CİNSİYET
ALT KATEGORİLER

Kadın Yürüyüş Ayakkabısı

(45 Ürün)
Filtreler
Filtreleri Kapat
Filtreleri Düzenle
Beden
Renk
Ürün Detayı
Ürün Teknolojisi
Koleksiyon
Fiyata Göre
Beden
(3)
(7)
(41)
(41)
(39)
(40)
(24)
(17)
(25)
(24)
(6)
Renk
(2)
(4)
(1)
(8)
(4)
(1)
(3)
(22)
Ürün Detayı
(4)
(17)
(2)
(22)
(14)
Ürün Teknolojisi
(4)
(18)
Koleksiyon
(43)
(2)
Fiyata Göre
Beden Seçiniz
UYGULA
Tüm Filtreleri Göster
Daha Fazla Göster

En iyi kadın yürüyüş ayakkabıları, rahatlığı her adımda hissetmeni sağlıyor. Tarzına etkileyici bir katkı sunarken, istediğin konforu ayağına getiren ayakkabılar, yürümenin sadece adım atmaktan ibaret olmadığını ispat ediyor. Yürüyüş esnasında öncelikle, topuklar yerde ve parmak uçları gergin durumda görülüyor. Ardından parmak uçları yerde kalırken topuk havalanıyor ve ayaklar yerden güç alarak ilerlemek üzere harekete geçiyor. Yürüyüşün temel hareketi, ayağı yere tam basarak tamamlanırken diğer ayak bir sonraki adıma hazırlanıyor. Senkronize hareketlerin ve ritmik adımların bütünü olan yürüyüş esnasında ayak tarak kemikleri açılarak dengenin kurulmasına yardımcı oluyor. Hayatta en iyi yaptığı işlerden biri olan, ortalama 1 yaşından bu yana deneyimlediği yürümenin aslında ne kadar sistemli bir eylemler yığını olduğunu duymak birçok kişiyi şaşırtıyor. Yürüyüş, doğru ekipmanlara gerçekleştirildiğinde birçok kişi konfor gereğinin farkına varıyor. Yürüyüşlerin yorucu, çokça çaba gerektiren bir spor olduğunu düşünenlerin birçoğu yanlış ekipmanlar nedeniyle yürüyüş sever olma fırsatlarını kaçırıyor. Peki doğru ekipmanlar nelerden oluşuyor? Kadın yürüyüş ayakkabılarına neden gerek var? Bu soruların yanıtlarını ve en iyi kadın  yürüyüş ayakkabılarının özelliklerini yazıda bulabilirsin.

Kadın Yürüyüş Ayakkabısı Fiyatları

Kadın yürüyüş ayakkabıların fiyatları, teknik özelliklere göre çeşitleniyor. İç yastıklamalardan taban esnekliğine, materyalden su geçirmeme gibi ek özelliklere göre fiyatlar değişiyor. Kullanıcılar ayakkabı seçimlerini yaparken fiyatı göz önünde tutma eğiliminde olabiliyor. Oysa her kullanıcının önce ayakkabıdan beklentilerini aklında tutması ve modelleri bu ihtiyaç kıstaslarına göre elemesi öneriliyor. Kadın yürüyüş ayakkabısı seçerken kullanım alışkanlıklarına, ayakkabıdan beklentilerine, estetik zevklerine ve konfor özelliklerine göre ayakkabıları elemelisin. Son seçimi elbette fiyat bilgisine göre yapabilirsin. Farklı ihtiyaç, zevk ve alışkanlıklara göre, her bütçeye uygun kadın yürüyüş ayakkabıları Skechers’ta bulunuyor.

Kadın Yürüyüş Ayakkabısı Alırken Nelere Dikkat Etmeliyim?

 • Kadın Yürüyüş ayakkabıları yürüme esnasında dengenin korunmasına yardımcı oluyor.
 • Parmak ucundan topuğa dek tüm ayağın aktif olduğu yürüyüş eylemi esnasında ayağa esneklik vererek hareket özgürlüğü kazandırıyor.
 • Nefes alabilir kadın yürüyüş ayakkabıları ve kadın çoraplar ile terin, hareketle beraber artan ısının yürüyüş konforunu etkilemesi engelleniyor.
 • Kadın yürüyüş ayakkabıları ile yürürken açılan ve ileri doğru uzanan parmaklar rahat ediyor.
 • Kadın yürüyüş ayakkabıları, yüksek yere tutunma özellikleri sayesinde engebeli yollarda bile kullanıcılara sağlam yer tutuşu kazandırıyor.
 • Ayakları tam olarak kavrayan modeller sayesinde, ayaklar ihtiyaç duyduğu formu ayakkabıyla yakalıyor. Her harekete uyum sağlayan tabanlar, kolaylıkla bükülebiliyor.

