Spor Tişört

(116 Ürün)
Filtreler
Filtreleri Kapat
Filtreleri Düzenle
Beden
Cinsiyet
Renk
Ürün Çeşidi
Ürün Detayı
Özel Günler
Koleksiyon
Fiyata Göre
Beden
(22)
(22)
(22)
(17)
(15)
(28)
(78)
(79)
(77)
(51)
(28)
Cinsiyet
(13)
(12)
(61)
(33)
Renk
(3)
(1)
(4)
(31)
(13)
(2)
(5)
(5)
(2)
(5)
(2)
(3)
(1)
(37)
(4)
(1)
Ürün Çeşidi
(10)
(2)
(107)
Ürün Detayı
(1)
(100)
(8)
(88)
(28)
(3)
(88)
(81)
(2)
(88)
(1)
(7)
(118)
Özel Günler
(7)
(17)
(6)
(6)
(4)
(27)
(7)
(11)
(10)
(15)
(17)
(9)
(6)
(7)
Koleksiyon
(1)
(17)
(57)
(27)
(5)
(2)
(5)
(3)
(2)
Fiyata Göre
Beden Seçiniz
Cinsiyet Seçiniz
UYGULA
Tüm Filtreleri Göster
Daha Fazla Göster

Tişörtler her dolabın olmazsa olmazları. Sportif tarzlarıyla hemen hemen her kombine uyum gösteren çeşit çeşit spor tişört, zamansız özellikleri ile kadın-erkek herkesin kombinlerinde boy gösteriyor. Onları anlatırken yalnızca bir giyim ürünü demek yetersiz kalıyor. Günden geceye uzanan kombinler için anahtar parçalar arasında yer alan modelleri, deri etekler, jean pantolonlar, askılı elbiseler, şortlarla beraber giyilebiliyor. Şık bir kokteyle giderken de ofis şıklığında da, egzersiz kombinlerinde de ev giyiminde de giyilecek bir model, muhakkak bulunuyor. Her markanın sunduğu yüzlerce model arasından aradığını bulmanın zor olduğunu düşünüyorsan, en kullanışlı spor tişört modelleri için Skechers’a güvenebilirsin. Hem kadın hem de erkek spor tişört modelleri için alternatif sunan Skechers’ta bulabileceğin spor tişört modellerini ve genel kullanım ile ilgili notları senin için derledik.

Skechers Spor Tişört Modelleri

Skechers spor tişört çeşitleri, sade tasarımları ile dikkatleri üzerinde topluyor. Kapsül bir gardırobun gözdesi olacak, farklı kombinlerde sık sık kullanılabilecek Skechers tişörtlerde, markanın logosu, adının yazılı olduğu baskılar, sloganlar kullanılıyor. Slim ve regular kesimlerin farklılaştırdığı spor tişört modelleri, sokak modasının sadelik trendini yansıtıyor. Skechers ürünlerini yalnız sporda giymen gerekmiyor. Skechers’ta bulabileceğin en kullanışlı modeller şöyle:

 •         Basic Tişört: Düz renkli, fazla gösterişli olmayan, temel kesim kalıplarıyla şekillendirilen tişörtlere basic tişört adı veriyor. Kısa kollu olan basic tişörtlerin farklı yaka kesimlerinde çeşitleri bulunabiliyor. Çoğunlukla pamuklu kumaştan yapılan basic tişörtler, günlük giyimde tercih ediliyor.
 •         Performans Tişörtü: Polyester ve elastan karışımlı kumaşlar, performans için tasarlanıyor. Sentetik içerikli dokular, spor esnasında oluşan nemi dışarı atıyor ve cildin nefes almasını sağlıyor. Rahat hareket için esneklik sağlayan elastan karışımı, egzersiz sırasında özgürlük vadediyor.
 •         Baskılı Tişört: Baskı denince akla büyük büyük desenlerin geldiği günler artık geride kalıyor. Hem erkek hem de kadın spor tişört modelleri, az deseni az yazı ile sadeliğin şıklığını temsil ediyor. Skechers baskılarında da son trend yazılar ve desenler sıklıkla görülüyor.

Spor Tişört Modelleri

Skechers tişörtlerde farklı yaka kesimleri dikkat çekiyor. Kullanıcılara seçim esnasında yol gösterebilecek yakaları sizler için derledik.

