Ayakkabı

(741 Ürün)
Filtreler
Filtreleri Kapat
Filtreleri Düzenle
Beden
Cinsiyet
Renk
Ürün Çeşidi
Ürün Detayı
Ürün Teknolojisi
Koleksiyon
Fiyata Göre

Seçili Filtreler

Tümünü Temizle
Beden
(4)
(56)
(55)
(41)
(32)
(27)
(52)
(20)
(40)
(18)
(42)
(57)
(41)
(61)
(45)
(27)
(57)
(89)
(9)
(268)
(239)
(223)
(216)
(150)
(131)
(199)
(21)
(387)
(191)
(106)
(163)
(160)
(159)
(40)
(166)
(1)
(123)
(15)
(2)
(16)
(2)
(7)
Cinsiyet
(44)
(42)
(250)
(339)
(45)
(21)
Renk
(2)
(2)
(49)
(64)
(5)
(4)
(98)
(1)
(2)
(23)
(6)
(4)
(64)
(21)
(17)
(10)
(26)
(4)
(320)
(1)
(18)
Ürün Çeşidi
(44)
(2)
(1)
(107)
(61)
(2)
(5)
(55)
(50)
(298)
(37)
(79)
Ürün Detayı
(230)
(87)
(44)
(86)
(62)
(15)
(91)
(108)
(279)
(7)
(90)
(22)
(46)
Ürün Teknolojisi
(266)
(56)
(2)
(118)
(20)
(2)
(96)
Koleksiyon
(2)
(41)
(2)
(2)
(1)
(2)
(7)
(9)
(4)
(5)
(13)
(1)
(2)
(1)
(4)
(1)
(3)
(28)
(22)
(2)
(2)
(5)
(11)
(1)
(2)
(1)
(8)
(15)
(1)
(2)
(3)
(2)
(7)
(2)
(8)
(4)
(9)
(3)
(6)
(2)
(20)
(24)
(4)
(1)
(2)
(3)
(1)
(14)
(33)
(1)
(82)
(3)
(10)
(1)
(4)
(1)
(17)
(2)
(2)
(1)
(2)
(2)
(2)
(2)
(3)
(2)
(36)
(3)
(2)
(1)
(2)
(3)
(3)
(1)
(2)
(3)
(2)
(5)
(22)
(3)
(1)
(1)
(1)
(1)
(3)
(1)
(1)
(7)
(2)
(3)
(1)
(4)
(2)
(1)
(3)
(13)
(3)
(16)
(2)
(2)
(4)
(2)
(1)
(1)
(2)
(15)
(17)
(4)
(2)
(2)
(5)
(1)
(1)
(1)
(1)
(9)
(2)
(1)
(1)
(8)
(1)
(1)
(5)
(3)
(2)
(5)
(2)
(1)
Fiyata Göre
Beden Seçiniz
Cinsiyet Seçiniz
UYGULA
Tüm Filtreleri Göster
Daha Fazla Göster

Ayakkabının herhangi bir aksesuar değil bir tutku olduğunu bilen, seçkin zevkleri olan kullanıcıların en sevdikleri ayakkabı modelleri Skechers’ta buluşuyor. Sportif modelleri ile ayrıcalıklı bir stil vadeden Skechers; çocuk, kadın, erkek ve uniseks ayakkabı modelleri ile her yaşa, tarza ve alışkanlığa uygun tasarımlar hazırlıyor. Trend ve konforda öncü olan son teknoloji Skechers ayakkabılar, dolabının favori parçalarını oluşturmak için gün sayıyor. Sporda, günlük giyimde hatta özel davetlerde bile giyilebilecek kadar estetik olan modeller, uzun süre ayakta kalmasına rağmen rahatlıktan ödün vermiyor. Şık kombinleri taçlandıran ayakkabılar, kusursuz işçilik ve kaliteli materyaller ile uzun süre kullanım vadediyor.

