Ürün iptal, Değişim, İade ve İnceleme Politikamız

Siparişimdeki ürünleri nasıl iade edebilirim?

Siparişindeki ürünleri e-irsaliye veya e-fatura ile birlikte, iade şartlarına uyması durumunda sana ulaştığı tarihten itibaren 30 gün içerisinde MNG kargo ile ücretsiz olarak tarafımıza gönderebilirsin.

İade etiketleri, ayakkabı kutusunun zarar görmeyeceği şekilde kutu içerisine veya kargo poşeti üzerine yapıştırılmalıdır.

İade ettiğin ürün bize ulaştığında ve onaylandığında, tarafına e-posta bilgilendirmesi yapılacaktır. İade şartlarına uyması durumunda, 10 iş günü içerisinde ürün tutarı siparişi vermiş olduğunuz kartınıza iade edilir. Taksitli yaptığınız alışverişlerde Skechers bankanıza tek seferde ödeme yapar, bankanız tarafınıza bu ödemeyi taksitli olarak gerçekleştirir.

İadeni istersen iade çeki karşılığında belirli Skechers mağazalarımızdan da gerçekleştirebilirsin. Mağazadan iade etmen durumunda siparişindeki ürünün tutarı tarafına iade çeki olarak verilir. Bu çeki belirli Skechers mağazalarımızdan veya skechers.com.tr’de kullanabilirsin. Mağazalarımızda kredi kartına iade yapılmamaktadır. Farklı satış kanallarından yapılan alışverişlerde Skechers mağazalarından iade yapılmamaktadır.

İade Koşulları

Kullanılmış, kutusuz gönderilen veya benzeri nedenlerle orijinalliğini kaybetmiş ürünlerin iadesi kabul edilmemektedir.

İade Adresi

Akçaburgaz mahallesi Muhsin Yazıcıoğlu cad. no: 3 Esenyurt - İSTANBUL
MNG Kargo İade Kodu: 376988506

Siparişimdeki ürünleri Skechers mağazalarından iade edebilir miyim?

İadeni istersen 30 gün içerisinde iade çeki karşılığında, ONLINE SİPARİŞLERDE İADE ÇEKİ VE DEĞİŞİM SERVİSİ ibaresi bulunan belirli Skechers mağazalarımızdan gerçekleştirebilirsin.
Mağazadan iade etmen durumunda siparişindeki ürünün tutarı tarafına iade çeki olarak verilir. Bu çeki, ONLINE SİPARİŞLERDE İADE ÇEKİ VE DEĞİŞİM SERVİSİ ibaresi bulunan belirli Skechers mağazalarımızdan veya skechers.com.tr’de kullanabilirsin. Farklı satış kanallarından yapılan alışverişlerde Skechers mağazalarından iade yapılmamaktadır.

İade çeki nedir?

Siparişindeki ürünleri mağazalarımızdan iade etmen durumunda, iade edeceğin ürün tutarı kadar tarafına iade çeki verilir.
Bu çek bir ödeme aracıdır. İade çekini belirli Skechers mağazalarımızdan veya skechers.com.tr’de kullanabilirsin.

Ücret iadem ne zaman tarafıma yatacak?

İade ettiğin ürün bize ulaştığında ve onaylandığında, tarafına e-posta bilgilendirmesi yapılacaktır.
İade şartlarına uyması durumunda, 10 iş günü içerisinde ürün tutarı siparişi vermiş olduğunuz kartınıza iade edilir.
Taksitli yaptığınız alışverişlerde Skechers bankanıza tek seferde ödeme yapar, bankanız tarafınıza bu ödemeyi taksitli olarak gerçekleştirir.

İade Çeki Karşılığında Hangi Mağazalarda İade Yapabilirim? İade Çekimi Hangi Mağazalarda Kullanabilirim?

Online siparişini mağazadan iade etmen durumunda siparişindeki ürünün tutarı tarafına iade çeki olarak verilir. Kredi kartına iade yapılmamaktadır. İade çeki alabileceğin ve kullanabileceğin mağazalar aşağıdaki gibidir.:

Ankara Cepa, Ankara Optimum, Antalya Marka, Antalya Moa, Antalya Terracity, Bursa Korupark, Bursa Marka, İstanbul Akasya, İstanbul Buyaka, İstanbul Capacity, İstanbul Cevahir, İstanbul EMAAR, İstanbul Forum, İstanbul Hilltown, İstanbul İstiklal, İstanbul İstinye Park, İstanbul Maltepe Park, İstanbul Marmara Forum, İstanbul Marmara Park, İstanbul Metropol, İstanbul MOI, İstanbul Olivium, İstanbul Optimum, İstanbul Piazza, İstanbul Şaşkınbakkal, İstanbul Vadi, İstanbul Venezia, İstanbul Viaport, İstanbul Zorlu, İzmir Forum Bornova, İzmir Optimum, İzmir Westpark, İzmit Outlet, M1 Adana, Mersin Forum, Samsun Piazza

Siparişimdeki ürünleri değiştirebilir miyim?

Faturası kesilmemiş siparişin için ürün renk/beden değişimi, ekleme, çıkartma gibi işlemler yapılamamaktadır.

