Renk
Beden
Fiyata göre filtrele

Kadın Tayt (14 Ürün)

Filtreler

Kadın giyim modellerinin en rahat parçalarından olan ve dört mevsim giyilebilmesi ile her kadının dolabında birkaç çeşidi ile kendine yer bulan kadın taytlar, renk renk, desen desen alternatifleriyle Skechers’ta seni bekliyor. Seçim yapmanı kolaylaştıracak öneriler de seninle. Spor taytlarını yakından tanımak, kullanım alanları, seçim kriterleri hakkında bilgi edinmek ister misin?

Spor Kadın Tayt

Kadın Spor taytları, kumaşlarına, boylarına, kullanım alanlarına göre çeşitleniyor. Kısa, bilek boyunda ve uzun taytlar kullanıcılara sunuluyor. Kimi modeller kışın kullanım için ısıtıcı iç katman bulundururken mevsimlik modellerde, hava transferi sağlayan kumaşlar kullanılıyor. Esnek kumaşları ile konfor sağlayan ve şıklıkları ile öne çıkan taytlar, her geçen sezon sportif giyim modasındaki yerini sağlamlaştırıyor. Çeşitler arasında desenli ve düz renkli modeller bulunurken, pamuklu, polyester, spandex (likralı) pek çok farklı kumaştan hazırlanan seçenekler de kullanıcılara sunuluyor.

Kadın Spor Tayt Çeşitleri Nerede Giyilir?

Hem günlük giyimde hem de egzersiz esnasında rahatlık sağlayan kadın taytlar, dilenen her yerde giyilebiliyor. Hem indoor aktivitelerde hem de outdoor alanlarda tayt giyebilirsin. Spor salonunda, alışverişlerde, evde, koşu yaparken, yürüyüş esnasında, okulda veya işte tayt ile hareketlerini özgürleştirebilirsin.

Kadın Spor Tayt ile Günlük Taytların Farkı Nedir?

 •         Günlük kadın taytlar genellikle pamuklu ve penye kumaşlardan tasarlanıyor. Spor taytları ise daha çok sentetik veya spandex (likra) kumaşlardan üretiliyor.
 •         Günlük kadın taytlar, zamanla eklem yerlerinde bollaşma yaratırken, kumaş teknolojisi sayesinde spor taytları vücutta fit duruşunu koruyor.
 •         Kadın Spor taytlarının iç göstermez özellikte olması gerekiyor.
 •         Spor için özel tasarlanan kadın taytlar, nemin dışarı atılmasını sağlıyor. Günlük taytlar ise terleme ile vücuda yapışabiliyor.
 •         Kadın Spor taytları, günlük yaşamda da kullanılabiliyor. Günlük taytların ise sporda kullanılması terleme durumunda kullanıcıları zorlayabiliyor.
 •         Farklı egzersizler için farklı kadın spor taytları bulunuyor, böylece kullanıcıların giyimde en yüksek konforu hissetmesi mümkün oluyor.
 •         Kışlık kadın taytların koşu esnasında rüzgarı kesmesi gerekiyor, bazı modellerde zorlu şartlar için su geçirmez teknolojiler de kullanılabiliyor.

Kadın Tayt mı Eşofman mı?

Eşofman altı gibi giyimde tercih edilen birçok kıyafet, hareket sırasında, özellikle yerde yapılan egzersizlerde kıvrılarak, yukarı doğru sıvanarak kullanıcıların rahatsız olmasına neden oluyor. Taytlar özel kumaşları ile vücudu nazikçe sararak hareketlere uyum gösteriyor. Taytlar, hafif kumaşlardan tasarlandığı için ağırlık yapmıyor. Esnek kumaşlar, her ekleme uyum göstererek bollaşmadan formunu koruyor. Spor tayt, vücudu saran dokuması ile fit görünmeye yardımcı oluyor. Taytlar, adeta ikinci bir ten gibi bacakları sararak yüksek genişleme kapasitesi ile egzersizleri değişmez destekçisi oluyor. Yüksek belli tasarlanan kadın altı, hareketler esnasında bele tutunuyor ve kaymadan kullanıcılara eşlik ediyor. Sert veya cildi sıkan lastikler taytlarda yer almıyor. Bu sayede, bilek ve bel kısımlarında rahatsız edici izler de oluşmuyor. Birçok günlük kadın eşofman altı nem transferi özelliği olmadığı için, egzersiz esnasında nemi içeride tutuyor, bu da bir süre sonra eşofman altında rahatsız edici yapışkan his ve koku olmasına neden olabiliyor. Oysa spor için uygun olan eşofman altları ve taytlar nemi dışarı atarak ferah hissin korunmasına yardım ediyor.

