Bu koleksiyonumuz şu an mevcut değildir, benzer ürünlere göz atabilirsin!

Direnç Bandı ve Direnç Lastikleri

(0 Ürün)
Daha Fazla Göster

Direnç lastiği olarak da anılan bantlar, günümüzde sporun yeni trendlerini oluşturuyor. Pilatesin önemli ekipmanlarından olan direnç lastikleri, vücudun farklı bölgelerini çalıştırmak için kullanılabiliyor. Kol, bacak, omuz gibi eklemlerin aktif bir şekilde çalışmasına yardım eden araçlar, her yerde spor yapabilme avantajı sağlaması ile öne çıkıyor. Katlanarak çantada, hatta cepte bile taşınabilen lastikler, başka bir araç gerektirmeden anında egzersize başlamaya imkan tanıyor. 

 

Kauçuk malzemeden üretilen, kolay taşınan spor malzemelerinden biri olan direnç bandı, uzun şeritler olarak tanımlanıyor. Özellikle evde yapılan çalışmalarda kullanabileceğin ürün, farklı renkleriyle çeşitleniyor. Renklerin sadece havalı bir görünüm sunduğunu düşünüyorsan yanılıyorsun. Her renk farklı bir direnç düzeyini göstererek egzersizin zorluğunu değiştiriyor. Skechers koleksiyonunda yer alan sarı renk direnç bantları, en hafif düzeyi işaret ediyor. Mavi orta, kırmızı ise yüksek direnç derecesine karşılık geliyor. 

 

Kullanıcılar, kondisyon derecelerine bağlı olan renkten başlayarak egzersizlerine direnç katıyor. Seviye ilerledikçe, daha fazla direnç isteyen bantlara geçilerek kaslar daha yoğun çalıştırılabiliyor. Direnç bantlarıyla, çok farklı egzersizler yapabilirsiniz. Örneğin, mekik çekebilir, aerobik hareketleri yapabilir, esneme çalışmaları gerçekleştirebilirsiniz. 

 

Birçok farklı spor aktivitesinde kendine yer bulan direnç lastiklerinin farklı çeşitleri bulunuyor. 

 • Lateks Kauçuk Powerband: Lateks ve kauçuktan üretilen direnç lastikleri, esnek yapıda tasarlanıyor. Üst seviyede tutuş sağlayan ürünler, 208 cm uzunluğunda tasarlanıyor. Fitness sporunda kullanımı tercih ediliyor. 

 • Resistance Tube: Lateks kauçuktan üretilen ve üzerinde bulunan kulplarla kolay tutuş sağlayan ürün, elleriniz terlemeden çalışabilmenize yardımcı oluyor. Kulplar, kauçuktan imal ediliyor. 

 • Stretch Band Set: Doğal kauçuktan yapılan bant setleri 6 mm kalınlıkta tasarlanıyor. Tüm zemin sporlarında kullanabileceğin ürünleri, farklı egzersizlerde, farklı direnç düzeylerindeki set üyelerini tercih edebillirsin. 

 • Mini Band Set: Lateks kauçuktan imal edilen bant seti, halka şeklindeki lastiklerden oluşuyor ve kol-bacak çalışırken kullanılıyor. Daire şekli sayesinde uzun bantları bağlama zahmeti geride kalıyor. 

Kasları kuvvetlendirmek için kullanılan çeşit çeşit direnç lastiklerinin farklı alternatiflerini her sezon yenilenen Skechers koleksiyonunda bulabilirsin. 

Direnç Bandı Ne İşe Yarar?

Bantlar, kasta gerginlik sağlamak için kullanılıyor. Kasların güçle eğitimini ve kondisyonun artmasını sağlayan direnç bantları, kas oluşumuna ve kasların güçlenmesine yardım ediyor. Bir kasın büyümesi için o kası düzenli olarak zorlamak ve büyümeye teşvik etmek gerekiyor. Direnç bantları bir yandan kasları zorlarken, diğer yandan vücut geliştirmede kullanılan ağırlıklar kadar ani zorlama yaratmıyor. Bu nedenle, özellikle kas geliştirmenin ilk aşamalarında direnç bandı kullanımı avantaj vadediyor. 

 

Direnç bantlarının faydaları: 

 • Direnç bandı egzersizlerinde bir dayanak noktası olduğu için sabit gerilim, eklemlerin çok daha iyi güçlenmesini sağlıyor. Daha fazla bölgeyi çalıştırıyor. 

 • Bantlar, gücün eşmerkezli artmasını sağlıyor. Böylelikle kaslar güçlenirken esnekleşiyor ve sakatlık riski azalıyor. 

 • Basit ekipmanlar, daha az tekrarla gerginliğin artmasına yardım ediyor. 

 • Çok yönlü olması direnç bantlarını tercih edilir kılıyor. Kalça kasları, bacaklar, kollar ve sırt çalışabilirsin. 

 • Tüm kondisyon seviyelerindeki bantlardan yararlanabilirsin. 

 • Direnç bantları, yapılan her harekete denge kabiliyeti de ekliyor. Denge ve koordinasyon çalışması sayesinde kasların kapasitesi artıyor.

 • Vücuduna esneklik ve güç katacak direnç bantları ile duruş bozukluklarını hafıfletebilirsin. 

