Kadın Koşu Ayakkabısı

(44 Ürün)
Filtreler
Filtreleri Kapat
Filtreleri Düzenle
Beden
Renk
Ürün Çeşidi
Ürün Detayı
Özel Günler
Ürün Teknolojisi
Koleksiyon
Fiyata Göre
Beden
(6)
(32)
(38)
(29)
(15)
(21)
(37)
(35)
(34)
(10)
Renk
(2)
(4)
(1)
(9)
(1)
(1)
(4)
(2)
(4)
(16)
Ürün Çeşidi
(38)
(5)
Ürün Detayı
(22)
(2)
(15)
(19)
(4)
Özel Günler
(41)
(7)
(11)
(11)
(1)
(5)
Ürün Teknolojisi
(5)
(3)
(14)
(10)
Koleksiyon
(8)
(6)
(6)
(2)
(4)
(1)
(17)
Fiyata Göre
Beden Seçiniz
UYGULA
Tüm Filtreleri Göster
Daha Fazla Göster

Koşu ayakkabıları, rahat, hafif ve esnek özellikleri ile hem antrenmanlarda hem de günlük yaşamda kullanıcıların tercihi oluyor. Kadın koşu ayakkabıları, Skechers etiketi ile kadınların dolabında yer alıyor ve deneyim ile beraber konforun eş anlamlısı haline geliyor. Koşu stiline, ayakkabıdan beklentine, estetik detaylarına ve ayak şekline en uygun ayakkabıları Skechers koleksiyonu içinden seçebilir, hemen sipariş verebilirsin. Seni hareketsiz yaşam tarzından kurtaracak ve tempolu egzersizleri sevmeni sağlayacak, gün boyu fiziksel destek verecek kadın koşu ayakkabıları seninle.

Kadın Koşu Ayakkabısı Modelleri

Kadın koşu ayakkabısı modelleri, iç destek, taban modeli açısından farklılaşıyor. Vücudun yükünü gün boyu taşıyan ayaklar, bir de tempolu egzersizler veya hareketler söz konusu olduğunda, şok etkileri nedeniyle çok daha fazla fiziksel yorgunluk hissettiriyor. Baskı ve basınç altında kalan ayakların, zorlu günlerin ardından sızladığını, şiştiğini hatta ağrıdığını hissedebilirsin. Kadın koşu ayakkabıları işte bu sorunlarla baş etmek için özel olarak tasarlanıyor. Koşarken ayaklarının ağırlığı alan orta ve ön bölümündeki baskıyı, daha geniş alana yayan, ayağın hareket esnasındaki formuna uyum sağlayan, hareket ile oluşan darbeyi en aza indiren, ayağı hem alttan hem de yandan destekleyen modeller, sorunların ortadan kalkmasına yardımcı oluyor. Yanlış ayakkabılarla koşmak ve hareket etmek, omurga, bel ve kas sistemlerinin daha çok yüke maruz kalmasına neden oluyor. Bu nedenle kadın koşu ayakkabısı seçerken özenli olmalı ve sana mükemmel uyum sağlayan modelleri bularak tercih etmelisin. Kadın koşu ayakkabıları sert veya yumuşak zeminler için alternatif bulunduruyor. Arazi için kadın koşu ayakkabıları 5 mm ve üzerinde taban derinliği ile fark yaratıyor. Zorluk derecesi düşük parkurlarda daha düşük taban derinlikleri yeterli oluyor. Yol koşusu için tasarlanan tabanlar ise daha düz ve yumuşak seçiliyor. İç mekanlarda, spor salonlarında kullanılmak üzere hazırlanan modellerde ise taban platformu çok daha ince oluyor. Modellerin, düz veya engebeli arazi için çeşitlenen parçalarını görebilirsin. Özel teknolojilerle üretilen bazı modeller, tüm alanlarda kullanılabilirlik vadediyor.

Kadın Koşu Ayakkabısı Fiyatları

Kadın koşu ayakkabı fiyatları, denge için eklenen katmanlara, taban desteklerine, dış ve iç materyal seçimlerine, tasarım özelliklerine, özel teknolojilere göre değişiyor. Sıradan spor ayakkabı çeşitlerinden çok daha donanımlı olan modeller, bu nedenle zaman zaman fiyat farklı oluşturabiliyor. Seçim esnasında beklentilerini karşılayan modelleri bulduktan sonra elbette son kararı fiyat üzerinden verebilirsin.

Kadın Koşu Ayakkabısı Özellikleri

 • Yürüyüş ayakkabıları daha çok yastıklama ile tasarlanıyor. Koşu modellerinin ise özellikle topuklarının yüksek profilli malzemeler ile yastıklanması önem arz ediyor.
 • Kadın koşu ayakkabılarının denge sağlama misyonu bulunuyor. Ayağın dönmesini ve burkulmasını önlemek için iç kısımda özel denge sağlayan malzemeler yer alıyor.
 • Yürüyüş esnasında ayak daha çok esnediği için ayakkabıların ön kısmında daha çok boşluk bulunuyor ve ayakkabı daha esnek, bükülebilir özellikte tasarlanıyor. Kadın koşu ayakkabılarının dış tabanları ile daha sert oluyor. Esneme payı daha az, ayağı kavrama özelliği daha yüksek görülüyor.
 • Kadın koşu ayakkabılarının darbe emiciliğinin yüksek olması gerekiyor. Böylece kas, eklem ve ayak yüzeyi zarar görmeden şoklar atlatılıyor. Yürüyüş ayakkabılarında darbe emicilik özelliği bulunmayabiliyor.

