CİNSİYET
ALT KATEGORİLER

Doktor Terliği

(18 Ürün)
Filtreler
Filtreleri Kapat
Filtreleri Düzenle
Beden
Cinsiyet
Renk
Ürün Çeşidi
Ürün Detayı
Ürün Teknolojisi
Koleksiyon
Fiyata Göre
Beden
(2)
(3)
(8)
(9)
(5)
(3)
(3)
(1)
(8)
(1)
(8)
(5)
(2)
(3)
(3)
(3)
(1)
(5)
(3)
(1)
(1)
(1)
(2)
(1)
(1)
Cinsiyet
(5)
(13)
Renk
(2)
(1)
(2)
(1)
(1)
(10)
(1)
Ürün Çeşidi
(5)
(9)
(4)
Ürün Detayı
(6)
(4)
(14)
(3)
(4)
Ürün Teknolojisi
(1)
(13)
(2)
Koleksiyon
(9)
(2)
(1)
(4)
(2)
Fiyata Göre
Beden Seçiniz
Cinsiyet Seçiniz
UYGULA
Tüm Filtreleri Göster
Daha Fazla Göster

Günün çoğunu ayakta geçiren, saatlerce nöbet tutan ve zaman zaman ağır görevlerle karşı karşıya kalan doktorlar, giysi ve ayakkabı seçerken onlara gün boyu destek olacak tasarımlara ihtiyaç duyuyor. Günün yorgunluğunun daha az hissedilmesine destek veren, gün boyu daha rahat olmaya yardım eden terlik ve ayakkabılar, doktorlar tarafından daha çok tercih ediliyor. Bu nedenle, önü kapalı, hafif ve konforlu ikonik terlik modelleri, doktor terliği olarak anılıyor. 

Peki doktor terlikleri nasıl olmalı biliyor musunuz? 

  • Eğer doktor terliği almak istiyorsan, modellerin nefes aldığından emin olmalısın. 
  • Doktor terliklerinin kolay temizlenmesi ve hijyenik olması gerekiyor. 
  • Gün boyu ayakta kalacak veya uzun saatler nöbet tutacaksan terliklerin hafif olmalı. 
  • Uzun süre ayakta kalacağı için modeller ayakları terletmemeli. 
  • Giyip çıkarılması kolay olmalı. Böylelikle anlık alınması gereken aksiyonlarda, acil durumlarda uğraşılmadan hız kazanılabilmeli. 
  • Doktor terliklerinin leke tutmaması gerekiyor. 
  • Çok yüksek veya alçak topuklu olmamalı. Bedene gereken desteği verirken rahat hareket etmeyi sağlamalı. 
  • Esnek olmalı. 

Tüm bu özellikler sağlık çalışanları tarafından aranıyor ve bu kıstaslarla doktor terliği seçiliyor. Doktor terliği dendiğinde akla tek tip, beyaz terlikler gelse de birçok farklı renk ve modelde, aynı özellikleri karşılayan terlikler bulmak mümkün. Skechers doktor terliği koleksiyonunda, sağlık uzmanlarının tüm gereksinimlerine yanıt veren renk renk alternatif bulunduruyor. Siyah renkten beyaz spor ayakkabı ve terlik çeşitlerine kadar renk renk alternatif Skechers koleksiyonunda bulunuyor.  

Skechers doktor terlikleri, rahatlığı ve sade tasarımı vurguluyor. Rahat ayakkabı modelleriyle tanınan Skechers’ın terlik modellerinin ayakkabılardan tek farkı arkasının açık olması. Doktor terliklerinde, Skechers taban teknolojileri ve saya özellikleri korunuyor. Esnek, nefes alan, konforlu taban özelliklerine sahip, hafif ve kullanışlı doktor terlikleri, doktorların tercihi oluyor. Doktor terliği modelleri, genellikle uniseks olarak tasarlanıyor. Ancak erkeklerin ayak numaraları kadınlarınkinden daha büyük olduğu için ürünler, kadın ve erkek doktor terliği olarak kategorize ediliyor. Yalın tasarımlı olan modellerin, erkek ve kadın doktor terliği çeşitleri arasında ufak tasarım detayları farkları da bulunabiliyor. 