 •         Crew Neck: Sıfır yaka veya yakasız olarak adlandırılabilecek spor tişörtler, kadın ve erkek modellerinde görülüyor. Düşük yaka modeli, ince lastikle tamamlanıyor. Kullanıcıları sıkmayan, rahat hareketi garanti eden tasarımlara Skechers hoodie ve üstlerde de görebilirsin.
 •         V Neck: Skechers V yaka kesimlerinde derin tasarımları tercih etmiyor. Daha çok sporda ve günlük yaşamda tercih edilebilen, dekolte oluşturmayan V yakalar kadın modellerinde kullanılıyor. Boynu daha uzun göstermeye yardım eden V kesim, ürünlerde şık bir dokunuş kazandırıyor.
 •         O Neck: Yuvarlak veya bisiklet yaka adı verilen O yaka erkek modellerinde daha çok göze çarpıyor. Esnek O yaka, boynu sıkmadan sportif görünüm oluşturmaya yardım ediyor.

Spor Tişört Alırken Nelere Dikkat Edilir?

Spor tişört deyip geçmeyin, günlük giyim için rahatlığın sırrı olan tişörtlerde kumaş kalitesi, kesim özellikleri büyük önem taşıyor. Yanlış ürün seçimi, gün boyu kendini rahatsız hissetmene neden olabiliyor.

 •          Kumaşlarının içeriğine dikkat edilmeli. Esnek kumaşlar hareket özgürlüğünün garantisi oluyor.
 •         Kumaşların nem emiciliğini ve transfer kabiliyeti seçim kriterlerinden biri olmalı. Günlük giyim için pamuklu tişörtleri, spor için ise sentetik karışımlı kumaşlar seçmelisin. Pamuklu kumaşları teri emeceği için ağırlaşmaya neden olabiliyor. Sentetik karışımlar ise nem transferi ile teri hissetmeden kıyafetten uzaklaştırmaya yardım ediyor.  
 •         Tişörtün dolabındaki diğer pantolon, etek parçaları ile uyumlu renklerde olmasına dikkat etmelisin. Kolay kombinlenebilmesi tişörtün kullanışlılığının sırrı olarak gösteriliyor.
 •         Ürün, bedenine göre olmalı. Omuzlar oturmalı, slim kesimde bile olsa vücudunu sıkmamalı.
 •         Yaka ve kol manşetlerinde lastik görülebiliyor. Lastiklerin sıkı olmadığından emin olmalısın.
 •         Kumaşın transparanlığı, kalındığı, su geçirmez özellikleri de seçim sırasında bakılması gereken diğer noktaları oluşturuyor.
 •         Dikişler kaliteli olmalı. Bu sırada elbette marka önem kazanıyor. Bilinen ve güvenilen, kalite standartları yüksek markaları tercih etmelisin. Skechers özenli işçilik sergiliyor.
 •         Kumaşın hızlı kuruma etkisi göstermesi tavsiye ediliyor. Polyester kumaşlar hızlı kuruma özelliği ile kullanıcılara kolaylık sağlıyor.

Spor Tişört Nerede Giyilir?

Tişörtler sporda, günlük hayatta, alışverişte, evde, dilenen her yerde giyilebiliyor. Ancak bu, her spor tişörtün her yer için uygun olduğu anlamına gelmiyor. Farklı alanların farklı gereksinimleri için bazı noktalara dikkat etmeli ve seçimini bu kriterler üzerinden yapmalısın.

 •         Spor için Tişört Seçerken

Spor için giyilecek tişörtün yapılan spora uygun olması gerekiyor. Nem transferi için sentetik kumaş gereğini karşılayan ürünleri sonrasında yapacağın egzersize göre eleyebilirsin. Eğer koşu yapacaksan, koşu esnasında kasların sıkıştığını ve kasların sert hareketlere karşı desteklenmesi için daha dar kesimli kıyafetlere ihtiyacın olduğunu bilmelisin. Ayrıca outdoor egzersizler için rüzgar koruması ve su geçirmezlik gibi noktalara da dikkat edebilir, spor tişört üzerine bir de rüzgarlık veya yağmurluk alabilirsin. Koşu için özel hazırlanan bir spor ayakkabı seçmeyi de unutmamalısın. Eğer yürüyüş yapıyorsan daha bol kesimli spor tişörtlere bakabilirsin. Yoga ve pilates gibi etkinliklerde mat üzerinde, yerde hareketler yapıldığından, kolay kırışmayan ve hareketler esnasında toplanarak rahatsızlık vermeyen daha dar çeşitleri seçebilirsin.

