Cinsiyet
Renk
Ürün Çeşidi
Fiyata göre filtrele

Çanta (29 Ürün)

Filtreler

Ağır yükleri bile kolaylıkla taşımaya yardımcı olan çanta modelleri, kullanışlı tasarım detayları, şık görünümleri ile günlük stile eşlik ediyor. Hem yetişkin hem de çocuklar için Skechers tarafından tasarlanan çantalar, koleksiyonda yer alıyor. Hem kişisel eşyaların, telefon, cüzdan gibi araçların, hem de kitap defter, spor kıyafetleri gibi yüklerin taşınmasına yardım eden çantalar, çift askılar ile sırta asılıyor. Sırt çantaları, yükün iki omuza eşit dağılmasını sağlayarak ağırlığın eklemleri zorlamasını engelliyor. Böylece yükler daha rahat taşınıyor ve şıklıktan da ödün verilmiyor.

Çanta Modelleri

Çanta modelleri, kullanım alanlarına göre farklı özellikler sunuyor. İşte, yolculukta, sporda, okulda ve günlük hayatta kullanılan çantalar, yetişkinler için daha sade tasarımlar vadederken çocuk çanta modellerinde renkler ve desenler ilgi odağı oluyor. Sportif giyimin ayrılmaz bir parçası olan sportif çantalar, kıyafetler ile uyumlu seçildiğinde şıklığı tamamlıyor. Farklı ihtiyaç ve beklentilere yanıt veren modern sırt çantalarını Skechers’ta bulabilirsin.

Yetişkin Sırt Çantası Modelleri

Yetişkin sırt çantaları fonksiyonel özellikleri ile her yetişkinin dolabında yer almayı hak ediyor. Çantalarda su yerleştirilecek file gözlere, hava alan kirli çamaşır bölümlerine, hem üstten hem de alttan açılabilen işlevsel tasarımlara rastlanıyor. Su geçirmez kumaşlardan yapılan sırt çantaları da Skechers kullanıcılarını yüzünü güldürüyor. Birbirinden şık Skechers yetişkin sırt çantaları uniseks özellik gösteriyor. Hem kadın hem de erkekler tarafından tercih edilebiliyor. Kollarda ve sırtta yer alan destekler, ağırlıkları taşırken zorlanmamanın sırrı oluyor. Fermuarlı gözler, eşyaların dökülmemesi, güvenle taşınması için genç ve yetişkinlere yardımcı oluyor. Çok sayıda göz bulunması, eşyaların daha kolay organize edilmesine imkan tanıyor. Çantalar, sade tasarımlarını sportif Skechers logosu ile tamamlıyor. Farklı renk ve model seçenekleri sunan Skechers yetişkin çantaları, minimalist tasarımlarıyla çocuk modellerinden ayrılıyor. Dayanıklılık ve kalite noktasında buluşan tüm modeller, ayarlanabilir kol askıları sayesinde kişiselleştirilebiliyor. Askıları bedenine göre, dilediğin düzeyde ayarlayarak en rahat kullanıma erişebilirsin.

Katlanabilir Sırt Çantası

Yetişkin sırt çantaları arasında, katlanabilir portatif sırt çantası da göze çarpıyor. Katlandığında az yer kaplayan, ince kumaştan yapılan ürünler, alışverişlerde kullanılabiliyor. Antrenman sonrası ayakkabı taşımak için tercih edilebiliyor. Ek bir çantaya ihtiyaç duyulan her an kurtarıcı olarak kullanılıyor. Birçok yetişkinin el çantasında, arabasında ve ofisine bulundurduğu, kullanışlı, katlanabilir sırt çantaları Skechers kullanıcılarının da seçimi oluyor.

Çocuk Çantaları

Çocuk çantaları arasında sırt çantaları ve beslenme çantaları yer alıyor. Çocukların kolaylıkla eşyaları taşıyabilmeleri için hazırlanan modeller, dayanıklı kumaşları, şık detayları ve uzun yıllar kullanılabilecek kadar kaliteli materyalleri ile öne çıkıyor. Kız ve erkek çocuklar için yapılan tasarımların yanı sıra uniseks çocuk çantaları da modeller arasında kendine yer buluyor.

