Cinsiyet
Renk
Beden
Ürün Detayı
Ürün Teknolojisi
Koleksiyon
Fiyata göre filtrele

Terlik (59 Ürün)

Filtreler

Ayakkabılar her ne kadar hareket özgürlüğü ve hava desteği sağlasa da terlik giymenin yerini ayakkabıların doldurması pek mümkün görünmüyor. Yazın her yerde rahatlıkla giyilebilen terlikler, dört mevsim en konforlu ev kombinlerinin tamamlayıcısı oluyor. Terlik modelleri, kadın, erkek ve çocuklara uygun farklı modelleri ile her ailenin konfor beklentisine yanıt veriyor ve modası hiç geçmeyen aksesuarlar olarak tarihe adını yazdırıyor. Elbette terliklerin de pek çok farklı çeşidi bulunuyor. Skechers, koleksiyonunda farklı terlik modellerine yer veriyor:  

Terlik Modelleri

Sportif giyim ve ayakkabıda dünya devi olan Skechers, terlik modelleriyle her eve girmeye hazırlanıyor. Hem indoor hem de outdoor için uygun olan en konforlu terlikler, özen tabanları ile sıradan modellerden ayrılıyor. Skechers’ın en sevilen terlikleri arasında parmak arası modeller, çift bantlı tasarımlar, sabo terlikler yer alıyor. Üstelik sportif temalarla oluşturulan terliklerde sezon modası parlak taş eklentileri, yüksek tabanlar, retro detaylar da fark yaratıyor.

 •         Parmak Arası Terlik: Hem kadın hem de erkek modellerinde parmak arası tasarımlar yer alıyor. Skechers her tasarımında sunduğu rahatlığı terliklerde de gösteriyor. Parmak arası terliklerin taban ve üst parça bağlantısını sağlayan ince parmak arası şerit, yumuşak kaplama sayesinde asla can yakmıyor. Parmak arası terliklerin rahatsız olacağı tabusu Skechers ile yıkılıyor.
 •         Çift Bantlı Terlik: Skechers çift bantlı terlik modelleri, çapraz ve paralel bantlarla tamamlanıyor. Terliklerin çocuk ve yetişkin modellerinin her biri yumuşak iç bant astarı sayesinde ayaklara gün boyu sorunsuz eşlik ediyor. Adımlar esnasında astarın da yardımıyla ayaklar tahriş olmuyor.
 •         Sabo Terlik: Bilinen en konforlu terliklerden olan sabo terlikler, Skechers kalitesiyle modernize ediliyor. Arkasındaki ek bant ile topuğa geçirilerek bir sandalete dönüşebilen sabo terlik modelleri, hafiflikleriyle çocuk terlikler içinde dikkat çekici bir yer ediniyor.

En Rahat Terlik Hangisi?

Skechers’ın geniş terlik koleksiyonu farklı terlik zevklerine, ihtiyaçlarına ve beklentilerine yanıt verecek zengin alternatiflerle donatılıyor. Kullanıcılar seçim esnasında “en rahat hangisi” diye sorsa da, bu soruya ancak kişisel değerler üzerinden yanıt verilebiliyor. Skechers, her modelinde rahatlığı önceliyor. Her terlik, rahatlık güvencesi ile evine geliyor. Elbette senin terlik alışkanlığın, zevkin, senin için “en iyi” alternatifin ne olduğunu belirliyor. Bu nedenle en rahat ayakkabı ve terlik modelinin hangisi olduğuna karar vermek için terlik teknolojilerine daha yakından bakabilirsin.

Skechers Terliklerde Görebileceğin Teknolojiler

 •         Goga Mat: Skechers’ın performans odaklı ilk iç tabanı olan Goga Mat, terliklerde de kullanılıyor. Özel dolgusu sayesinde her adımda daha fazla enerji verimi sağlayan ve seni bir adım daha öteye gitmek için destekleyen iç tabanlar, özel yastıklama ile dikkat çekiyor.
 •         Memory Foam: Skechers denince akla ilk gelen taban teknolojisi olan Memory Foam, hafızalı özelliği ile ayağın tam şeklini alıyor. Ayak kavislerine tam olarak oturan köpük, terlik çıkartıldığında eski haline dönüyor ve sonraki giyişte yeniden ayağın formunu alıyor. Skechers, Memory Foam ile ayakkabılardaki iç taban yastıklamasını terliklere taşıyor.
 •         Air Cooled Memory Foam: Memory Foam’un geliştirilmiş versiyonu olan Air Cooled Memory Foam daha yüksek oranda tamponlama desteği veriyor. Ayrıca orta taban ile iç taban arasında yer alan küçük noktacıklar, terliğin tabandan da hava almasına yardım ediyor. Terliklerin yandan hava alması yetmiyor, tabanın da daha ferah olması arzulanıyorsa Air Cooled Memory Foam mükemmel konforun adresi oluyor.
 •         Eva Molded: Dünyadaki en hafif ayakkabı malzemelerinden biri olan Eva köpük, terliklerin hem sayalarında hem de orta tabanlarında kullanılabiliyor. Güçlü yastıklama sunan terlikler, ıslak ve kuru kullanıma uygun olmaları ile plaj ve sahiller için vazgeçilmez sayılıyor.
 •         Goga Max: Performans odaklı Goga Mat’ın üst versiyonu olan Goga Max, bambu kaplaması ile antibakteriyel etkiyi maksimuma taşıyor. Terleme gibi durumlarda bakteri üremesi engellenerek yapışkan hissin ve kötü kokunun önüne geçiliyor. Daha fazla enerji verimi de terlikleri kusursuzlaştırıyor.
 •         Plush Foam: Plush Foam köpük iç tabanda yastıklamadan daha fazlasını vadediyor. Taban ısısını idealize eden iç tabanlar sayesinde terlikler, uzun süre ayakta kalsa dahi ferahlık sağlıyor.
 •         Yoga Foam: Hareketlere tam uyum gösteren esnek tabanlar Yoga Foam’da yer alıyor. Daha esnek, ayaklara konfor sağlayan özel teknolojiler sayesinde Skechers terlikler, her yerde giyilebiliyor.