2021 Ayakkabı Fiyatları

Yürüyüş ayakkabısı gibi niş bir kategoride ürün bakıyorsan, bu ürünlerin fiyatlarını herhangi bir günlük ayakkabı ile kıyaslamamalısın. Ürünler, farklı fonksiyonları ile farklı ihtiyaçları karşılıyor. Bu sırada kullanılan teknik özellikler ve teknolojiler de değişiyor. Her ayakkabıyı kendi kategorisindeki, benzer özelliklerdeki ayakkabılarla karşılaştırmalısın. Öncelikle ayakkabıların teknolojilerini inceleyerek eleme yapmalı ve ihtiyaçlarını karşılayan modelleri ayırdıktan sonra, bu ürünler arasından dilersen fiyat üzerinden seçim yapmalısın.

İndirimli Ayakkabılar

Skechers, her bütçeye, ihtiyaca uygun ayakkabılar sunuyor. Sezon ürünlerinin yanında outlet reyonlarında indirimli ayakkabılar da sunuluyor.  Geçtiğimiz sezonların, serilerin en gözde ayakkabılarının sunulduğu indirim kategorilerinden güvenle sipariş verebilirsin. 

Skechers Ayakkabı Modelleri 

Skechers, yetişkin tasarımlarındaki teknolojileri ile öne çıkıyor. Şimdi bir müjdeyi daha paylaşıyor. Skechers’ın çocuk modelleri de konfor sağlayan teknolojilerden yararlanılarak hazırlanıyor. Özel taban ve saya tasarımları, sıradan çocuk ürünlerini geride bırakıyor ve ayakkabılarda çok daha rahat günleri beraberinde getiriyor. Çocukların hareket özgürlüklerini kısıtlamayan, uzun süre giymeye rağmen formunu koruyan, sert hareketlerde bile ayağa koruyuculuk vadeden, ışıklı ayakkabı modelleri ile eğlence sunan ayakkabı ürünlerinin kız ve erkek çocuklar için farklı alternatifleri raflarda boy gösteriyor. Sevimli görünümleri ile beğeni kazanan ayakkabılar, çocuk modasına yön veriyor. Kolay giyim sağlayan cırt cırt bantlar, tasarıma renk katan metalik kumaşlar, özel oymalı tabanlar ve daha birçok detay ayakkabılarda Skechers ayrıcalıklarını somutlaştırıyor.

Kadın ayakkabı modellerinde zarafet ve asaletin ancak rahatsız ayakkabılar ile sağlanabileceği inancı geride kalıyor. Moda otoriteleri sportif ayakkabıların kullanışlılığını ve konforunu yeniden keşfediyor. Günlük ayakkabı modellerinin her yerde giyilebileceği podyumlarca onaylanıyor ve spor ayakkabı tasarımları her kombine uyum sağlayabilecek bol çeşitle Skechers koleksiyonunun yıldızı oluyor. Skechers ayakkabılar hem egzersiz için özel tasarımlar bulundururken hem de günlük modellerde şıklık için verdiği sınavdan başarıyla geçiyor. Sandaletten bota, günlük ayakkabıdan yürüyüş ayakkabılarına kadar farklı birçok seçenek vadeden Skechers, tüm modellerinde spor ayakkabı rahatlığını yaşamana imkan tanıyor. 

Erkekler için tasarlanan klasik modeller, sportif çeşitlerin canlı renkleri Skechers’ta bir arada bulunuyor. Her zevke uygun bir ayakkabı çeşidi bulunduran Skechers'ın erkek ayakkabı koleksiyonunda loafer tipi bağcıksız ayakkabılardan sportif ayakkabılara, sandaletten egzersiz ayakkabılarına kadar birçok model yer alıyor. Güçlü adımların sırrını veren rahat ayakkabı çeşitleri, Skechers’ın kimliğini oluşturuyor.

