CİNSİYET
ALT KATEGORİLER

Kar Montu ve Kayak Montu

(20 Ürün)
Filtreler
Filtreleri Kapat
Filtreleri Düzenle
Beden
Cinsiyet
Renk
Fiyata Göre
Beden
(8)
(9)
(10)
(1)
(12)
(1)
(1)
Cinsiyet
(6)
(14)
Renk
(4)
(1)
(2)
(3)
(1)
(1)
(1)
(1)
(5)
(1)
Fiyata Göre
Beden Seçiniz
Cinsiyet Seçiniz
UYGULA
Tüm Filtreleri Göster
Daha Fazla Göster

Karlı günlerde aktif yaşama devam etmek isteyen kullanıcılar, kar montu ve kayak montu seçeneklerini kullanarak soğuğa meydan okuyor. Hızla akan zamanın peşinden enerjini kaybetmeden gitmek ve soğuk havada aktivitelerin tadını çıkarmak için tek ihtiyacın olan Skechers ürünleri. İkonik spor ayakkabıları ile tanınan ve zaman içinde hazırladığı giyim koleksiyonuyla sportif tarzın her ihtiyacına yanıt oluşturan Skechers, kış sporlarında da yanında.

Yalnızca spor yaparken değil, arkadaş toplantılarında, iş hayatında, gezilerde ve eğlence de hayatın bir parçası olacak erkek ve kadın spor mont modelleri Skechers koleksiyonunda seni bekliyor. Kış aylarını daha çok sevmeni, soğuk günleri aktivitelerle renklendirmeni sağlayacak ve kışın hareket etmeyi daha konforlu kılacak çeşit çeşit şişme yelek ve mont modelleriyle hemen tanışabilirsin.

Peki Skechers’ın farkı ne? Neden Skechers markalı kar ve kayak montlarını tercih etmelisin biliyor musun? Çünkü, Skechers markalı kayak montları özel su kaydırma teknolojisi ile yağışlı havalarda rahat ve kuru hissetmenin sırrını veriyor. Yağmurlu ve karlı havalarda yüksek seviyede koruma vadeden kar montları, dolgu panelleri sayesinde havayı içeri hapsetmeyi başarıyor. Su kaydırma teknolojisi adı verilen bu özellik, yağmur ve kar suyunun kumaş üzerinden akıp gitmesine imkan tanıyor. Özel formüle sahip olan kumaş, soğuk havada hem ısı izolasyonunu hem de nem korumasını bir üst seviyeye çıkarıyor. Böylelikle vücut ısısı korunurken, dışarıdaki soğuk hava da bedene ulaşmıyor. Elyaf dolgulu malzemeler sayesinde, yumuşacık dokulu montlar, hafiflikten ödün vermiyor. Ayrıca Skechers koleksiyonunda yer alan %50 polyester, %50 kaz tüyü karışımlı olan dolgular, kullanıcıların ekstra sıcak hissetmesine destek veriyor. Isı yalıtımında maksimum verim sağlayan kayak montları, fonksiyonel cepleri ile küçük eşyaları güvenle yanında taşımana yardımcı oluyor. Üstelik yalnızca klasik siyah şişme mont modelleri değil, Skechers markalı rüzgarlık ve yağmurluklarda da su kaydırma teknolojisinin izleri görülüyor. Skechers, hem yağmurlu sonbahar günlerinde hem de buz gibi karlı kış aylarında, sana kuru ve sıcacık hissetmenin mümkün olduğunu ispat ediyor. Skechers kış koleksiyonu ile ihtiyaç duyduğun kışlık dış giyim tasarımları dolabındaki yerini alıyor. 

Kar Montu Nasıl Olmalıdır?

Peki kar montları başka hangi nitelikleri taşımalı biliyor musun? Notlarımızı kar montu alırken rehber olarak kullanabilirsin.