Direnç bantlarında doğru seçimi yapmak yeterli verimi almanın ön koşulu oluyor. Bantlardan fayda görebilmek için dikkat etmen gerekenlerin başında doğru düzey bandı seçmek ve kullanım önerilerine uyman geliyor. Farklı direnç kapasitesindeki lastikler arasından sana uygun olanı seçmeli ve zamanla daha ileri düzeylere geçmelisin. Ayrıca her egzersiz öncesi esneme çalışmaları yapmalı ve bu sırada daha düşük kapasitedeki bantları kullanmalısın. Son olarak bant kullanırken doğru uzunluğu tercih ettiğinden emin olmalısın. Eğer istediğin hareket için bant fazla uzunsa katlayıp eline sararak, düğümleyerek hareketi zorlaştırabilirsin. Eğer lastik kısaysa, diğerleriyle uç uca bağlayarak uzatabilirsin. 

Direnç Bandı Nasıl Kullanılır?

Direnç bantlarını kullanmanın birçok farklı yolu var. O yollardan bazılarını sunarak, hayal gücünü kullanmanı teşvik ediyoruz. Farklı önerileri değerlendirebilir veya kendin yeni yollar düşünerek direnç lastikleri için yeni kullanım yolları keşfedebilirsin. 

 • Öncelikle uzun bandı, sabit bir yere (bir direğe, kapı koluna veya ağır bir sandalyeye) bağlayarak, iki kolunla çekebilir, bir yandan squat yaparken bir yandan kol çalışabilirsin. 

 • Bandın üstüne ayaklarınla basarken bir taraftan elinle tutup, yana doğru eğilip kalkabilirsin. Oluşan dirençle yan karın çalışman mümkün. 

 • Sabit bir yere bağladığın bantları iki elinle tutarken eğilebilir, başın yere paralelken omuzlarınla ileri geri hareket edebilir ve kürek kemiklerinin çevresini çalıştırabilirsin. 

 • Daire şeklindeki direnç lastiklerini ayaklarından veya kollarından geçirdikten sonra bir bacağını/kolunu sabit tutarken diğerini açarak eklemlerini çalıştırabilirsin. 

 • Direnç bandı ile çalışmalar, hem yoga matı üzerinde yatay düzlemde hem de ayakta yapılabiliyor. 

 • Hareket sırasında seni dengede tutacak spor ayakkabılar giymeyi ihmal etmemelisin. Ayrıca, özellikle bacak veya kalça çalışırken sürtünme yapmayacak kadın spor şort, uzun tayt veya kısa bisikletçi taytı modellerinden giymelisin. 

 • Daire şeklindeki mini bantları, baldırlarına geçirerek squat yapabilirsin. Böylelikle squat hareketinin verimi yükseltebilirsin. 

 • Ayakta dururken, direnç bandını, ayak tabanının etrafına dolamalısın. İki elinle tuttuğun bandı iyice kavrarken, dizlerini kaldırıp bacağını gövdene 45 derece açıyla tutabilirsin. Destek noktası olan ayağını hafifçe bükerken omurganı düz tutmalısın. Hareketi mat üzerinde, uzanarak yapman gerekli.  

 • İki kolunu da dirseklerinden kıvrılmış şekilde omuzların hizasında tutarken bir kolunu açmalı ve kapamalısın. Art arda lastiği açıp kapatarak kollarını esnetebilirsin. 

Direnç Bandı Fiyatları

Sporda bizlere yardımcı olan bu küçük aksesuarların fiyatlarına, kalitelerine, teknik özelliklerine, boyutlarına ve kullanılan malzemeye göre değişiyor. Bu nedenle her gördüğün direnç bandı birbirinin aynı olmadığı gibi direnç bandı fiyatları da birbirinden farklılaşıyor. Skechers, kaliteli ürünleriyle, en iyi spor aksesuarlarını ulaşılabilir fiyatlarla seninle buluşturmaya devam ediyor. Skechers’tan alabileceğin diğer aksesuarlar arasında foam roller ürünleri de var. Sen de en kaliteli ve uygun fiyatlı direnç bantlarını Skechers’ta bulabilirsin. 

Direnç Bandı Seti

Spor aksesuarları setlerinin birçok farklı alternatifini bulman mümkün. Skechers direnç bandı setleri, üç farklı direnç düzeyinde seçenek sunuyor. Kullanıcılar hem farklı egzersizlerde ve kas kondisyonu için kullanabilecekleri lastiklere bir arada kavuşuyor hem de üç lastiği toplu olarak daha uygun fiyatlarla alabiliyor. Setler kullanıcılara, eksiksiz bir şekilde direnç çalışma fırsatı veriyor. 

 

Ayrıca, farklı formlardaki direnç bantları da bir arada set oluşturabiliyor. Skechers her sezon yeni ürünler ve direnç bandı setleriyle kullanıcılarına hoş sürprizler yapıyor. Farklı ürünleri; pilates, fitness gibi çalışmalar için oluşturulan çeşit çeşit direnç bandı setlerini, egzersizlerini çeşitlendirmek için tercih edebilirsin. 

 

Sen de birbirinden kullanışlı ve dayanıklı çeşit çeşit direnç bantları arasından senin kondisyon düzeyine uygun olan aksesuarları seçerek egzersizlerine verim katabilirsin. Dilediğin bant setini veya tek lastik ürününü zaman kaybetmeden sepete atarak sipariş verebilirsin. Birbirinden avantajlı fiyatlarla ihtiyacın olan direnç bandına sahip olabilirsin. Skechers kalitesindeki aksesuar ürünlerini, uzun ömürle kullanabilir, evde spor yapmanın konforunu doyasıya yaşayabilirsin. 

back to top
Filtreler