Çocuk Okul Çantası

Renk renk desen desen çocuk çantaları, Skechers dokunuşlarıyla farklılaşıyor. Pullarla, ışıltılı kumaşlarla, yıldızlar, kelebekler ve kalplerle süslenen çocuk çanta modelleri, okulda, oyunda kullanılabiliyor. Anaokulu ve ilkokul çantaları daha çok desen bulundururken, ortaokul çocukları için tasarlanan modeller sadelikleri ile dikkat çekiyor. Cepleri sayesinde kalemleri, defter ve kitapları rahatlıkla düzenlemeye imkan veren çantalar, fermuarlı gözleri ile güvenli depolama vadediyor.

Çocuk Beslenme Çantası

Çocukların yiyeceklerini kolaylıkla okula götürmeleri, dökmeden taşımaları, dış etkenlerden korumaları ve sağlıkla muhafaza etmeleri için tasarlanan beslenme çantası ürünleri, el tutamağı ile zahmet vermeden taşınarak onlara eşlik ediyor. Fermuarlı gözü ve geniş ana bölmesi sayesinde sandviçleri, saklama kaplarını, meyve ve içecekleri rahatça taşımaya yardımcı olan çantalar, Skechers logosu ile desenleniyor. Modern görünümlü beslenme çantaları sayesinde çocuklar, evde hazırlanan öğünlerini güvenle her an yanlarında bulundurabiliyor. Beslenme çantaları yalnız okulda değil, yolculuklarda ve gezilerde de kullanılabiliyor. Tam boy fermuar, çantaların rahat açılmasını ve içindeki kapların dökülmeden, zorlanmadan çıkarılmasını sağlıyor. Hem ebeveynlerin hem de çocukların beğeneceği bu özel çantalar, yemek saatlerini çocuklar için daha konforlu kılıyor.

Çanta Seçerken Nelere Dikkat Edilmeli?

Günlük kullanım için çanta seçmek istiyorsan, dikkat etmen gereken bazı noktalar var. İşte sana seçimde yol gösterecek kriterler:

 •         Çantayı günlük kullanım için alıyorsan, çok büyük veya çok küçük olmamasına özen göstermelisin.
 •         Sırt çantası içinde laptop taşımayı arzu ediyorsan, sünger, koruyucu iç dolgular olmasına dikkat etmelisin.
 •         Çantalarda kulaklık çıkışı sağlayan delikler olup olmadığına bakabilirsin.
 •         Çanta ne kadar çok bölme taşıyorsa, içindeki eşyaları düzenlemek de o kadar kolay oluyor. Bölme sayısına, gözlerin büyüklüğüne bakarak seçim yapabilirsin.
 •         Genel kullanımda güvenlik de önem taşıyor, çantaların kapalı fermuar sistemine sahip olup olmadığına göre seçimine yön verebilirsin.
 •         Sırt çantalarının sırt, bel ve kol bölgelerinde destek ve dolgu olması gerekiyor.

Okul Öncesi ve İlkokul Öğrencileri için Çanta Seçimi

Eğer ilkokul ve okul öncesi çağlardaki küçük kız ve erkek çocuk için çanta alacaksan şunlara önem vermelisin:

 •         Çocuk çanta eğlenceli desenlere sahip olmalı. Senin seçiminden ziyade çocuğunun beğenisine göre çanta seçmelisin.
 •         Çantaların gözlerinin fermuarlı olmasına önem vermelisin, çocuklar cırt cırtlı gözlerden eşyalarını düşürebiliyor.
 •         Çocukların narin bedenleri çok sert kumaşların değmesi ile tahriş olabiliyor. Özellikle vücuda eğen kol askılarının yumuşak destek içermesi gerekiyor.
 •         Çanta, ağırlığı eşit yayacak şekilde dizayn edilmeli.
 •         Okul çağındaki çocukların sırt çantaları ile beslenme çantaları uyumlu olmalı.
 •         Çantalar uzun süre kullanılabilmeli, dayanıklılık vadetmeli.
 •         Çantaların içindekilerin yanı sıra, kendisi de olabildiğinde hafif olmalı. Ürünlerin boş ağırlıklarına dikkat etmelisin.

