Renk
Beden
Koleksiyon
Fiyata göre filtrele

Kız Çocuk Terlik (4 Ürün)

Filtreler

Çocukların gün boyu rahat etmesini sağlayacak sevimli ve konforlu terlik modelleri Skechers koleksiyonunda yer alıyor. Her kız çocuğunun beğeniyle karşılayacağı ve severek giyeceği bir model muhakkak bulunuyor. Şirin görünümün yanı sıra çocukların rahatlığını da önceleyerek tasarlanan terlikler, çocuk sağlığına zararlı maddeler içermemesi ile tanınıyor. Kız çocukları için terlik arayanlardansan sen de terlik modelleri hakkındaki yazımızdan fikir ve ilham alabilirsin.

Kız Çocuk Terlik Modelleri

Kız çocuk terlik modelleri genellikle sevimli desenler, eğlenceli renkler taşıyor. Kız çocuklarının sevdiği pembe, mavi, yeşil ve sarı gibi canlı renklerin tüm albenisiyle sergilendiği terlik tasarımları, hem iç hem de dış alanlarda kullanılabilecek alternatifler içeriyor. Fosforlu yansımalar, parlak bantlar terlikleri süslüyor. Rahat tabanlarla birleşen terlikler, dört mevsim için  uygun çeşitler sunuyor. Yazlık terlikler açık modeller bulundururken, kışlık ürünlerde polar gibi sıcak tutan kumaşlar kullanılıyor.

Kız Çocuk Ev Terliği

Ev için tasarlanan kız çocuk terliği modelleri, çoğunlukla kapalı ayakkabıların içine hapsolan çocukların minicik ayaklarına rahatlık sunmak için özel olarak detaylandırılıyor. Ev terliklerinin bulundurması gereken ilk özellikler arasında hafiflik yer alıyor. Hafif tasarımların, çocukların ayağına tutunması için ev terliklerinde bantlar kullanılabiliyor. Fayans, mermer gibi zeminlerde kaymaması için ev terliklerinin zeminlerinin yer tutuşunun sağlam olmasına dikkat ediliyor. Çocukların rahatça hareket etmesi, oyun oynaması için hazırlanan ev terliklerinin mevsimlere göre alternatiflerini görebilirsin. Kışlık modeller ev botu veya patik şeklinde hazırlanabiliyor. Kışlık ev terliklerinin altında kaydırmayan silikon destekler olması uzmanlarca öneriliyor.

Kız Çocuk Plaj Terliği

Plaj terliklerinden beklenen yetişkin modellerinden pek de farklı değil. Kumda yürümeye uygun olması gereken tabanlar seçiliyor. Aynı zamanda, terliğin ayaktan kolaylıkla düşmemesi de önem arz ediyor. Plajda çocukların ayaklarını sıcak kumlardan koruması gereken terlikler, bu nedenle sandalet tipinde tasarlanıyor ve bantlarla yağa tutunuyor. Rengarenk desenli modellerin materyallerinin solmayan ve güneşe dayanıklı olmasına dikkat etmelisin. Ayrıca, sıcak havada, uzun süre çocukların ayaklarında kalacak terlikler, onların narin cildini tahriş etmemeli.

Kız Çocuk Topuklu Terlik

Yetişkin terliklerinde kullanılan topuklar daha küçük boyutlarla kız çocuk terliklerine de ekleniyor. Son yıllarda oldukça trend olan topuklu çocuk terliklerinin kullanımının uzman tavsiyesi olan istisnai durumlar haricinde tercih edilmemesi gerekiyor. Topuklar denge sağlamayı zorlaştıracağı için gelişim çağındaki çocukların rahat hissetmesini engelleyebiliyor. Bu nedenle çocuk terliklerinde daha çok sportif modelleri ve topuksuz alternatifleri tercih etmelisin.

Kız Çocuk Terliği Nasıl Olmalı?

Kız çocuk terlikleri, çocukların sevdiği renklerde ve desenlerde olmalı. Tabanlar ve yüzeyler uzun süre giymeye uygun olmalı ve çocukları rahatsız etmemeli. Çocuk terlikleri, çocuk sağlığı için zararlı herhangi bir içerik bulundurmamalı. Boyadan materyale kadar, terlikte kullanılan tüm malzemeler sağlık için uygun olmalı. Tabanların çok sert olması çocuğun topuklarının sürtünme ile tahriş olmasına neden olabiliyor. Çok yumuşak tabanlar da ayak yapısına zarar verebiliyor. Ayakkabı tabanının ne çok sert ne de çok yumuşak olmamasına dikkat etmelisin. Esneklik de çocuk terliklerinde aranması gerekenlerin başında yer alıyor. Çocukların ayak hareketleri, adımları esnek tabanlar gerektiriyor. Yazık sandaletlerin ve terliklerin delikli olması ve hava alması, terlemenin önlenmesine yardımcı oluyor. Nem transferine imkan vermeyen yazlık terlikler, sürtünme etkisinin artmasına neden olabiliyor. Bu da hem çocukların canını yakıyor hem de terlik tabanında koku oluşturabiliyor. Nem transferi sağlayan delikli yazlık terlikler seçmelisin. 

Kız Çocuk için Terlik Seçerken Nelere Dikkat Edilmeli?