 •         Günlük Giyim için Spor Tişört

Günlük giyim için birçok kişi tişörtlerin yalnızca desenlerine, şıklığına önem veriyor. Oysa eğer sakin bir gün geçireceksen, rahatlık sağlayan pamuklu kumaşları tercih etmelisin. Günün ardından akşam da bir yerle gitme ihtimalin varsa, ufak dokunuşlarla daha şık hale getirebileceğin tişörtleri alabilirsin. Örneğin V yakalı siyah bir spor tişört ve eşofmanla başladığın günün devamında, tişörtü bağlayarak cut out hale getirebilirsin. Kolları birkaç kat kıvırarak tarzını güncelleyebilir, kendini gecenin ritmine uydurabilirsin.

 •         Ev Giyimde Rahatlığın Sırrı Spor Tişörtler

Ev giyimde rahatlık ön planda tutuluyor. Evde giymek için alacağın tişörtlerin bol kesimli olmasına özen gösterebilirsin. Hareketlerini kısıtlamayacak ince dikişlerle tamamlanmasına dikkat edebilirsin. Ev giyimde daha çok yüksek belli taytlar giyiyorsan kısa spor tişörtleri, eşofmanlarla tarzını gösteriyorsan regular tişörtleri seçebilirsin.

 •         Ofis Şıklığına Konforlu Bir Dokunuş

Ofisin smart casual stilini yakalamak için tişörtler hizmetinde. Spor tişört üzerine blazer ceket, altına şık bir etek veya pantolon giydiğinde günlük kombinin hazır! Bir sneaker ile kombinini tamamlayabilir ve güne başlayabilirsin. Ofis giyimde basic tişörtler hayat kurtarıyor. Dolabında 5 farklı basic tişört varsa, bir hafta boyunca “yarın ne giysem” derdi çekmeden yoğun iş günlerine hazırlanabilirsin. Şort, pantolon, tulum veya elbiselerle giyilebilecek farklı tişörtlerle kombinlere değil de işe odaklanabilirsin. Yoğun isimlerin tek renk basic tişört koleksiyonları olduğunu duymuşsundur. Sen de belki bir tanesini yapmaya başlayabilirsin.

Kaliteli Spor Tişört Kumaşı Nasıl Olmalıdır?

 •         Kumaş dokumasının sık ve yoğun olması gerekiyor.
 •         Çok sert kumaşlar kolayca kırışabiliyor ve sürtünme ile cildi tahriş edebiliyor. Kumaşların mümkün olduğunca yumuşak olması tavsiye ediliyor.
 •         Kumaşların solmaya veya çekmeye karşı dayanıklı olması kullanışlılık vadediyor.
 •         Lastik örmeler yeterince kaliteli olmadığında kısa sürede formunu kaybediyor. Ürünlerin, kaliteli kumaşlara ve manşetlere sahip olmasına dikkat etmelisin.

Spor Tişört Nasıl Yıkanır?

Tişörtlerin yıkama talimatları kumaş cinsine göre değişiklik gösteriyor. Genellikle pamuklu kumaşlardan hazırlanan tişörtlerin ise en kısa programda 30 derece sıcaklıkta yıkanması öneriliyor. Çamaşırların benzer renklerdeki diğer kirlilerle beraber yıkanması ve rengi çıkan kumaşların tişörtlerle bir arada temizlenmemesi gerekiyor. Yıkama esnasında deterjanı da kumaşın rengine özel seçmeli ve ağartıcı içerik olmamasına özen göstermelisin. Spor tişörtler baskılıysa, çamaşır makinesinin devrinin düşük olduğundan emin olmalısın. Beyaz spor tişörtlerin çamaşır suyu ile yıkanabileceğine dair genel bir kanı bulunuyor. Oysa çamaşır suyu, içeriğindeki maddeler nedeniyle uzun vadede beyazların sararmasına neden olabiliyor. Bu nedenle eğer kıyafetlerde leke varsa leke çıkarıcıları kullanmalı ve hiçbir çamaşırı klorlu çamaşır suyu ile yıkamamalısın.

Spor Tişört Nasıl Ütülenir?