Ortaokul ve Lise Öğrencileri için Çanta Seçimi

Gençler çanta konusunda daha seçici oluyor. Onlar için doğru çantayı seçmenin yolları ise düşündüğün kadar zor değil:

 •         Ortaokul ve lise çağlarındaki çocuklara sade tasarımlı çantalardan seçmelisin. Desenlerden, bol renk, ışıltı ve baskılardan uzak durmalısın.
 •         Gençler o yaşlarda gezme, eğlenme heyecanlarıyla çantalarına özen göstermeyebiliyor. Koyu renkli, kiri ve lekeyi belli etmeyecek, dayanıklı modellere bakabilirsin.
 •         Çocukların hızla geliştiği bu yaşlar için ayarlanabilir kol askıları olmasına dikkat etmelisin.
 •         Üniversiteye hazırlık dönemi, bol bol test kitabı taşımayı gerektiriyor, çantaların ağırlık taşımayı kolaylaştırması, sırta ve omuza destek olması, ağır yük taşıyabilecek kadar da sağlamlık göstermesi şart koşuluyor.
 •         Gençlerin hareketli yaşamında, çantaların uzun süre sırtta kalması gerekebiliyor. Çantanın sırta değen yüzeyinde hava alan paneller olması onların rahat hissetmesine destek veriyor.

Üniversite Öğrencileri için Çanta Seçimi

Üniversite dönemindeki gençler için sırt çantası ne iyi yardımcı oluyor. Onlar için sırt çantası seçerken şu noktalara dikkat etmek öneriliyor:

 •         Özellikle şehir dışında okuyan üniversite öğrencileri sırt çantalarını okula gitmenin yanı sıra yolculuklarda eşya taşımak için de kullanıyor. Geniş iç hacim bu nedenle önem kazanıyor.
 •         Çantaların lisans dönemi boyunca dayanması, ağır kitaplara karşı sağlam kalması için kaliteli modellerin seçilmesi önem arz ediyor.
 •         Birçok üniversite öğrencisi, özellikle final dönemlerinde gece saatlerine kadar kütüphanede sabahlayabiliyor. Çantalarda gece görünmelerini sağlayan reflektör bulunması güven veriyor.
 •         Uzun günlerde su şişesi taşımak bir öğrenci için işkence halini alabiliyor. Çantaların su taşıma için ekstra göz bulundurması üniversite öğrencilerine yardımcı oluyor.

Kamp İçin Çanta Seçimi

Kampa gitmek birçok kişinin hayali ve elbette sırt çantaları da kampların vazgeçilmezleri oluyor. Kampa giderken seçmeniz gereken çantaları sizin için anlattık:

 •         Kamp için seçilen çantaların, kamp süresince tüm ihtiyaçları karşılaması, taşıması gerekiyor. Bu nedenle dev boy sırt çantaları kampta yardımcı oluyor.
 •         Eğer günübirlik kamp tipi etkinlikler, doğa yürüyüşleri yapılıyorsa, çantanın orta boylarda olması da yeterli görülüyor.
 •         Doğa alanlarında zorlu hava şartları ile karşılaşabileceği için su geçirmez kumaşlar kullanılması önem arz ediyor.
 •         Çantada reflektör parçalar yer alması gerekiyor. Daha çok erkek çanta alternatifleri kalp çantalarını oluşturuyor. 