  • Terlik ve ayakkabı seçimi farklı hassasiyetler gerektiriyor. Birçok kişi çocuk ayakkabı seçiminde modelin çocuğun ayağına tam olmasına dikkat ederken, terlikte daha büyük seçimler yapmayı ve daha uzun süre giymesini önemsiyor. Oysa terlik tabanının çocuğun ayağını tam olarak desteklemesi için tam numarasında olması gerekiyor. Yanlış numaralar ayak gelişimini olumsuz etkileyebiliyor. Bu nedenle terlikler tam olarak çocuğun ayağına uygun seçilmeli ve küçük gelmeye başladıkça ihmal edilmeden yenisi alınmalı.
  • Çocuk terlikleri, yetişkinlerin değil çocukların zevkine göre seçilmeli. Birçok ebeveyn, kendi zevklerine uygun terlikler seçmeyi arzuluyor ve özellikle 5 yaşın üstündeki çocuklar terlikleri beğenmeyebiliyor. Terlik seçerken mutlaka çocukların da fikrini almalısın. Terliği onun giyeceğini düşünerek onun seçmesine izin vermelisin. Çocuk hangi terliği istiyorsa (mevsim için de uygunsa) onu almaya özen göstermelisin, eğer seçtiği modelin çocuğun ihtiyaçlarını karşılamadığını düşünüyorsan bunu onunla konuşmalı ve açıklamalısın.
  • Çocuk terlikleri sevimli görünüşlerine bakılarak hemen seçilebiliyor. Oysa gelişim dönemindeki çocuklar için alındığı farkına varıldığında seçim esnasında çok daha titiz olmak gerektiği açığa çıkıyor. Terlikleri seçerken taban özelliklerine, ayağı nasıl kavradığına, esnekliğine, zemin tutuşuna ve son olarak desenine dikkat etmelisin.
  • Çocukların ilk 3 yaşına dek ortalama senede 2 kez ayak numarası değişiyor. Sık sık çocuğun ayak numarasının değişip değişmediğini kontrol etmeli ve numaraya uygun ayakkabılar, terlikler giydirmelisin. Terlikler için de ayakkabı numaraları referans alınabiliyor. Her çocuğun ayak numarası farklı olduğu için, terlik seçerken yaşa veya aya değil, kız çocuk ayakkabı numara bilgisine başvurmak gerekiyor.
  • Terlik ve sandaletlerin bantlarının çocuğun ayağını sıkmadığından emin olmalısın. Birçok ebeveyn, çocuk ayakkabı ve terlik modellerini seçerken bantların ayarlanabilir olması şartını gözetiyor. Böylece terlikler bantları açılarak büyütülebiliyor.
  • Yetişkin terliklerinin aksine çocuk terliklerinin içine kız çocuk ayakkabı gibi çorap giyilebiliyor. Çocuklar için terlik seçerken eğer kalın çoraplar giydiriyorsan, terlikleri de çorapla denetmelisin.

Skechers Çocuk Terlikleri

Skechers erkek ve kız çocuklar için ayakkabıların yanında terlik modelleri de sunuyor. Her sezon yenilenen koleksiyonda, çocukların gelişen ayaklarına uygun rahat tabanlar kullanılıyor. Gün boyu, oyun oynarken, evde ve plajda giyilebilecek terlikler, Skechers’ın eğlenceli ve sportif tarzını yansıtıyor. Kolaylıkla giydirilip çıkarılabilen kız çocuk terlikleri, pembe, mavi gibi ilgi çekici renkler bulunduruyor ve farklı numara seçenekleri ile çocuğun ayağına tan uyan alternatifi bulmana imkan veriyor. Hem yazlık hem de kışlık çocuk terliklerini koleksiyon içinden kolaylıkla seçebilirsin.

Kız Çocuk Terlik Fiyatları

Kız çocuk terlik fiyatları, terliğin modeline, taban özelliklerine, rahatlığına ve materyallerine göre değişiyor. Terliği seçerken çocuklar sadece desene ve renklere önem verse de ebeveynlerin, içerikleri, materyal bilgilerini özenle kontrol etmesi tavsiye ediliyor. Son kararı verirken ise fiyat bilgisi birçok kişi için yol gösterici olabiliyor. Bir ürün seçerken, fiyatının uygunluğundan ziyade fiyat kalite dengesinin sağlanıp sağlanmadığına bakmak önem arz ediyor. Skechers, terliklerinde kanserojen, çocuk sağlığı için zararlı hiçbir madde yer almıyor. Hafif ayakkabılar ve terlikler, çocukların ayaklarında rahatsızlık yaratmıyor. Özel tabanlar ayakları tam destekliyor. Tüm özellikler dikkate alındığında Skechers terlikler, fiyat kalite dengesini fazlasıyla karşılıyor. 

Skechers, rengarenk ve konforlu çocuk ayakkabıları ile göz dolduruyor. Sportif tarzı eğlence ile birleştiren çocuk koleksiyonu ailelerin gözdesi oluyor. Sen de çocuklar için sevimli ve rahat, iç ve dış alan kullanımına uygun terlikler almak için Skechers markasını tercih edebilirsin. Hemen sipariş vererek, birbirinden güzel terlikler ile çocukları mutlu edebilir, onlara rahatlığı armağan edebilirsin.

back to top
Filtreler