CİNSİYET
ALT KATEGORİLER

Trekking Ayakkabısı

(7 Ürün)
Filtreler
Filtreleri Kapat
Filtreleri Düzenle
Beden
Renk
Koleksiyon
Fiyata Göre
Beden
(3)
(3)
(3)
(2)
(5)
(2)
(3)
(3)
(4)
(3)
(6)
(3)
(1)
Renk
(1)
(1)
(1)
(4)
Koleksiyon
(1)
(3)
(2)
(1)
Fiyata Göre
Beden Seçiniz
UYGULA
Tüm Filtreleri Göster
Daha Fazla Göster

Yürüyüşün en keyifli hali trekking, yetişkin kadın ve erkeklerin gözde etkinlikleri arasında yer alıyor. Doğa ile kucaklaşmanın, eşil ve mavinin buluştuğu doğa harikası manzaraların keyfini çıkarmanın en sportmen yolunu sunan trekking aktiviteleri, farklı parkurlarda gerçekleştirilebiliyor. Zorluk derecesine göre çeşitlenen trekking rotalarında, hangi koşullarda olursa olsun konforlu hissetmenin sırrı ise erkek trekking ayakkabı modelleri oluyor. Özenle tasarlanan, kalite ve dayanıklılık sunan trekking ayakkabılarla doğaya, zorlu arazilere ve mevsim şartlarına meydan okunabiliyor. 

Öncelikle trekking ayakkabısı nasıl olmalı inceleyerek onları daha yakından tanıyabiliriz: 

 • Trekking ayakkabıların sağlam ve zorlu koşullara karşı dayanıklı yapıda olması gerekiyor. 
 • Erkek yürüyüş ayakkabısı modellerinin hafif olması kullanıcılara avantaj sağlıyor. Yorucu ve uzun parkurlarda bile hafif tasarımlar sayesinde daha az yorgunluk hissediliyor. 
 • Maksimum yer tutuşu güvenlik için şart koşuluyor. Ayakkabının kullanılacak zemine uygunluğu önem taşıyor. 
 • Yağışlı havaların aktif yaşama engel olması arzu edilmiyor. İdeal trekking ayakkabılarının su geçirmez olması bekleniyor. 
 • Engebeli arazilerde denge sağlamak için tabandan destek alınması önem arz ediyor. Ayakkabı tabanının denge desteği vermesi ve beden yükünü ayak tabanına eşit olarak yansıtması gerekiyor. 
 • Konfor her sporcunun ihtiyacı. Yüksek performans için trekking ayakkabılarının yeterli tamponlama etkisini sunması gerektiği belirtiliyor. 
 • Ayakkabıların enerji dönüşü vadetmesi tavsiye ediliyor. 
 • Sert hareketlerde tabandan yansıyan şok etkisinin ayakkabı tarafından emilmesi güvenlik için gereklilik oluşturuyor. 
 • Hareketlere uyum sağlayabilen esnek yapı, trekking ayakkabılarının olmazsa olmazları arasında yer alıyor. 
 • Trekking sırasında ayak burkulmaları ve küçük sakatlıklar sıklıkla yaşanıyor. Bu sorunların önlenmesi adına, ayakkabıların yakalarında dolgular bulunabiliyor. 
 • Nefes alan saya, hava ve nem transferi sağlayan ayakkabılar, konfor için tavsiye ediliyor. 

Trekking Ayakkabı

Keyifli doğa yürüyüşleri için tasarlanan ayakkabılar, trekking ayakkabısı olarak adlandırılıyor. Modellerin materyalleri, taban özellikleri, saya tasarımları, tüm teknolojileri trekking aktivitesine uygun olarak dizayn ediliyor. Zorlu parkurları bile eğlenceli hale getirmek için hazırlanan trekking ayakkabıları, havalı görünümleri ve konfor hissi sağlayan Skechers teknolojileriyle seninle. Ayakların için maksimum konfor vadeden tasarımlar, S logosu ile birçok ayrıcalık kazanıyor. 

Skechers trekking ayakkabıları, 

 • UltraGo yastıklama sistemi bulunduruyor. Hem ultra hafif hem de duyarlı olan tabanlar kullanıcılara mükemmel yastıklama vadediyor. 
 • Dış tabanlarda dayanıklılık esas alınıyor. Böylelikle arazi kullanımında sağlamlık konusunda herhangi bir endişe duyulmuyor. 
 • Skechers’ın hafızalı iç taban teknolojisi, trekking ve erkek outdoor ayakkabı modellerinde Air Cooled Memory Foam adı verilen yeni nesil tabanlara evriliyor. Nefes alabilen iç tabanlar sayesinde her adımda ayaktaki ısı dengesi korunuyor. 
 • Soğutma etkili balistik örgülerle ayaklarda konfor hissediliyor. 
 • Birçok trekking ayakkabısı, farklı düzeylerde su geçirmez özellik gösteriyor. 
 • Skechers, halkalı taban tasarımıyla çok yönlü yer tutuş sağlıyor. 
 • Darbe etkisini azaltan orta taban sert hareketlerde ayağın zarar görmesini engelliyor. 
 • Trekking ayakkabılarının yakalarında yer alan dolgular, burkulma gibi sorunların önüne geçebilmek için kullanıcıları destekliyor. 

Skechers markalı trekking ayakkabısı kullanmanın birçok farklı avantajından bahsedilebiliyor. Öncelikle zorlu arazi koşullarında yürüyüş yapan kişiler, kendilerini daha konforlu hissederek aktivitelerin tadını çıkarabiliyor. Eğer profesyonel bir parkur söz konusuysa, ayakkabıların sağladığı güvenlik çok daha önemli hale geliyor. Doğru trekking ayakkabılarının ve aksesuarlarının seçilmesi, kullanıcıların sakatlık riskini minimize ediyor. Tüm bu bilgilere ek olarak, Skechers trekking ayakkabıların uzun ömürlü olduğunu ve bu anlamda avantaj sağladığını da söyleyebiliriz. 