Erkek Doktor Terliği

Erkekler için tasarlanan doktor terlikleri genellikle koyu renklerde veya beyaz, bej gibi açık renklerde ve yalın formda tasarlanıyor. Aynı spor ayakkabılar gibi… Yalın tasarımların yine ön planda olduğu terliklerde aranan teknik özelliklerde değişmiyor. 

Skechers doktor terliklerinde polyester ve sentetik olan hafif malzemeler kullanılıyor. Kimi modellere atletik file saya eşlik ediyor. Ayrıca yastıklı, hafızalı iç tabanlar, ayağın şeklini alıyor ve terliklerin sunduğu konforu benzersiz kılıyor. Esnek form ve yüksek yer tutuşu sağlayan kauçuk dış tabanlar, doktor terliklerinin kullanıcılarını daha güvende hissetmesini sağlıyor.  

Saatler boyu ayakta kalsan dahi rahat hissedebileceğin şekilde tasarlanan erkek doktor terlikleri, ideal taban yükseklikleriyle omurgayı destekliyor. Buna ek olarak, sıradan terliklerden farklı olarak spor ayakkabı sayalarını anımsatan sportif tasarımlar, erkek terliklerini farklılaştırıyor. Kullanıcıları her adımda destekleyen terlikler, en yorucu günlerin bile konforlu geçmesine imkan tanıyor. Hatta terliklerde yer alan orta taban destekleri, sert adımlar karşısında ayaklara yansıyacak darbe etkilerini emerek, ayakların şoka maruz kalmasına mani oluyor. 

Kadın Doktor Terliği

Sportif tasarımlarla ayrıcalıklı bir tarz vadeden Skechers kadın doktor terliği alternatifleri, kadınlara konfor kadar şıklık da armağan ediyor. Ergonomik modeller, gün boyu ayakta kalanlar, yoğun çalışanlar, terlikte, konfor, hijyen ve şıklık arayanlar için uygun alternatifler oluşturuyor. 

Önü kapalı, nefes alan sayalı, arkası açık olan tasarımlar, özellikle uzun süre ayakta kalanların yaşadığı problemlerin, ayak sızısı yaratan sorunların önlenmesine destek oluyor. Ayakkabıları giyip çıkarmak sağlık uzmanları için zorluk yaratırken terliklerin kolay giyip çıkarılması doktorlar için avantaj sağlıyor. 

Sağlık çalışanların zor çalışma koşullarına bağlı olarak ihtiyaç duydukları konfor ve terlik seçimleri, önü kapalı, arkası açık, kullanışlı tüm terliklerin “doktor terliği” veya hemşire terliği olarak anılmasına neden oluyor. Oysa doktor terliklerinin yalnızca doktorlar tarafından giyilebileceğine dair bir kaide yok. Konforu hayatının merkezine alan hemen herkes, erkek ve kadın doktor terliği kullanarak günlük yaşamında daha rahat hissedebiliyor. Doktorlar da tasarımları, çalışırken giyebildiği gibi günlük yaşamlarında da rahatlıkla kullanabiliyor. Özellikle yalın tasarımda olması, terliklerin kolaylıkla kombinlenebilmesine ve birden çok giysiye kolaylıkla uyum sağlamasına yardımcı oluyor. 

Ortopedik Doktor Terliği

Söz konusu rahatlık olduğunda, ayakların anatomisi, basış tipi, kemer yüksekliği gibi noktalar önem kazanıyor. Kişilerin kendilerini en rahat hissedebilecekleri ayakkabıları seçerken önerilen tasarımlar, normal basış için uygun oluyor. Ancak özel durumları olanlar, kendileri için ortopedik ayakkabı ve terlik seçimi yaparak, gün boyu kendilerini daha iyi hissedebiliyor. Ayak kemerinin uygun yükseklikte olduğu, basışın içe veya dışa doğru desteklendiği, ayağın tam olarak yastıklandığı ortopedik modelleri tercih ederek günlük yaşamda arzu edilen konfor kolaylıkla sağlanabiliyor. 

