CİNSİYET
ALT KATEGORİLER

Kadın Atlet

(1 Ürün)
Filtreler
Filtreleri Kapat
Filtreleri Düzenle
Beden
Fiyata Göre
Beden
(1)
(1)
Fiyata Göre
Beden Seçiniz
UYGULA
Tüm Filtreleri Göster
Daha Fazla Göster

Spor yaparken konforlu hissetmeyi sağlayacak kıyafetlerin seçimi, en az egzersiz içeriği kadar önem taşıyor. Kullanıcıların hem günlük hayatta kullanabilecekleri hem de egzersiz esnasında rahat olmalarını sağlayacak kadın atlet modelleri, sporda avantaj sağlıyor. Esnek kumaşları, ağırlaşmayan dokuları, hareket özgürlüğü tanıyan kesimleri, çabuk kuruyan kumaşları ve terletmeyen özellikleri ile aktif yaşama uygun tasarlanan kadın atlet modelleri, yoğun antrenmanlarda, hafif yürüyüşlerde veya günlük yaşamda tercih ediliyor. Her harekette sana an be an uyum gösteren, kullanışlı, şık ve özgürlük sağlayan kadın atlet tasarımları Skechers’ta, sen de koleksiyonu inceleyebilirsin. 

Peki spor için uygun kadın atlet modelleri nasıl olmalı biliyor musun? Öncelikle, eğer egzersiz sırasında kullanacağın bir kadın atlet almak istiyorsan, ürünün nem çekmemesine dikkat etmelisin. Hava ve nem transferi sağlayacak, hafif, ağırlaşmayan, yumuşak dokulu alternatifleri inceleyebilirsin. Sporcu kadın atletlerinin, herhangi bir ev kıyafeti ürününden farklı olması gerekiyor. Kumaşından  dikişine, dokusundan ağırlığına kadar her detayı aktif yaşama uygun tasarlanıyor. 

Kadın Spor Atlet

Spor sırasında hareketlerden en yüksek verimi almak için doğru kıyafet ve ekipmanları tercih etmelisin. Egzersizde kullanılan kadın atlet modellerinde çoğunlukla kalın askıların veya yüzücü sırtlı modellerin tercih edildiğini fark edebilirsin. Bu modellerin sportif tasarımlarda kullanılmasının tek nedeni havalı görünmeleri değil. Kadınlar, spor yaparken göğüslerin desteklenmesi hem konsantrasyon hem de sağlık için önem taşıyor. Birçok kadın bu nedenle egzersiz sırasında sporcu sütyenleri giyiyor. Özel kumaş ve dokuma şekilleri ile göğüslerin sabit durmasına yardımcı olan sütyenler, sportif atletlerle tamamlanıyor. Bazı kadın atlet, sütyen giymeye gerek kalmaması adına kendinden destekli oluyor. Bazıları ise sütyenin vücuda verdiği desteği tamamlamak ve omuzlara binen yükü dağıtmak adına kalın askılar taşıyor. Benzer bir şekilde yüzücü sırtın da fonksiyonel faydalarından söz edebiliriz. Kürek kemiklerinin özgürce hareket etmesine yardımcı olan yüzücü sırtı, hareketlere konfor sağlayan tasarımıyla atletleri de tamamlıyor. 

Sporcu Kadın Atleti Alınırken Nelere Dikkat Edilmelidir?

 • Sporcu kadın atletlerinin kol ağızlarının günlük modellerden biraz daha açık olduğunu fark edebilirsin. Bunun nedeni spor sırasında konforlu hissedebilmek için geniş kol evlerinin daha işlevsel olması. Sen de sporcu kadın atlet alırken kol kesiminin yeterince açık olduğundan emin olmalısın. 
 • Benzer bir şekilde, kadın atletlerin boyun kısmı da herhangi bir kadın spor tişört modelinden genellikle daha geniş oluyor. Hem vücuda daha çok hava teması sağlaması hem de hareket esnasında kısıtlılık yaratmaması nedeniyle yakası daha açık kadın atlet modellerini spor reyonlarında görebilirsin. 
 • Sporcu kadın atletlerde terletmeyen kumaşlar tercih ediliyor. Kadın atletlerde yer alan mesh detaylar, vücut sıcaklığının dengelenmesine yardımcı oluyor. Ürün seçerken kumaş özelliklerine dikkat etmeli ve ter çekmeyen, hava alan kumaşları tercih etmelisin. 
 • Esnek kumaşlar ve regular kesimler, kullanıcıların hareket özgürlüğünü garanti altına alıyor. Sporcu kadın atleti alırken vücudu sıkmayacak kadar bol ancak hareketleri kısıtlamayacak kadar dar modelleri tercih edebilirsin. 
 • Kadın atletlerde uzun tasarımlar kadar crop kesimler de dikkat çekiyor. Genellikle kadın spor tayt modelleriyle beraber kombinlenen kısa üstler, hem havalı bir görünüm hem de ferahlık hissi vadediyor. Özellikle yılın trendlerini yansıtan, sokak modasına uygun bir spor kombin arzu ediyorsan crop seçeneklere yönelebilirsin. 
 • Sporcu kadın atlet seçerken öncelikle hangi sporu yapacağını kıstas almalı ve ona uygun kıyafetler tercih etmelisin. Keza, vücut yapını da göz önüne almalısın. Kadın atletin, spordaki hareketleri kısıtlamamasına dikkat etmelisin. Örneğin, fitness veya basketbol gibi sporlarda, kolsuz tişört görünümündeki atletler daha çok tercih ediliyor. Hem sağladığı konfor hem de hareket özgürlüğü ile salon sporlarında avantaj oluşturan modeller arasından seçim yapabilirsin. 
 • Kadın atlet alırken, kombinleyebileceğin kıyafetleri düşünmelisin. Uyumlu renklerde, desen ve kesimlerde seçenekleri değerlendirerek, dolabındaki diğer parçalara uygun seçenekleri almalısın.