 • Söz konusu karlı havalar olduğunda, artı derecelerdeki sıcaklıklardan değil eksi derecede seyreden hava ısısından bahsediyoruz. Bu nedenle, karlı havalarda giyilecek kar montlarının çok daha koruyucu ve sıcak tutucu özellikte olması şart. Kısaca, kar montlarının ekstra yalıtım sağlaması gerekiyor.
 • Kar veya yağmur gibi yağışlı havalarda, su emici kumaşlar hem ağırlaşıyor hem de nem hissi nedeniyle kullanıcıları rahatsız ediyor. Kar montlarının, nem emmeyen, su  tutmayan kumaşlardan üretilmesi gerekiyor. Su kaydıran veya su itici özellik taşıyan kar montları, yoğun yağışlı havalarda kuru hissetmeyi garanti ediyor.
 • Özellikle kış sporları için tercih edilecek kar montlarının, vücut hareketleri engellemeyecek kadar esnek olması şart.
 • Kar montlarının nefes alabilir özellik taşıması, ferahlık için oldukça önemli.
 • Hıza ve çevikliğe dayalı kış sporlarında kullanılacak kar montlarının dış yüzeyinin pürüzsüz olması, hızlanmayı kolaylaştırıyor.
 • Sıcak tutan her dış giyim ürünü, ideal bir kar montu değil. Örneğin, yünden  imal edilen kaşe montlar, sıcak tutsa dahi yağışlı havalarda nemle beraber daha da ağırlaşarak rahatsızlık veriyor. Kar montlarının mümkün olduğunca hafif olması gerekiyor, bu nedenle sentetik kumaşlar ve dolgular tercih ediliyor. 
 • Ergonomi sağlayan cepler, kapüşon gibi eklentiler, kar montlarına kullanışlılık kazandırıyor. Yüksek yaka kesimi, örgülü veya kemerli manşet özellikleri, kar montlarına işlevsellik armağan ediyor.
 • Kar montlarının beraber giyilecek kar pantolonları, şapkalar ve ayakkabılarla uyumlu görünmesi gerekiyor. Ürünlerden beklenen teknik özelliklerin yanında, yüksek estetik standartların da karşılanması oldukça  mühim. Kar montlarının kullanıcıları şık hissettirmesine ihtiyaç duyuluyor. 
 • Tüm özelliklerin yanı sıra ürünlerin kolay temizlenebilir olması önem arz ediyor. Bakımı kolaylıkla yapılan kar montları, hayatı kolaylaştırıyor. 
 • Ürünlerin iç astarının kullanıcıların cildini rahatsız etmemesi, kaşındırmaması, tahriş etmemesi önemli. 
 • Gece koşu yapmayı veya outdoor aktivitelere katılmayı seven kullanıcılar için görünürlüğe dikkat çekiliyor. Kar montlarının üzerinden reflektör etkili baskılar, logo ve detaylar bulundurması, gece kullanımda avantaj sağlıyor. 

Kayak Montu Nasıl Seçilir?

Kayak yaparken kullanılacak ürünler, en donanımlı kar montları anlamına geliyor. Kayak pistinde metrelerce tur attıktan sonra bile koruyuculuğunu ve su geçirmezliğini koruması beklenen ürünlerin, kullanıcılara rahat hissettirmesi önemli. Kayak yaparken ihtiyaç duyabileceğin özellikleri göz önüne alarak, senin için kayak montu seçmenin püf noktalarını sıralayabiliriz: 