Kadın Tayt Seçerken Nelere Dikkat Edilmeli?

 •         Kadın Tayt seçerken yapacağın egzersize göre modelleri elemelisin.
 •         Tayt bedenine göre olmalı, tayt ürünlerini seçerken standart giyim bedenini referans alabilirsin.
 •         Kadın taytlar, spor ayakkabı, tişört, sporcu sütyeni ve sweatshirt gibi kombinleneceği parçalara uyumlu renk ve desenlerde olmasını tercih edebilirsin.
 •         Eşya taşıyacaksan cebi olan taytları seçmelisin.
 •         Kumaşın kullanım alanına ve mevsime uygun transfer desteklerini vermesine dikkat etmelisin.
 •         Kumaş esnekliğine bakmalısın. Kumaş içeriğinden esnekliği anlayabilirsin.

Kadınlar için Spor Tayt Kumaşı Nasıl Olmalı?

Kadın spor taytları da aynı sporcu sütyenleri gibi spandex, likralı kumaşlardan tasarlanıyor. Spor tayt kumaşının nem ve hava transferi yapması gerekiyor. Tayt üzerinde zımba, fermuar gibi eklentiler bulunmamalı. Bu eklentiler, yatılarak yapılan egzersizlerde, hareket esnasında oluşan baskı nedeniyle  canın yanmasına neden olabiliyor. Kumaşların esnek, dayanıklı olması da gerekenler arasında not düşülüyor.

10 Farklı Spora Göre Rahat Kadın Tayt Seçimi

10 farklı spor için kadın taytlarda araman gereken özellikleri senin için listeledik. İşte tayt seçimi esnasında kriterlerini oluşturması gerekenler:

Pilates: Pilates kumaşının kaymaz, orta sıkıştırma özelliğinde olması gerekiyor. Üzerinde eklentiler, metal parçalar olmamasına özen göstermelisin. Pilates bol bol eğime, uzanma hareketleri içerdiği için yükse belli modelleri tercih ederek daha rahat hissedebilirsin. Bel kısmının düz olmasına, düzgülü olmamasına özen gösterebilirsin.

Yoga: Hafif sıkıştırma etkisi sunan, geniş bel bandına sahip taytlar yoga için ideal görülüyor. Esnek taytlar giymeli, teri dışarı atan, dikişsiz veya düz dikişli alternatiflere bakmalısın. Hareketler sırasında dikişler de canını acıtabileceği için ince dikişli taytları seçebilirsin.

Koşu: Koşu esnasında yoğun hareket olduğundan koşu taytlarının muhakkak çok esnek olması gerekiyor. Fitil panelleri bulunan taytlar koşu için öneriliyor. Koşu esnasında bacakların biraz sıkı olması, biraz sıkı saran taytlar giymek tavsiye ediliyor. Kumaşlarının sentetik ya da spandex olması belirtiliyor. Nefes alan kumaşlar, yoğun harekette bile vücut ısısının sabit kalması için destek sağlıyor. Soğuk havalar için ise rüzgarı ve su tutmayı engelleyen alternatifler dikkat çekiyor.

Fitness: Fitness çalışacaksan, yüksek performans gerektiren sporlara uygun dayanıklı taytlara yönelmelisin. Tül veya file gibi hassas parçaları olan taytlardan uzak durmalısın. Daha çok ter atacağın için nem transferini seçim esnasında ön planda tutmalısın.