 • Ürünleri ütülemeden önce askıya asarak kurutabilir ve kırışıklıkların kuruma esnasında açılmasına yardımcı olabilirsin.
 • Polyester karışımlı kumaşları en düşük ısıda ütülemelisin.
 • Kumaşın üzerinde baskı varsa ters çevirerek ütülemelisin.
 • İpek, yün gibi hassas kumaşlardan yapılan tişörtleri ütülüyorsan muhakkak ütü bezi kullanmalısın.
 • Ütü öncesinde tişörtün etiketine bakarak bakım talimatlarını gözden geçirmeli ve ütüye uygun olmayan bir kumaşı kesinlikle ütümemelisin.

Spor Tişört Nasıl Katlanır?

Tişörtleri çekmecelere yerleştirmek birçok kişi için zor görülebiliyor. Kısa sürede dağılan, ince kumaştan yapılan tişörtlerde düzeni sağlamak için katlama önerimizi dikkate alabilirsin. İşte adım adım katlama yöntemi:

 • Sırtını önüne gelecek şekilde, düz bir zemine yaymalısın. Herhangi bir kırışıklık veya kıvrılma olmamasına dikkat etmelisin.
 • Omuzlarından tutarak içeri doğru kollarını katlamalısın.
 • Ardından kolları dikiş yerinin hizasından ters yöne doğru katlamayı dene.
 • Yakası ve paçası dümdüz aynı hizada katlanmış olmalı.
 • Ardından tişörtün eteğini üste doğru iki kez katlamalısın.
 • Kumaşın yüzünü çevirerek dolaba yerleştirebilirsin.

Spor Tişört Hediyesi

En kullanışlı hediye seçeneklerden biri de tişörtler oluyor. Hem kadın hem de erkek modelleri özel günlerde hediye alınabiliyor. Uzun ömürlü, dayanıklı kumaşlı modeller, her giyişte sevdiklerine seni anımsatıyor. Standart bedenleri olan spor tişörtler, kişiye uymama ihtimali olmadığı için seçim konusunda da kolaylık sağlıyor. Basic modeller, sadelikleri ile hemen herkesin beğenisini kazandığı için “acaba hediyemi beğenecek mi?” endişesi de ortadan kalkıyor.

Şık Spor Tişört Kombinleri 

 • Tişörtlerle tarz sahibi görünmek için öncelikle bedenine uygun büyüklükte, dar veya bol olmayan tişörtler giymelisin.
 • Bakımlı görünen, yeni ve temiz kıyafetler üzerinde olmalı.
 • Tişörtün kıyafetlerle renk uyumu olmasına özen göstermelisin. Örneğin eğer mavi bir tişört giyeceksen siyah pantolondansa birkaç ton açık veya koyu renkteki denim pantolonları tercih etmelisin.
 • Aksesuar ile şıklık kazandıracaksan tişörtlerin sade olmasına önem vermelisin.
 • Modelleri sneakers ve spor ayakkabılarla kombinleyebilirsin. 
 • Deniz kenarında deniz şortu ile beraber giyerek plaj şıklığını tamamlayabilirsin. 

Minimalist dolaplarda bile olması gereken 2 tişörtü senin için derledik. En kısa zamanda dolabının eksiklerini tamamlayabilir ve daha kullanışlı bir hale getirebilirsin.

 •         Beyaz yuvarlak yaka: Düz beyaz ve yuvarlak yaka tişörtler her kıyafete eşlik edebilecek giyim ürünlerinden biri. Erkek tişörtler, atlet gibi kazak ve gömleklerin içine de giyilebiliyor, kadınlar ise beyaz tişörtleri askılı kombinezon tipi elbiselerle beraber kombinleyerek retro bir stil elde edebiliyor.
 •         Siyah yuvarlak yaka: Pamuklu kumaştan hazırlanan siyah, yuvarlak yaka spor tişört kapsül gardıropların olmazsa olmazlarından biri. Siyah tişörtleri her kombinde, her yerde rahatlıkla kullanabilir, bir fular, kemer veya küpeyle en şık haline ulaşabilirsin.

Skechers spor tişörtler farklı çeşitleri, şık ve sade modelleri ile seninle. Sen de kombinlerini konforlu kılacak erkek ve kadın modellerini Skechers.com.tr’den alabilirsin. Spor ürünleri, rahat ayakkabı modelleri ile kombinleyerek gün boyu rahatlıktan ödün vermeden kendini şık hissedebilirsin. Hemen sipariş ver!

back to top
Filtreler