Okul Ayakkabıları

(120 Ürün)
Filtreler
Filtreleri Kapat
Filtreleri Düzenle
Beden
Cinsiyet
Renk
Ürün Çeşidi
Ürün Detayı
Özel Günler
Ürün Teknolojisi
Koleksiyon
Fiyata Göre
Beden
(28)
(32)
(27)
(17)
(12)
(17)
(25)
(19)
(29)
(59)
(63)
(83)
(3)
(47)
(35)
(3)
Cinsiyet
(49)
(39)
(16)
(16)
Renk
(1)
(5)
(3)
(23)
(3)
(4)
(9)
(15)
(6)
(9)
(41)
(1)
Ürün Çeşidi
(10)
(23)
(87)
Ürün Detayı
(2)
(5)
(12)
(1)
(25)
(14)
(56)
(49)
(1)
(6)
(10)
Özel Günler
(63)
(16)
(55)
(16)
(45)
Ürün Teknolojisi
(2)
(15)
(3)
(6)
Koleksiyon
(1)
(2)
(6)
(2)
(1)
(4)
(3)
(1)
(2)
(6)
(2)
(1)
(2)
(1)
(1)
(1)
(2)
(6)
(3)
(1)
(3)
(2)
(3)
(3)
(1)
(6)
(2)
(3)
(1)
(2)
(10)
(2)
(2)
(1)
(2)
(1)
(1)
(2)
(2)
(1)
(2)
(1)
(1)
(1)
(1)
(4)
(2)
(1)
(1)
(1)
(2)
(5)
Fiyata Göre
Beden Seçiniz
Cinsiyet Seçiniz
UYGULA
Tüm Filtreleri Göster
Daha Fazla Göster

Okul ayakkabıları; öğrenci üniformasının bir parçası olmanın ötesinde çocuğunuzun günlük aktiviteleri ve genel rahatlığı için de çok önemlidir. İdeal okul ayakkabısı, çocukların eğitim maceralarına başlarken onların adımlarını güvenle atmalarına destek olur ve saatlerce süren öğrenme, oyun ve keşif boyunca onlara yardımcı olur. Okul ayakkabısı dünyası geniş ve çeşitlidir; geleneksel deriden son teknoloji spor tarzlara kadar çok fazla sayıda çeşit beğenilerinize sunulmuştur. Okul ayakkabıları, optimum ayak desteği için ayak kemeri desteği ve yastıklama özelliği olmalıdır. Özellikle gelişmekte olan gençlerde düztabanlık ve ayak kemeri sorunları gibi sorunların önlenmesine yardımcı olur. Enerjik ve hareketli gençlerin kaymaya dayanıklı tabana sahip okul ayakkabıları tercih etmesi önemlidir. Bu şekilde tercih edilen ayakkabılar sayesinde dengeyi korumak ve özellikle kaygan veya ıslak koşullarda kaza tehlikesini azaltmak mümkün olacaktır.

Okul ayakkabıları gün içerisinde uzun süreli kullanılacağı için sağlam iç ve dış malzemelerden üretilmelidir. Bu şekilde kullanım ömrü de uzayacaktır. Olası aşınma ve yıpranmaya dayanabilmek için okul ayakkabılarının genellikle deri veya sentetik deri gibi sağlam malzemelerden üretilmesi gerekir. Okul ayakkabıları çabuk kirlenebileceği için temizliği kolay olmalıdır. Ayakkabıların temizliği için özel solüsyonlar ve bezler bulunmaktadır. Okul ayakkabılarında çocuğun yaşına göre cırt cırtlı bantlar, tokalar ya da bağcıklar bulunabilir. Kullanılan bağlama yöntemi çocuğun yaşına ve ayakkabılarını giyip çıkarmadaki bağımsızlık düzeyine uygun olmalıdır. Okul ayakkabısı seçerken okulun renk, stil veya diğer kısıtlamaları öngören kıyafet kurallarına uyulmalıdır. Satın alma işlemi yapmadan önce kurumun politikalarını gözden geçirmek çok önemlidir. Ebeveynler, gelişime daha fazla yer veren okul ayakkabıları satın almayı düşünmek istiyor. Çocuklara çok dar gelen ayakkabıları satın almaktan kaçınmak en iyisidir çünkü gelişim çağındaki çocukların ayakları hızla büyüyecektir.