Indoor yani iç alan sporları için spor ayakkabı seçimlerine pek önem verilmiyor. Oysa ağırlık ve fitness çalışmaları, ayaklara yüksek oranda baskı veriyor. Doğru ayakkabı seçilmediğinde burkulmalar, çatlama hatta kırılmalar meydana geliyor. İç mekanlarda, spor salonlarında giyilecek ayakkabıların, orta tabanlarının gereken desteği verdiğinden emin olmalısın. Ayakkabıların yan yüzlerinde hava panellerinin olmasına önem vermelisin. İç mekanlarda giyilecek ayakkabıların farklı zeminlere uygun, yüksek yer tutuşu sahibi olması gerekiyor. Eğer koşu bandı üzerinde kullanılacaksa, muhakkak koşu için özel tasarlanan bir koşu ayakkabısı modeli giymek, bant üzerinde tempolu yürüyüş yapılacaksa yürüyüş için olan özel yürüyüş ayakkabısı modellerinden seçmek önem arz ediyor.

Outdoor egzersizlerde, kullanıcının dış etkenlerden korunması ayakkabının kalitesine bağlı oluyor. Yağmur, kar gibi zorlu koşullardan korunmanı sağlayacak ayakkabıları dış alanlarda egzersiz yaparken giyebilirsin. Ayakkabıların su itici kaplama bulundurmasına dikkat edebilir, yer tutuş için dış taban özelliklerini kontrol edebilirsin. Özellikle doğa sporlarıyla ilgileniyorsan, maksimum dayanıklılık ve zorlu araziler için destek sağlayan outdoor bot modellerine bakabilirsin.

Ayakkabı Seçimi Nasıl Olmalıdır?

 • Günlük ayakkabıların ayak tabanında oluşan baskıyı tüm ayak tabanına eşit olarak dağıtması gerekiyor.
 • Ayak, sıkışmamalı veya ayakkabı çok bol olmamalı. Ayakların rahat hareket etmesi önem arz ediyor.
 • Ayak parmaklarının ayakkabının ön kısmına değmemesi tavsiye ediliyor.
 • İç taban çok sert olduğunda ayak tabanı nasırlaşabiliyor. Ayakkabı sayasının ayak parmaklarına baskı yapmamasının da altı çiziliyor.
 • Günlük ayakkabılar çok uzun saatler boyunca ayakta kaldığı için hava alması gerekiyor. Ayak ısısını idealize eden ve nem transferi sağlayan ayakkabılar günlük hayatta konfor sağlıyor.

Skechers Ayakkabı Teknolojileri

 • Skechers ayakkabıların özellikleri modele göre değişiyor ancak her ayakkabı iç taban özelliklerinde mükemmel destekleme ihtiyacını karşılıyor. İç tabanların ekstra şok azaltma, nefes alma özellikleri bulunabiliyor.
 • Ayakkabıların sayalarında nefes alan kısımlar bulunuyor.
 • Sayaların dış tasarımlarında file, deri, sentetik materyaller ve süet katmanlar bulunuyor.
 • Burunda ve arkada kullanılan katmanlar ayakkabılara dayanıklılık kazandırıyor.
 • Ayakkabıların dil ve yaka kısımları dolgulanıyor.
 • Ayakkabıların arka kısmında kolay giyilmeye yardım eden quick fit özellik bulunabiliyor. Dil ve arka alanlarda çekme halkası yer alabiliyor.
 • Ayakkabıların orta tabanında şok etkisini azaltan yastıklamalar dikkat çekiyor.
 • Topuklarda hava yastıkları ayaklara destek verebiliyor.
 • Kimi modellerde, daha geniş hareket alanı sunan Relaxed Fit tasarım yer alıyor.

En Çok Tercih Edilen Ayakkabı Renkleri

Skechers koleksiyonunda neon ve canlı renklere, desenlere de rastlanıyor. Kimi modeller daha pastel tonları bir araya getirirken kimilerinde koyu renkler hakimiyetini ilan ediyor. Kız çocuk modellerinde pembe ve maviler boy gösterirken, erkek çocuk  için ayakkabı çeşitlerinde kırmızı, lacivert, turuncu ve siyah gibi kontrast renkler bir arada görülüyor. Kadın modellerinde açık renkler bol bol görülürken, erkek tasarımları daha çok koyu renkler ile tamamlanıyor. Peki en çok tercih edilen ayakkabı renkleri neler?