Bisiklet: Bisiklet sürerken çanta taşıyamayacağın için güvenli cebi olan tasarımlara yönelebilirsin. Bisiklet meraklıları genellikle ağ kısmı destekli, kışı şortlarla daha rahat ediyor. Özel örme ve dolgularla güçlendirilen bisiklet şortlarına bakabilirsin.

Streching: Eğer streching yapacaksan, kumaşın da bedenin kadar esnek olması gerekiyor. Taytın belinin yüksek, kaymayan kumaştan olması da konforu garanti ediyor.

Yürüyüş: Yürüyüş ritmi ne olursa olsun, yürüyüş esnasında dizlerin ve bacakların rahat etmesi gerekiyor. Eklemlerde biriken bol taytlar asla tavsiye edilmiyor. Yürüyüş taytlarının ince kumaştan ve bedeni tam olarak saran alternatiflerden seçilmesi konfor için önem arz ediyor. Yürüyüş için uzun taytların yanı sıra hemen diz altında biten seçenekler de dikkate alınabiliyor.

En İyi Kadın Tayt Hangisi?

En iyi kadın tayt kişilerin ihtiyaçlarını en iyi karşılayan seçenek oluyor. Kişilerin ihtiyaçları birbirinden farklı olduğu için tek bir modele en iyi tayt demek de doğru bulunmuyor. Örneğin, yoga için tayt arayan kişilerin hafif sıkı taytlara ihtiyacı varken, koşu yapanların yoğun egzersiz, sert hareket için kasları sıkıştıran daha sık dokumalı tayt modelline gereği ortaya çıkıyor. İki kişinin de alması gereken ve kendileri için “en iyi” seçenek olan taytlar değişiyor.

Kadın Spor Tayt Bedeni Nasıl Seçilir?

Kadın Taytlar, genellikle small, medium, large gibi bedenlerle sunuluyor. Günlük giyimde kullandığın kıyafetlerin bedenlerine göre tayt bedenini tahmin edebilirsin. Performan söz konusu olduğunda, yanlış bedende giysi seçmek ciddi sorunlar oluşturabiliyor. Eğer bedeninden emin değilsen Skechers beden ve numara çizelgelerinden destek alabilirsin. Taytları Skechers mağazalarında deneyerek de alışveriş yapabilir, üzerinde nasıl durduğunu görebilirsin.

Kadın Spor Taytı Nasıl Yıkanır?

Eğer kıyafetlerin su geçirmezlik özelliği yoksa, tersini çevirerek soğuk suda, hassas programda yıkayabilirsin. Kıyafetin rengine, desenine uygun çamaşır deterjanını seçebilirsin. Su geçirmez ürünleri yıkarken kesinlikle yumuşatıcı kullanmamalısın. Çamaşırlar, yıkamanın son devrinde yumuşatıcı ile buluştuğu için su geçirmez kumaşların durulanması yeterli gelmiyor ve yumuşatıcı dokularda kalabiliyor. Bu nedenle su itici kumaşları yumuşatıcı olmadan temizlemeye özen göstermelisin. Eğer taytın etiketinde başka bir yönerge yer alıyorsa, ürüne özel hazırlanan önerileri dikkate almalısın. Dilersen spor taytlarını elde de yıkayarak temizleyebilirsin. Özel spor kumaşları, leke tutma açısından kullanıcılara kolaylık sağlıyor. Birçok tayt kumaşı üzerinden, günlük lekeler kolaylıkla, yoğun çabalara gerek kalmadan arındırılıyor. Fitness ve egzersiz kıyafetleri yıkamanın ardından ütü gerektirmiyor, kırışmayan kumaşların kurutma makinesine atılması da önerilmiyor. Taytları asarak kurutmalı ve ütülemeden kullanmalısınız.

