Cinsiyet
Renk
Beden
Ürün Teknolojisi
Ürün Detayı
Koleksiyon
Fiyata göre filtrele

Koşu Ayakkabısı (52 Ürün)

Filtreler

Koşu yaparken ayağın desteklenmesini, sıkmadan sarılmasını sağlayan, hafif, esnek ve rahat koşu ayakkabıları, hızına hız katıyor. Günlük koşu antrenmanlarında her adımı güvenle atmak için tercih edebileceğin Skechers modelleri, kadın, erkek modelleri ile seni bekliyor. Nefes alabilen özel saya tasarımları, farklı iç taban yastıklamaları, orta taban desteği ve enerji geri dönüşümü vadeden teknolojisi ile Skechers'ın rahat ayakkabı modelleri, koşu ayakkabısından tüm beklentini karşılıyor. Topuklar için sağladığı özel destek ile her adım maksimum konfor ve güvenlikle destekleniyor.

En İyi Koşu Ayakkabısı Modelleri

Koşu ayakkabısı modelleri, kendi rekorunu kırmak isteyenleri bitiş çizgisine daha hızlı ulaştırmak için destekliyor. Performans odaklı ayakkabılar, her adımda seni daha ileri götürmek için özel donanımla hazırlanıyor. Yumuşak iç yüzey, ayaklarının kontrollü adım atmasını sağlarken, nefes alan katmanlar ve yan paneller sıcak yaz günlerinde bile daha ferah hissetmeyi vadediyor. Koşu ayakkabılarında farklı iç tabanlar kullanılabiliyor. Ayakkabıların saya materyalleri, sayaların dikişleri, taban yükseklikleri modellere göre farklılaşıyor. Skechers’ın ultra konforlu ayakkabıları, her adımda omurgaya ve eklemlere binen yükün, hareket ile oluşan baskının hafifletilmesine yardımcı oluyor.

Rahat Koşu Ayakkabısı Nasıl Olmalı?

 • Rahat koşu ayakkabı hafif olmalı.
 • Dış taban sağlam yer tutuşu vadetmeli.
 • Orta taban darbeleri emmeli, şok etkisini hafifletmeli.
 • Koşu ayakkabısının sayası nefes almalı, mümkünse iç taban da nefes alır özellikli olmalı ve yan panellerle ısıyı idealize etmeli. Ayrıca iç tabanda yer alan antibakteriyel özellik kokuyu engellemeli
 • Koşu ayakkabısı kolay giyilip çıkarılabilmel ve farklı zeminlerde giyilebilmel. Ayrıca dayanıklı olmalı, uzun süre kullanılmalı. 

Skechers Koşu Ayakkabılarında Kullanılan İç Tabanlar

Skechers koşu ayakkabılarında Air Cooled Goga Mat, Goga Max, Goga1, Air Cooled Memory Foam veya Goga Run iç taban kullanılabiliyor. İç tabanlarda farklı düzeylerde enerji dönüşümü sağlanıyor. Her iç taban konfor sağlamada bir uzman olsa da koşunun temposu, darbenin sertliği iç taban özelliklerini değiştiriyor. Örneğin Goga Max amatör ve orta seviyedeki yürüyüş ve koşu sporcuları için tavsiye ediliyor. Goga Max’te yer alan antibakteriyel bambu katman, ayaklardaki kötü koku sorununa çare oluyor. Air Cooled Memory Foam ise, jel destekli hafızalı köpüğü, altında yer alan deliklerle mükemmelleştiriyor. Hareket esnasında orta taban ile iç taban arasında açıklık oluşturan ve ayağın alttan da hava almasını sağlayan iç taban, hafif darbe emiciliği vadediyor ve enerji dönüşümüne destek veriyor. Goga Run darbe azaltıcı özelliği ile koşu ayakkabılarında kullanılırken, çift katmanlı olması sayesinde ayağın hava almasına yardım ediyor. Goga1 taban da ayağa gelebilecek şok etkisini azaltmakta yetkin görünüyor. Goga Mat iç taban ise Goga Max’in ilk versiyonu olarak karşımıza çıkıyor. Goga Mat tabanın hava desteği ile tamamlanan hali olan Air Cooled Goga Mat, koşu esnasında ayağın daha serin kalmasına yardım ediyor.