Rahat Okul Ayakkabısı Modelleri

Öğrencinin üniformasının veya kıyafet kuralının önemli bir parçası olan bu ayakkabılar okul gününün büyük bölümünde giyilir. Gençlerin sağlığı ve güvenliği için tüm gün onlara eşlik edecek olan okul ayakkabılarını doğru şekilde seçmek gerekmektedir. Okullarda çoğunlukla spor ayakkabı, bez ayakkabı ve kreş ayakkabısı kullanılmaktadır. Okul ayakkabıları rahat olmalıdır ne çok sıkı ne de çok bol olmalıdır. Çok sıkı olan ayakkabılar çocuğunuzun gelişimi kötü yönde etkilerken birtakım ayak rahatsızlıklarına da sebep olacaktır. Ayak parmaklarının ağrı veya rahatsızlık çekmeden hareket edebilmesi için yeterli alan olmalıdır. Çocuklar tüm gün hareketli bir hayat tarzına sahip oldukları için onların refahı adına hareketlerini de kısıtlamayacak ayakkabı tercihleri yapılması gerekir. Çok bol ayakkabılar ise çocuğunuzun ayağını yeterince saramadığı için düşmelere ve yine ayak rahatsızlıklarına sebebiyet verecektir. Ayağa tam oturmayan ayakkabılarda kullanılan materyalin aşınma ve yıpranma yapması da kaçınılmazdır.

İndirimli Okul Ayakkabısı Çeşitleri

Öğrencinin üniformasının gerekli bir parçası olan okul ayakkabısını indirimli şekilde almak için Skechers web sitesine, yakınınızda bulunan fiziksel Skechers mağazalarına veya çevrimiçi Skechers uygulamasına göz gezdirebilirsiniz. Çocuğunuzun ayak sağlığını düşünerek tasarlanan ayakkabılar hem sizin hem de çocuğunuzun çok hoşuna gidecek. Okul gününün büyük bölümünde giyilen çok çeşitli renk, malzeme, grafik özelliklerine sahip olan kız ve erkek kışlık ayakkabı çeşitlerine Skechers’tan sahip olabilirsiniz. Gençlerin sağlığı ve güvenliği için okul ayakkabılarını konfor ve güvenlik adına doğru şekilde seçmek için Skechers spor ayakkabı, bez ayakkabı ve kreş ayakkabısı çeşitlerini inceleyebilirsiniz.

Ortopedik ve Rahat Tabanlı Okul Ayakkabıları

Öğrencilerin günün önemli bir bölümünde ayakkabı giymesi nedeniyle okul ayakkabılarında ortopedik tabanlar konfor, sağlık ve güvenlik açısından önemlidir. Ortopedik tabanlıkların destek ve hizalama faydaları, sağlıklı ayak gelişimini teşvik edebilir ve ayakla ilgili sorunların, ağrının ve rahatsızlığın olasılığını azaltabilir. Ebeveynler ve bakıcılar, çocuklarının okul ayakkabıları için ortopedik tabanlık seçerken onların benzersiz ihtiyaçlarına en iyi uyumu ve işlevselliği sağlamak amacıyla pediatrik ortopedi uzmanlarına veya ayak hastalıkları uzmanlarına danışmalıdır. Plantar fasiit, topuk ağrısı veya büyümeyle ilişkili ağrı gibi durumlar bazen gençlerin ayak ağrısı veya rahatsızlığı hissetmesine neden olabilir. Ortopedik tabanlık, ihtiyaç duyulan yerde kişiye özel destek ve yastıklama sağlayarak bu sorunları hafifletebilir.