Yürüyüş Ayakkabısı Modelleri

Kadın yürüyüş ayakkabıları farklı zeminler, hava koşulları için özel tasarımlar bulunduruyor. Pürüzlü ve sert zeminler için hazırlanan tabanlarla, düz zeminler için tasarlananlar aynı olmuyor. Ayakkabıların su geçirmezlik, nefes alabilirlik, yastıklama özellikleri de modele göre değişiklik gösteriyor. Ayakkabının iç yüzeyinin teknolojisi de en az taban sistemi kadar önem kazanıyor. Ayaklara yürüyüş esnasında gereken desteği veremeyen ayakkabılar, egzersiz ardından daha yorgun hissetmeye neden olabiliyor. Spor ayakkabılar, yalnız ayak tabanının değil, ayak bileğinin ve parmaklarının da rahat olması için oluşturuluyor. Eğer yürüyüş esnasında parmaklarda veya bilekte zorlanma olmasını istemiyorsan, ayakkabının tüm teknolojilerini dikkatle inceleyerek, doğru ayak numarasında ve ihtiyaçlarına uygun bir model seçimi yapmalısın. Astar yapısından dış materyale, taban sisteminden iç yastıklara kadar her detay, kadın ayakkabı kalitesini göz önüne seren bir checklistte maddelere denk geliyor. Ayakkabıda var olan özel teknolojiler, mükemmel yürüyüşe ulaşmak için gerekli olan maddeleri tamamlanıyor.

Skechers Kadın Yürüyüş Ayakkabıları

Skechers, farklı seri ile yürüyüş konforunu en üst düzeye çıkarmayı başarıyor. Üstün tamponlama ve destek sağlayan kimi ayakkabılarda, alt tabanın üstünde bir de ekstra yumuşak Skech-Foam orta taban yer alıyor. Bazı modellerde Amp', ultra Flex veya Burst Compound orta taban ile enerji geri kazanımı gerçekleştiriliyor. Kimi modellerde ise, Skech-Air darbe etkisini azaltan hafif orta taban ile tamamlanıyor. İçte bulunan Air-Cooled Memory Foam iç tabanlık, gün boyu konfor ve havalandırma sağlıyor. Bazı alternatiflerde Memory Foam iç taban kullanıcıların konforunu garanti altına alıyor. Ayakkabıların burun kısmında daha geniş bir his için Relaxed Fit teknolojisi kullanılabiliyor. Esnek kauçuk tabanlar hareketlere tam uyum gösteriyor. Podiatristler tarafından tasarlanan, podiatri sertifikalı ayak kemeri desteği ile Arch Fit ayakkabılar ise ayakkabıdan beklenen ortopedik desteği kullanıcılarına sağlıyor. Arch Fit taban desteği, uzun günler, uzun yürüyüşler için beklenen profesyonel ayakkabıyı kullanıcılarla buluşturuyor. Modellerde yer tutuş için Burst Grip modellerinden fayda sağlanabiliyor, yürüyüş ayakkabılarında maksimum esneklik için Burst Compound teknolojisi kullanıcılarla buluşuyor. Skechers kimi modellerinde hava yastıklı topuk tasarımını şeffaf görünüm ile tamamlayarak göz önüne seriyor. Trail ruhundan esinlenilen doğa yürüyüşü ayakkabılarında ise Water Repellent, su itici özellik, kullanıcıları zorlu hava koşullarına hazırlıyor. Doğa kadın yürüyüş ayakkabılarında destek bantlardan, kaymayı engelleyen alt tabandan yardım alınıyor. Skechers kadın yürüyüş ayakkabıların üzerinde konforun ve kalitenin işareti olan Skechers’ın S şeklindeki logosunu görebilirsin. Estetik beklentileri de şıklıkla karşılayan sade tasarımları kolaylıkla kombinleyebilir ve sık sık giyebilirsin. Günlük kullanıma da uygun olan Skechers modelleri ile egzersizi hayatının bir parçası haline getirebilirsin.