En İyi Koşu Ayakkabılarındaki Farklı Saya Özellikleri

Hem bayan koşu ayakkabısı modellerinde hem de erkek koşu ayakkabısı çeşitlerinde dikişsiz, tek parça, file saya sıklıkla kullanılıyor. Dikişsiz saya, ayağı bir çorap gibi sarması ile diğer modellerden farklılaşıyor. Böylece hareket esnasında oluşabilecek kıvrımlar ayağı rahatsız etmiyor, ayakkabı esneyerek hareketlere uyum gösteriyor. Çok katmanlı modeller ise soğutma etkisi için örgü parçalarla tamamlanıyor. Hava alan yan paneller, ayakların hareketi sırasında ısıyı dengeliyor. Kolay giyilip çıkarılması için ayakkabıların arka kısmında quick fit adı verilen bir delik bulunabiliyor. Parmaklardan destek alınarak bu özellik yardımıyla ayakkabıları giyip çıkarmak oldukça rahat hale geliyor. Koşu ayakkabılarında ayrıca temizliği ve kullanımı kolaylaştıran çamurluk katmanlar da bulunabiliyor.

En İyi Koşu Ayakkabıları İçin Gerekli Olan Orta Taban Teknolojileri

Koşu ayakkabılarında Skechers’ın özel olarak geliştirdiği 5GEN ve Ultra Go gibi teknolojiler kullanılıyor. Ayaklara koşu ve yürüyüş esnasında tamponlama, esneklik desteği veren hafif orta taban teknolojileri, koşu dinamiğine göre tam destek sağlıyor. Çift yoğunluklu Ultra Go platform da ekstra duyarlı özelliği ile koşuya konfor katıyor. Tabanda yastıklama sağlayan orta taban bölümü, sert hareketlerin bile yumuşatılarak ayağa ulaşmasına imkan veriyor. 

Doğru Koşu Ayakkabısı ile Koşmanın Önemi

Koşu esnasında ayaklar, hızlı ve sert hareketlerle yere değiyor. Bu sırada eklemler ve kaslar sıkışarak darbelere karşı korunaklı hale geliyor. Ancak, çıplak ayak koşmak ayağı darbelere açık hale getiriyor. Sıradan bir spor ayakkabı ile koşmanın da çıplak ayak koşmaktan pek farkı olmuyor. Koşu sırasında muhakkak özel taban destekleri bulunduran koşu ayakkabısı giymek tavsiye ediliyor. Her spor ayakkabı koşu için uygun görünmüyor. Yastıklama, tamponlama, topuk desteği, koşu ayakkabıları için özel oluyor. Yanlış ayakkabı ile koşu yapıldığında, bilek burkulmaları, tarak kemiğinde kırılmalar ve çatlaklar sıklıkla görülüyor.

Koşu Ayakkabısı Alırken Nelere Dikkat Edilmeli?

 • Koşu ayakkabısı alırken ayakkabının tam ayağına göre olduğundan emin olmalısın. Taban ayağını tam olarak desteklemeli, saya ayağa baskı yapmamalı, parmaklar ön kısma değmemeli.
 • Nerede, hangi tür zeminde koşacağına göre ayakkabının dayanıklılığına bakmalısın. Ayakkabının yer tutuşunun da sana uygun olduğundan emin olmalısın.
 • Esnek ve rahat ayakkabı modelleri bulmalı, hareketlerini kısıtlamadığından emin olmalısın.
 • Denge sağlamaya ve kontrole yardım eden ayakkabıları tercih etmelisin. Ayakkabıların taban özelliklerine bakarak denge etkisini test edebilirsin.
 • Eğer gece koşu yapmayı düşünüyorsan, karanlık alanlarda bile ışığı yansıtarak görünür olmanı sağlayacak reflektörlü ayakkabı ve giysileri tercih edebilirsin. Küçük yansıtıcı parçaları, Skechers ayakkabı modellerinde sıklıkla görebilirsin.