Doğru Terlik Seçimi İçin Dikkat Edilmesi Gereken 8 Nokta

Salaş kombinlerin kurtarıcısı, sportif giyimin vazgeçilmezi olan, yaz aylarında ayaklardan ayrılmayan terliklerin doğru seçimi, sağlıklı ve şık adımlar için önem arz ediyor. Peki sen terlik seçerken nelere dikkat etmen gerektiğini biliyor musun? İşte adımlarını ayrıcalıklı kılacak 10 özel terlik seçimi tüyosu:

 •         Gün içinde ayakta kalınan süre arttıkça ayaklar şişebiliyor. Özellikle sıcak yaz günlerinde, ayaklarının sık sık şiştiğini hissedebilirsin. Bu tür sorunları sık yaşıyorsan, ayarlanabilir bantlı terliklerden tercih etmelisin. Böylece terlik sıktıkça bantları gevşetebilir ve günü daha rahat geçirebilirsin.
 •         Önemli olanın iç güzellik olduğu terlik konusunda gerçeği yansıtıyor. Kadın terlik ve erkek terlik seçerken sadece dış yapısına, estetik özelliklerine bakmamalısın. Terliğin üretildiği malzemeye, hafifliğine, astar ve taban özelliklerine dikkat etmelisin.
 •         Terlik numarasının büyük veya küçük olmasının pek önemli olmadığı düşünülüyor. Oysa taban desteğinin tam olarak hissedilmesi için ayakları tam da ayak numarana göre seçmelisin.
 •         Terliğin nasılsa hava aldığı da bir diğer yanılgıyı oluşturuyor. Özellikle çok sıcak havalarda, gün boyu ayağında kalacak terliğin tabandan da hava almasına, içinin antibakteriyel kaplama bulundurmasına dikkat edebilirsin.
 •         Terliğin de yazlık ve kışlık seçenekleri bulunuyor. Yazlık terliklerde daha sert malzemelerin, kışlık terliklerde yumuşak kaplamaların olmasına özen gösterebilirsin.
 •         Ayakların basışları ve taban şekilleri farklılık gösterebiliyor. Bu nedenle terlik alırken hangisi ile rahat edebildiğine bakmalı ve seçimini özel iç tabanlar bulunduran kaliteli markalardan yana kullanmalısın.
 •         Terliklerde kötü koku olmayacağı zannediliyor oysa her ne kadar hava alsa da taban terlediği sürece ayak tabanında koku oluşabiliyor. Buna karşı Skechers kötü ayakkabı kokusu karşıtı spreyi kullanabilirsin.
 •         Özellikle yazın terlikler ıslak zeminlerde de kullanılabiliyor bu nedenle yüksek yer tutuşu sağlamalarına önem vermeli ve güvenliği öncelikli olarak değerlendirmelisin.
 •         Terliklerin kolay temizlenmesine dikkat etmeli ve bu terlikleri seçmelisin.
 •         Bazı terliklerin suyla teması yapısının bozulmasına, ağırlaşmasına neden olabiliyor. Seçim esnasında ıslak ve kuru kullanım seçeneklerini değerlendirmelisin.

Terlik Fiyatları

Terlik fiyatları, terliğin modeline, teknik özelliklerine göre değişiyor. Örneğin kız çocuk terlik üzerinde ışık olduğunda, sıradan bir çocuk terliğinden daha yüksek fiyatlı olabiliyor veya ayarlanabilir bantlar sunan erkek çocuk terlik ürünleri, diğer ürünler ile kıyaslandığında pahalı olarak görülebiliyor. Ancak teknik özellikler göz önüne alınıp karşılaştırma yapıldığında, teknik avantajların fiyatları karşıladığı görülebiliyor.

İndirimli Terlikler

Skechers tüm ürünlerinde kalite dengesini karşılamaya özen gösteriyor. Kadın terlik, erkek terlik ve çocuk terlik modellerinde zaman zaman indirimler görülebiliyor. Outlet terlik kategorisinde stok durumuna, sezona göre indirimle sunulan terliklere rastlayabilirsin.

Skechers, ayakkabıdaki tecrübesi ve kalite garantisi ile terlik alışkanlığını değiştirmeye geliyor. Özel tasarlanan terlikleri sen de hemen inceleyebilir, siparişini oluşturabilirsin.

back to top
Filtreler