Kadın Yürüyüş Ayakkabısı ve Ekipmanları

Kadın yürüyüş ayakkabısı için ekipmanlarını belirlerken bölgenin gereksinimlerini göz önüne almalısın. Şehir içinde yapılacak bir yürüyüş için farklı, doğa yürüyüşü için farklı ihtiyaçlar listeleniyor. Nerede yürüyeceğine göre ekipman alarak, konforla ilerlemen mümkün. Şehir içinde nefes aldıracak yürüyüşler için, ideal bir kadın yürüyüş ayakkabısına, spor giyim kıyafetlerine sahip olman gerekiyor. Kas ağrılarının en az olması için yürüyüş esnasında oksijen alımına yardımcı olacak suyu yanında taşımalısın. Bir matara veya pet şişe ekipmanlarının arasında olmalı. İletişimini sağlayacak telefonu bir bel çantası ile yanında taşıyabilirsin. Güneş gözlüğünü ve hava şartlarına göre şapkayı da unutma. Doğa yürüyüşleri için kafa lambası, trekking ayakkabısı, outdoor şartlarına uygun kıyafetler almalısın. Su geçirmezlik önemli hale gelebiliyor. Su matarası, bir sırt çantası, ani açlık durumları için atıştırmalık yiyecekler, dengene yardım olacak yürüyüş batonu bulundurmalısın. Özellikle engebeli alanlarda yürüyüş batonu ile rahatlıkla ilerleyebilirsin. Uzun yürüyüşler için ayakkabının hava alan bir malzemeden yapıldığına dikkat etmelisin.

Skechers.com.tr’de ve Skechers mağazalarında yer alan onlarca yürüyüş ayakkabısı, yürümeyi keyif haline getirecek ayrıntılarla donatılıyor. Sana yürümeyi sevdirecek, rahat bir ayakkabı için sen de Skechers’ı tercih edebilirsin. Ayakkabıları 200 TL üzeri ücretsiz kargo imkanı ve vade farksız 2 taksit, toplamda 9 aya varan taksit seçenekleriyle alabilir, kolaylıkla sipariş verebilirsin. Şehir içinde veya doğa yürüyüşlerinde kullanabileceğin farklı Skechers kadın yürüyüş ayakkabıları ile her adımda kendine güvenmen, öz güvenle ilerlemen mümkün. Sen de hemen modelleri incelemelisin! sana uygun, en rahat ayakkabı seçeneğini Skechers’ta bulacağından emin olabilirsin.

Kadın Yürüyüş Ayakkabısı Nasıl Seçilir?

 • Yürüyüşü nerede yapacağına karar vererek seçime başlamalısın. Toprak yol, beton, koşu bandı gibi farklı zeminler için farklı tabanlar ve koşu ayakkabısı modelleri öneriliyor. Elbette birden çok zemine uyumlu olan ayakkabılar da bulunuyor. Düz, yumuşak, eğimli, pürüzlü yüzeyler için ayakkabının detaylarına dikkat etmelisin.
 • Ayak kavisin ve basış şeklin, ayakkabı seçimi için önem arz ediyor. Ayakta ve basışta bir sıkıntı varsa, doğru ayakkabılarla olası sorunların önüne geçilebiliyor. İçe basma, dışa basma, düz tabanlık, çukur tabanlık sorunları için ortopedik ayakkabı modelleri öneriliyor.
 • Egzersiz için seçilen yürüme ayakkabısının ayağa tam oturması gerekiyor. Ürünlerin, yerle vücut arasında dengeyi sağlaması ve ağırlığın zemine dağılması için doğru ayakkabı seçmek hayati önem taşıyor. Ayakkabının ayağı sardığından, ne bol ne de dar olduğundan emin olmalısın. Yalnız ayak tabanının değil parmaklarının ve bileğinin de rahat olduğuna dikkat etmelisin.
 • Kadın yürüyüş ayakkabısı seçerken standart ayak numaranı referans almalısın.
 • Kadın yürüyüş ayakkabılarını seçerken bazılarının “hafif tempolu, bazılarının tempolu ve hızlı tempolu” yürüyüşler için tasarlandığına rastlayabilirsin. Tempoyu ayırt etmek için çok basit yöntemler bulunuyor. Eğer hafif tempolu yürüme alışkanlığın varsa, yürüyüş esnasında terlemeden, nefes nefese kalmadan konuşabilir ve şarkı söyleyebilirsin. Tempolu yürüyüşte konuşabilirsin ama şarkı söylemek oldukça zor olabiliyor. İlk 10 dakikanın ardından terliyorsan tempolu yürüyorsun anlamına geliyor. Hızlı tempo ise kısa konuşmalara müsaade ediyor. 3-5 dakika içinde terleme başlıyor ve yüksek enerji atımı gerçekleşiyor. Hızlı tempolu yürüyüşler zaman zaman farkında olmadan koşmaya bile varıyor. Nasıl yürüdüğüne dikkat ederek nasıl bir ayakkabı seçeceğine karar verebilirsin.
 • Eğer doğa yürüyüşleri yapacaksan, trekking için kadın outdoor ayakkabı modellerini incelemelisin. 