Koşu Ayakkabıları Kimler için Uygun?

Skechers koşu ayakkabılarını, başlangıç ve orta düzey koşucular için hazırlıyor. Sıradan bir koşu meraklısının aradığı desteği rahatlıkla bulabileceği modeller, amatörlere profesyonel destek sağlıyor. Uzun ya da kısa mesafe koşucular, seçtikleri modellerde konforlu egzersiz deneyimine ulaşıyor. Kadın, erkek ve uniseks modeller sunan Skechers koşu ayakkabıları, enerji verimi, şıklık, rahatlık, hafiflik açısından rakiplerinden çok daha önde görülüyor.

Koşu Ayakkabıları Nerelerde Kullanılıyor?

Koşu ayakkabıları şehirde, asfalt veya beton zeminde koşarken, toprak parkurları aşarken rahatlıkla kullanılabiliyor. Bunun yanında spor salonlarında yapılan çeşitli egzersizler için de tercih edilebiliyor. Ayrıca koşu bandı üzerinde koşarken, koşu ayakkabısı giymek gerekiyor. Hızlı koşularda, ayaklar aynı dış alanlarda koşar gibi koşu bandında da sert darbelere maruz kalıyor. Üstelik hareketli zemin nedeniyle sürtünme etkisi de artıyor. Bu nedenle koşu bandı üzerinde koşarken, profesyonel bir koşu ayakkabısı giymek şart görülüyor.

Koşu Ayakkabılarını Kullanırken Nelere Dikkat Etmelisin?

 • Koşu gibi egzersizler esnasında ayaktaki ısı yükseldiği ve terleme olduğu için, ayakkabılar bakteri üremesine zemin hazırlıyor. Özel tabanlarla bu sorun çözülse de, ayaklar mantar gibi sorunların sık görüldüğü organlar oluyor. Bu nedenle ayakkabıları kimseyle paylaşmamalı, kişisel kullanıma özel almalısın.
 • Ayakkabıların kaliteli malzemeden yapılması, alınan performansın da artması anlamına geliyor. Kullanırken ayakkabı ayağa uyum sağlamalı, seni sıkmamalı veya ayağa çok bol gelmemeli.
 • Eğer kilo fazlalığın varsa, ayakkabıların iç tabanının ayağa yeterli desteği verdiğinden emin olmalısın. Yeterince destekleyici bir iç taban, özellikle kilolu kişilerin konforunda ciddi fark yaratıyor.

Skechers Ayakkabıların Fark Yaratan Detayları

 • Koşu ayakkabıların yaka ve dil kısımlarında yer alan özel dolgular, ayakkabının konfor etkisini pekiştiriyor.
 • Yumuşak saya ve konforlu kumaştan iç astar, ayakların ayakkabı içinde mükemmel rahatlığı yaşamasını garanti ediyor.
 • Arka yüzdeki Quick Fit delik veya çekme halkası, ayakkabı giyip çıkarmayı zahmet olmaktan çıkarıyor.
 • Tüm Skechers ayakkabıların yan yüzünde Skechers’ın imzası olan S işareti yer alıyor veya Skechers yazarak kalite ilan ediliyor.
 • Kauçuk dış taban kaplaması farklı zeminlerde yüksek oranda yer tutuşu sağlayarak güven veriyor.

Koşu Ayakkabılarının Bakımı

Koşu ayakkabılarını sık sık kullanıyorsan havalandırmayı, temizlemeyi unutmamalısın. Skechers ayakkabı temizleme spreyi ve kötü koku karşıtı sprey ürünlerinden yararlanabilirsin. Bazı spor ayakkabı modelleri, çamaşır makinesinde yıkanabiliyor. Skechers’ın yıkanabilir ayakkabılarını, soğuk suda, düşük devirde ve hassas programda temizlemelisin. Ağartıcı deterjanlardan uzak durmalı ve ayakkabı rengine uygun deterjanlar ile bakımı gerçekleştirmelisin.