Kadın Spor Taytlar için Kombin Önerileri

Kadın spor taytlar, özellikle aynı veya uyumlu kumaşlardan hazırlanan sporcu sütyenleri ile kombinleniyor. Özellikle spor salonu kombinlerinde bu ikili sıklıkla görülüyor. Outdoor egzersizlerinde ise üzerine bir sportif tişört veya sweatshirt giyebilirsin. Eğer tayt yüksek belli ise, cut out adıyla anılan kısa sweatshirt ve tişörtleri tercih edebilirsin. Spor taytının altında, egzersiz sırasında muhakkak spor ayakkabı olmalı. Eğer günlük giyimde spor taytlarını tercih ediyorsan, günlük ayakkabı ve sneaker da giyebilirsin. Sportif stilini tamamlamak için bir sırt çantasından yardım alabilirsin. 90’lı yıllarda bolca görülen kısa taytlar, son yıllarda hızlı bir etki ile geri dönüyor. Kısa tayt üzerine oversize bir tişört giyerek modaya ayak uydurabilirsin. Eğer günlük giyimde bu kombini tercih ediyorsan, boyfriend tarzı bol ve düşük omuzlu bir denim ceket tercih edebilir ve tarzını bomber ceket ile kusursuz hale getirebilirsin. Eğer basenlerde fazla kilon varsa, tayt üzerine fermuarlı bir sweatshirt bağlayabilir veya uzun tişört elbise giyerek fazlalıkları kamufle edebilirsin. Dört mevsim giyilen sportif taytlarla şişme montları da kullanabilirsin. Dünya yıldızlarının da stillerinde bolca yer verdiği spor taytları, kombinlenirken zaman zaman uzay çağını anımsatan metalik tonlar ve neon renkler de dikkat çekiyor. Kombinde bu tip iddialı dokunuşlara yer vererek, sportif tarzını farklılaştırabilirsin.

Kadın Tayt Giyerken Nelere Dikkat Edilmeli?

 •         Kadın taytların bilek hizasında bitmesi ve paça kısmının tamamen bileğe oturması gerekiyor. Eğer tayt daha uzun ve bolsa, sana büyük olduğunu anlayabilirsin.
 •         Kadın taytın hareket ile belden düşmemesi ve bedene nazikçe tutunması şart koşuluyor. Eğer tayt belinden sık sık düşüyor ve çekme ihtiyacı duyuyorsan daha küçük bir beden almalısın.
 •         Kadın taytın altına giydiğin ayakkabıdan çorap görünmemeli. Uzun çorap giymek yerine bilekte biten modellere yönelebilirsin.
 •         Kadın tayt bedenin için dar olduğunda, dizlerinde, belinde ve bileklerinde kızarma ve çizgi izleri oluşabiliyor. Dar kadın tayt giymek hareketleri kısıtlıyor ve rahat hissetmeye mani oluyor. Dar bir tayt ile egzersiz yapmamalısın.
 •         Eğer daha fit görünüm arzuluyorsan, giyim için toparlayıcı etkili spor kadın taytlarını tercih etmeye özen gösterebilirsin. 
 • Bacak boyun kısaysa diz kapağının hemen altında biten taytları tercih etmemelisin, onlar bacak boyunu keserek daha kısa gösteriyor. Bileğe kadar uzanan taytlar ise daha uzun bacaklı görünmeyi sağlıyor. Uzun bacaklıysan diz altı, midi boy taytlar tam sana göre. 

Kadın Tayt Fiyatları

Tayt fiyatları, taytların tarzına, boyuna, teknik özelliklerine göre değişiyor. Kumaşın teknolojik özellikleri, taytın hafifliği, sıradan günlük taytlardan farkını belirliyor. Bu nedenle spor taytları günlük taytlardan daha yüksek fiyatlarla alıcı buluyor. Skechers taytlar, dayanıklı tasarımları, nefes alan özellikleri, şık görünümleri ile sıradan bir tayttan ayrılıyor. Skechers kadın taytları tercih edenler, egzersiz sırasında ve günlük yaşamda farkı deneyimliyor. Skechers, her modelinde fiyat kalite dengesini karşılıyor.

Sen de tayt modelleri arasından dilediğini seçerek hemen sipariş verebilir, dolabında konforun eş anlamlısı olan tasarımlara yer açabilirsin. Şıklığı kadar konforuyla da alkış alan taytlar sayesinde hareket özgürlüğünü kazanabilirsin.

back to top
Filtreler