Kadın Koşu Ayakkabısı Seçimi 

Skechers kadın koşu ayakkabıları, ayaklara tam destek sağlıyor. Ultra Go, Ultra Flight veya 5GEN yastıklı orta tabanlar ayakkabılarda yer alıyor ve koşu esnasında hareketin konforla buluşmasına yardım ediyor. Air Cooled Goga Max iç taban darbeyi azaltıyor. Hafif taban ve dayanıklı saya kullanıcıları memnun ederken, destek ve denge için birçok modelde parametrik orta tabana da rastlanıyor. Kadın koşu ayakkabılarının nefes alan yapıları, her koşulda ayakların ideal ısıda kalmasına yardımcı oluyor. Skechers modelleri hem iç mekanlarda hem de dış alanlarda giyilebiliyor. Flex kanallar ayakkabılara estetik katarken, ayakkabıları süsleyen reflektörler karanlıkta bile güvenliğin sağlanmasına destek veriyor. Modellerde zemin tutuşu için GOimpulse sensörler yer alabiliyor. Her model farklı teknik özellikler bulunduruyor, bu nedenle Skechers koleksiyonunu detaylarıyla incelemeli ve seçimini yapmalısın.

Skechers kaliteli ürünleri ile koşuda, hareketli günlerde aradığın desteği ayağına getiriyor. Birbirinden şık ve rahat Skechers kadın koşu ayakkabılarını, koleksiyonda bulabilir, hemen sipariş verebilirsin.

Kadın Koşu Ayakkabısı Nasıl Olmalı?

En iyi kadın koşu ayakkabısı kişinin tabanına, kullanacağı alana göre değişiyor. Herkesin ihtiyaç duyduğu destekleme, taban mekanizması farklı olabiliyor. Taban özelliklerine göre kadın koşu ayakkabısı modelleri seçmek kullanıcılara yardımcı oluyor:

 • Düz tabanlar için seçilen ayakkabının; dengeyi sağlayan, hareket kontrolü veren, vücut ağırlığını tabana eşit olarak yayan çeşitler olması önem arz ediyor. Ayağın ortasına ekstra malzemeler ile yastıklama yapılması ve kaliteli iç yastıklar bulundurması gerekli görülüyor. Ortopedik ayakkabı modellerinden de destek alınabiliyor.
 • Normal yani herhangi bir sorun bulunmayan tabanlara sahipsen, kaliteli olduğundan emin olduğun herhangi bir kadın koşu ayakkabısını rahatlıkla giyebilirsin.
 • Yüksek kemerli yani çukur taban ayaklara sahipsen, ayağın koşu ve hareket esnasında dönme ve burkulması söz konusu olabiliyor. Vücudun tabana yarattığı baskıyı azaltmak için yastıklama hayati önem kazanıyor. Eğer yüksek kemerli ayakların varsa, esnek, yüksek tabanlı ve yeterli yastıklama sağlayan bir modeli tercih edebilirsin.

Kadın Koşu Ayakkabısı Seçerken Nelere Dikkat Edilmeli?

 • Kadın koşu ayakkabısının dayanıklı olduğundan emin olmasın.
 • Ayağının hareket esnasında desteklendiğini ve her adımda ağırlığın eşit yayıldığını hissetmelisin.
 • Spor ayakkabı hafif olmalı. Ayakkabıların ağırlık bilgisini ürün özellikleri arasında bulabilirsin.
 • Orta taban kaliteli malzemelerle desteklenmeli. Eğer orta tabanda destek bulunmuyorsa, hızlı adımların esnasında ayağının yüksek şoka maruz kaldığını hissedebilirsin. Bu darbe etkisi sakatlanmalara bile neden olabiliyor.
 • Denge sağlandığını hissetmelisin.
 • Kadın koşu ayakkabısının ayak numarana uygun olduğundan emin olmalısın. Ayak parmaklarının ayakkabının ucuna değmemesi gerekiyor. Çok dar ayakkabılar hareketi zorlaştırırken, çok bol modeller ise koşu sırasında gereken desteği vermiyor.
 • Kadın koşu ayakkabısı siyah ve beyaz gibi kullanışlı renklerde alternatif kazanıyor. Ayakkabıları seçerken kombinlenebilmesine önem vermelisin. Örneğin, kadın koşu ayakkabısı beyaz renk olduğunda, üzerine de açık renklerde kıyafetler giymelisin. Böylelikle beyazın göz alıcı etkisini kıyafetle yumuşatabilirsin. Ayakkabı açık renkken üzerine siyah gibi koyu bir ton tercih ettiğinde ise kontrast etkisi ile boyunun daha kısa görünmesine neden olabilirsin. Ayakkabıları en sık kullandığın eşofman ve spor kıyafetlerine uygun seçmelisin.

Kadın Koşu Ayakkabıları Nasıl Temizlenir?

Kadın koşu ayakkabıları, yoğun performans gerektiren etkinliklerde kullanıldığı için ayaklar sık sık terliyor. Nem ve hava transferi sağlayan ayakkabılar, kötü koku oluşumu ihtimalini en aza indiriyor. Ancak ayakkabılar kullanıldıkça zaman zaman toz ve çamur taşıyor ve temizlenmesi gerekiyor. Zaman zaman, havalandırılmadan sık sık giyildiğinde ayakkabılarda kokuya da rastlanabiliyor. Ayakkabıların bakımını Skechrs, ayakkabı bakım ürünleri ile yapabilirsin. Temizlik için Skechers temizlik spreyini kullanabilir, koku için ise Skechers koku giderici spreyi tercih edebilirsin. Temizlik spreyini temiz bir beze sıkarak kadın ayakkabı üzerini silebilir, koku spreyini ise direkt ayakkabı içine uygulayabilirsin. Ayakkabıyı sık sık kullanıyorsan, düzenli olarak temizlemeyi ihmal etmemelisin.

back to top
Filtreler