Koşu Ayakkabısı Trendleri

Koşu ayakkabılarında birden çok materyalin kullanıldığı çok katmanlı tasarımlar oldukça trend. Özellikle 90’lı yılların ayakkabılarını andıran, geometrik parçalar şeklindeki katmanlardan oluşan ayakkabılar, koşuya şıklık katıyor. Yüksek tabanlar yeniden moda olurken, beyaz ve siyah, tek renk modeller de yükselişine devam ediyor. Eskiden sadece sayalarda renkler kullanılırken günümüzde koşu ayakkabılarının topukları da farklı renk ve dokularla süsleniyor. Degrade renk geçişlerinin bolca kullanıldığı ayakkabılarda, metalik yansımalar varlığını belli ediyor. Özellikle kadın koşu ayakkabıları bu detayları barındırıyor. Bu yıl, deri materyaller ve vahşi desenler, özellikle katmanlı tasarımlarda öne çıkıyor.

Koşu Ayakkabıları Nasıl Kombinlenir?

Koşu ayakkabıların hem kadın hem de erkekler tarafından rahatlık sağlayan kombinlerin bir parçası olması gerekiyor. Koşu esnasında giyilen tüm kıyafetlerin hareket özgürlüğüne destek vermesi önem arz ediyor. Koşu için tayt, şort veya eşofman giyilebilirken üst kısım tişört veya sweatshirtler ile tamamlanıyor. Kışın soğuk havalarda koşu için şişme montlar kullanılıyor. Giyilen her parçanın koşu esnasında ağırlık yapmayacak kadar hafif, rahat ve şık olmasına dikkat edilmesi gerekiyor. Kıyafetler çok bol veya dar olmamalı. Koşu kombinlerinde, ter emicilik de önemli bir faktör oluyor. Koşu esnasında kullanıcılar ter dökeceği için, nem transferi ve emiciliği olmayan kıyafetler ıslaklık hissi ile rahatsız edebiliyor.

2020 Koşu Ayakkabısı Fiyatları

Spor ayakkabı modellerinde olduğu gibi, koşu ayakkabısı çeşitlerinde de fiyatlar oldukça fazla alternatif bulunduruyor. Ayakkabıların teknik ve tasarım özelliklerindeki değişiklikler nedeniyle, farklı fiyatlarla sunulan koşu ayakkabıları görülebiliyor. Skechers ayakkabıların kaliteli materyalleri, özel teknolojik etkileri ve konfor vadeden detayları nedeniyle fiyatlarının sıradan koşu ayakkabılarından farklılaştığı dikkat çekiyor. Skechers, fiyat ve kalite arasındaki dengeyi yakalıyor. Kullanıcıların ayakkabıları almadan önce tüm özelliklerini incelemeleri ve detaylı kıyaslamanın ardından fiyatları karşılaştırması tavsiye ediliyor. Skechers benzersiz rahatlığı ve teknolojisi ile dünyada binlerce kullanıcının beğenisini kazanarak dolaplarında yer almaya layık görülüyor.

Sen de koşuya yeni başlayacak veya uzun süredir koşuyor ancak doğru ekipmanı arıyor olabilirsin. Aradığın bayan koşu ayakkabısı veya erkek koşu ayakkabısı modellerini Skechers koleksiyonunda bulabilirsin. Koşu konforu için özel tasarlanan ayakkabıların taban teknolojilerinden emin olabilirsin. Estetik görünümleri ile koşu stilinin en şık parçası olacak spor ayakkabı modellerini, dolabına ekleyerek her adımda ayağında olduklarını bile unutabilirsin. Her antrenmanda kendi rekorunu kırmayı, hızın hız katarak rüzgarla yarışmayı isteyenlerdensen sen de Skechers konforu ile tanışmalısın. Skechers ürünleri, ayrıcalıklı alışveriş seçenekleri ile Skechers.com.tr’de ve Skechers mağazalarında seni bekliyor. Skechers.com.tr’den yapacağın her alışverişte peşin fiyatına 2 taksit, vade farkıyla 9 taksit imkanı seninle. Siparişini hemen oluşturabilir, koşu ayakkabılarının kısa sürede kapını çalması için alışverişi tamamlayabilirsin. 

back to top
Filtreler