 • Kayak pistinde çok uzun süre vakit geçirenlerdensen, su geçirmezlik düzeyi en yüksek olan kar montlarını dolabına eklemelisin. Kayak için uygun olan kar montlarının ortalama 5000 mm ile 30000 mm arasında suya dayanıklılık göstermesi tavsiye ediliyor. Su geçirmezlik düzeyi hakkında bilgi alarak, sana en uygun kayak montlarını seçebilirsin. 
 • Farklı kesimlerle şekillendirilen çeşit çeşit kayak montlarını görebilirsin. Eğer pistte kayarak veya yürüyüş yaparak vakit geçirmeye niyetliysen, dar ve regular kesimli kar montlarını tercih edebilirsin. Ancak niyetin yamaçlardan atlamak veya akrobatik hareketler yapmaksa, bol kesimli kayak montlarından alabilirsin.
 • Havanın içeride kalmasını sağlayan özel dolgular, özellikle yoğun hareket sonrasında kullanıcıları tatmin etmeyebiliyor. Bunun için montların koltuk altı gibi vücut ısısının hızla arttığı bölgelerine; fermuarlar, hava cepleri ekleniyor. Eğer çok yoğun hareket edeceğin aktiviteler planlıyorsan, koltuk altında havalandırma cebi olan kayak montlarını inceleyebilirsin. Böylelikle temiz hava sirkülasyonu sağlayabilir ve aktiviteler sırasında daha ferah hissedebilirsin.
 • Özellikle kışın kamp yapmayı sevenler, çok sayıda cebi olan kayak montlarına yöneliyor. Outdoor aktivitelerde kullanılabilecek seçenekler arzu ediyorsan hem iç hem de dış yüzünde çok sayıda cep bulunduran alternatifleri değerlendirebilirsin.
 • Kayak montları genellikle sabit kapüşon bulunduruyor. Özellikle yüksek rakımlı yamaçlarda, kar yağışına şiddetli rüzgar eşlik ettiği için kapüşonlarında kürk bulunduran veya kordonlar ile başa sabitlenebilen modelleri tercih edebilirsin. 
 • Karlı bölgelerde ani bastıran tipi, yol kaybetme riskini de beraberinde getiriyor. Her ne kadar gece karanlık saatlerde, karlı alanlarda bulunmak çok fazla tercih edilmese de, her ihtimale karşı üzerinde yansıtıcı parçalar bulunduran montları seçebilir ve böylelikle kendini daha güvende hissedebilirsin. 
 • Kayak montlarında kulaklık için çıkış cepleri bulunması, telefon ve gözlük için hazırlanan özel gözler yer alması kullanıcılarını konforunu artırıyor. Dilersen bu eklentilere sahip olan kar montlarını alarak, günlük yaşamı kolaylaştırabilirsin.
 • Hem kayak montu hem de kar montu seçerken dolgu malzemelerine dikkat etmen gerekiyor. Erkek veya kadın kapitone mont tasarımlarında genellikle üç tip dolgu kullanılıyor. Kaz tüyü dolgu, yüksek yalıtım sağladığı  ve vücut ısısını dengelemeye destek olduğu için oldukça fazla tercih ediliyor. Ancak vegan olmadığı için git gide daha az rağbet görüyor. Sentetik yalıtımlı yani polyester ve elyaf karışımlı olan kar montu dolguları ise hem hafif hem de koruyucu olmaları nedeniyle Skechers koleksiyonunda kendine yer buluyor. Son olarak, yün iç dolgular, sıcak tutmaları ile tanınıyor. Ancak ağırlıkları ve nem çekmeleri nedeniyle günümüzde sportif kayak montu tasarımlarında tercih edilmiyor. 
 • Bir kayak montu alırken rüzgar direnci niteliğini gözden geçirmelisin. Aksi halde, kayak yaparken rüzgardan rahatsız olabilirsin. 
 • Kış şartları için tasarlanan birçok kayak montu, çetin koşullara uygun dayanıklılık özellikleri sergiliyor. Kayak montu için seçim yaparken kumaşların kalitesine ve sağlamlığına ayrıca bakmalısın. Kayak yaparken sık dokuma özelliği olan kumaşları tercih ederek daha sağlam modeller aldığından emin olabilirsin.
 • Kayak montlarında genellikle mikro fiber veya polar iç astar kullanılıyor. İç astarlar dilendiğinde çıkarılarak, ayrı bir giyim ürünü gibi kombinlerde yer alabiliyor. Kayak montu alırken çıkarılabilir iç astar bulundurmasına dikkat edebilirsin.
 • Esneme panelleri geniş olan kayak montlarını tercih ederek, kayak boyunca daha rahat hareket edebilirsin. 