Aslında ortopedik modellerin, dışarıdan bakıldığında diğer doktor terliği ve ayakkabılarından bir farkı bulunmuyor. Taban teknolojileriyle ilgili olan farklılıklar gözle ayırt edilemiyor. Ancak ortopedik tasarım ihtiyacı olan kullanıcılar, tercih ettikleri modellerin teknik özellikleri sayesinde konfor anlamında ciddi farklar yaşayabiliyor. Bu nedenle, eğer basış sorunu yaşayan veya anatomik başka nedenlerle ortopedik doktor terliği alma gereksinimi duyan biriysen, bu modelleri tercih ederek daha konforlu hissedebilirsin. 

Ancak bu, ortopedik olmayan doktor terliklerinin yeterince rahat olmadığı anlamına gelmiyor. Doktor terlikleri, kullanıcıların beklentileri dolayısıyla beden ağırlığını tabana eşit yayabilen taban özelliklerine sahip olarak tasarlanıyor. Böylelikle saatler boyunca ayakta geçen günler, kısmen daha rahat karşılanıyor. Benzer şekilde, orta taban desteğinin yoğunluğu ayakları tabandan gelen şok etkisine karşı koruyor. Ayrıca ortopedik olmayan doktor terliklerinde dahi ayağın şeklini alan hafızalı iç tabanlar kullanılıyor. Bu nedenle, özel bir ihtiyacın, anatomik bir sorunun veya doktor tavsiyesi yoksa, Skechers doktor terliklerinin herhangi bir modeliyle konfor beklentini rahatlıkla karşılayabilirsin. Elbette, dilersen ortopedik alternatifleri de incelemen mümkün. 

Doktor Terliği Fiyatları

Ürün fiyatları, tasarımlarda kullanılan materyallere, taban özelliklerine, saya tasarımlarına, yılın trendlerine göre değişiklik gösteriyor. Skechers, her doktor terliğinde aynı kalitede malzemeleri kullansa da materyalin cinsine göre maliyet farkları doğabiliyor. Benzer bir şekilde dönemsel kampanyalar, sezon indirimleri ve özel satış stratejileri doğrultusunda ürün fiyatlarında değişiklik yaşanabiliyor. Doktor terliği fiyatları, birçok değişken üzerinden belirlendiği için benzer tasarımların farklı fiyatlardan sunulduğunu görebilirsin. Eğer söz konusu olan Skechers koleksiyonu ise fiyat farkı olan ürünlerin kalite açısından bir fark sahibi olmadığını aklında tutmalısın. Ürünlerin sunduğu özellikleri detaylarıyla incelemeli ve kararını özelliklere göre vermelisin. Dilersen beklentini karşılayan tasarımları bulduktan sonra, son kararı verirken fiyat üzerinden bir değerlendirme yapabilir, alışverişi hızla tamamlayabilirsin. 

Skechers, sportif tasarımlı doktor terlikleriyle hem kadın hem de erkek sağlık uzmanlarının çalışırken kullanabileceği birçok model tasarlıyor. Terlikler öyle kullanışlı ve şık ki, onları yalnızca çalışırken giymek zorunda değilsin. Dilersen pazar dinlencesinde, araç kullanırken, gezerken veya eğlenirken de Skechers doktor terliklerini tercih edebilirsin. Nefes alan özelliği, taban teknolojileri, modası hiç geçmeyen yalın tasarımları ve Skechers’ın uzun ömür sunan kalitesiyle, birbirinden şık doktor terliği modellerini hemen sipariş verebilirsin. 

back to top
Filtreler