Su Geçirmez Trekking Ayakkabı

Skechers’ın su geçirmez trekking ayakkabıları, zorlu şartlarda yürüyüş yapanların kurtarıcısı oluyor. Skechers su geçirmeyen trekking ayakkabıları üç kategoride sınıflandırılıyor. Su geçirmezlik için üç farklı ibarenin kullanıldığını görebilirsin, waterproof, water repellent ve water resistant. 

 • Waterproof trekking ayakkabısı, uzun süreli su teması halinde dahi su girişini engelleyen tasarımlara deniyor. Saya ve tabanın birleştiği yerin 10 mm üstüne kadar yapılan testlerden başarıyla geçen erkek trekking ayakkabıları, 15.000 döngüde test ediliyor ve santra TM77 adı verilen dayanıklılık testini de başarıyla atlatıyor. 
 • Water resistant etkili trekking ayakkabıları ise işlevsel olarak su geçirmiyor. Yüksek esneme testine tabi olmayan trekking ayakkabıları, ıslaklık, sıvı teması, rutubet gibi durumlara karşı genellikle koruma sağlayabiliyor. Saya ile tabanın birleştiği yerin 5mm üstüne kadar yapılan su testlerinden, 10000 döngü testinden ve santra TM77 testinden geçiyor. 
 • Water repellent etkili trekking ayakkabıları, hafif yağmurda ve sıçrayan suda koruma sağlıyor. Su itici yüzeye sahip trekking ayakkabıları, 3M damlacık, 250 ml su püskürtme ve su dökme testlerinden başarıyla ayrılıyor. 

Hangi su geçirmez trekking ayakkabısı seçilmeli? 

Su geçirmez trekking ayakkabısı seçimi, hava ve arazi şartları değerlendirilerek yapılıyor. Skechers’ın tüm trekking ayakkabısı modellerinde yüksek yer tutuşu ve konfor özellikleri yer alıyor. Bunun dışındaki teknik detaylar için ayakkabıların kullanılacağı mevsimin, arazi şartlarının, parkur uzunluğu ve kullanıcıların etkinliklerinin dikkate alınması gerekiyor. Ayakkabının suya dayanıklılığının yanı sıra aktivitelere de uygun olması önem taşıyor. Eğer trekking aktivitesi yapacaksan trekking ayakkabıları senin için doğru bir seçim ancak başka bir etkinlikte bulunacaksan Skechers’ın dayanıklı diğer modellerine de göz gezdirmelisin. Örneğin, koşmayı hedefliyorsan trekking ayakkabısı değil, erkek koşu ayakkabısı modellerine bakabilirsin. 

Erkek Trekking Ayakkabı Nasıl Seçilir?

 • Alçak gövde yapısına sahip olan trekking ayakkabılarının düz ve hafif zeminlerde kullanımı öneriliyor. Yüksek gövdeli olanlar ise daha engebeli arazilerde tercih ediliyor. Erkek trekking ayakkabısı seçerken bu noktaya dikkat edebilirsin. 
 • Ayakkabıların tam ayak numarana göre olmasına özen göstermelisin. Trekking sırasında genellikle termal çoraplar giyildiği için ayakkabı denerken de bu çorapları kullanmalı, modelin ayağına uygun olup olmadığına karar vermelisin. 
 • Trekking sırasında yapacağın hareketlere uyum sağlayacak spor ayakkabı modellerini tercih etmelisin. Tabanın esnek olması ve hareket özgürlüğü sağlamasına özen gösterebilirsin.
 • Ayakkabının iç tabanının ayağı tam desteklemesi, özellikle uzun yürüyüşlerde oldukça önemli. Skechers’ın hafızalı iç tabanları sayesinde ayağının tam şeklini alan ve mükemmel yastıklama etkisi sunan ayakkabılarınla uzun parkurlara başlayabilirsin. 
 • Ayakkabıların yer tutuşunun yüksek olduğundan emin olman gerekiyor. 
 • Yorucu arazilerde, biraz olsun daha az yorgunluk hissedebilmek adına ayakkabıların hafif olmasına daha çok dikkat etmelisin. 
 • Yaka kısmı destekli ayakkabılardan alarak sakatlanma ihtimalini en aza indirebilirsin. 
 • Konfor ve teknik özellikler kadar şıklık ve estetik beklentiler de seçime yön veriyor. Trekking ayakkabısı seçerken modelin zevkini yansıtmasına, kıyafetlerinle uyumlu olmasına özen gösterebilirsin.
 • Erkek trekking ayakkabılarının yapıldığı materyalleri, saya ve taban malzemelerini dikkatle incelemelisin. Seçtiğin modeli ayakkabıdan beklentilerine cevap verip vermediği konusunda test etmeli, hem teknik hem de estetik kriterlerini karşıladığını bilerek almalısın. 

Sen de kadın ve erkek trekking ayakkabılarında çok sayıda model sunan, farklı teknik özelliklerle ayakkabılardan farklı beklentileri olan kullanıcılara yanıt veren Skechers’ı tercih edebilirsin. Tasarımlarıyla dinamik bir stilin anahtar parçalarını kullanıcılarına sunan, sezon modasını takip eden yenilikçi koleksiyonlara imza atan Skechers, dünyanın dört bir yanında konfor arayışının karşılığı oluyor. Skechers trekking ayakkabıları ile sen de açık hava sporlarında şıklık sergileyebilir, performansını ortaya koyabilirsin. Haydi, hemen sipariş ver!

back to top
Filtreler