Okul ayakkabısının ayağa uygun desteği sağlamak için yastıklama ve ayak kemeri desteğine sahip olması gerekir. Bu, özellikle büyüyen gençlerde düz tabanlık ve ayak kemeri sorunları gibi sorunların önlenmesine yardımcı olur. Ortopedik iç taban veya ortez olarak da adlandırılan ortopedik taban, ayakları desteklemek, yastıklamak ve düzeltmek için ayakkabıların içine yerleştirilen özel bir parçadır. Kemer desteği genellikle ortopedik taban tasarımlarına dahil edilir. Bu destek, ayak kavisi henüz gelişmekte olan çocuklar için önemli olan ayağın doğal kavisinin korunmasına yardımcı olur. Sağ ve sol ayak kemeri desteği ile düz ayaklar, çöken kemerler ve aşırı pronasyon önlenebilir veya düzeltilebilir. Ortopedik tabanlı ayakkabı kullanmanın bir diğer önemli avantajı da ayakkabının ergonomik olması sayesinde tutarlı ayak hizalamasını destekleyebilme özelliğidir. Bu özellik de genel olarak gelişmiş duruş sağlar. Doğru duruşa sahip olmak çocukların fiziksel olarak gelişmesine yardımcı olur ve kas-iskelet sistemi sorunlarına yakalanma olasılığını azaltır.

Tüm bu özelliklerinin yanı sıra ortopedik tabanlık kullanmanın çocuğunuz için güvenlik işlevi de bulunmaktadır. Ayakkabının sağladığı yastıklama ve şok emilimi ortopedik tabanlarla artırılır. Bu işlev, çocuğun koşarken, zıplarken veya spor yaparken ayakları, ayak bilekleri ve dizleri üzerindeki baskıyı azaltmaya yardımcı olur. Sonuç olarak yaralanma ve ağrı riski azaltılabilir. Bunların yanı sıra çocuklarınızın güvenliğini sağlamak için okul ayakkabılarının kaymaz veya kaymayı önleyici tabanları olması önemli bir ayrıntıdır.

Kaliteli Okul Ayakkabıları ile Dikkatleri Üzerinize Çekin

Okul günleri uzun olabilir ve çocuklar zamanlarının çoğunu ayakta geçirirler. Ortopedik tabanlı okul ayakkabıları çok daha rahat olabilir, uzun süre ayakta durmanın ve yürümenin getirdiği yorgunluk ve ağrıyı hafifletebilir. Ortopedik tabanlar, kalıtım veya diğer nedenlerden dolayı ayak deformiteleri veya hizalama sorunları geliştirmeye yatkın olan gençler için özellikle faydalıdır. Kişiye özel uyum sağlayan kaliteli ayakkabıları tercih etmeniz çocuğunuz için avantaj sağlayacaktır. Ortopedik tabanlık, çocuğun ayağının özel gereksinimlerine uyacak şekilde yapılabilir. Ortopedi uzmanları, ayakla ilgili belirli sorunları çözmek için konfor ve desteği artıran özel bir uyum sağlayan tabanlık tasarlayabilir.

Okul Ayakkabısı Satın Alırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

  • Okul çağına gelmiş olan çocuğunuzun okul üniformasına okul kurallarına da uyacak şekilde bir okul ayakkabısı tercih edilmesi gerekir.
  • Okul çağındaki çocukların gelişimleri devam ettiği için ortopedik ve rahat tabanlı bir ayakkabı tercih edilmesi elzemdir. Tüm gün aktif olan çocuklarınızın hem hareketleri kısıtlanmayacak hem de genel sağlıkları korunmuş olacaktır.
  • Çocuğun yaşına bağlı olarak okul ayakkabıları Velcro kayışlar, tokalar veya bağcıklar içerebilir. Çocuğun ayakkabısını takarken kullanılan yöntemin çocuğun yaşına ve bağımsızlık derecesine uygun olması gerekir.
  • Okul ayakkabısı seçerken renk, stil veya diğer sınırlamaları belirtebilecek kıyafet kurallarına uyulmalıdır. Satın almadan önce kurumun politikalarını anlamak önemlidir.
  • Ebeveynler biraz daha fazla büyüme potansiyeli olan okul ayakkabılarına yatırım yapmayı düşünebilirler. Çocuklar için ayakları hızla büyüyebileceğinden çok dar ayakkabı satın almaktan kaçınmanız önerilir.

Okul Ayakkabısı Fiyatları

Çocuk okul ayakkabısı fiyatları, ayakkabıların üretiminde kullanılan malzemeye, stile ve ürün tercihine bağlı olarak farklılıklar gösterebilir. Çocuk spor ürünlerinin modelleri ve fiyatları hakkında güvenilir ve güncel bilgi almak için Skechers web sitesine, yakınınızda bulunan fiziksel Skechers mağazalarına veya çevrimiçi Skechers uygulamasına göz atabilirsiniz.

back to top
Filtreler