Kadın Yürüyüş Ayakkabısı Nasıl Olmalı?

Kadın yürüyüş ayakkabılarında genel olarak hangi özellikler bulunuyor merak ediyor musun? Yanıtları senin için hazırladık. Yürüyüş ritmik hareketlerden oluşuyor, kadın yürüyüş ayakkabıları olası sakatlanmaların önlenmesi ve ağrıların önüne geçmek adına topuk kısmında özel yastıklama teknolojileri bulunduruyor. Ayağın sertçe zemine değme ihtimaline karşı, topukta darbe emici ve dağıtıcı sistemler barındırılabiliyor. Tarak kısım zemine değerken ayaklar yayılıyor, bu nedenle kadın yürüyüş ayakkabılarının ön kısmının diğer ayakkabılardan daha esnek ve bir miktar bol olması gerekli görülüyor. Profesyonel yürüyüşçülere bakarsan, ayakkabılarının daha çok büküldüğünü gözlemleyebilirsin. Bu nedenle taban esnekliği, yürürken ayakkabıların olmazsa olmazı. Oluklu modeller, esnemeye daha çok izin verdiği için yürürken bolca kullanılıyor. Ayağı ve bileği sabit tutması gereken ayakkabılar, oyuk barından düşük topuk profiline sahip görülüyor. Bu modellerde hafiflik de gözetiliyor. Hafif ayakkabılarla yürüyüş performansı üst düzeye taşınabiliyor. Nefes alan ayakkabılar ise uzun yürüyüşlere yelken açmana izin veriyor.

Yürüyüş yapanlar ayakkabılardan bazı ekstra beklentilere de sahip olabiliyor.

 • Gece yürüyeceksen, ayakkabıda reflektör olmasını isteyebilirsin. Böylelikle gece görünüm garanti altına alınıyor.
 • Doğa yürüyüşü seviyorsan, hafif yüksek topukları, daha ağır ve sert tabanları gözetebilirsin. Su geçirmezlik de kriter olabiliyor.
 • Sık sık dışarı çıkıp, içeri giriyor, kadın yürüyüş ayakkabısı giyip çıkarmakta zorlanıyorsan bağcıklı tasarımlar yerine cırt cırtlı modellere bakabilirsin.
 • Kadın yürüyüş ayakkabılarını pilates, yoga gibi hafif egzersizler yaparken de kullanmak isteyebilirsin. Esnekliğin ekstra önem kazandığı bu beklenti için ayağında olduğunu unutturacak hafif modeller seninle.

En İyi Kadın Yürüyüş Ayakkabısı Hangisi?

En iyi kadın yürüyüş ayakkabısı için tek bir modeli öne sürmek doğru görülmüyor. Her kullanıcının ayakkabıdan beklentileri, basış özellikleri, kadın yürüyüş ayakkabısını kullandığı zemin farklı olduğu için kişiye özel öneriler yapılabiliyor. Eğer ayakkabılardan öncelikli beklentin kolay giyilip çıkartılmasıysa Skechers Go Walk serisinin farklı modellerini tercih edebilirsin. Daha yüksek tabanlı, estetiği ön planda tutarken konfordan da ödün vermeyen ayakkabılar istiyorsan D’lites serisinin ayakkabılarını seçebilirsin. Makinede yıkanabilirlik seçimini belirleyecekse Summit serisinde aradığını bulabilirsin. Ayakların ideal ısıda kalması ve nefes alması için Air Cooled Memory Foam iç taban sistemi bulunduran modellere dolabında yer açabilirsin. Ayakkabı renklerine de seçim sırasında dikkat etmelisin. Mor, pembe, kırmızı ve bej spor ayakkabı modelleri içinde kadın yürüyüş için tasarlanan çeşitler de bulunuyor. Zevkine uygun seçeneği sepete ekleyebilirsin. 

back to top
Filtreler