Uzun Kar Montu

Vücutta daha geniş alanları soğuğa karşı koruduğu için özellikle kış aktiviteleri sırasında, uzun kar montu modelleri giyiliyor. Kalça uzunluğunda olan uzun kar montları, bedenin büyük bölümünü soğuktan koruyarak sıfırın altındaki sıcaklıklarda bile daha konforlu hissetmeyi garanti ediyor. Hatta uzun kar montları genellikle kayak yaparken giyiliyor. Kayak montu ararken hep uzun kesimli alternatifler olduğunu fark edebilirsin. Söz konusu günlük giyim için tasarlanan kar montları olduğunda ise karşına kısa kesimler de çıkabiliyor. 

Uzun kar montu alırken, kıyafetin boyunun hareketi engellemeyecek düzeyde olmasına dikkat etmelisin. Çok uzun montlar ise adımlardaki bacak genişliğini kısıtlayarak kayak sırasında zor anlar yaşamaya neden olabiliyor. Kayak montlarının, sıcak tutacak kadar uzun ancak hareketleri engellemeyecek kadar kısa olmasına özen göstermelisin. 

Kar Montu ve Kayak Montu Fiyatları

Kar montu ile kayak montu aynı değil. Her ne kadar kayak montları, kar montları arasında sınıflandırılsa da kayakta giyilecek modeller, kar montlarının en üst düzey koruma sağlayan çeşitlerini işaret ediyor. Kayak şartları göz önüne alındığında, kayak için tasarlanan kışlık montların çok daha iyi yalıtım ve  su geçirmezlik özellikleri sunduğunu fark edebilirsin. Elbette bu teknik fark, fiyatlara da yansıyor. Kayak yaparken giymeye uygun olan seçenekler, daha yüksek fiyatlarla etiketleniyor. Ancak tek kıstas teknik donanım değil. Dönemsel kampanyalar, stok durumu, sezon indirimleri gibi farklı değişkenler nedeniyle, kayak montu fiyatlarının zaman zaman kar montu fiyatlarından daha uygun olduğunu fark edebilirsin. Özel indirimleri, fiyat avantajlarını hemen yakalamak için sen de Skechers Türkiye’nin sosyal medya hesaplarını takibe alabilirsin. Ayrıca, kampanyaların takibi için Skechers Türkiye’nin e-mail bültenine üye olabilirsin. Böylelikle kampanyalardan herkesten önce sen haberdar olabilir, zaman kaybetmeden beğendiğin ürünleri sipariş vererek avantajlı alışverişin keyfini sürebilirsin. 

Ürünler arasından seçim yaparken kar montu fiyatları ilk kıstasın olmamalı. Öncelikle ürünleri giyeceğin koşulları, yaptığın aktiviteleri, üründen beklentilerini değerlendirerek alternatifler arasından eleme gerçekleştirebilirsin. Ardından fiyatları karşılaştırarak sana en uygun kar montlarını bulabilirsin. Eğer daha sonra alışveriş yapmayı planlıyorsan, beğendiğin Skechers kar montlarını web sitesi veya mobil uygulama üzerinden kalp işareti ile işaretlemen mümkün. Böylelikle beğendiğin ve almayı düşündüğün ürünlere kendin için bir işaret verebilirsin. Özel gün indirimleri veya dönemsel kampanyalar olduğunda, seçtiğin ürünleri hızla sipariş vererek ayrıcalıklı alışveriş deneyimini yaşayabilirsin. Skechers Türkiye’nin her sezon yenilenen koleksiyonları, yılın moda trendlerini karşılamaya devam ediyor. Her yıl sokak modasını belirleyen birbirinden şık ve yalın sportif kıyafetleri Skechers kış koleksiyonunda bulabilirsin. Ürünler arasından sipariş vermek için sen de daha fazla bekleme, bu yıl kayak pistlerinin en dikkat çekici stiline Skechers ile sahip ol!

back to top
Filtreler