Faturası kesilmiş ve tarafına teslim edilmiş ürünler için 30 gün içerisinde belirli Skechers mağazalarımızdan renk/beden değişikliği yapabilirsin.

Siparişimdeki ürünleri Skechers mağazalarından değiştirebilir miyim?

Faturası kesilmiş ve tarafına teslim edilmiş ürünleri 30 gün içerisinde sipariş numaran veya faturan ile belirli Skechers mağazalarımızdan renk, beden veya yeni ürün değişikliği yapabilirsin. Farklı satış kanallarından yapılan alışverişlerde, Skechers mağazalarından değişim yapılmamaktadır.

*Siparişindeki ürünün tutarı yeni ürün tutarı ile aynı ise direk değişim yapılır.
*Yeni ürün tutarı siparişindeki ürünün tutarından az ise aradaki tutar iade çeki olarak tarafına verilir. Bu çeki istediğin Skechers mağazalarımızdan veya skechers.com.tr’de kullanabilirsin.
*Yeni ürün tutarı siparişindeki ürün tutarından fazla ise aradaki fark, tarafından tahsil edilir.

Siparişimi iptal edebilir miyim?

Faturası kesilmemiş olan tüm siparişlerini iletişim formu üzerinden veya 0850 488 02 00 numaralı Skechers müşteri hizmetlerimizi arayarak iptal edebilirsin. Faturası kesilmiş siparişler için iptal işlemi yapılamamaktadır.

Siparişin tarafına ulaştığında, iade koşullarına uyması durumunda ürün(leri) iade edebilirsin.

Siparişimdeki ürün bir süre sonra kusurlu çıktı, incelemeye nasıl gönderebilirim?

İnceleme yasal sürecimiz en geç 30 iş gününde size yanıt verilecek şekilde işlemektedir.

Mağazalarımızdan Alınan Ürünlerin İncelemeye Gönderilmesi

1. Ürününüzü mağazalarımıza getirdikten sonra mağazamız tarafından inceleme formu doldurulur ve size imzalatılır. Ürün inceleme sürecinizin tamamını size verilen bu formda yazan ürün inceleme destek talep numaranız ile takip edebilirsiniz.

2. Ürün inceleme formu açılırken sizinle iletişim kurabilmemiz için GSM numaranız ve varsa e-mail adresiniz mağazamız tarafından istenecektir. Ürün inceleme sürecindeki gelişmeler size sms ve e-mail yoluyla bildirilecektir.

3. Ürününüz, ürüne ait faturanız ve inceleme formunuz ile birlikte İnceleme birimimize gönderilecektir.

4. İnceleme talebinizde üretim kaynaklı bir hata bulunmuş ve inceleme talebiniz kabul edilmişse sms/e-mail ile bilgilendirilmenizin ardından mağazalarımıza giderek değişim işleminizi gerçekleştirebilirsiniz.

5. İnceleme talebinizde üretim kaynaklı bir hata bulunamamış ve inceleme talebiniz reddedilmişse sms/e-mail ile bilgilendirilmenizin ardından ürününüz, inceleme sonuç mektubunuz ile birlikte, inceleme formu açtırdığınız mağazamıza kargo ile gönderilecektir. İnceleme sonucunda ret kararı verilmiş ürününüzü en fazla 60 gün içinde mağazamızdan teslim almanız gerekmektedir. Bu süre içerisinde teslim almadığınız ürünleriniz imha depomuza sevk edilerek imha edilecektir.

Web Sitemizden Alınan Ürünlerin İncelemeye Gönderilmesi

1. www.skechers.com.tr web sitemizden aldığınız ürünleri, aşağıda yer alan adresimize ürün faturası ile birlikte gönderebilirsiniz. Faturasız olarak gönderilen ürünler incelemeye alınmayacak ve adresinize geri kargolanacaktır.

2. Ürünleri anlaşmalı kargo firmamız olan MNG Kargo ile 519223635 koduyla göndermeniz durumunda kargo bedeli tarafımızdan karşılanmaktadır. Anlaşmalı kargo firmamız MNG Kargo ile göndermemeniz ya da iade kodunu belirtmemeniz durumunda kargo bedeli tarafımızdan karşılanmaz.

3. İnceleme talebinizde üretim kaynaklı bir hata bulunmuş ve inceleme talebiniz kabul edilmişse e-mail ile bilgilendirilmenizin ardından üyelik hesabınıza fatura tutarı kadar kupon kodu tanımlanacaktır. Tanımlanan kupon sadece skechers.com.tr’ de geçerlidir.

4. İnceleme talebinizde üretim kaynaklı bir hata bulunamamış ve inceleme talebiniz reddedilmişse e-mail ile bilgilendirilmenizin ardından ürününüz inceleme sonuç mektubunuz ile birlikte adresinize kargo ile gönderilecektir.

İnceleme Adresi: (Sadece online alışverişler için geçerlidir) Akçaburgaz Mahallesi Muhsin Yazıcıoğlu Cad. No: 3 Esenyurt - İSTANBUL

MNG Kargo İade Kodu: 519223635

Bilgi almak istediğiniz konular için Hafta içi 09:00-18:00 saatleri arasında, 0850 488 02 00 numaralı müşteri iletişim merkezimizi arayabilirsiniz.

back to top
Filtreler