 • Beyaz Ayakkabı: Skechers ayakkabılarda beyazın güç gösterisi devam ediyor. Kolay kombinlenebilmesi, uyumu, dikkat çekiciliği ile herkesin dolabında olmayı hak eden beyaz ayakkabılar, özellikle jean pantolonlarla göz okşuyor. Mavinin her tonuyla mükemmel uyum gösteren beyaz ayakkabılar, düzenli temizlik ve bakımla uzun süre ilk günkü görünümünü koruyor. Beyaz ayakkabı ile kombinler yapılırken, renk geçişlerine dikkat etmek öneriliyor. Beyaz çok güçlü ve dikkat çekici olduğu için beyaz ayakkabı ile direkt siyah kombinler yapmak göz tırmalıyor. Onun yerine beyaz, kırmızı ve siyah aynı kombinde yer alabiliyor. Ara renklerle yumuşatılan kontrast kombinler hem erkek hem de kadın şıklığının sırrı oluyor.
 • Siyah Ayakkabı: Skechers’ın en sevilenlerinden biri de siyah modeller oluyor. İşte, okulda, günlük hayatta çokça tercih edilen siyah ayakkabılar, sade zevkleri olan kişilerinin dolaplarındaki anahtar parça oluyor. Minimalist tasarımdaki siyah ayakkabılar, yüksek topuklar, renkli bağcıklar, kontrast renklerde tabanlar ile süslenebiliyor. Her dolabın kurtarıcısı olan siyah ayakkabı modelleri, hem sportif hem de klasik kombinlerde yer alabiliyor.

Sezonun Ayakkabı Trendleri

Skechers, her sezon yılın trendlerini tasarımlarında sergiliyor. Sportif ayakkabı trendlerini takip etmek için Skechers koleksiyonlarını takip etmen yeterli. Yapacağın herhangi bir ayakkabı seçiminin modayı yansıttığından emin olabilirsin. Yılın trendleri neler diye sorduğunda Skechers sana yol gösteriyor. Son yıllarda artan yüksek topuk modası bu sezon platform modasıyla sahne alıyor. Skechers’ın da serilerinde topuk boyu 5 cm’ye uzanan yüksek topuklu sportif ayakkabıları ve terlikleri görebilirsin. Spor ayakkabılarda parçalı görünüm, katmanlı tasarımlar yeniden gözde oluyor. 90’lı yıllarda herkesin dolabında yer alan katmanlı ayakkabılar, şimdi desenli ve farklı materyalli katmanlarla geri dönüyor. Skechers, kumaş, deri ve süeti bir arada kullandığı katmanlı ayakkabılarda vahşi desenlere, neon renklere bolca yer veriyor ve modayı ayağına getiriyor. Yılın bir diğer trendini ise metalik yansımalar oluşturuyor. Skechers’ın bazı modellerinde topuklar metalik şeritlerle desenlenirken bazılarında saya tamamen metalik kaplamalarla stiline ışıltı katıyor. İddialı seçimlerden yana ve uzay modası akımına aşinaysan, sen de göz alıcı metalik modellerle stilini benzersiz kılabilirsin. Yılın son trendinde de ışıltılar başrolü kapıyor. Simli parmak arası terlikler ve payetli spor ayakkabılar, kadın modellerinde puan topluyor. Skechers, ışıldayan materyalleri sportif tasarımla snobe ediyor. Zıtlıkların yarattığı ahenk sokak modasının en dikkat çeken kadınlarının tercihi oluyor.