Kadın Atlet Bluz

Günlük yaşamda bluz gibi kullanılabilen kadın atlet tasarımları oldukça trend. Kadınlar kadın atlet bluz modellerini, eşofmanlarla, şort, tayt ve eteklerle beraber kombinliyor. Hatta jean pantolonlar ve salopet tasarımlarla beraber giyerek sokak modasına uygun görünüm sergileyebiliyor. Hem sportif hem de şık bir görünüm vadeden kadın atlet bluz modelleri, günlük yaşamda rahat hissetmek isteyen kadınların genç ve dinamik tarzının göstergesi oluyor. 

Genellikle pamuklu penye kumaşlardan tasarlanan kadın atlet bluzlar, renkli alternatifler, desenli seçenekler ile dolaplarda yer alıyor. Pazar keyiflerinde, alışverişte, gezerken, eğlenirken, okulda veya işte giyilebilen günlük kadın atletler, vücudu saran body formunda veya daha bol regular kesimde tasarlanabiliyor. Hem genç kızların hem de ruhu genç kullanıcıların dolabından eksik etmediği kadın atletler, tek başına giyilebildiği gibi bomber ceketlerin, sweatshirtlerin, hırka ve kazakların içinde de şıklık sergiliyor. 

Kadın atlet bluzlar, sportif seçenekler söz konusu olduğunda genellikle yalın tasarımlarla karşımıza çıkıyor. Tek renk olan veya sadece tek bir logo deseni ile süslenen kadın atletler, sportif giyinen kadınların gözdesi oluyor. Bunun yanında tek renk, ton sür ton takımlamalar sportif giyimde oldukça trend. Örneğin mürdüm rengi bir tayt, üzerine lila renk bir sporcu sütyeni ve mor bir kadın atlet günümüzde havalı görünmeye imkan tanıyor. Kombinlerde ton sür ton renklerin tercih edilmesi bir yana, bir de kontrast renklerin uyumdan  faydalanılabiliyor. 

Kadın atlet bluzlar, dört mevsim sportif kombinlerin anahtar parçası oluyor. Kolay kombinlenebilmeleri, hem yazlık hem de kışlık kombinlerde kullanılabilmeleri, sportif ve havalı görünümleriyle her kadının dolabında olması gereken parçalar arasında sayılıyor. 

Sporcu Atleti Modelleri

 • Askılı sporcu kadın atletleri: Kalın askılı modeller genellikle boks türü sporlarda, günlük giyimde, yürüyüşlerde, koşuda ve tenis gibi spor dallarında tercih ediliyor. Kalın askılı modellerin yakası çoğunlukla göğüsleri kapatacak kadar yüksek tasarlanıyor. 
 • Kolsuz sporcu kadın atletleri: Kolsuz tişört olarak tarif edilebilecek tasarımlar, özellikle fitnessta, basketbol ve voleybolda kullanılıyor. Kullanıcıların kol hareketlerini kısıtlamayan modeller, kardiyo çalışmalarında da kadınlara eşlik ediyor. 
 • Yüzücü sırtlı kadın atletler: Özellikle salon sporlarında, pilates ve yoga gibi hafif egzersizlerde tercih edilen yüzücü sırtlı kadın atletler, koşu ve yürüyüşte de kullanılabiliyor. Omuz, sırt ve kol çalışmalarında konfor vadediyor. 
 • Destekli sporcu kadın atletleri: İçine sporcu sütyeni giymeyi çoğu zaman gerektirmeyen, takıp çıkarılabilir pedlerle göğüsleri destekleyen kadın atletler, çoğunlukla günlük giyimde kullanılıyor. Sportif modellerin daha çok regular kesimde tasarlanması, destekli modellerin sporda kullanımını zorlaştırıyor. 
 • İkili kadın atletler: Özellikle yoga ve pilateste oldukça fazla rağbet gören ikili kadın atletler, iki atlet üst üste dikilmiş gibi görünüyor. Genellikle kontrat renklerdeki iki kumaşın üst üste dikimi ile tasarlanan kadın atlet modelleri, bol kesimleriyle konfor sunuyor. 

Sen de kadın atlet modellerinden dilediğini seçebilir, Skechers kalitesini tercih ederek hemen siparişini oluşturabilirsin. Skechers, spor ayakkabı ve giyim ürünlerinde birinci kalite malzemeleri özenli işçilikle bir araya getirerek ayrıcalıklı tasarımlar oluşturuyor. Sen de dolabında uzun ömürlü, şık ve konforlu kıyafetler yer alsın istersen hemen Skechers’ın kadın koleksiyonunu inceleyebilirsin. Dilediğin kadın atleti ve kombini tamamlayacak diğer parçaları vakit kaybetmeden sipariş verebilirsin. 

back to top
Filtreler