Spor için Çanta Seçimi

Spora gidenlere klasik spor çantalarının yanı sıra sırt çantaları da eşlik edebiliyor. İşte spor için sırt çantası seçerken bakmanız gerekenler:

 •         Çantanın havluları, kıyafetleri ve ayakkabıları taşıyabilecek kadar geniş olması tavsiye ediliyor.
 •         Kirlileri ve ayakkabıları koymak için sırt çantasına bir de katlanabilir sırt çantalarından koyulabiliyor. Bu nedenle portatif çantalar da alınabiliyor.
 •         Spor eşyalarının konulduğu çantaların hava deliklerinin olması, kirlilerin ayrılabileceği geniş gözler bulunması önemli görülüyor.
 •         İçinde gizli gözlerin yer alması kalabalık soyunma odalarında güvenlik için gerekli görülüyor.
 •         Spor çantalarında zaman zaman küçük dambıllar, el yayları taşınabiliyor. Küçük aksesuarları taşıyabilecek kadar dayanıklı ve geniş hacimli çantalar, spor için seçilebiliyor.

Sırt Çantalarını Kullanırken Nelere Dikkat Etmelisin?

Sırt çantalarını kullanırken askıları sürekli bir omuzda taşımak sağlık açısından tavsiye edilmiyor. Çantayı iki kola birden takmalı veya çanta taşınan omuzu ara ara değiştirmelisin. Çanta düzeni, kullanım konusunda parantez açılması gereken konulardan biri oluyor. Çantayı ara ara temizlemeli, düzenlemelisin. Çantanın içinde yiyecek, kırıntı kalmamasına dikkat etmelisin. Her çantanın belli bir hacmi ve taşıma kapasitesi bulunuyor. Çantaları çok fazla doldurarak fermuarları zorlamamalısın. Fazla yük taşımak hem çantanın erken yıpranmasına hem de kullanıcıların zarar görmesine neden olabiliyor. Çantalarda kirli eşya bırakmamalı ve ara ara sırt çantalarını havalandırmalısın. 

Sırt Çantaları Nasıl Temizlenmeli?

Çantaların temizlenmesi oldukça zor ve zahmetli görünüyor. Sık sık çamaşır makinesinde yıkamak çantalara zarar verebileceğinden sık sık silerek çok fazla kirlenmemeleri sağlanabiliyor. Eğer çantanın kirleri silme ile çıkmadıysa, ağartıcı olmayan bir leke çıkarıcıyı su ile karıştırarak macun kıvamına getirebilir ve lekeli kısımlara sürerek bekletebilirsin. Ardından çantası suya basmalı ve birkaç saat de böyle beklemelisiniz. Sonrasında çantayı çamaşır makinesinde, rengine uygun bir deterjan yardımıyla, düşük devirde ve hassas programda yıkayarak temizleyebilirsin. Sırt çantasını kurutma makinesine atmamalı, asarak kurutmalısın. Eğer çantanın etiketinde çamaşır makinesinde yıkama önerilmiyorsa, ürün talimatlarını dikkate almalı ve elde yıkamalı veya silerek temizlemelisin. Çantayı iyice havalandırarak kullanıma hazır hale getirebilirsin. Eğer su geçirmez kumaşlı bir çantadan söz ediliyorsan yıkama esnasında yumuşatıcı kullanmamalısın. Yumuşatıcı, su geçirmez kumaşlara tutunacağından ve düşük devirde durulanamayacağından dokularda kalabiliyor.

Spor Çanta Fiyatları

Kadın çanta veya erkek çanta arıyorsan özelliklerini, dizaynını, kalitesini incelemeli ve ardından fiyat kıyası ile son karar vermelisin. Çocuk çanta seçiminde de ihtiyaçlara göre seçimi yönlendirmeli ve çocuğun da görüşünü alarak seçimi tamamlamalısın. Çanta fiyatları ürünlerin kumaşından dolgusuna, tasarımından, büyüklüğüne kadar birçok sebebe bağlı görünüyor. İçinde kanserojen madde bulunmadığından emin olduğun, kaliteli materyallerden imal edildiğini bildiğin, tanınmış markaların çantalarından seçerek sen de güvenle çantanı kullanabilirsin.

Skechers hem çocuk hem de yetişkin tasarımlarıyla koleksiyonunda çeşit çeşit çanta bulunduruyor. Çanta seçimini, birbirinden şık ve kullanışlı ürünler arasından yapabilir sen de uzun süre kullanacağın kaliteli ve aksesuara zaman kaybetmeden sahip olabilirsin. Hemen sipariş ver!back to top
Filtreler