakkabıları için özel oluyor. Yanlış ayakkabı ile koşu yapıldığında, bilek burkulmaları, tarak kemiğinde kırılmalar ve çatlaklar sıklıkla görülüyor.

Erkek Koşu Ayakkabıları Nerelerde Kullanılıyor?

Erkek koşu ayakkabıları şehirde, asfalt veya beton zeminde koşarken, toprak parkurları aşarken rahatlıkla kullanılabiliyor. Bunun yanında spor salonlarında yapılan çeşitli egzersizler için de tercih edilebiliyor. Ayrıca koşu bandı üzerinde koşarken, koşu ayakkabısı giymek gerekiyor. Hızlı koşularda, ayaklar aynı dış alanlarda koşar gibi koşu bandında da sert darbelere maruz kalıyor. Üstelik hareketli zemin nedeniyle sürtünme etkisi de artıyor. Bu nedenle koşu bandı üzerinde koşarken, profesyonel bir koşu ayakkabısı giymek şart görülüyor.

Koşu Ayakkabılarını Kullanırken Nelere Dikkat Etmelisin?

 • Erkek koşu gibi egzersizler esnasında ayaktaki ısı yükseldiği ve terleme olduğu için, ayakkabılar bakteri üremesine zemin hazırlıyor. Özel tabanlarla bu sorun çözülse de, ayaklar mantar gibi sorunların sık görüldüğü organlar oluyor. Bu nedenle ayakkabıları kimseyle paylaşmamalı, kişisel kullanıma özel almalısın.
 • Ayakkabıların kaliteli malzemeden yapılması, alınan performansın da artması anlamına geliyor. Kullanırken ayakkabı ayağa uyum sağlamalı, seni sıkmamalı veya ayağa çok bol gelmemeli.
 • Eğer kilo fazlalığın varsa, ayakkabıların iç tabanının ayağa yeterli desteği verdiğinden emin olmalısın. Yeterince destekleyici bir iç taban, özellikle kilolu kişilerin konforunda ciddi fark yaratıyor.

2021 Koşu Ayakkabısı Fiyatları

Spor ayakkabı modellerinde olduğu gibi, koşu ayakkabısı çeşitlerinde de fiyatlar oldukça fazla alternatif bulunduruyor. Ayakkabıların teknik ve tasarım özelliklerindeki değişiklikler nedeniyle, farklı fiyatlarla sunulan koşu ayakkabıları görülebiliyor. Skechers ayakkabıların kaliteli materyalleri, özel teknolojik etkileri ve konfor vadeden detayları nedeniyle fiyatlarının sıradan koşu ayakkabılarından farklılaştığı dikkat çekiyor. Skechers, fiyat ve kalite arasındaki dengeyi yakalıyor. Kullanıcıların ayakkabıları almadan önce tüm özelliklerini incelemeleri ve detaylı kıyaslamanın ardından fiyatları karşılaştırması tavsiye ediliyor. Skechers benzersiz rahatlığı ve teknolojisi ile dünyada binlerce kullanıcının beğenisini kazanarak dolaplarında yer almaya layık görülüyor.

Sen de koşuya yeni başlayacak veya uzun süredir koşuyor ancak doğru ekipmanı arıyor olabilirsin. Aradığın koşu ayakkabısı modellerini Skechers koleksiyonunda bulabilirsin. Koşu konforu için özel tasarlanan ayakkabıların taban teknolojilerinden emin olabilirsin. Estetik görünümleri ile koşu stilinin en şık parçası olacak spor ayakkabı modellerini, dolabına ekleyerek her adımda ayağında olduklarını bile unutabilirsin. Her antrenmanda kendi rekorunu kırmayı, hızın hız katarak rüzgarla yarışmayı isteyenlerdensen sen de Skechers konforu ile tanışmalısın. Skechers ürünleri, ayrıcalıklı alışveriş seçenekleri ile Skechers.com.tr’de ve Skechers mağazalarında seni bekliyor. Skechers.com.tr’den yapacağın her alışverişte peşin fiyatına 2 taksit, vade farkıyla 9 taksit imkanı seninle. Siparişini hemen oluşturabilir, koşu ayakkabılarının kısa sürede kapını çalması için alışverişi tamamlayabilirsin.

Rahat Koşu Ayakkabısı Nasıl Olmalı?

 • Rahat ayakkabı hafif olmalı.
 • Dış taban sağlam yer tutuşu vadetmeli.
 • Orta taban darbeleri emmeli, şok etkisini hafifletmeli.
 • Ayakkabının sayası nefes almalı, mümkünse iç taban da nefes alır özellikli olmalı
 • Ayakkabı yan panellerle ısıyı idealize etmeli.
 • İç tabanda yer alan antibakteriyel özellik kokuyu engellemeli
 • Ayakkabı kolay giyilip çıkarılabilmeli
 • Farklı zeminlerde giyilebilmeli
 • Dayanıklı olmalı, uzun süre kullanılmalı. 

Erkek Koşu Ayakkabısı Alırken Nelere Dikkat Edilmeli?

 • Erkek Koşu ayakkabısı alırken ayakkabının tam ayağına göre olduğundan emin olmalısın. Taban ayağını tam olarak desteklemeli, saya ayağa baskı yapmamalı, parmaklar ön kısma değmemeli.
 • Nerede, hangi tür zeminde koşacağına göre ayakkabının dayanıklılığına bakmalısın. Ayakkabının yer tutuşunun da sana uygun olduğundan emin olmalısın.
 • Esnek ve rahat ayakkabı modelleri bulmalı, hareketlerini kısıtlamadığından emin olmalısın.
 • Denge sağlamaya ve kontrole yardım eden ayakkabıları tercih etmelisin. Ayakkabıların taban özelliklerine bakarak denge etkisini test edebilirsin.
 • Eğer gece koşu yapmayı düşünüyorsan, karanlık alanlarda bile ışığı yansıtarak görünür olmanı sağlayacak reflektörlü ayakkabı ve giysileri tercih edebilirsin. Küçük yansıtıcı parçaları, Skechers ayakkabı modellerinde sıklıkla görebilirsin.

Erkek Koşu Ayakkabıları Kimler için Uygun?

Skechers koşu ayakkabılarını, başlangıç ve orta düzey koşucular için hazırlıyor. Sıradan bir koşu meraklısının aradığı desteği rahatlıkla bulabileceği modeller, amatörlere profesyonel destek sağlıyor. Uzun ya da kısa mesafe koşucular, seçtikleri modellerde konforlu egzersiz deneyimine ulaşıyor. Skechers koşu ayakkabıları, enerji verimi, şıklık, rahatlık, hafiflik açısından rakiplerinden çok daha önde görülüyor.

back to top
Filtreler