Ayakkabı Bakımında Dikkat Edilmesi Gerekenler

 •         Ayakkabıları sık sık kullanıyorsan muhakkak havalandırmalısın. Böylece ayakkabıda bakteri ve koku oluşmasını engellemiş olursun.
 •         Her gün aynı ayakkabıyı giymek önerilmiyor. Ayakkabının bir gün giyilip bir gün havalandırılması bakımda avantaj sağlıyor.
 •         Ayaklarda terleme sorunu varsa tabandan hava alan modelleri seçebilir ve oluşan ayak kokusunu Skechers kötü koku karşıtı sprey ile ortadan kaldırabilirsin.
 •         Skechers’ın bazı ayakkabı modelleri çamaşır makinesinde yıkanabiliyor. Ayakkabıyı alırken uygun temizlik koşullarına bakabilirsin. Yıkanabilen ayakkabıları hassas programda, düşük devirde, 30 derecede yıkamalı ve açık havada kurutmalısın. Yıkama için deterjan türünü ayakkabının rengine ve kumaşına göre seçebilirsin.Ayakkabıyı yıkamadan önce belirtilen kullanım talimatını okumanı öneririz.
 •         Eğer yıkanamayan bir ayakkabın varsa Skechers ayakkabı temizleme spreyi kullanmalı ve bez yardımıyla ayakkabıyı sık sık temizlemelisin.
 •         Eğer ayakkabılara su itici özellik kazandırmak istiyorsan Skechers koruyucu spreyden yardım alabilirsin. Veya su geçirmez ayakkabı modelleri arasından seçim yapabilirsin.

Ayakkabı Kombinleri Hakkında İpuçları

Hangi kombini yaparsan yap, ayakkabı ile kıyafetlerin renk uyumu olduğundan emin olmalısın. Birebir aynı renkleri kullanmak zorunda değilsin. Çanta ve ayakkabının aynı renk olma trendi de çok gerilerde kaldı. Ancak uyum hala aranıyor. Örneğin saks mavisi bir elbise giydiğinde onu hardal rengi ayakkabı ile tamamlayabilirsin veya pudra rengi bir pantolonu bordo ayakkabılarla taçlandırabilirsin. Ton sür ton bir kombin yapmak istiyorsan, aynı rengin farklı tonlarını bir arada kullanabilirsin. Kombin yaparken renk uyumunun yanı sıra tarz ve dönem uyumuna da önem vermelisin. Eğer punk bir ceket giyiyorsan retro bir etek giymemeli veya 80’ler trendi bir deri ceket ile 20’lerin modası olan püsküllü bir elbiseyi bir arada kombinlememelisin. Kıyafetlerin hangi tarza ve döneme ait olduğuna dikkat ederek kombinlerine bir stil kazandırabilirsin. Kombin yaparken bilmen gereken bir diğer kural, kombinin iddialı parçalarıyla ilgili… Her kombinde bir yıldızın olmalı. Eğer ayakkabıları çok iddialıysa, hoodie gibi diğer üst parçaları biraz daha sade seçerek ayakkabıları ön plana çıkarmalısın veya ceketin yıldızlaşıyorsa diğer kombin parçalarının gölgede kalmasına müsaade etmelisin. Her biri iddialı olan birçok parça bir araya geldiğinde, çok nadiren güzel bir kombin oluşuyor. İddialı parçaları bir arada kombinlemek ustalık istiyor. Onun yerine risk almadan bir parçayı öne çıkararak güzel görünmeyi tercih edebilirsin. Aksesuar kullanmayı da unutmamalısın. Teknoloji çağında her cihazın bir aksesuar olduğunu aklında tutabilirsin. Kulaklıklarını canlı renklerden seçerek kombinini tamamlayabilirsin. 

Ayakkabı kombini yapmadan önce ayakkabı alırken şunu düşünmeni öneririz. Aldığın ayakkabı zamansız mı? Yani sürekli giyebileceğin ve senin kıyafetlerin kombinlenebilir mi? Buna karar verdikten sonra en konforlu Skechers ayakkabıyı hızlıca satın alabilirsin.

Sen de hemen Skechers.com.tr’den veya Skechers mağazalarından alışveriş yapabilirsin. 7'den 70'e herkesin tarzına hitap eden ürün yelpazesine sahip olan Skechers ile sen de kendi tarzına en uygun olan ayakkabı modelini seç, uygun fiyatlar ile hemen şimdi al! 

back to top
Filtreler